Zmiany w wersji 2024.1j (24.20.1.2)
Pobieranie dostaw na podstawie kodu z konkretnego magazynu (kody obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn podczas pracy w trybie na kodach obcych dodane zostało pobieranie dostaw na podstawie kodu magazynu.
Jeśli włączona została opcja wymagania skanowania dostaw podczas realizacji operacji wydania lub przesunięcia MM- magazynier skanuje kod towaru oraz etykietę z kodem dostawy, z której towar ma zostać wydany. Pobrane zostaną wówczas tylko dostawy o podanym kodzie z magazynu, z którego pochodzi dokument.
W przypadku realizacji nieawizowanego przesunięcia, gdy magazyn źródłowy nie został jeszcze wskazany po zeskanowaniu etykiety z kodem dostawy pobrane zostaną wszystkie dostawy o podanym kodzie. Na dostawach dodatkowo prezentowany będzie wówczas kod magazynu pochodzenia.
Prezentacja daty wygaśnięcia licencji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W ustawieniach aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn oraz w konfiguratorze WebAPI dodana została prezentacja daty wygaśnięcia licencji.
Prezentacja informacji czy klucz licencyjny przeznaczony jest do modułu (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W konfiguratorze WebAPI dodana została prezentacja informacji czy podany klucz licencyjny przeznaczony jest do modułu Symfonia Mobilny Magazyn. Pole z wartością Tak na zielono – klucz poprawny, wartość Nie prezentowana na czerwono – klucz niepoprawny.
Dodanie ustawienia z wymagalnością pakowania do wydania (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Użytkownicy mobilni) oraz ustawieniach ogólnych modułu (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Ustawienia – Mobilny Magazyn) dodane zostało ustawienie Wymagaj pakowania do wydaniu z możliwością wyboru opcji Tak lub Nie.
Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia użytkowników mobilnych. Jeśli ustawienie to nie zostało zdefiniowane w kartotece użytkowników mobilnych, wówczas pobrane zostanie z ustawień modułu.
W przypadku, gdy w ustawieniu wybrana została opcja Tak w aplikacji mobilnej po potwierdzeniu realizacji operacji wydania wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem „Czy utworzyć Pakowanie?” z opcjami do wyboru Stwórz nowy lub Dodaj do istniejącego.
Jeśli wybrana została opcja Nie przy pytaniu „Czy utworzyć Pakowanie?” dodatkowo widoczna będzie opcja Nie pozwalająca na pominięcie tworzenia pakowania.
Drukowanie dokumentu magazynowego po wystawieniu (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W ustawieniach dodatku Symfonia Mobilny Magazyn został dodany katalog Konfiguracja wydruków dokumentów (Ustawienia> Rozwiązania mobilne).
W oknie konfiguracji wydruków dokumentów użytkownik ma możliwość wybrania rodzajów wydruków jakie maja drukować się po wystawieniu danego typu dokumentu magazynowego z aplikacji mobilnej.
Kolumny tabeli Konfiguracja wydruków dokumentów prezentują kolejno: •Typ dokumentu – lista dokumentów magazynowych zdefiniowanych w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel; •Seria dokumentu – lista zdefiniowanych serii dokumentu dla wybranego typu dokumentu magazynowego; •Szablon wydruku – lista wydruków zdefiniowanych w ustawieniach Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w folderze Szablony wydruku. Na liście widoczne są tylko szablony, które jako miejsce wydruku ustawione mają Okno dokumentu; •Adres drukarki – nazwa drukarki lub adres IP oraz port drukarki podany po dwukropku.
Na górze okna widoczne są przyciski umożliwiające wykonanie różnego rodzaju akcji. Przycisk Edytuj uruchamia tryb edycji. W celu dodania nowej pozycji konfiguracji należy skorzystać z przycisku Dodaj. Na liście dodany zostanie nowy wiersz, w którym należy uzupełnić typ i serie dokumentu, szablon wydruku oraz adres drukarki. Aby zapisać wprowadzone zmiany należy skorzystać z przycisku Zapisz. Za pomocą przycisku Usuń możliwe jest usuniecie aktualnie wskazanej pozycji konfiguracji wydruków. Przycisk Anuluj zamyka tryb edycji bez zapisywania zmian.
Po wystawieniu dokumentu w aplikacji mobilnej zostanie on wydrukowany według podanej konfiguracji.
Umożliwienie edycji kosztu transportu dla wysłanych pakowań (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.2)
W kartotece Pakowanie dla wysłanych pakowań dodana została możliwość edycji kosztu transportu (Mobilny Magazyn>Pakowanie).
|
Zmiany w wersji 2024.2 (24.20.1.1)
Dostosowanie do Symfonii 2024.2 (24.20.1.0) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.2.
Dostosowanie do WebAPI 2024.2 (24.20.1.0) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.2.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2024_2_20240813 oraz TempFix_H50_2024.2_20240813 (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2_20240813” z dnia 13-08-2024 dla Symfonii ERP Handel 2024.2 oraz „TempFix_H50_2024.2_20240813” z dnia 13-08-2024 dla Symfonii Handel 2024.2.
Dekompletacja etykiet paletowych na wydaniu nieawizowanym (kody własne) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Dekompletuj etykiety paletowe podczas wydania (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Ustawienia-Mobilny Magazyn). Po włączeniu ustawienia magazynier pracujący w trybie pracy na kodach własnych będzie miał możliwość wydania części towarów z etykiety paletowej.
W tym celu magazynier tworzy nowy nieawizowany dokument wydania i skanuje etykietę paletową. Następnie zmienia ręcznie ilości towarów wybierając Opcje>Zmień ilość.
Po wprowadzeniu ilości mniejszej niż jest dostępna na etykiecie i zatwierdzeniu operacji, z etykiety zostaną zdjęte zeskanowane ilości towarów – etykieta paletowa zostanie rozkompletowana.
Magazynier po zakończeniu operacji wydania tworzy Pakowanie. Towary mogą zostać dodane do pakowania poprzez klikniecie w pozycje i wpisanie ilości ręcznie lub poprzez zeskanowanie rozkompletowanej etykiety paletowej. Do Pakowania zostanie dodana częściowo wydania ilość.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce danej etykiety paletowej widoczny jest podgląd aktualnych ilości towarów znajdujących się na palecie oraz ilości pierwotnych.
Drukowanie dodatkowych uwag na etykietach kurierskich (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
Na etykietach kurierskich została dodana możliwość wydruku dodatkowych informacji.
Użytkownik na polu własnym dokumentu magazynowego mm Uwagi wpisuje informacje, jakie mają drukować się na etykiecie kurierskiej.
Jeżeli do jednego pakowania jest powiązanych kilka dokumentów magazynowych informacje znajdujące się na wszystkich powiązanych dokumentach wydania w polach mm Uwagi zostaną wydrukowane na etykiecie kurierskiej. Gdy na polach własnych wydań została wpisania taka sama informacja, uwaga zostanie wydrukowana na etykiecie jednokrotnie.
Dodanie integracji z firma przewozową PEKAES (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.2 od 24.20.1.1)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodana integracja z firmą przewozową PEKAES.
W pierwszej kolejności należy przejść do konfiguracji integracji z firmą przewozową PEKAES w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel i uzupełnić indywidualne dane logowania otrzymane od opiekuna w PEAKES (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Konfiguracja firm kurierskich – zakładka FedEx).
Następnie w ustawieniach ogólnych należy ustawić domyślną firmę przewozową PEKAES (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Magazyn).
W aplikacji mobilnej po utworzeniu nowego pakowania domyślnie zostanie ustawiona firma PEKAES. Jeśli magazynier posiada odpowiednie uprawnienie, może wybierać przewoźnika z listy rozwijanej.
Po zakończeniu pakowania użytkownik otrzymuje pytanie „Czy chcesz wygenerować numer przesyłki oraz list przewozowy?”
Po zatwierdzeniu komunikatu przyciskiem Tak, zostanie uruchomiony wydruk etykiety, którą następnie należy nakleić na przesyłkę. W przypadku firmy PEKAES możliwy jest wydruk etykiet tylko w formacie .pdf. Etykieta zostanie wydrukowana na domyślnej drukarce wskazanej w ustawieniach użytkownika lub ogólnych ustawieniach rozwiązania.
Po wygenerowaniu etykiety i listu przewozowego na ekranie wyświetlą się szczegóły przesyłki – w szczegółach prezentowany jest kod przesyłki, status oraz jej kod paskowy. Poniżej widoczna jest lista paczek dodanych do przesyłki. Przycisk Drukuj uruchamia wydruk etykiet kurierskich, które następnie można nakleić na paczki.
Przycisk Skanuj uruchamia skaner, po czym można przystąpić do skanowania paczek. W celu zakończenia pakowania – równoznacznego z wydaniem przesyłki kurierowi – należy wybrać przycisk Potwierdź.
Aby pakowanie z wykorzystaniem firm kurierskich było możliwe należy na dokumencie wydania uzupełnić wymagane pola własne dokumentu określające integrację z firmami kurierskimi. W przypadku firmy PEKAES należy ustawić pola własne: •mm Firma przewozowa – opcjonalnie, firma kurierska może zostać pobrana z ustawień globalnych; •mm Adres email odbiorcy; •mm Telefon odbiorcy; •mm Typ dostawy; •mm Punkt odbioru – jeśli w polu mm Typ dostawy została wybrana opcja Dostawa do punktu odbioru; •mm Płatność przy odbiorze – pole musi zostać odznaczone; •mm Płatnik usługi dostawy.
Dodatkowo adres domyślnego magazynu musi pokrywać się z adresem wskazanym w konfiguracji platformy PEKAES.
Lista wygenerowanych przesyłek wraz ze szczegółami znajduje się w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece ‘Przesyłki’ (Integracja firm kurierskich>Przesyłki).
|
Zmiany w wersji 2024.1j (24.10.1.10)
Dodanie zapisywania na polu własnym dokumentu daty rozpoczęcia operacji buforowanej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.10)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane zapisywanie daty i godziny rozpoczęcia operacji buforowanej na polu własnym dokumentu magazynowego w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Pole własne mm Data rozpoczęcia operacji dokumentu zostanie uzupełnione, gdy magazynier w aplikacji mobilnej rozpocznie realizacje awizowanego dokumentu magazynowego. Jeśli operacja zostanie rozpoczęta z poziomu powiązanej faktury lub zamówienia, data rozpoczęcia zostanie zmieniona na powiązanym dokumencie magazynowym. Należy pamiętać, że data jest ustawiana tylko na dokumentach w buforze.
Po wystawieniu dokumentu MM- (jeśli dokument był pozostawiony wcześniej w buforze) data rozpoczęcia realizacji operacji buforowanej zostanie przepisana na powiązany dokument MM+ w buforze. Po przejściu do realizacji operacji MM+ data zostanie zaktualizowana.
Na dokumencie zwrotu w buforze na polu własnym mm Data rozpoczęcia operacji dokumentu ustawiana jest data przepisana z dokumentu magazynowego wydania, do którego została utworzona korekta. Po przejściu do realizacji operacji zwrotu data zostanie nadpisana.
Na dokumentach nieawizowanych pole mm Data rozpoczęcia operacji dokumentu zostanie ustawione tylko, jeśli rozpoczęcie operacji w aplikacji mobilnej spowoduje w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel utworzenie dokumentu w buforze.
Filtrowanie dokumentów po operacjach użytkownika mobilnego (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.10)
W aplikacji Symfonia mobilny Magazyn zostało dodane filtrowanie dokumentów po operacjach rozpoczętych przez zalogowanego użytkownika mobilnego.
W oknie filtra zostało dodane pole wyboru Pokaż moje dokumenty.
Zaznaczenie niniejszego ustawienia spowoduje, że na liście będą prezentowane dokumenty rozpoczęte lub ostatnio zmodyfikowane przez użytkownika mobilnego.
|
Zmiany w wersji 2024.1i (24.10.1.9)
Obsługa etykiet medycznych w standardzie UDI (kody obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.9)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana obsługa etykiet medycznych w standardzie UDI w trybie pracy na kodach obcych z uwzględnieniem lokalizacji.
Aby praca na etykietach UDI była możliwa w ustawieniu modułu Praca z etykietami GS-1 należy wybrać z listy rozwijanej opcje Standard medyczny (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn).
W aplikacji magazynier realizując operacje przyjęcia skanuje etykietę w standardzie medycznym. W przypadku gdy dane na etykiecie rozdzielone są na kilka kodów paskowych po rozpoczęciu jej skanowania aplikacja będzie czekać aż zeskanowane zostaną wszystkie wymagane identyfikatory: •Identyfikator 01 – zawiera kod paskowy towaru zdefiniowanego w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel; •Identyfikator 17 – zawiera datę ważności towaru; •Identyfikator 10 lub 21 – zawiera numer serii lub numer partii towaru; •Identyfikator 91 – zawiera wewnętrzne informacje dla firmy, identyfikator ten nie jest wymagany.
Ilość towaru podawana jest w zależności od zaznaczenia opcji Wprowadzanie ilość. Po zeskanowaniu pełnego kodu etykiety należy zeskanować kod lokalizacji, na którą towar ma zostać przyjęty. Pozycja z zeskanowanym towarem zostanie dodana do dokumentu.
Po potwierdzeniu dokumentu przyjęcia dane z etykiety medycznej zapisane zostaną w polach własnych dostaw mm Numer partii/serii, mm Data ważności oraz mm Pole dodatkowe GS (91).
Towar przyjęty w standardzie medycznym można dalej przesuwać lub wydawać skanując etykietę medyczną oraz jej lokalizacje. Na inwentaryzacji lokalizacji dodana została zakładka STD MED., w której prezentowane są wszystkie towary przyjęte w standardzie medycznym znajdujące się na tej lokalizacji. Pozycje pogrupowane są według pól własnych dostaw zawierających dane z etykiety medycznej.
Magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety w standardzie medycznym dla towarów, które znajdują się na inwentaryzowanej lokalizacji lub podać ilość ręcznie klikając na daną pozycje i wybierając opcje Wprowadzanie ilości.
Podczas inwentaryzacji uruchomionej w trybie częściowym towar przyjęty z standardzie etykiety medycznej inwentaryzowany jest niezależnie od pozycji znajdujących się w pierwszej zakładce – Towary. W celu zatwierdzenia inwentaryzacji należy skorzystać z przycisku Potwierdź. |
Zmiany w wersji 2024.1h (24.10.1.8)
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2024.1.b_20240703 oraz TempFix_H50_2024.1.b_20240703 (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2024.1.b_20240703 z dnia 20-06-2024 dla Symfonii ERP Handel 2024.1.b oraz TempFix_H50_2024.1.b_20240703 z dnia 20-06-2024 dla Symfonii Handel 2024.1.b.
[HMF 2024.1.b] Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2024.1.b z dnia 20.06.2024r. [H50 2024.1.b] Poprawka do wersji Symfonia Handel 2024.1.b z dnia 20.06.2024
Obsługa nowego mechanizmu skanowania na kartotece etykiet i towarów oraz na oknie kontrahentów (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy mechanizm skanowania w kartotece etykiet i towarów oraz na oknie kontrahentów. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
W trybie pracy na kodach własnych w kartotece Etykiet w zakładce Towarowe, użytkownik bez uruchamiania okna skanera ma możliwość zeskanowania kodu, nazwy towaru lub kodu QR etykiety za pomocą wbudowanego skanera lub skanera Bluetooth. W zakładce Paletowe ma możliwość zeskanowania kodu, numeru etykiety paletowej, SSCC oraz identyfikatora etykiety paletowej. Zeskanowana etykieta zostanie wyświetlona na liście. W przypadku pracy na kodach obcych w kartotece etykiet magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety paletowej, którą chce wyświetlić.
W kartotece Towarów użytkownik wyszukuje towar skanując jego kod, nazwę lub kod EAN. Na ekranie wyświetlą się wszystkie towary odpowiadające wynikom wyszukiwania.
Nowy mechanizm skanowania został uwzględniony na oknie kontrahentów. Magazynier podczas tworzenia nieawizowanych dokumentów wyszukuje kontrahentów z listy skanując kod/nazwę lub początkowe znaki kodu/nazwy kontrahenta.
Obsługa nowego mechanizmu skanowania na oknie wyboru towaru do przesunięcia (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy mechanizm skanowania na oknie wyboru towaru do przesunięcia. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Magazynier tworzy nieawizowane przesunięcie – aby wyszukać towary do przesunięcia skanuje kod/nazwę lub kod EAN towaru (bądź ich początkowe znaki). Na liście pod wyszukiwarką wyświetlą się towary, które posiadają stan magazynowy.
Obsługa nowego mechanizmu skanowania na pakowaniu (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn uwzględniony został nowy mechanizm skanowania na pakowaniu. W ustawieniach aplikacji należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania.
W trybie pracy na kodach własnych magazynier dodaje do jednostki logistycznej towary skanując etykiety QR towarów oraz etykiet paletowych bez uruchamiania okna skanowania. W przypadku pracy na kodach obcych magazynier skanuje kody EAN towarów oraz kody QR etykiet paletowych. Po rozwinięciu zielonej belki widoczne jest pole wyboru Wprowadzanie ilości. Po zaznaczeniu pola wyboru i zeskanowaniu kodu EAN towaru na ekranie zostanie wyświetlone okno do wpisywania ilości towaru.
Dodanie sortowania listy atrybutów etykiety paletowej według konfiguracji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W ustawieniach konfiguracji etykiety paletowej została dodana możliwość ustawienia kolejności prezentacji atrybutów etykiety paletowej w aplikacji mobilnej i w dodatku do Handlu (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Konfiguracja etykiety paletowej).
W zakładce Atrybuty w drugiej kolumnie prezentowany jest parametr Kolejność. Domyślnie wszystkie atrybuty mają przypisaną kolejność „1”. Po przejściu do trybu edycji użytkownik może ustalić kolejność wyświetlania atrybutów – pierwsze na liście są atrybuty z przypisaną wartością „1” obok parametru Kolejność.
Użytkownik ma możliwość ustawienia kolejności również dla grup atrybutów w zakładce Grupy.
Jeśli w konfiguracji danej grupy zmieniona zostanie kolejność atrybutów, zaktualizowana zostanie ona również na etykietach paletowych przyjętych w tej konfiguracji. Jeśli z grupy zostanie usunięty atrybut, na przyjętych etykietach kolejność usuniętego atrybutu zostanie ustawiona na podstawie konfiguracji w zakładce Atrybuty.
Rozszerzenie obsługi identyfikatorów ilości i towaru dla etykiet paletowych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została rozszerzona obsługa identyfikatorów ilości i towaru dla etykiet paletowych w standardzie GS-1.
Magazynier podczas tworzenia nowej etykiety paletowej ma możliwość zeskanowania oddzielnie kodu, gdzie zaszyta została ilość dla wcześniej zeskanowanego towaru.
Jeśli użytkownik zeskanuje w pierwszej kolejności część kodu towaru gdzie zaszyta została ilość, na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że przed zeskanowaniem ilości należy dodać towar do etykiety paletowej.
Jeżeli do etykiety paletowej zostało dodanych kilka towarów, po zeskanowaniu kodu z ilością na ekranie zostanie wyświetlone okno opcji z możliwością wskazania towaru, dla którego została zeskanowana ilość.
Należy pamiętać, że w ustawieniach ogólnych rozwiązania powinno zostać włączone ustawienie Praca z etykietami GS-1 (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Weryfikacja dostępu do modułu pakowania podczas wystawiania dokumentu wydania (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.8)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana weryfikacja dostępu do modułu pakowania podczas wystawiania dokumentu wydania.
Magazynier potwierdza wydanie – po zatwierdzeniu pytania o wysłanie dokumentu, na ekranie zostanie wyświetlone pytanie o utworzenie Pakowania.
Jeśli magazynier nie ma uprawnienia do Pakowania pytanie o utworzenie pakowania nie zostanie wyświetlone (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Uprawnienia użytkowników mobilnych).
|
Zmiany w wersji 2024.1g (24.10.1.7)
Dodanie uprawnień do typów dokumentów dla użytkowników mobilnych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W ustawieniach dodatku do Symfonia Mobilnego Magazynu został dodany katalog Uprawnienia do typów dokumentów (Ustawienia>Rozwiązania mobilne).
W zakładce Grupy znajduje się lista zdefiniowanych grup uprawnień do typów dokumentów. Użytkownik handlowy ma możliwość utworzenia nowej grupy lub usunięcia istniejącej za pomocą przycisków Dodaj oraz Usuń znajdujących się nad listą grup.
Po wybraniu danej grupy użytkownik może w jej obrębie nadawać i odbierać uprawnienia do typów dokumentów zaznaczając lub odznaczając checkbox w kolumnie Zaznacz. W tabeli wyświetlane są typy dokumentów magazynowych, sprzedaży, zakupu oraz zamówień obcych i własnych zdefiniowane w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel podzielone na zakładki Magazynowe, Handlowe oraz Zamówienia.
Następnie w zakładce Użytkownicy po wybraniu użytkownika mobilnego z listy możliwe jest przypisanie do niego grupy uprawnień do typów dokumentów wybierając dana grupę z listy. W tabeli poniżej widoczny jest podgląd aktualnie wskazanej konfiguracji uprawnień to typów dokumentów użytkownika.
Użytkownik handlowy może również ustawić dla kontrahenta opcję Używaj konfiguracji globalnej. Wówczas do danego użytkownika mobilnego przypisana będzie grupa uprawnień wybrana w ustawieniu ogólnym modułu Domyślna grupa uprawnień do typów (Ustawienia>Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn> zakładka Dokumenty).
Aby edycja uprawnień do typów dokumentów była możliwa użytkownik handlowy powinien posiadać uprawnienie Edycja konfiguracji uprawnień do typów dokumentów (Ustawienia>Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników).
W aplikacji mobilnej na listach dokumentów wyświetlane będą tylko dokumenty, do których typu użytkownik mobilny ma nadane uprawnienia. Również podczas tworzenia dokumentów nieawizowanych użytkownik nie będzie miał do wybory typów dokumentów, to których nie ma nadanych uprawnień.
Prezentacja pól własnych dostaw na oknie stanów dla lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn na oknie stanów dla lokalizacji dodana została prezentacja pól własnych dostaw.
Filtrowanie listy operacji na podstawie zeskanowanej etykiety towaru/paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W aplikacji mobilnej rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn dodane zostało filtrowanie listy rozpoczętych operacji na podstawie zeskanowanej etykiety. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Magazynier, podczas pracy na urządzeniu z wbudowanym skanerem lub połączonym skanerem Bluetooth, w module Operacje skanuje etykietę towaru lub etykietę paletową (kod etykiety paletowej, zewnętrzny identyfikator lub kod SSCC przypisany do etykiety). Kod zeskanowanej etykiety widoczny jest po kliknięciu w zielony pasek u góry ekranu.
Jeśli etykieta została wcześniej zeskanowana w aktywnej operacji wówczas dana operacja zostanie wyszukana i wyświetlona na liście.
Dodanie możliwości skanowania na filtrze dokumentu w celu wyszukania po towarze (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn na filtrach dokumentów został dodany nowy mechanizm skanowania podczas pracy na urządzeniu z wbudowanym skanerem lub połączonym skanerem Bluetooth. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Na ekranie filtru listy dokumentów użytkownik ma możliwość zeskanowania kodu paskowego towaru, etykietę towaru, lokalizacje towarową, etykietę paletową oraz identyfikator lub kod dostawy. Po zeskanowaniu pole Wyszukaj po towarze uzupełnione zostanie powiązanym do zeskanowanego kodu towarem. W przypadku, gdy do danego kodu powiązanych jest kilka towarów wyświetlona zostanie lista wyboru.
Dodanie przycisku „Odśwież” w opcjach skanowania na nowych mechanizmach skanowania (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn podczas pracy na urządzeniu z wbudowanym skanerem na widokach obsługujących nowy mechanizm skanowania dodany został przycisk Odśwież.
Przycisk ten widoczny jest po kliknięci w zielony pasek na górze ekranu pozwala on na zdjęcie fokusu z pola tekstowego, na którym znajduje się kursor aby skanowany kod w niego nie trafił.
Obsługa nowego mechanizmu skanowania na podglądzie stanów towarów i lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.7)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn na podglądzie stanów magazynowych została dodana obsługa nowego mechanizmu skanowania. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
W module Stany użytkownik wyszukuje/skanuje towar lub lokalizację. Na otworzonym podglądzie skanów magazynier może za pomocą wbudowanego skanera lub skanera Bluetooth skanować kolejne towary lub lokalizacje bez konieczności powrotu do okna wyszukiwania.
|
Zmiany w wersji 2024.1f (24.10.1.6)
Dostosowanie do WebAPI 2024.1.a (24.11.1.0) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.6)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.1.a.
Obsługa zewnętrznego identyfikatora etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została obsługa zewnętrznego identyfikatora etykiety paletowej.
W ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania mobilne > Użytkownicy mobilni) oraz ustawieniach ogólnych modułu (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn) dodane zostało ustawienie Pytaj o skanowanie zewnętrznego ID z możliwością wyboru opcji Tak lub Nie.
Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia użytkowników mobilnych. Jeśli ustawienie to nie zostało zdefiniowane w kartotece użytkowników mobilnych, wówczas pobrane zostanie z ustawień modułu.
W przypadku gdy w ustawieniu wybrana została opcja Tak w aplikacji mobilnej podczas przyjęcia lub dodawania etykiety paletowej wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem Czy chcesz zeskanować zewnętrzny identyfikator?. Po potwierdzeniu komunikatu aplikacja przejdzie w tryb skanowania zewnętrznego identyfikatora.
Identyfikator można zeskanować również klikając w nazwę pola Zewn. Id. Aby wyczyścić pole należy skorzystać z przycisku X znajdującego się po prawej stronie. Należy pamiętać że zewnętrzny identyfikator nie może powtarzać się na etykietach posiadających stan.
Po zatwierdzeniu operacji przyjęcia/dodania etykiety możliwe jest jej wyszukanie, wydanie lub przesuniecie skanując zewnętrzny identyfikator.
Dodanie konfiguracji domyślnych typów i serii dokumentów nieawizowanych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.6)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn dodana została konfiguracja domyślnych typów i serii dokumentu nieawizowanego wydania, przyjęcia oraz przesunięcia (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn > zakładka Dokumenty).
W ustawieniach użytkowników mobilnych również została dodana możliwość konfiguracji domyślnych typów i serii dokumentów nieawizowanych (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Użytkownicy mobilni).
Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia użytkowników mobilnych. Jeśli ustawienia te nie zostały zdefiniowane w kartotece użytkowników mobilnych, wówczas pobrane zostaną z ustawień modułu.
W aplikacji podczas realizacji nieawizowanego wydania, przyjęcia lub przesunięcia typ i seria dokumentu ustawiona zostanie automatycznie według konfiguracji podanej w ustawieniach.
Prezentacja kodu etykiety paletowej na oknie dodawania, kompletowania, rozkompletowywania i w szczegółach etykiety (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została prezentacja kodu etykiety paletowej.
Po przejściu do ekranu etykiety paletowej podczas jej dodawania, kompletacji, rozkompletowywania oraz w szczegółach etykiety na górze ekranu widoczny jest kod etykiety paletowej.
Obsługa przeliczania ilości według jednostek miary podczas skanowania kodów i identyfikatorów dostaw (kody obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.6)
W aplikacji mobilnej rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych dodana została obsługa przeliczania ilości według jednostek miary podczas skanowania kodów i identyfikatorów dostaw.
Magazynier podczas realizacji operacji wydania lub przesunięcia MM- skanuje kod EAN towaru wymagającego skanowania dostawy. Następnie skanuje kodu lub identyfikatora dostawy i podaje ilość w jednostce miary przypisanej do zeskanowanego kodu towaru.
Podana ilość w jednostce dodatkowej zostanie automatycznie przeliczona na jednostkę ewidencyjną.
Dostosowanie do Symfonii 2024.1.b (24.12.1.0) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.1.b.
Rozszerzenie konfiguracji atrybutów etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn rozszerzona została konfiguracja etykiet paletowych (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Konfiguracja etykiety paletowej)
Identyfikatory Zastosowań w standardzie GS-1, w których czwarta cyfra identyfikatora wskazuje położenie przecinka dziesiętnego można skonfigurować na dwa sposoby. Podając dla danego atrybutu w kolumnie Identyfikator GS-1 czterocyfrowy identyfikator lub zamiast czwartej cyfry wpisując znak „d”.
Jeśli do danego atrybutu podany zostanie czterocyfrowy identyfikator wówczas podczas skanowania etykiet w standardzie GS-1 do danego atrybutu zapisana zostanie wartość tylko jeśli czwarta cyfra identyfikatora na etykiecie jest taka sama. W przypadku, gdy zamiast czwartej cyfry w konfiguracji została podany znak „d” możliwe jest skanowanie dla danego atrybutu pasującego kodu ale ze zmiennym położeniem przecinka.
Oznacza to, że w przypadku skanowania etykiety w standardzie GS-1 z kodem (3110)000155(3302)000176(3101)000015 identyfikator 3302 dopasowany zostanie do atrybutu określonego w konfiguracji jako Masa brutto z wartością posiadającą 2 miejsca po przecinku natomiast identyfikator 3101 dopasowany zostanie do atrybutu Masa netto z wartością posiadającą 1 miejsce po przecinku.
Dodatkowo konfiguracja etykiety paletowej rozszerzona została o możliwość podania rozmiaru oraz określania występowania separatora w przypadku, gdy etykiety nie spełniają standardu GS-1. W zakładkach Atrybuty oraz Grupy konfiguracji etykiet paletowych dodane zostały kolumny: •Rozmiar (GS-1) – ustawienie umożliwia ustawienie na stałe ilości znaków występujących w kodzie po identyfikatorze jeśli ilość ta jest niezgodna z formatem standardu GS-1 danego identyfikatora; •Separator (GS-1) – ustawienie umożliwia określenie czy przy danym identyfikatorze występuje separator (znak FNC1) określający koniec ciągu danych jeśli występowanie separatora jest różne od standardu GS-1.
Przykład 1. Identyfikator Zastosowań 02 w standardzie GS-1 ma format n2+n14 oznacza to, że powinien zawierać 2 znaki numeryczne dla identyfikatora i 14 znaków numerycznych zawartych danych. Jeśli w etykietach od danego dostawcy po identyfikatorze 02 ilość znaków wynosi 13 zamiast 14 możliwe jest skonfigurowanie grupy atrybutów dla danego dostawcy, w której dla identyfikatora 02 na stale przypisany będzie rozmiar 13 znaków podając tą wartość w kolumnie Rozmiar (GS-1). W przeciwnym razie niemożliwe będzie poprawne zeskanowanie kodu etykiety.
Przykład 2. Identyfikator Zastosowań 10 w standardzie GS-1 ma format n2+an..20 oznacza to, że powinien zawierać 2 znaki numeryczne dla identyfikatora oraz do 20 znaków alfanumerycznych zawartych danych. Identyfikator ten powinien również posiadać separator (znak FNC1) określający koniec ciągu danych. Jeśli w etykietach od danego dostawcy przy kodzie z identyfikatorem 10 separator nie występuje należy w kolumnie Separator (GS-1) wybrać opcję Nie oraz jeśli zawarte przy identyfikatorze dane maja stałą liczbę znaków – podać ją w kolumnie Rozmiar (GS-1) w przeciwnym razie niemożliwe będzie poprawne zeskanowanie kodu etykiety.
Pełna lista identyfikatorów zastosowań dostępna jest na oficjalnej stronie GS1.
Rozbudowa mechanizmu skanowania etykiet w standardzie GS-1 (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W ustawieniach rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn dodana została opcja Praca z etykietami GS-1 (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Ustawienia - Mobilny Magazyn> zakładka Ustawienia ogólne). Ustawienie to określa, czy w aplikacji mobilnej podczas skanowania maja być rozpoznawane etykiety w standardzie GS-1.
Wyłączenie opcji Praca z etykietami GS-1 sprawia, że identyfikatory etykiet w standardzie GS-1 skonfigurowane w kartotece Konfiguracja etykiety paletowej nie będą rozpoznawane podczas skanowania (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Konfiguracja etykiety paletowej).
Umożliwienie bezpośredniego skanowania wartości atrybutów etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została możliwość bezpośredniego skanowania wartości atrybutów.
Magazynier podczas realizacji operacji przyjęcia przechodzi do ekranu dodawania etykiety paletowej. Aby zeskanować wartość kodu bezpośrednio do atrybutu należy w zakładce Atrybuty kliknąć w jego nazwę a następnie w otworzonym oknie skanowania zeskanować wybrany kod.
W przypadku pracy na urządzeniu z wbudowanym skanerem lub połączonym skanerem Bluetooth, gdy w ustawieniach aplikacji mobilnej włączona jest opcja Nowy mechanizm skanowania po kliknięciu w nazwę atrybutu aplikacja przejdzie w tryb skanowania wartości dla wybranego atrybutu bez otwierania okna skanowania. Informacja o tym widoczna będzie po rozwinięciu zielonego paska na górze ekranu. Aby wyjść z trybu skanowania atrybutu należy skorzystać z przycisku X.
Bezpośrednie skanowanie wartości atrybutów etykiety paletowej możliwe jest również w module Etykiety podczas dodawania nowej etykiety paletowej oraz podczas realizacji operacji kompletacji i rozkompletowania etykiety paletowej. |
Zmiany w wersji 2024.1e (24.10.1.5)
Dostosowanie do Symfonii 2024.1.b (24.12.1.0) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.1.b.
Rozszerzenie konfiguracji atrybutów etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn rozszerzona została konfiguracja etykiet paletowych (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Konfiguracja etykiety paletowej).
Identyfikatory Zastosowań w standardzie GS-1, w których czwarta cyfra identyfikatora wskazuje położenie przecinka dziesiętnego można skonfigurować na dwa sposoby. Podając dla danego atrybutu w kolumnie Identyfikator GS-1 czterocyfrowy identyfikator lub zamiast czwartej cyfry wpisując znak „d”.
Jeśli do danego atrybutu podany zostanie czterocyfrowy identyfikator wówczas podczas skanowania etykiet w standardzie GS-1 do danego atrybutu zapisana zostanie wartość tylko jeśli czwarta cyfra identyfikatora na etykiecie jest taka sama. W przypadku, gdy zamiast czwartej cyfry w konfiguracji została podany znak „d” możliwe jest skanowanie dla danego atrybutu pasującego kodu ale ze zmiennym położeniem przecinka.
Oznacza to, że w przypadku skanowania etykiety w standardzie GS-1 z kodem (3110)000155(3302)000176(3101)000015 identyfikator 3302 dopasowany zostanie do atrybutu Masa brutto z wartością posiadającą 2 miejsca po przecinku natomiast identyfikator 3101 dopasowany zostanie do atrybutu Masa netto z wartością posiadającą 1 miejsce po przecinku.
Dodatkowo konfiguracja etykiety paletowej rozszerzona została o możliwość podania rozmiaru oraz określania występowania separatora w przypadku, gdy etykiety nie spełniają standardu GS-1.
W zakładkach Atrybuty oraz Grupy konfiguracji etykiet paletowych dodane zostały kolumny: •Rozmiar (GS-1) – ustawienie umożliwia ustawienie na stałe ilości znaków występujących w kodzie po identyfikatorze jeśli ilość ta jest niezgodna z formatem standardu GS-1 danego identyfikatora; •Separator (GS-1) – ustawienie umożliwia określenie czy przy danym identyfikatorze występuje separator (znak FNC1) określający koniec ciągu danych jeśli występowanie separatora jest różne od standardu GS-1.
Przykład 1 Identyfikator Zastosowań 02 w standardzie GS-1 ma format n2+n14 oznacza to, że powinien zawierać 2 znaki numeryczne dla identyfikatora i 14 znaków numerycznych zawartych danych. Jeśli w etykietach od danego dostawcy po identyfikatorze 02 ilość znaków wynosi 13 zamiast 14 możliwe jest skonfigurowanie grupy atrybutów dla danego dostawcy, w której dla identyfikatora 02 na stale przypisany będzie rozmiar 13 znaków podając tą wartość w kolumnie Rozmiar (GS-1). W przeciwnym razie niemożliwe będzie poprawne zeskanowanie kodu etykiety.
Przykład 2 Identyfikator Zastosowań 10 w standardzie GS-1 ma format n2+an..20 oznacza to, że powinien zawierać 2 znaki numeryczne dla identyfikatora oraz do 20 znaków alfanumerycznych zawartych danych. Identyfikator ten powinien również posiadać separator (znak FNC1) określający koniec ciągu danych. Jeśli w etykietach od danego dostawcy przy kodzie z identyfikatorem 10 separator nie występuje należy w kolumnie Separator (GS-1) wybrać opcję Nie oraz jeśli zawarte przy identyfikatorze dane maja stałą liczbę znaków – podać ją w kolumnie Rozmiar (GS-1) w przeciwnym razie niemożliwe będzie poprawne zeskanowanie kodu etykiety.
Pełna lista identyfikatorów zastosowań dostępna jest na oficjalnej stronie GS1.
Rozbudowa mechanizmu skanowania etykiet w standardzie GS-1 (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W ustawieniach rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn dodana została opcja Praca z etykietami GS-1 (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia - Mobilny Magazyn > zakładka Ustawienia ogólne). Ustawienie to określa, czy w aplikacji mobilnej podczas skanowania maja być rozpoznawane etykiety w standardzie GS-1.
Wyłączenie opcji Praca z etykietami GS-1 sprawia, że identyfikatory etykiet w standardzie GS-1 skonfigurowane w kartotece Konfiguracja etykiety paletowej nie będą rozpoznawane podczas skanowania (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Konfiguracja etykiety paletowej).
Umożliwienie bezpośredniego skanowania wartości atrybutów etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1.b od 24.10.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została możliwość bezpośredniego skanowania wartości atrybutów.
Magazynier podczas realizacji operacji przyjęcia przechodzi do ekranu dodawania etykiety paletowej. Aby zeskanować wartość kodu bezpośrednio do atrybutu należy w zakładce Atrybuty kliknąć w jego nazwę a następnie w otworzonym oknie skanowania zeskanować wybrany kod.
W przypadku, gdy w ustawieniach aplikacji mobilnej włączona jest opcja Nowy mechanizm skanowania po kliknięciu w nazwę atrybutu aplikacja przejdzie w tryb skanowania wartości dla wybranego atrybutu bez otwierania okna skanowania. Informacja o tym widoczna będzie po rozwinięciu zielonego paska na górze ekranu. Aby wyjść z trybu skanowania atrybutu należy skorzystać z przycisku X.
Bezpośrednie skanowanie wartości atrybutów etykiety paletowej możliwe jest również w module Etykiety podczas dodawania nowej etykiety paletowej oraz podczas realizacji operacji kompletacji i rozkompletowania etykiety paletowej. |
Zmiany w wersji 2024.1d (24.10.1.4)
Dodanie możliwości przypisania kontrahenta do lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.4)
W oknie Lokalizacje rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn użytkownik ma możliwość przypisania kontrahenta do lokalizacji.
Po przejściu w tryb edycji na wybranej lokalizacji w kolumnie Kontrahent użytkownik wybiera kontrahenta po rozwinięciu listy. Przycisk X czyści pole.
Przypisanie kontrahenta do lokalizacji możliwe jest również za pomocą grupowej edycji. Użytkownik zaznacza kilka lokalizacji po czym rozwija opcje Operacje i wybiera Grupowa edycja.
W otworzonym oknie po zaznaczeniu opcji Kontrahent możliwe jest wybranie kontrahenta z listy.
Wybranie opcji Zapisz spowoduje przypisanie wybranego kontrahenta do wskazanych wcześniej lokalizacji.
Informacja o przypisanym kontrahencie uwzględniona została również przy imporcie lokalizacji z pliku Excel oraz eksporcie lokalizacji do pliku Excel. Aby podczas importu możliwe było przypisanie kontrahenta do lokalizacji w kolumnie I pliku należy wprowadzić kod kontrahenta.
Umożliwienie wyboru dokumentów o charakterze „Wydanie z magazynu” i „Przyjęcie do magazynu” dla dokumentu inwentaryzacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.4)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn dla dokumentów inwentaryzacji została dodana możliwość ustawienia typów dokumentu o charakterze „Przyjęcie do magazynu” i „Wydanie z magazynu” (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn > zakładka Dokumenty).
Po zatwierdzeniu przez magazyniera inwentaryzacji wystawiane są dokumenty rozchodowe i przychodowe o typie wskazanym w ustawieniach ogólnych.
Jeśli do inwentaryzowanej lokalizacji przypisany został kontrahent (Mobilny Magazyn>Lokalizacje), wówczas dokument przychodu/rozchodu o charakterze „Przyjęcie do magazynu” i „Wydanie z magazynu” utworzony zostanie na tego kontrahenta.
Dodanie mechanizmu cyklicznego zamykania dnia na lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.4)
W ustawieniach dodatku Symfonia Mobilny Magazyn został dodany katalog Konfiguracja operacji cyklicznych (Ustawienia> Rozwiązania mobilne).
W zakładce Zamykanie dnia na lokalizacji po przejściu w tryb edycji użytkownik określa godzinę uruchomienia cyklicznego mechanizmu zamykania dnia. Opcja Uruchom umożliwia włączenie lub wyłączenie całego mechanizmu.
Poniżej w tabeli Konfiguracja użytkownik wskazuje, na których lokalizacjach ma zostać wykonane zamknięcie dnia poprzez zaznaczenie pola Włączony. Następnie określa jaki typ dokumentu rozchodu ma zostać wystawiony dla towarów znajdujących się na stanie danej lokalizacji w momencie uruchomienia mechanizmu.
Aby zapisać zmiany należy skorzystać z przycisku Zapisz. Przycisk Anuluj cofa wprowadzone zmiany. Możliwa jest również grupowa edycja konfiguracji dla lokalizacji aktualnie widocznych w tabeli. Użytkownik za pomocą filtrów tabeli określa, które lokalizacje maja być widoczne. Następnie po wybraniu opcji Grupowa edycja w nowo otwartym oknie może ustawić opcje Włączony oraz typ i serie dokumentu.
Aby wykonać na przefiltrowanych lokalizacjach daną operacje należy zaznaczyć przy niej checkbox znajdujący się po lewej stronie. Spowoduje to uaktywnienie pola, w którym należy wybrać z listy lub zaznaczyć pożądaną opcje.
Przycisk Zapisz powoduje zapisanie wprowadzonych zmian w konfiguracji wybranych lokalizacji.
Raz dziennie o podanej godzinie uruchomienia mechanizmu zamknięcia dnia dla każdej lokalizacji zaznaczonej w konfiguracji i posiadającej na stanie towary zostanie wystawiony oddzielny dokument o typie określonym w konfiguracji.
Jeśli do lokalizacji przypisany został kontrahent (Mobilny Magazyn>Lokalizacje), wówczas dokument o charakterze „Wydanie z magazynu” utworzony zostanie na tego kontrahenta.
Należy pamiętać, że tylko użytkownicy handlowi posiadający odpowiednie uprawnienie mogą edytować konfiguracje zamykania dnia na lokalizacji.
|
Zmiany w wersji 2024.1c (24.10.1.3)
Dostosowanie do WebAPI 2024.1 (24.10.1.0) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.1.
Obsługa elementów kompletów na dokumentach magazynowych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.3)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została obsługa elementów kompletów. Użytkownik ma możliwość wystawienia faktury lub zamówienia obcego zawierającego komplety, a następnie utworzenia dokumentu wydania magazynowego do tych dokumentów.
Dokument WZ zawiera elementy kompletu jako oddzielne pozycje. Po pozostawieniu dokumentu magazynowego wydania w buforze, istnieje możliwość wystawienia go z poziomu aplikacji mobilnej.
Dodanie prezentacji pól własnych pozycji dokumentów wydań/przyjęć oraz umożliwienie ich edycji (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.3)
W ustawieniach rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn została dodana konfiguracja pól własnych pozycji dokumentów wydań oraz przyjęć (Ustawienia > Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Kolumny tabel Pola własne pozycji dokumentów wydań/przyjęć prezentują kolejno: •Pole wyboru Aktywny określające czy zdefiniowane pola własne są wyświetlane w aplikacji mobilnej (zaznaczone pole – pole własne jest wyświetlane w aplikacji, odznaczone pole – pole nie jest wyświetlane w aplikacji); •Pole własne wybierane z listy rozwijanej – na liście widoczne są aktywne pola zdefiniowane w ustawieniach pól własnych dokumentów wydań i przyjęć (Ustawienia> Własne pola> Dokumenty> Dokumenty magazynowe); •Nazwę pola własnego wyświetlaną w aplikacji; •Pole wyboru Wymagane określające czy pole własne musi zostać ustawione w aplikacji mobilnej przed wystawieniem dokumentu (zaznaczone pole – wymagane jest ustawienie pola własnego przed wystawieniem dokumentu, odznaczone pole – pole własne nie musi być ustawione).
Dodane zostało także ustawienie Weryfikuj wymagane pola własne pozycji dokumentów przed wydrukiem etykiet, które określa czy podczas próby wydruku etykiet z poziomu aplikacji mobilnej sprawdzane są wymagane pola własne pozycji dokumentów.
W uprawnieniach użytkowników mobilnych, w zakładkach Moduł przyjęć oraz Moduł wydań, dodane zostały uprawnienia do edycji poszczególnych pól własnych pozycji dokumentów (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Użytkownik, który posiada odpowiednie uprawnienia ma możliwość edycji pól własnych: •wybierając opcję Pola własne pozycji po kliknięciu na jednej z pozycji dodanych do dokumentu, edytowane są pola własne tylko wybranej pozycji; •wybierając opcję Pola własne pozycji po kliknięciu na przycisk Opcje widoczny na dole ekranu, edytowane są pola własne wszystkich pozycji.
Ponadto dodane zostało ustawienie Pokaż pola własne pozycji dokumentów (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny magazyn), które określa czy na liście towarów dokumentu, na pozycji wyświetlane są pola własne tej pozycji.
Prezentacja powiązanych zamówień na listach dokumentów magazynowych i handlowych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.3)
W ustawieniach rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn) oraz ustawieniach użytkownika mobilnego (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Użytkownicy mobilni) dodane zostały ustawienia: •Pokaż kody powiązanych zamówień na listach dokumentów – określa czy w module wydań i przyjęć na listach dokumentów magazynowych i handlowych mają być prezentowane kody powiązanych zamówień; •Pokaż opisy powiązanych zamówień na listach dokumentów – określa czy w module wydań i przyjęć na listach dokumentów magazynowych i handlowych mają być prezentowane opisy powiązanych zamówień; •Pokaż znaczniki powiązanych zamówień na listach dokumentów – określa czy w module wydań i przyjęć na listach dokumentów magazynowych i handlowych mają być prezentowane znaczniki powiązanych zamówień.
W aplikacji mobilnej, na listach dokumentów wydań oraz przyjęć, widoczne są szczegóły powiązanych zamówień – kod, opis oraz znacznik w zależności od ustawień. W pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia użytkownika mobilnego, a w przypadku ich braku – ustawienia ogólne. |
Zmiany w wersji 2024.1b (24.10.1.2)
•Poprawa zamykania aplikacji mobilnej. |
Zmiany w wersji 2024.1a (24.10.1.1)
Dostosowanie do Symfonii 2024.1 (24.10.1.0) (dla Handlu 2024.1 od 24.10.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.1.
|
Zmiany w wersji 2024.f (24.0.2.6)
Dodanie modułu uprawnień użytkowników do modułu integracji z firmami kurierskimi (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W ustawieniach rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostały dodane uprawnienia użytkowników handlowych do modułu integracji z firmami kurierskimi (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników).
W zakładce Moduł integracji z firmami kurierskimi dostępne są poniższe uprawnienia: •Uprawnienie do nadawania uprawnień – użytkownik z nadanym uprawnieniem ma możliwość nadawania uprawnień dotyczących modułu integracji z firmami kurierskimi innym użytkownikom handlowym; •Uruchomienie okna przesyłek – użytkownik z nadanym uprawnieniem ma dostęp do okna Przesyłki (Integracja firm kurierskich>Przesyłki).
Rozkompletowywanie etykiety paletowej z wykorzystaniem etykiet towarów (kody własne) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana możliwość rozkomletowania etykiety paletowej z wykorzystaniem etykiet towarów.
Magazynier podczas realizacji operacji rozkompletowywania etykiety paletowej w celu dokonania zmian na przypisanych do niej dostawach klika na wybraną pozycje. Wyświetlone zostanie okno dostępnych akcji.
Wybranie opcji Drukuj przeniesie użytkownika do okna generowania etykiety towaru. Wygenerowanie i wydruk etykiet spowoduje zresetowanie wszystkich skanowań na pozycji.
W oknie etykiety magazynier wybiera typ etykiety oraz ilość towaru na etykietach do wydrukowania a następnie potwierdza operacje.
Wydrukowane etykiety można skanować za pomocą skanera dostępnego po kliknięciu na pozycje (opcja Skanuj) lub przycisku Skanuj widocznego w dolnej części ekranu.
Po zeskanowaniu etykiety towaru użytkownik skanuje dowolną lokalizacje docelową dla zdjętej części towaru. Na liście dostaw ilość towaru z zeskanowanych etykiet wyświetlona zostanie w kolumnie Jest.
Aby potwierdzić operację rozkompletowania etykiety paletowej należy skorzystać z przycisku Potwierdź.
Umożliwienie edycji atrybutów etykiety paletowej podczas kompletacji i rozkompletowywania (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W aplikacji mobilnej rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość edycji atrybutów etykiety paletowej podczas kompletacji i rozkompletowywania.
Magazynier w aplikacji mobilnej podczas realizacji kompletacji lub rozkompletowywania etykiety paletowej dokonuje zmian na przypisanych do niej dostawach.
W zakładce Atrybuty możliwa jest wówczas edycja atrybutów etykiety paletowej. Do edycji dostępne są tylko te atrybutów, które zostały uzupełnione podczas tworzenia etykiety paletowej. Atrybutu SSCC nie można edytować.
Atrybuty, w których wyczyszczona została wartość zostaną usunięte po potwierdzeniu operacji kompletacji/rozkompletowania etykiety paletowej. Podczas potwierdzania wyświetlony zostanie informujący o tym komunikat.
Po potwierdzeniu operacji atrybuty zostaną zaktualizowane według zmian dokonanych przez magazyniera.
Nowy wygląd ustawień globalnych (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zmieniony został wygląd ustawień modułu (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Zakładka Ustawienia ogólne podzielona została na sekcje Firma, Pakowanie, Drukowanie, Etykieta paletowa, Aplikacja mobilna oraz Skrzynka pocztowa.
Ustawienia dotyczące dokumentów dostępne są w zakładce Dokumenty podzielonej na sekcje: Typy dokumentów, Sortowanie, Dostawy, Rezerwacje, Prezentacja danych oraz Operacje.
Zakładka Schematy zawiera ustawienia dotyczące szablonów kodu i numeracji serii kodu pakowań, inwentaryzacji, lokalizacji etykiet paletowych oraz schemat nazw dostawy.
W zakładce Pola własne dokumentów handlowych dostępne są pola własne dokumentów sprzedaży i zakupu oraz zamówień obcych i zamówień własnych.
Zakładka Pola własne dokumentów magazynowych zawiera pola własne dokumentów wydań, przyjęć oraz dostaw a także ustawienia weryfikacji wymaganych pól własnych.
Zmiana nazwy firmy kurierskiej z „DHL” na „DHL Express” (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zmieniona została nazwa firmy kurierskiej „DHL” na „DHL Express”.
Umożliwienie częściowej realizacji przesunięcia MM- (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn użytkownik ma możliwość realizacji częściowego przesunięcia towaru poprzez podział awizowanego dokumentu przesunięcia MM-.
Aby użytkownik miał możliwość częściowego przesunięcia towaru ustawienie Częściowa realizacja wydania powinno zostać włączone (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Ustawienia – Mobilny Magazyn>Zakładka – Dokumenty).
Należy pamiętać, że w trybie pracy na kodach własnych ustawienie Częściowa realizacją wydania nie może działać równolegle z ustawieniem Wydanie bez etykiety własnej (QR).
Dodatkowo magazynier musi mieć nadane uprawnienie Częściowa realizacja przesunięcia (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
W aplikacji mobilnej magazynier realizuje przesunięcie skanując część ilości towarów z dokumentu awizowanego przesunięcia MM-.
Przy próbie zatwierdzenia operacji pojawi się komunikat informujący o braku zeskanowania wszystkich ilości towarów dodanych do dokumentu.
Zatwierdzenie komunikatu przyciskiem OK spowoduje wystawienie dokumentu magazynowego przesunięcia MM- oraz utworzenie dokumentu przesunięcia MM+ w buforze z towarami, które zostały zeskanowane podczas realizacji operacji. Dodatkowo zostaje utworzony dokument przesunięcia MM- w buforze z niezeskanowanymi towarami.
Rozbudowa szczegółowego wydruku PDF etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn rozbudowany został wydruk PDF etykiety paletowej Etykieta paletowa szczegółowa A4.
Wydruk zawiera datę przyjęcia etykiety paletowej, kod etykiety, nazwę firmy, opis oraz notatkę dokumentu. Poniżej prezentowana jest lista towarów przypisanych do etykiety, wartości atrybutów Waga, Wysokość, Długość i Szerokość uzupełnionych podczas przyjęcia etykiety oraz kod QR etykiety paletowej.
|
Zmiany w wersji 2024.e (24.0.2.5)
Dodanie kosztu transportu do pakowania (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość podania kosztu transportu na pakowaniu w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel (Mobilny magazyn>Pakowanie).
Po przejściu do wybranego pakowania użytkownik handlowy posiadający uprawnienie Edycja pakowania (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Uprawnienia użytkowników) ma możliwość edycji kosztu transportu na pakowaniach, których status nie został jeszcze zmieniony na Wysłano.
Dodanie zestawienia pakowań za wybrany przez użytkownika okres (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została możliwość utworzenia zestawienia pakowań zaakceptowanych w wybranym przez użytkownika handlowego okresie.
Aby wyeksportować zestawienie do pliku XLSX należy w oknie Pakowania rozwinąć opcje Eksport a następnie wybrać opcje Zestawienie za okres (Mobilny magazyn>Pakowanie).
W otworzonym oknie należy podać zakres dat w jakich pakowania, które maja zostać dodane do zestawienia, zostały potwierdzone oraz zatwierdzić wybór przyciskiem OK.
Wyeksportowany plik zawiera listę pakowań z wyszczególnionymi informacjami takimi jak: kod pakowania, data akceptacji, numer i kod palety, wysokość, długość, szerokość i waga palety, kod i nazwa odbiorcy oraz kod i nazwa kraju. W podsumowaniu każdego pakowania prezentowany jest również koszt transportu oraz łączna waga pakowania.
Obsługa etykiet w standardzie GS-1 (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W ustawieniach ogólnych dodatku do Mobilnego Magazynu został dodany katalog Konfiguracja etykiety paletowej (Ustawienia>Rozwiązania mobilne).
W zakładce Atrybuty możliwe jest skonfigurowanie elementów składających się na etykietę w standardzie GS-1, użytkownik może również skonfigurować alternatywne identyfikatory dla dodanych atrybutów. Kolumny tabeli prezentują kolejno: •Wbudowany – atrybuty określone jako wbudowane to: Ilość towaru, Towar oraz kod SSCC. Atrybutów tych nie można usunąć ani edytować ich nazwy oraz kodu; •Kod – kod atrybutu; •Nazwa – nazwa atrybutu; •Identyfikator GS-1 – identyfikator zastosowań w standardzie GS-1 umożliwiający rozróżnienie skanowanych informacji na etykiecie i przypisaniu ich do odpowiednich atrybutów (w polu należy podać sam identyfikator bez nawiasów); •Identyfikator alternatywny prefix – znacznik określający początek kodu zawierającego wartość atrybutu na etykiecie alternatywnej; •Identyfikator alternatywny – znacznik umieszczony za prefixem, umożliwiający rozróżnienie skanowanych informacji na etykiecie alternatywnej i przypisaniu ich do odpowiednich atrybutów; •Identyfikator alternatywny suffix – znacznik określający koniec kodu zawierającego wartość atrybutu na etykiecie alternatywnej; •Kategoria – ustawienie określa, gdzie dodatkowo ma zostać zapisana wartość atrybutu. Pole można pozostawić puste lub wybrać jedną z trzech opcji: Pole własne dostawy, Pole własne pozycji dokumentu lub Pole własne dokumentu; •Wymiar – ustawienie określa, na którym wymiarze wybranej kategorii ma zostać zapisana wartość atrybutu. Na dostępnej po rozwinięciu liście wymiarów zdefiniowanych w Handlu pomijane są wymiary o typie słownikowym.
W zakładce Grupy znajduje się lista zdefiniowanych grup atrybutów. Użytkownik handlowy ma możliwość utworzenia nowej grupy zawierającej atrybuty wbudowane oraz wybrane atrybuty dodane w zakładce Atrybuty. Możliwe jest zdefiniowanie identyfikatorów GS-1 oraz alternatywnych dla atrybutów indywidualnie w każdej grupie.
W zakładce Kontrahenci wybraniu kontrahenta z listy możliwe jest przypisanie do niego grupy atrybutów.
Użytkownik handlowy może również ustawić dla kontrahenta opcję Używaj konfiguracji globalnej. Wówczas do etykiet paletowych przyjętych od tego dostawcy przypisana będzie grupa atrybutów wybrana w ustawieniu ogólnym modułu Domyślna konfiguracja etykiety paletowej (Ustawienia>Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Aby edycja konfiguracji etykiet paletowych była możliwa użytkownik handlowy powinien posiadać uprawnienie Edycja konfiguracji etykiet paletowych (Ustawienia>Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników).
Magazynier podczas realizacji przyjęcia z poziomu aplikacji mobilnej skanuje etykietę w standardzie GS-1 lub alternatywną z poziomu skanera na liście pozycji dokumentu. Po zeskanowaniu użytkownik zostanie automatycznie przeniesiony do ekranu tworzenia etykiety paletowej uzupełnionej informacjami z zeskanowanego kodu.
Magazynier może również sam przejść do widoku Etykieta paletowa wybierając Opcje>Dodaj etykietę paletową i tam skanować kody z etykiety GS-1 oraz alternatywnej.
W zakładce Atrybuty prezentowane są atrybuty według konfiguracji etykiety paletowej danego kontrahenta lub domyślnej, w przypadku gdy kontrahent nie został podany.
Atrybuty Ilość towaru oraz Towar nie są prezentowane na liście – służą do identyfikacji towaru oraz jego ilości podczas dodawania dostawy skanując etykietę GS-1 lub alternatywną zawierającą odpowiedni identyfikator.
Zeskanowany kod SSCC musi być unikalny. W przypadku gdy w bazie istnieje już atrybut SSCC o takim samym kodzie oraz identyfikatorze wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat. Użytkownik mobilny posiadający uprawnienie Edycja atrybutu SSCC etykiety paletowej ma możliwość ręcznej uzupełnienia tego atrybutu podczas przyjęcia (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Magazynier może potwierdzić utworzenie etykiety paletowej przyciskiem Potwierdź lub od razu zeskanować dla niej lokalizacje, wówczas zostanie przeniesiony do ekranu z listą pozycji dodanych do dokumentu, a etykieta paletowa będzie gotowa do zatwierdzenia przyjęcia.
Po zatwierdzeniu operacji przyjęcia etykietą paletową w standardzie etykiety GS-1 lub alternatywnej w dalszych procesach całego systemu można posługiwać się za pomocą wydrukowanej etykiety paletowej lub poprzez skanowanie kodu SSCC, który został do niej przypisany.
Prezentowanie ilości pierwotnej towaru na etykiecie paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została prezentacja ilości pierwotnej dostaw na przyjętej etykiecie paletowej. Ilość pierwotna widoczna jest w kartotece Etykiety systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel po przejściu w wybraną etykietę oraz na szczegółach etykiety paletowej w aplikacji mobilnej.
Nowy mechanizm skanowania w module stanów (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy mechanizm skanowania w module Stany. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Na ekranie wyszukiwania w module Stany użytkownik bez uruchamiania okna skanera ma możliwość zeskanowania kodu lokalizacji, kodu EAN towaru oraz, w przypadku pracy na kodach własnych, etykiety QR towaru za pomocą wbudowanego skanera lub skanera Bluetooth.
Po zeskanowaniu kodu użytkownik zostaje przeniesiony do odpowiedniego widoku z prezentacją stanów.
Wskazywanie towaru poprzez skanowanie przy tworzeniu etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn podczas tworzenia etykiety paletowej została dodana możliwość wskazania towaru poprzez zeskanowanie jego kodu EAN.
Magazynier podczas realizacji przyjęcia z poziomu aplikacji mobilnej tworzy etykietę paletową wybierając Opcje>Dodaj etykietę paletową. Następnie wybiera przycisk Skanuj.
Po zeskanowaniu kodu EAN towaru użytkownik podaje jego ilość. Dostawy tego towaru widoczne na liście zostaną uzupełnione wskazaną ilością.
W przypadku operacji na nieawizowanym przyjęciu podanie wartości większej niż suma ilości danego towaru na dostawach widocznych na liście spowoduje dodanie nowej dostawy z brakującą ilością i jej uzupełnienie.
Podczas tworzenia etykiety paletowej na nieawizowanym przyjęciu dostępna jest opcja dodania do listy nowej dostawy po wskazaniu przycisku „+”. Aby dodać dostawę za pomocą skanowania kodu EAN towaru należy wybrać opcję Skaner. Aby wybrać towary z listy należy kliknąć opcję Kartoteka. W obydwu przypadkach użytkownik podaje ilość towaru na dostawie, ilość ta nie zostaje automatycznie dodana do etykiety paletowej.
Umożliwienie edycji etykiety paletowej podczas procesu przyjęcia towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodana możliwość edycji etykiety paletowej podczas procesu przyjęcia towaru.
Magazynier otwiera dokument przyjęcia oraz dodaje do niego etykietę paletową. W celu edycji utworzonej etykiety należy wybrać Opcje>Drukuj następnie przejść do zakładki Paletowe, w której prezentowana jest lista wszystkich etykiet paletowych utworzonych do tego przyjęcia.
Po wskazaniu etykiety pojawi się okno z dostępnymi opcjami. Wybranie opcji Edytuj wywoła komunikat informujący, iż edycja etykiety paletowej spowoduje wyzerowanie wszystkich jej skanowań.
Wybranie opcji Tak przeniesie użytkownika do ekranu edycji etykiety paletowej.
Po wprowadzeniu zmian magazynier może zatwierdzić etykietę paletową przyciskiem Potwierdź lub od razu zeskanować dla niej lokalizacje wówczas zostanie przeniesiony do ekranu z listą pozycji dodanych do dokumentu a etykieta paletowa będzie gotowa do zatwierdzenia przyjęcia.
Nowy wydruk A4 etykiety paletowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodany został nowy wydruk etykiety paletowej PDF.
Zarówno w aplikacji mobilnej jak i w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel podczas drukowania etykiety paletowej PDF możliwe jest wybranie wydruku Etykieta paletowa szczegółowa A4.
Wydruk zawiera datę przyjęcia etykiety paletowej, kod etykiety, opis oraz notatkę dokumentu. Poniżej prezentowana jest lista towarów przypisanych do etykiety, wartości atrybutów Waga, Wysokość, Długość i Szerokość uzupełnionych podczas przyjęcia etykiety oraz kod QR etykiety paletowej.
Aby w prawym górnym rogu wydruku widoczna była nazwa firmy należy uzupełnić parametr @CompanyName w ustawieniach parametrów raportu (Ustawienia>Rozwiązania mobilne> Parametry raportu).
Rozbudowa kartoteki etykiet paletowych o kolumny „Data przyjęcia” i „Opis dokumentu” (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
W kartotece etykiet towarów rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn do zakładki Paletowe dodana została prezentacja daty przyjęcia etykiety paletowej oraz opisy dokumentów powiązanych z etykietą (Mobilny Magazyn> Etykiety).
Przebudowa wyglądu ustawień w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.5)
Ustawienia aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn zostały podzielone na ustawienia ogólne, ustawienia użytkownika oraz funkcje eksperymentalne.
Po przejściu do modułu Ustawienia z poziomu menu głównego u góry ekranu widoczne są kafelki prowadzące do kolejnych okien ustawień. Poniżej prezentowane są informacje o konfiguracji połączenia, ustawienia ogólne aplikacji, ustawienia powiadomień oraz logi.
Po przejściu do ustawień użytkownika za pomocą kafelka Użytkownik widoczne są dane magazyniera. Użytkownik ma możliwość zmiany języka w jakim obsługiwana jest aplikacja.
W oknie Eksperymentalne użytkownik mobilny ma możliwość włączenia funkcji eksperymentalnych.
|
Zmiany w wersji 2024.d (24.0.2.4)
Dostosowanie do Symfonii 2024.b (24.2.1.0) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.b.
Dostosowanie do WebAPI 2024b (24.2.1.0) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.b.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2024_20240208 oraz TempFix_H50_2024.a_20240213 (dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2024_20240208” z dnia 08-02-2024 dla Symfonii ERP Handel 2024.a oraz „TempFix_H50_2024.a_20240213” z dnia 13-02-2024 dla Symfonii Handel 2024.a.
Drukowanie w PDF wszystkich zaznaczonych lokalizacji bez pozycji paletowych (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.12;dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn użytkownik ma możliwość eksportu wszystkich zaznaczonych lokalizacji bez pozycji paletowych do PDF.
W oknie lokalizacji (Mobilny Magazyn>Lokalizacje) po zaznaczeniu lokalizacji, a następnie wybraniu opcji Eksport do PDF wyświetlą się ustawienia wydruku.
Po naciśnięciu Eksportuj, na ekranie wyświetli się podgląd wydruku zaznaczonych lokalizacji bez pozycji paletowych.
Dodanie i obsługa nowego typu etykiety o nazwie „Paletowa” (kody własne) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.12;dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana obsługa etykiet paletowych. Magazynier podczas realizacji przyjęcia z poziomu aplikacji mobilnej tworzy nową etykietę paletową wybierając Opcje>Dodaj etykietę paletową.
Na ekranie wyświetli się lista z dostawami towarów. Magazynier wybiera jaki towar i w jakiej ilości ma zostać dodany do etykiety paletowej. Opcjonalnie uzupełnia pola dodatkowe w zakładce Atrybuty.
Po zatwierdzeniu zostanie utworzona etykieta paletowa, użytkownik ma możliwość jej wydruku w formacie ZPL lub PDF. Etykieta zostanie wydrukowana na drukarce wskazanej w ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn.
Aby zrealizować przyjęcie należy zeskanować etykiety paletowe oraz lokalizacje, na które mają zostać przyjęte towary. Po zatwierdzeniu operacji przyjęcia utworzone etykiety paletowe zostaną wyświetlone w kartotece etykiet w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
W trakcie realizacji wydań/przesunięć MM- po zeskanowaniu etykiety paletowej wszystkie towary z etykiety zostaną dodane do dokumentu. Nie ma możliwości wydania/przesunięcia części towarów z etykiety paletowej. Dalsza ścieżka wydania/przesunięcia jest taka sama jak dotychczas.
Po zatwierdzeniu operacji etykiety nie są usuwane – magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety podczas operacji przesunięcia MM+ (jeśli towary i ilości są takie same jak na etykiecie paletowej, z której zostały wydane towary).
Podczas realizacji przesunięcia MM+ magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety paletowej, z której towary zostały wcześniej wydane. Po zrealizowaniu operacji przesunięcia do etykiety paletowej zostanie przypisana nowa lokalizacja.
W aplikacji mobilnej po otwarciu modułu etykiet, w zakładce Paletowe użytkownik ma możliwość ponownego wydruku wcześniej przyjętych etykiet paletowych, utworzenia nowych etykiet paletowych, dokompletowania i rozkompletowania istniejących etykiet na lokalizacje towarowe oraz podglądu ich szczegółów.
Należy pamiętać, że użytkownik mobilny powinien posiadać uprawnienia do generowania, kompletowania oraz rozkompletowania etykiet paletowych.
Dodanie możliwości włączenia prezentacji imienia i nazwiska użytkownika mobilnego na większości widoków (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.12;dla Handlu 2024 od 24.0.2.4)
W ustawieniach aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość prezentacji imienia i nazwiska użytkownika mobilnego na większości widoków.
Po zaznaczeniu Pokaż imię i nazwisko, na górze ekranu wyświetlone zostanie imię i nazwisko użytkownika, które zostało wcześniej ustawione w ustawieniach mobilnych użytkowników (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilni).
|
Zmiany w wersji 2024.c (24.0.2.3)
Dostosowanie do Symfonii 2024.a (24.1.1.0) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia 2024.a.
Dostosowanie do WebAPI 2024a (24.1.1.0) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.a.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2024_20240130 oraz TempFix_H50_2024.a_20240207 (dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2024_20240130” z dnia 30-01-2024 dla Symfonii ERP Handel 2024.a oraz „TempFix_H50_2024.a_20240207” z dnia 07-02-2024 dla Symfonii Handel 2024.a.
Inwentaryzacja etykiety paletowej (kody obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.11;dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych z uwzględnieniem lokalizacji została dodana możliwość inwentaryzacji etykiety paletowej.
Okno inwentaryzacji lokalizacji zostało podzielone na dwie zakładki. W zakładce Towary znajdują się towary, które według systemu znajdują się w zeskanowanej lokalizacji (bez ilości towarów dodanych do etykiety paletowej). W zakładce Etykiety wyświetlane są wszystkie etykiety paletowe przypisane do danej lokalizacji.
Po kliknięciu na etykietę paletową, na dole ekranu wyświetli się lista towarów dodanych do etykiety.
Magazynier ręcznie wprowadza ilości towarów dodanych do etykiety paletowej. Po kliknięciu na towar otworzy się okno z dostępnymi opcjami. Wybranie Wprowadzenie ilości, powoduje uruchomienie okna do wpisywania ilości towaru. Aby zamknąć okno opcji należy kliknąć Anuluj.
Po zatwierdzeniu przyciskiem OK, zostanie zmieniona ilość towaru na tej etykiecie. Jeżeli ilość towaru została zmniejszona, po zatwierdzeniu inwentaryzacji zostanie wystawiony dokument IN-, po podaniu większej ilości wystawiony zostanie dokument IN+. Dla zwiększonej ilości towaru należy ustawić wymagane pola własne, jeżeli w ustawieniach ogólnych rozwiązania zostały skonfigurowane pola własne dostaw. Przycisk Anuluj zamyka okno, zmiany nie zostają wprowadzone.
Dalszy proces inwentaryzacji przebiega bez zmian.
Dodanie zestawienia całościowego inwentaryzacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.11;dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została dodana możliwość utworzenia zestawienia całościowego inwentaryzacji (Mobilny magazyn>Inwentaryzacja).
Po zaznaczeniu jednej lub kilku inwentaryzacji, a następnie rozwinięciu przycisku Drukuj, należy wybrać opcję Zbiorczy wydruk całościowy.
Na ekranie zostanie wyświetlony podgląd zbiorczego raportu dla wszystkich zaznaczonych inwentaryzacji oraz towarów znajdujących się na inwentaryzowanym magazynie.
Użytkownik ma możliwość wygenerowania zestawienia całościowego inwentaryzacji z poziomu wybranej inwentaryzacji. Po kliknięciu Drukuj, a następnie wybraniu Drukuj całość na ekranie zostanie wyświetlony podgląd zbiorczego raportu.
Dostosowanie rozwiązania do przelicznika jednostek miary towaru mniejszego od 1 (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.11;dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do przelicznika jednostek miary towaru mniejszego niż 1. Aby możliwe było ustawienie takiego przelicznika należy w pliku konfiguracyjnym AMHMSQL.exe.config ustawić odpowiedni parametr na wartość „true”.
Po dokonaniu tej zmiany w kartotece towaru w zakładce Jednostki miary będzie możliwość ustawienia przelicznika jednostki ewidencyjnej mniejszego niż 1.
Sortowanie elementów na listach wyboru (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.11;dla Handlu 2024 od 24.0.2.3)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane sortowanie na listach wyborów według kolejności alfabetycznej.
|
Zmiany w wersji 2024.b (24.20.2.2)
Dostosowanie do fixa WebAPI 2024 (24.0.3.0) (dla Handlu 2024 od 24.0.2.2)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixa WebAPI 2024 (24.0.3.0)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.c_1 (23.23.2.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.10)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.c_1 (23.23.2.0).
Zaokrąglanie ilości na sugerowanych lokalizacjach do 4 miejsc po przecinku (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.10; da Handlu 2024 od 24.0.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn ilości towaru na sugerowanych lokalizacjach są zaokrąglane do 4 miejsc po przecinku.
Zmiana daty operacji dokumentu przed jego otwarciem (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.10; dla Handlu 2024 od 24.0.2.2)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn data operacji jest zmieniana przed otwarciem dokumentu.
Przepisywanie pól własnych dokumentów, pozycji dokumentów oraz dostaw przy częściowej realizacji przyjęcia/wydania (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.10; dla Handlu 2024 od 24.0.2.2)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn podczas realizacji częściowego przyjęcia/wydania przepisywane są pola własne dokumentów, pozycji dokumentów oraz dostaw.
Magazynier częściowo realizuje przyjęcie towaru do magazynu. Po zatwierdzeniu operacji na utworzony dokument PZ w buforze zostaną przepisane pola własne dokumentów, dostaw i pozycji dokumentów.
Po zrealizowaniu częściowego wydania, na dokumencie WZ w buforze będą widoczne przepisane pola własne dokumentów i pozycji dokumentów.
Dodanie przycisku „Ustaw lokalizacje towarowe” na oknie wdrożeniowym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.10; dla Handlu 2024 od 24.0.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn na oknie wdrożeniowym został dodany przycisk „Ustaw lokalizacje towarowe”. Po kliknięciu przycisku wszystkie dostawy, które nie mają przypisanej lokalizacji zostaną dodane do lokalizacji towarowych. Należy pamiętać, że dostawa zostanie dodana do pierwszej lokalizacji towarowej, do której jest przypisany towar z dostawy. Jeżeli towar nie ma przypisanej lokalizacji towarowej dostawy nie zostaną przypisane.
Jeśli zostało włączone ustawienie Obciążenie lokalizacji, podczas przypisywania dostaw weryfikowane jest obciążenie danej lokalizacji towarowej.
|
Zmiany w wersji 2024 (24.20.2.1)
Wydanie towaru z poziomu kartoteki dostaw (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.9; da Handlu 2024.a od 24.0.2.1)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana kartoteka dostaw.
Użytkownik ma możliwość sortowania listy dostaw wg magazynu, ID i kodu dokumentu, kodu odbiorcy/dostawy, dacie operacji. Dodatkowo może przefiltrować listę po magazynie, kontrahencie, towarze, lokalizacji oraz wartości pól własnych dostaw.
Z poziomu kartoteki dostaw magazynier ma możliwość realizacji wydania dla wybranych dostaw wybierając Opcje>Utwórz dokument wydania. Do operacji wydania nie można dodawać etykiet paletowych.
Na ekranie wyświetli się lista dostaw towarów wraz z ilościami – magazynier wskazuje jaka ilość towaru z danej dostawy ma zostać dodana do dokumentu wydania.
Po zatwierdzeniu na ekranie zostanie otwarte okno dokumentu z dodanymi pozycjami. W trybie pracy na kodach obcych po wskazaniu kontrahenta, użytkownik może od razu zatwierdzić operację. W trybie pracy na kodach własnych przed zatwierdzeniem należy dodać kontrahenta do dokumentu oraz zeskanować etykiety towarów.
Należy pamiętać, że użytkownik mobilny musi mieć nadane uprawnienie Wydanie z kartoteki dostaw.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2024_20231220 oraz TempFix_H50_2024_20231220 (dla Handlu 2024.a. od 24.0.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2024_20231220 z dnia 20‑12‑2023 dla Symfonii ERP Handel 2024 oraz TempFix_H50_2024_20231220 z dnia 20‑12‑2023 dla Symfonii Handel 2024.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2024_20231220 (wparcie.symfonia.pl) >> Więcej informacji - TempFix_H50_2024_20231220 (wparcie.symfonia.pl) >>
Dostosowanie do WebAPI 2024 (24.0.2.0) (dla Handlu 2024.a od 24.0.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2024.
Dostosowanie do Symfonii 2024 (24.0.2.0) (dla Handlu 2024.a od 24.0.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2024.
|