Lista raportów > Zapisy na koncie

Drukuj

Zapisy na koncie

Dostępna jest nowsza wersja raportu Zapisy na kontach.

 

W oknie Zapisy na koncie możesz zestawić zapisy konta w określonym przedziale czasowym; możliwe jest również podanie zakresu kwot dokumentów. Numer konta można bezpośrednio wpisać w polu lub wskazać w oknie planu kont.

 

Po wybraniu numeru konta w oknie dialogowym Zapisy należy określić okres zapisów (maksymalnie – rok obrachunkowy) i ewentualnie ich kwoty. W zależności od wybranej opcji w zestawieniu mogą być ujęte zapisy z bufora i przeksięgowania końca roku.

 

Zapisy wybranego konta wraz z jego kontami podporządkowanymi prezentowane są w tabeli. Można je tylko przeglądać, a nie modyfikować.

 

Nagłówki tabeli są jednocześnie przyciskami umożliwiającymi sortowanie listy według wybranego pola. Aby uporządkować pozycje np. wg daty, kliknij nagłówek Data.

 

W kolumnie Marker12 możesz zaznaczać grupę dokumentów.

W następnych kolumnach pojawia się:

BUFO1 jeżeli dokument znajduje się w buforze,

E jeżeli dana pozycja została zaewidencjonowana w oknie Ewidencja danych podatkowych.

 

Data – data dokonania zapisu.

Opis – treść przypisana do zapisu w momencie wprowadzania dokumentu. Nagłówek kolumny można przełączyć na Numer ewidencyjny.

Wn i Ma – zapisy na odpowiednich stronach konta oraz konta przeciwstawne, w tym także rozbicie na zapisy cząstkowe. Jeśli kwota zapisu jest rozbita na zapisy cząstkowe w polu konta przeciwstawne pojawia się tylko numer pierwszego z nich, a pozostałe są dostępne po wybraniu przycisku DROP23.

 

W oknie prezentowane jest również podsumowanie zapisów na koncie w wybranym poprzednio okresie czasu. W dole okna widoczna jest suma bądź saldo zapisów ( przycisk przy podsumowaniach działa przełącza między sumą a saldem zapisów). Aby otrzymać sumę bądź saldo wybranych zapisów, postaw przy odpowiednich pozycjach znak Marker13 w skrajnej lewej kolumnie tabeli. Jeżeli nie wybierzesz żadnych pozycji, podsumowane będą wszystkie zapisy prezentowane w tabeli.

 

Jeżeli na kontach wprowadzono zapisy w obcych jednostkach pieniężnych, możesz wyświetlać kwoty w złotówkach lub dewizach. W przypadku państw wchodzących do europejskiej Unii Gospodarczo-Walutowej (określonych w kartotece euro) – zarówno w walutach narodowych, jak i w euro.

 

Wybrana waluta – po wybraniu dowolnej waluty albo wszystkich walut pojawi się podsumowanie kwot walutowych albo saldo konta w wybranej walucie.

 

Pole wyboru Waluty wskazuje, czy kwoty zapisów będą wyrażone w złotych czy w walucie obcej. Po wybraniu opcji zapisy_n możesz przeglądać waluty państw europejskiej Unii Gospodarczo Walutowej w przeliczeniu na euro.

Jeżeli kwotę zapisu wprowadzono w obcych jednostkach pieniężnych, najpierw zobaczysz jej wartość w złotych, a dopiero po przełączeniu pola wyboru kwoty wyświetlone zostaną w walutach. Wybranie symbolu euro spowoduje przeliczenie kwot w jednostkach pieniężnych państw Unii Gospodarczo-Walutowej na kwoty w euro; waluty spoza "strefy euro" nie zostaną przeliczone na euro.

 

Przyciski poleceń:

Dokument – umożliwia przeglądanie i edycję dokumentu (Zobacz także:Edycja dokumentów księgowych)

 

Obroty – przełącza do okna przeglądania obrotów wskazanego konta.

 

Cechy – przełącza do dialogu cechy zapisu. Można tu przeglądać, nadawać i usuwać cechy zapisów. Jeżeli w oknie tabeli zaznaczono kilka pozycji, można nadać wybraną cechę kilku zapisom.

 

Konto – umożliwia przełączanie do okna Plan kont, w którym można wybrać numer konta aby przeglądać jego zapisy.

 

Operacje:

Wstaw do EDP – otwiera okno Ustawienie kategorii, w którym mamy możliwość dodania wpisu do okna Ewidencji danych podatkowych. Przycisk jest aktywny po zaznaczeniu danej pozycji znacznikiem Marker13. Dokument z zapisem dodanym do okna EDP zostanie opatrzony literką E zaprezentowaną w lewej części tabeli.

Oznacz brakujące rozrachunki (zobacz: Rozrachunki brakujące) – umożliwia oznaczenie zapisów, na których powinny być rozrachunki, a z jakiegoś powodu ich nie ma. Przy zapisach, na których są brakujące rozrachunki, w kolumnie R pojawia się oznaczenie żółtym bądź czerwonym trójkątem (analogicznie jak w przypadku okna Rozrachunki).

Nadaj transakcje – operacja działa jak w oknie rozrachunki. Patrz: Nadawanie nowej transakcji brakującym rozrachunkom .

Parametryotwiera dialog Zapisy umożliwiający wybór parametrów, wg których będą zestawione dane.

Zamknij – kończy przeglądanie zapisów na koncie.

 

Zobacz także:

Obroty konta

Raport umożliwiający zestawienie zapisów wielu kont wybranych przez użytkownika