Zmiany w wersjach > Zmiany w wersjach 2023 | | Drukuj |
Zmiany w wersji 2023.2l (24.20.2.12)
•Drukowanie w PDF wszystkich zaznaczonych lokalizacji bez pozycji paletowych (kody własne i obce). •Dodanie i obsługa nowego typu etykiety o nazwie "Paletowa" (kody własne). •Dodanie przy konwersji bazy próby zakładania pliku filestream'a w przypadku wcześniejszego niepowodzenia (kody własne i obce). •Dodanie możliwości włączenia prezentacji imienia i nazwiska użytkownika mobilnego na większości widoków (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.2k (24.20.2.11)
•Inwentaryzacja etykiety paletowej (kody obce). •Dodanie zestawienia całościowego inwentaryzacji (kody własne i obce). •Dostosowanie rozwiązania do przelicznika jednostek miary towaru mniejszego od 1 (kody własne i obce). •Rozdzielenie weryfikacji wersji uruchomionego programu pomiędzy Symfonia Handel a Symfonia ERP Handel podczas uruchamiania WebAPI (kody własne i obce). •Nowy mechanizm skanowania na nieawizowanym przyjęciu (kody własne). •Wyłączenie resetowania skanowań po powrocie z okna ważenia towaru jeśli nie zaszły zmiany (kody własne i obce). •Poprawa powrotu androidowym przyciskiem wstecz z okna ważenia towaru (kody własne i obce). •Sortowanie elementów na listach wyboru (kody własne i obce). •Poprawa wylogowywania po utracie połączenia z usługą (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.2j (24.20.2.10)
•Dostosowanie do WebAPI 2023.2.c_1 (23.23.2.0). •Zaokrąglanie ilości na sugerowanych lokalizacjach do 4 miejsc po przecinku (kody własne i obce). •Poprawa weryfikacji stanu handlowego podczas zakładania rezerwacji przy otwieraniu dokumentu w aplikacji mobilnej (kody własne i obce). •Zmiana sposobu weryfikacji rezerwacji i stanów towarów podczas zmiany daty operacji na dokumentach. Niepełne rezerwacje nie są traktowane już jako nieprawidłowość (kody własne i obce). •Zmiana daty operacji dokumentu przed jego otwarciem (kody własne i obce). •Przepisywanie pól własnych dokumentów, pozycji dokumentów oraz dostaw przy częściowej realizacji przyjęcia/wydania (kody własne i obce). •Dodanie przycisku Ustaw lokalizacje towarowe na oknie wdrożeniowym (kody własne i obce). •Poprawa importu lokalizacji z pliku gdy nie ma wskazanego regału oraz gdy nie wszystkie składowe lokalizacji znajdują się w słownikach (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.2i (23.20.2.9)
•Wydanie towaru z poziomu kartoteki dostaw (kody własne i obce).
|
Zmiany w wersji 2023.2h (23.20.2.8)
Dodanie i obsługa nowego typu etykiety o nazwie „Paletowa” (kody obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.8)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych z uwzględnieniem lokalizacji została dodana obsługa etykiet paletowych.
Magazynier podczas realizacji przyjęcia z poziomu aplikacji mobilnej tworzy nową etykietę paletową wybierając Opcje>Dodaj etykietę paletową.
Na ekranie wyświetli się lista z dostawami towarów. Magazynier wybiera jaki towar i w jakiej ilości ma zostać dodany do etykiety paletowej. Opcjonalnie uzupełnia pola dodatkowe w zakładce Atrybuty.
Po zatwierdzeniu zostanie utworzona etykieta paletowa, użytkownik ma możliwość jej wydruku w formacie ZPL lub PDF. Etykieta zostanie wydrukowana na drukarce wskazanej w ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn.
Aby zrealizować przyjęcie należy zeskanować etykiety paletowe oraz lokalizacje, na które mają zostać przyjęte towary. Po zatwierdzeniu operacji przyjęcia utworzone etykiety paletowe zostaną wyświetlone w kartotece etykiet w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
W trakcie realizacji wydań/przesunięć MM- po zeskanowaniu etykiety paletowej wszystkie towary z etykiety zostaną dodane do dokumentu. Nie ma możliwości wydania/przesunięcia części towarów z etykiety paletowej. Po zeskanowaniu etykiety nie jest wymagane skanowanie lokalizacji, z której pochodzi towar – do etykiety paletowej jest przypisana lokalizacja. Dalsza ścieżka wydania/przesunięcia jest taka sama jak dotychczas.
Po zatwierdzeniu operacji etykiety nie są usuwane – magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety podczas operacji przesunięcia MM+ (jeśli towary i ilości są takie same jak na etykiecie paletowej, z której zostały wydane towary).
Podczas realizacji przesunięcia MM+ magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety paletowej, z której towary zostały wcześniej wydane (nie jest to wymagane – można zrealizować przesunięcie MM+ skanując kody EAN towarów). Po zrealizowaniu operacji przesunięcia do etykiet paletowej zostanie przypisana nowa lokalizacja.
W aplikacji został dodany moduł etykiet, w którym użytkownik ma możliwość ponownego wydruku wcześniej przyjętych etykiet paletowych, utworzenia nowych etykiet paletowych, dokompletowania i rozkompletowania istniejących etykiet oraz podglądu ich szczegółów.
Należy pamiętać, że użytkownik mobilny powinien posiadać uprawnienia do generowania, kompletowania oraz rozkompletowania etykiet paletowych.
|
Zmiany w wersji 2023.2g (23.20.2.7)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.c (23.23.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.c.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20231031 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do TempFix_HMF_2023.2a_20231031 z dnia 31-10-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20231031 (wparcie.symfonia.pl) >>
Integracja z wagą Axis (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało zintegrowane z wagą Axis.
W ustawieniach ogólnych dodatku zostały dodane ustawienia konfiguracji wagi (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Konfiguracja wag).
W zakładce Konfiguracja wag użytkownik podaje kod, nazwę, adres i port wagi oraz wskazuje jaka jednostka miary jest zwracana przez wagę. W zakładce Konfiguracja przeliczników określa przelicznik, jednostkę źródłową i docelową.
W ustawieniach aplikacji mobilnej magazynier wskazuje wagę – na liście znajdują się wagi skonfigurowane w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Podczas realizacji przyjęcia użytkownik ma możliwość zważenia przyjmowanego towaru. Po kliknięciu na pozycję dodaną do dokumentu i wybraniu opcji Zważ towar pojawi się okno prezentujące dostawy – każde zważenie towaru powoduje utworzenie nowej dostawy.
Jeśli w ustawieniach dodatku zostało włączone ustawienie Rozpoczęcie procesu ważenia czyści listę pozycji dostaw, po otwarciu okna pojawi się komunikat z pytaniem o usunięcie dostawy.
Magazynier ma możliwość usunięcia wszystkich dostaw również za pomocą przycisku Opcje>Usuń wszystko. Aby usunąć pojedynczą dostawę należy kliknąć na pozycję i wybrać opcję Usuń. Z poziomu listy dostaw magazynier ma także możliwość ustawienia pól własnych dostaw.
W celu zważenia towaru należy kliknąć przycisk Zważ.
Po zważeniu waga towaru jest przeliczana na jednostkę docelową wskazaną w ustawieniach dodatku. Następnie od wagi brutto odejmowana jest waga opakowania wyrażona w jednostce ewidencyjnej towaru. W aplikacji wyświetli się waga netto towaru przeliczona na jednostkę docelową. Po kliknięciu Potwierdź zważony towar zostanie dodany do przyjęcia.
Tara jest ustawiana w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce towaru w zakładce Pola własne.
Należy pamiętać, że użytkownik mobilny powinien mieć nadane uprawnienia: Ważenie towaru podczas przyjęcia oraz Usuwanie dostaw podczas procesu ważenia (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Dodanie ustawienia określającego czy użytkownik mobilny podczas inwentaryzacji powinien widzieć ilość towaru do zeskanowania (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.7)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Pokazuj ilości do zeskanowania podczas inwentaryzacji.
Włączenie ustawienia spowoduje wyświetlenie w aplikacji mobilnej planowanych ilości towarów, które według systemu znajdują się w inwentaryzowanej lokalizacji. Status towarów określają odpowiednie kolory.
Jeżeli ustawienie zostanie wyłączone podczas inwentaryzacji nie będzie widoczna kolumna przedstawiająca planowane ilości towarów. Statusy towarów nie będą oznaczane kolorami.
|
Zmiany w wersji 2023.2f (23.20.2.6)
Możliwość wskazania wielu użytkowników WebAPi w raporcie „MobileWarehouse – static parameters”. (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
Po aktualizacji rozwiązania wymagana jest aktualizacja raportu AmBasic o nazwie Mobile Warehouse- static parameters znajdującego się w folderze Raporty/Mobilny Magazyn, należy w 3 linii zmienić domyślny login użytkownika, na którym działa WebAPI Serwis WMS na prawidłowy login. Można także wywołać AddWebApiUser dodając tym samym login kolejnego użytkownika (kody własne i obce).
W raporcie MobileWarehouse – static parameters została dodana możliwość wskazania wielu użytkowników WebApi. Aby dodać login kolejnego użytkownika należy wywołać AddWebApiUser podając jako parametr login użytkownika.
Należy pamiętać, że po aktualizacji rozwiązania wymagana jest aktualizacja raportu AmBasic o nazwie Mobile Warehouse- static parameters (Raporty/Mobilny Magazyn). Należy w 3 linii zmienić domyślny login użytkownika Serwis WMS na prawidłowy login.
W raportach AmBasic weryfikacja loginu użytkownika WebAPI nie wymaga już takiej samej wielkości znaków (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W raportach AmBasic podczas weryfikacji loginu użytkownika WebAPI nie jest sprawdzana wielkość znaków.
Rozszerzenie ustawienia globalnego „Wymagaj skanowania dostawy po zeskanowaniu kodu paskowego towaru” oraz umożliwienie ustawienia tego parametru indywidualnie dla każdego towaru (kody obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny magazyn została dodana możliwość ustawienia skanowania dostawy na konkretnym towarze. W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce towaru w zakładce Pola własne zostało dodane pole wyboru mm Wymagaj skanowania dostawy.
Jeśli: •pole wyboru zostanie zaznaczone – po zeskanowaniu kodu paskowego towaru, wymagane jest zeskanowanie dostawy; •pole wyboru zostanie odznaczone – skanowanie dostaw po zeskanowaniu towaru zostało wyłączone; •pole wyboru nie zostało ustawione (null) – ustawienie skanowania dostaw jest pobierane z ustawień ogólnych dodatku.
Ustawienie skanowania dostaw jest w pierwszej kolejności pobierane z formatki towaru. Jeśli na towarze nie zostało ustawione pole własne mm Wymagaj skanowania dostawy, wtedy ustawienia dotyczące skanowania dostaw są pobierane z ustawień modułu.
Dodatkowo ustawienie Wymagaj skanowania dostawy po zeskanowaniu kodu paskowego towaru zostało rozszerzone o możliwość wydruku etykiety dostawy.
W ustawieniach ogólnych dodatku w kartotece Konfiguracja drukarek zostały dodane domyśle etykiety dostaw: etykiety 001-006 zawierają ID dostawy, 007-012 zawierają kody dostaw. Do każdej etykiety należy przypisać drukarkę.
Użytkownik na formatce towaru w zakładce Pola własne wskazuje etykietę dostawy przy parametrze mm Etykieta dostawy.
Drukowanie etykiet dostaw jest możliwe z poziomu aplikacji mobilnej – przy zatwierdzaniu awizowanych i nieawizowanych przyjęć, zwrotów, awizowanych przesunięć MM+.
Użytkownik ma możliwość wydruku etykiet dostaw również w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel – z poziomu okna dostawy, wystawionego dokumentu przyjęcia oraz przesunięcia MM+. Po otwarciu okna dokumentu należy kliknąć w obszarze okna prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję mobilny magazyn – Wydruk etykiety dostawy.
Należy pamiętać, że tylko użytkownicy handlowi/mobilni posiadający odpowiednie uprawnienia mogą wydrukować etykietę dostawy.
Odblokowanie możliwości wystawienia nieawizowanego rozchodu wewnętrznego, inwentaryzacji przychodowej itp. bez kontrahenta (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wystawienia, bez wskazywania kontrahenta, nieawizowanych dokumentów przychodu i rozchodu wewnętrznego oraz inwentaryzacji przychodowej/rozchodowej z poziomu kartotek Przyjmij i Wydaj.
Rozbudowa filtrów dla list z dokumentami o możliwość wybrania znacznika i pól własnych (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość filtrowania dokumentów po znacznikach oraz polach własnych. W aplikacji mobilnej na oknie filtra magazynier wybiera znacznik oraz uzupełnia pola własne dokumentów. Po zatwierdzeniu dokumenty zostaną przefiltrowane na podstawie określonych parametrów.
Należy pamiętać, że w oknie filtra na liście rozwijanej wyświetlają się tylko znacznik oznaczone jako aktywne w systemie Symfonia ERP Handel/ Symfonia Handel (Ustawienia > Znaczniki > Dokumenty/Zamówienia).
W oknie filtra pod opisem dokumentu znajdują się pola własne, które zostały zdefiniowane i mają zaznaczone pole wyboru Aktywny w ustawieniach Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > ustawienia – Mobilny Magazyn > zakładka Wymiary i pola własne).
Dodanie mechanizmu webhooków umożliwiającego zarejestrowanie endpointów, które mają zostać odpytane po wystawieniu dokumentu magazynowego przez Symfonia Mobilny Magazyn (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W ustawieniach ogólnych dodatku została dodana kartoteka Webhooki (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Webhooki). Użytkownik w kartotece dodaje endpointy, które będą odpytane po wystawieniu dokumentu magazynowego z poziomu aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn.
|
Zmiany w wersji 2023.2e (23.20.2.5)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.b (23.22.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.b.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20231019 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do „TempFix_HMF_2023.2a_20231019” z dnia 19-10-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20231019 (wparcie.symfonia.pl) >>
Dodanie integracji z firmą przewozową DHL (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana integracja z firmą przewozową DHL.
W ustawieniach konfiguracji integracji z firmami przewozowymi w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została dodana zakładka DHL, w której należy uzupełnić indywidualne dane logowania otrzymane od opiekuna w DHL (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Konfiguracja firm kurierskich – zakładka DHL).
Użytkownik wskazuje domyślną firmę przewozową w ustawieniach ogólnych dodatku.
W aplikacji mobilnej po przejściu do modułu Pakuj użytkownik wybiera paczkę do spakowania – domyślnie zostanie ustawiona firma przewozowa DHL.
Jeżeli magazynier posiada uprawnienie do zmiany firmy przewozowej, może podczas pakowania edytować przewoźnika (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Należy pamiętać, że pakowanie z wykorzystaniem firm przewozowych nie będzie możliwe, jeśli pola własne określające integrację z firmami kurierskimi nie zostały uzupełnione na powiązanym dokumencie magazynowym wydania.
W takiej sytuacji należy z poziomu systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel uzupełnić pola własne na wydaniu: •mm Firma przewozowa – opcjonalnie, przewoźnik może zostać pobrany z ustawień ogólnych; •mm Adres email odbiorcy; •mm Telefon odbiorcy; •mm Typ dostawy – nie należy wybierać opcji dostawa do punktu odbioru – opcja nie jest obsłużona przez DHL, po wybraniu dostawy do oddziału firmy należy uzupełnić pole mm Punkt odbioru; •mm Anulowane – pole musi zostać odznaczone; •mm Płatnik usługi dostawy.
Pole mm Płatność przy odbiorze nie może zostać zaznaczone.
Po zakończeniu pakowania z wykorzystaniem firmy przewozowej DHL – wygenerowane zostaną list przewozowy i etykieta kurierska.
W Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece Przesyłki (Integracja firm kurierskich>Przesyłki) wyświetla się lista wygenerowanych przesyłek. Użytkownik ma możliwość podglądu szczegółów danej przesyłki i wygenerowania listu przewozowego oraz etykiety kurierskiej.
Dodanie przepisywania pól własnych dostaw podczas przesunięć (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane przepisywanie pól własnych dostaw podczas przesunięć. Podczas przesunięcia w obrębie jednego magazynu (kiedy dzielona jest dostawa) na nową dostawę przepisywane są wszystkie pola własne z dostawy źródłowej (bez względu na ustawienia globalne).
Podczas przesunięcia międzymagazynowego na nową dostawę przepisywanej są pola własne dostaw określone w ustawieniach ogólnych dodatku (Ustawienia > Rozwiązania mobilne > Ustawienia – Mobilny Magazyn > zakładka Wymiary i pola własne).
Jeśli podczas przesunięcia międzymagazynowego przesuwanych jest kilka dostaw na jedną lokalizacje docelową, dostawy są grupowane po polach własnych, a dostawa docelowa jest dzielona na tyle dostaw ile jest grup.
Dodanie/zmiana przycisków do odświeżania danych na kartotekach i formatkach (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel został dodany/zmieniony przycisk Odśwież na kartotekach: lokalizacji, stanów dostaw, pakowania, przesyłek, inwentaryzacji i oknie wdrożeniowym.
|
Zmiany w wersji 2023.2d (23.20.2.4)
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230925 oraz TempFix_H50_2023.2a_20230925 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2023.2a_20230925 z dnia 25-09-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023.2a oraz TempFix_H50_2023.2a_20230925 z dnia 25-09-2023 dla Symfonii Handel 2023.2a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230925 (wparcie.symfonia.pl) >> Więcej informacji - TempFix_H50_2023.2a_20230925 (wparcie.symfonia.pl) >>
Dodanie funkcji eksperymentalnych w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W ustawieniach aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn zostały dodane funkcje eksperymentalne.
Po zaznaczeniu ustawienia Nowy mechanizm skanowania użytkownik ma możliwość zeskanowania etykiet z poziomu listy towarów przyjęcia awizowanego na kodach własnych, menu głównego oraz okna wyniku skanowania z menu głównego. Korzystanie z ustawienia możliwe jest tylko na wbudowanych skanerach oraz skanerach Bluetooth.
Po zaznaczeniu ustawienia Wykrywaj przycisk skanowania, poniżej pojawią się dwa przyciski Wybierz z listy oraz Wykryj. Korzystanie z ustawienia możliwe jest tylko na wbudowanych skanerach.
Wybranie przycisku Wybierz z listy spowoduje wyświetlenie listy z nazwami przycisków.
Po naciśnięciu przycisku Wykryj, uruchomi się okno z komunikatem Naciśnij przycisk skanowania. Należy nacisnąć jeden z przycisków na urządzeniu. Przycisk ANULUJ, powoduje powrót do ustawień aplikacji mobilnej bez wprowadzania zmian.
Wybrany przycisk do skanowania pojawi się w polu Wyzwalacz skanowania, pozwala on na zabezpieczenie aby zeskanowany kod nie trafił w pole tekstowe, na którym znajduje się kursor – skanowanie będzie dotyczyło listy towarów.
Po naciśnięciu przycisku x, wyświetli się komunikat z zapytaniem Czy na pewno chcesz usunąć? Wybranie TAK powoduje usunięcie wyzwalacza skanowania. Przycisk NIE powoduje powrót do ustawień aplikacji mobilnej bez wprowadzania zmian.
Aby zapisać wprowadzone zmiany należy skorzystać z przycisku Zapisz. Przycisk Wstecz spowoduje powrót do menu głównego aplikacji bez zapisania wprowadzonych zmian.
Nowy mechanizm skanowania na menu głównym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn, został dodany nowy mechanizm skanowania etykiet na menu głównym aplikacji. Aby skanowanie było możliwe, należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Na górze ekranu na zielonym pasku znajduje się informacja o statusie połączenia ze skanerem – wbudowanym lub Bluetooth. Użytkownik z poziomu menu głównego aplikacji skanuje etykiety (bez uruchamiania okna skanowania). Po zeskanowaniu na ekranie wyświetlą się informacje o zeskanowanej etykiecie oraz dostępne opcje.
Nowy mechanizm skanowania na szczegółach zeskanowanego kodu z menu głównego (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy mechanizm skanowania na szczegółach zeskanowanej etykiety z menu głównego. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Na górze ekranu na zielonym pasku znajduje się informacja o statusie połączenia ze skanerem. Użytkownik ma możliwość zeskanowania etykiety za pomocą wbudowanego skanera lub skanera Bluetooth na szczegółach zeskanowanej już wcześniej etykiety z menu głównego (bez uruchamiania okna skanowania).
Nowy mechanizm skanowania na przyjęciu awizowanym (kody własne) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych został dodany nowy mechanizm skanowania etykiet na przyjęciu awizowanym. Aby skanowanie było możliwe należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania w ustawieniach aplikacji mobilnej.
Użytkownik otwiera awizowany dokument przyjęcia i za pomocą wbudowanego skanera lub skanera Bluetooth przechodzi do realizacji przyjęcia – skanuje kolejno etykiety QR towarów i lokalizacje, do których towar zostaje przyjęty (bez uruchamiania okna skanowania).
Następnie potwierdza przyjęcie towarów do zeskanowanej lokalizacji klikając na wyświetlonym komunikacie przycisk OK.
Dodanie możliwości zeskanowania numeru seryjnego na nieawizowanym wydaniu (kody własne) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość zeskanowania numeru seryjnego na nieawizowanym wydaniu.
Aby zeskanowanie numeru seryjnego było możliwe w ustawieniach Mobilnego Magazynu należy włączyć ustawienie Numery seryjne (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Magazyn).
Wydawany towar musi mieć przypisany numer seryjny, który można nadać podczas przyjęcia towaru do magazynu lub z poziomu formatki Etykiety dostępnej w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Po przejściu do modułu wydań w aplikacji mobilnej, możliwe będzie zeskanowanie towaru po nadanym numerze seryjnym.
|
Zmiany w wersji 2023.2c (23.20.2.3)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.a (23.21.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.a.
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230918 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixu TempFix_HMF_2023.2a_20230918 z dnia 19-09-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230918 (wparcie.symfonia.pl) >>
Wprowadzenie ograniczenia ilości prób połączeń i przekroczenia limitu czasu wprowadzanych w ustawieniach aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
W ustawieniach aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn zostało wprowadzone ograniczenie podawania ilości prób połączeń i przekroczenia limitu czasu oczekiwania na połączenie z WebAPI.
W sekcji Konfiguracja połączenia dla ustawień Ilość prób połączenia oraz TimeOut (w sek.) użytkownik ma możliwość podania wartości maksymalnie do ośmiu cyfr.
|
Zmiany w wersji 2023.2b (23.20.2.2)
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230914 oraz TempFix_H50_2023.2a_20230907 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2023.2a_20230914 z dnia 14-09-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023.2a oraz TempFix_H50_2023.2a_20230907 z dnia 12-09-2023 dla Symfonii Handel 2023.2a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230914 (wparcie.symfonia.pl) >> Więcej informacji - TempFix_H50_2023.2a_20230907 (wparcie.symfonia.pl) >>
Uwzględnienie elementów aktywności przy imporcie/eksporcie lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn podczas importu oraz eksportu lokalizacji uwzględnione zostały elementy dotyczące aktywności lokalizacji.
Przy imporcie lokalizacji z pliku Excel użytkownik, poprzez wpisanie danych w odpowiednie kolumny, określa znacznik aktywności lokalizacji (podając w polu Tak lub Nie) oraz daty od kiedy i do kiedy dana lokalizacja będzie aktywna.
Po zaimportowaniu pliku Excel podane dane dotyczące aktywności lokalizacji będą widoczne w kolumnach Aktywny, Aktywny od i Aktywny do.
Podczas eksportu lokalizacji do pliku Excel również zapisywane są dane dotyczące aktywności lokalizacji.
Dodanie kolumn z kodem lokalizacji oraz kodem magazynu przy eksporcie do pliku Excel (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn eksport lokalizacji do pliku Excel został rozszerzony o kolumny z kodem lokalizacji oraz kodem magazynu.
Pobieranie magazynu z pliku Excel podczas importu lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zmieniony został sposób podawania magazynu dla importowanych lokalizacji. Podczas importu lokalizacji kod magazynu pobierany jest z pierwszej kolumny w pliku Excel.
Użytkownik w oknie importu wskazuje odpowiedni plik, z którego będą importowane dane, a następnie wybiera przycisk Import w celu zaimportowania nowych lokalizacji lub Import stref w celu zaimportowania stref magazynowania do istniejących już lokalizacji.
W zaimportowanych lokalizacjach wartości dla magazynów zostaną pobrane z pliku Excel.
Umożliwienie grupowej edycji lokalizacji z poziomu kartoteki (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn dodana została możliwość wykonywania grupowych operacji na lokalizacjach z poziomu kartoteki lokalizacje.
Użytkownik zaznacza wybrane lokalizacje w kartotece, następnie z listy rozwijanej operacji wybiera opcje Grupowa edycja.
W oknie grupowej edycji użytkownik ma możliwość zmiany typu lokalizacji, etykiety, dat aktywności lokalizacji, kolejności oraz znacznika aktywności.
Aby wykonać na wybranych lokalizacjach daną operacje należy zaznaczyć przy niej checkbox znajdujący się po lewej stronie. Spowoduje to uaktywnienie pola po prawej stronie operacji, w którym należy wybrać z listy lub zaznaczyć pożądaną opcje.
Przycisk Zapisz powoduje zapisanie wprowadzonych zmian na wybranych lokalizacjach.
Poprawa raportu AmBasic "MobileWarehouse - include" oraz dodanie "MobileWarehouse - static parameters" (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
Po aktualizacji rozwiązania wymagana jest aktualizacja raportu AmBasic o nazwie MobileWarehouse - static parameters znajdującego się w folderze Raporty/MobilnyMagazyn, należy w linii 3 zamienić domyślny login użytkownika na którym działa WebAPI SerwisWMS na prawidłowy login (kody własne i obce)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel z raportu AmBasic MobileWarehouse – include wydzielony został parametr zawierający login użytkownika, na którym działa WebAPI. Parametr ten przeniesiony został do nowego raportu MobileWarehouse – static parameters.
Należy pamiętać aby po aktualizacji rozwiązania edytować raport AmBasic o nazwie MobileWarehouse – static parameters (Kartoteki > Raporty > Mobilny Magazyn). W raporcie należy w trzeciej linii zmienić domyślny login użytkownika, na którym działa WebAPI z Serwis WMS na prawidłowy login.
Zmiana sposobu zwalniania rezerwacji – usuwanie tylko wymaganych ilości zamiast całych rezerwacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zmieniony został sposób zwalniania rezerwacji dla dostaw. Użytkownik wykonuje operacje magazynową z towarem, który został zarezerwowany na innym dokumencie.
W przypadku, gdy ma możliwość zwolnienia rezerwacji z innego dokumentu po potwierdzeniu takiej operacji usunięta zostanie tylko wymagana ilość zamiast całej rezerwacji.
Również podczas inwentaryzacji, gdy wystawiany jest dokument IN- usunięte zostaną tylko wymagane ilości z rezerwacji. |
Zmiany w wersji 2023.2a (23.20.2.1)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2 (23.20.2.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.
Dostosowanie do Symfonia 2023.2.a (23.21.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.1) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2023.2.a.
Inne zmiany •Podniesiono komponenty DevExpress do wersji 22.2.5.0. |
Zmiany w wersji 2023.1i (23.10.2.9)
Program współpracuje z Symfonia ERP/Symfonia w wersji 2023.1.
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.d (23.10.6.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.d.
Dodanie blokady przed usunięciem oraz edycją dokumentów w Symfonii, znajdujących się w operacji SMM (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
Po aktualizacji rozwiązania wymagana jest ręczna edycja raportu AmBasic o nazwie „MobileWarehouse-include” znajdującego się w folderze „Raporty/MobilnyMagazyn”, należy w linii 4 zmienić domyślny login użytkownika na którym działa WebAPI „Serwis WMS” na prawidłowy login (kody własne i obce)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została dodana blokada przed usunięciem oraz edycją dokumentów znajdujących się w operacji w aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn.
Jeżeli dokument został utworzony z poziomu aplikacji mobilnej i znajduje się w rozpoczętych operacjach, przy próbie edycji lub usunięcia dokumentu w Handlu wyświetli się komunikat informujący, że wykonanie operacji może spowodować problemy z pracą rozwiązania. Kliknięcie przycisku Wykonaj mimo to, wprowadza dokument w tryb edycji. Przycisk Anuluj powoduje zamknięcie komunikatu.
Jeżeli dokument jest edytowany przez użytkownika w aplikacji mobilnej, wówczas przy próbie edycji lub usunięcia dokumentu wyświetli się komunikat informujący, że dokument znajduje się w trybie edycji w aplikacji mobilnej – operacja nie zostanie wykonana.
Jeżeli dokument pozostawiony w buforze znajduje się w aktywnych operacjach w aplikacji mobilnej, wówczas przy próbie edycji lub usunięcia dokumentu wyświetli się komunikat informujący, że wykonanie operacji może spowodować problemy z pracą rozwiązania. Kliknięcie przycisku Wykonaj mimo to wprowadza dokument w tryb edycji. Przycisk Anuluj powoduje zamknięcie komunikatu.
Jeżeli wystawiony dokument znajduje się w zakończonych operacjach, wówczas przy próbie edycji dokumentu wyświetli się komunikat informujący, że wykonanie operacji może spowodować problemy z pracą rozwiązania. Kliknięcie przycisku Wykonaj mimo to wprowadza dokument w tryb edycji. Przycisk Anuluj powoduje zamknięcie komunikatu.
Przy próbie usunięcia wystawionego dokumentu, który znajduje się w zakończonych operacjach wyświetli się komunikat informujący, że dokument znajduje się w operacji rozwiązania Mobilny Magazyn – operacja nie zostanie wykonana.
Należy pamiętać aby po aktualizacji rozwiązania edytować raport AmBasic o nazwie MobileWarehouse – include (Kartoteki>Raporty>Mobilny Magazyn). W raporcie należy w czwartej linii zmienić domyślny login użytkownika, na którym działa WebAPI z ’Serwis WMS na prawidłowy login.
Uwzględnienie daty oraz kontrahenta podczas zakładania rezerwacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na rezerwacjach znajdujących się w kartotece Rezerwacje została uwzględniona data oraz kontrahent.
Po kliknięciu na rezerwacje znajdującą się na liście, widoczny jest kontrahent oraz termin pobrany z utworzonego dokumentu rozchodowego w aplikacji mobilnej.
Drukowanie etykiet EAN na dokumentach przychodowych (kody obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wydruku etykiet towarów z kodem EAN na dokumentach przesunięć MM+, przyjęć oraz zwrotów.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w oknie ustawień konfiguracji drukarek (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Konfiguracja drukarek) znajdują się przykładowe wzory etykiet towarów z kodem EAN.
Użytkownik uzupełnia na formatce towaru wymiar mm Etykieta EAN.
Magazynier w aplikacji mobilnej ma możliwość wydruku etykiety towaru z kodem EAN z poziomu dokumentu przychodowego dla jednej pozycji oraz dla wszystkich pozycji na dokumencie. Aby uruchomić wydruk dla wszystkich pozycji należy kliknąć Opcje, a następnie wybrać Drukuj.
Na ekranie wyświetli się lista towarów domyślnie zaznaczonych wraz z wpisaną ilością etykiet do wydruku.
Po kliknięciu na towar znajdujący się na liście, wyświetli się okno umożliwiające wpisanie ilości etykiet do wydruku.
Aby wydrukować etykiety dla jednej pozycji na dokumencie należy kliknąć na towar, a następnie wybrać opcję Drukuj. Wyświetli się okno z uzupełnioną ilością etykiet do wydruku. Podaną ilość użytkownik może edytować.
Po zatwierdzeniu ilości do wydruku, etykieta towaru zostanie wydrukowana na drukarce wskazanej w ustawieniach konfiguracji drukarek (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Konfiguracja drukarek). Należy pamiętać, że jeśli na towarze została ustawiona domyślna etykieta o numerze 001-006 (domyślne etykiety w oknie ustawień konfiguracji drukarek) wydrukowana zostanie jedna etykieta towaru. Nawet jeśli w oknie do wpisywania ilości została wskazana większa ilość do wydruku.
Rozbudowa sposobu wyszukiwania towarów oraz kontrahentów w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn zostało rozbudowane wyszukiwanie towarów oraz kontrahentów. Po wpisaniu części wyrazu w polu wyszukiwarki, a następnie kliknięciu przycisku lupy na klawiaturze, wyszukiwany jest towar lub kontrahent.
Przebudowa okna wyniku skanowania z głównego skanera w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn zostało przebudowane okno wyniku skanowania z głównego skanera. Po przejściu do głównego skanera, a następnie zeskanowaniu kodu towaru użytkownik może sprawdzić kod, nazwę, kod obcy, numer seryjny, ilość oraz lokalizacje towaru. Może również rozpocząć operację przesunięcia magazynowego.
Po zeskanowaniu etykiety lokalizacji użytkownik może sprawdzić kod, lokalizacje, aktualną wagę, maksymalną wagę oraz typ lokalizacji. Może również rozpocząć operację inwentaryzacji.
Po zeskanowaniu etykiety lokalizacji towarowej użytkownik może sprawdzić kod, lokalizację, aktualną wagę, maksymalna wagę oraz typ lokalizacji. Może również rozpocząć operację inwentaryzacji lub podejrzeć stany magazynowe na innych lokalizacjach dla towaru, który został przypisany do zeskanowanej lokalizacji towarowej.
Po zeskanowaniu kodu QR z otrzymanego dokumentu magazynowego, użytkownik może rozpocząć realizacje zeskanowanego dokumentu.
Dodanie możliwości kopiowania uprawnień oraz ustawień między użytkownikami (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W ustawieniach uprawnień użytkowników handlowych i mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników/Uprawnienia użytkowników mobilnych) oraz w ustawieniach mobilnych użytkowników (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Użytkownicy mobilni) została dodana możliwość kopiowania ustawień oraz uprawnień do innych użytkowników.
Aby skopiować uprawnienia lub ustawienia do innego użytkownika należy skorzystać z przycisku Kopiuj do.
Na ekranie wyświetli się okno, w którym użytkownik ma możliwość zaznaczenia użytkownika oraz modułu, do którego skopiowane zostaną ustawienia lub uprawnienia.
Aby skopiować uprawnienia lub ustawienia od innego użytkownika należy skorzystać z przycisku Kopiuj z.
Na ekranie wyświetli się okno, w którym należy wybrać użytkownika oraz dostępny moduł, z którego zostaną skopiowane ustawienia lub uprawnienia.
|
Zmiany w wersji 2023.1h (23.10.2.8)
Weryfikacja i aktualizacja daty operacji dokumentów na podstawie ustawienia (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W ustawieniach ogólnych dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zostało dodane ustawienie Zmiana daty operacji dokumentu. Użytkownik ma możliwość określenia w jaki sposób ma być zmieniana data operacji dokumentu awizowanego w aplikacji mobilnej.
Z listy rozwijalnej użytkownik wybiera jedną z opcji: •Nie pytaj o zmianę daty operacji – w aplikacji mobilnej prezentowana jest data operacji, która została podana podczas tworzenia dokumentu w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel. •Pytaj o zmianę daty operacji – po otwarciu awizowanego dokumentu w aplikacji mobilnej, magazynier otrzyma komunikat o nieaktualnej dacie operacji. Po kliknięciu Tak data zostanie zmieniona na aktualną, po kliknięciu Nie data operacji nie zostanie zaktualizowana.
•Automatycznie zmieniaj datę operacji – data zmieniana jest automatycznie, magazynier nie otrzyma żadnego komunikatu.
Przebudowa pobierania listy z pozycjami w oknie wdrożeniowym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w oknie wdrożeniowym zostało przebudowane pobieranie listy z pozycjami. W sytuacji, gdy na dokumencie znajduje się ten sam towar w kilku pozycjach wskazujących na tą samą dostawę, w oknie wdrożeniowym liczba porządkowa pozycji będzie wyświetlana po przecinku.
Dodanie na oknach podziału i wydruku etykiet oraz na kartotece etykiet, informacji kiedy i jaki użytkownik ostatni raz drukował etykietę towaru (kody własne) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w oknie Etykiety towarów (Mobilny magazyn>Etykiety) zostały dodane kolumny: Ostatni wydruk, Ostatnio wydrukował, Typ użytkownika. W kolumnach zostały zawarte informacje o użytkowniku (login i typ użytkownika) oraz o dacie i godzinie ostatniego wydruku etykiety towaru.
Podczas generowania etykiet w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w oknach Drukowanie etykiet oraz Podziału etykiet również widoczna jest informacja, który użytkownik jako ostatni drukował etykietę, wyświetlana jest także data i dokładna godzina ostatniego wydruku.
Umożliwienie masowej zmiany lokalizacji w oknie wdrożeniowym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w oknie wdrożeniowym została dodana możliwość zmiany lokalizacji na kilku dostawach. Aby użytkownik miał możliwość masowej zmiany lokalizacji należy nadać mu odpowiednie uprawnienie Masowa zmiana lokalizacji na dostawie (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników > Moduł mobilnego magazynu).
Na wybranym magazynie należy wskazać dostawy, których lokalizacja zostanie zmieniona.
Następnie należy wybrać z listy rozwijalnej lokalizację, do której zostaną przypisane dostawy. Aby zatwierdzić zmianę należy wybrać przycisk Ustaw.
Następnie należy wykonać konwersję na zaznaczonych dostawach. Gdy konwersja nie zostanie wykonana lokalizacja nie zostanie przypisana do wskazanych dostaw.
Rozdzielenie daty na nieawizowanych dokumentach, na operacyjną i wystawienia (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn na nieawizowanych dokumentach została rozdzielona data: na datę operacyjną oraz datę wystawienia dokumentu.
Użytkownik mobilny podczas tworzenia dokumentu ma możliwość zmiany daty wystawienia dokumentu oraz daty operacji.
Umożliwienie grupowego odblokowywania dokumentów (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została dodana możliwość grupowego odblokowywania dokumentów. W oknie zablokowanych dokumentów (Mobilny Magazyn>Zablokowane dokumenty) należy zaznaczyć pole wyboru obok wybranych dokumentów, a następnie kliknąć przycisk Odblokuj.
W wyświetlonym komunikacie należy potwierdzić usunięcie zaznaczonych wpisów przyciskiem Tak. Użycie przycisku Nie pozostawia wpisy bez zmian. |
Zmiany w wersji 2023.1g (23.10.2.7)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.c (23.10.5.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.c.
Dostosowanie pracy na kodach obcych do obsługi hierarchii magazynów (kody obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn praca na kodach obcych została dostosowana do obsługi hierarchii magazynów. Hierarchia magazynów wykorzystywana jest m. in.: •do pobierania dokumentów – w aplikacji mobilnej na listach widoczne są tylko dokumenty z aktywnych magazynów w hierarchii magazynowej;
•do filtrowania dokumentów w aplikacji mobilnej – ustalona hierarchia magazynów wpływa na kolejność wyświetlania dokumentów na listach w modułach Przesuń, Przyjmij, Pakuj, Wydaj oraz Zwrot; w filtrze na liście rozwijanej widoczne są tylko aktywne magazyny określone w hierarchii użytkownika;
•do wyświetlania stanów magazynowych towarów – w module Stany wyświetlane są stany towarów z aktywnych magazynów w hierarchii;
•podczas tworzenia dokumentów magazynowych – jeśli użytkownik nie ma wybranego domyślnego magazynu (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Użytkownicy mobilni) do nowo utworzonego dokumentu przypisywany jest pierwszy magazyn z hierarchii użytkownika lub hierarchii globalnej (jeśli użytkownik nie ma przypisanej hierarchii).
Weryfikacja czy daty dostaw nie są wcześniejsze niż daty dokumentów, podczas skanowania oraz potwierdzania operacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn podczas skanowania oraz potwierdzania operacji została dodana weryfikacja czy daty dostaw nie są wcześniejsze niż daty dokumentów.
W sytuacji, gdy data tworzonego dokumentu jest wcześniejsza niż data dostawy nie będzie możliwości zeskanowania towaru.
Jeśli towar zostanie już zeskanowany, a następnie data dokumentu zostanie zmieniona na wcześniejszą niż data dostawy, nie będzie możliwości potwierdzenia operacji.
Dodanie ustawienia "Automatycznie ustawiaj ilość z podpowiedzi podczas skanowania" (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Automatycznie ustawiaj ilość z podpowiedzi podczas skanowania.
Ustawienie określa czy podczas realizacji przesunięcia lub wydania ilość, która wyświetlana jest w oknie dialogowym powinna zostać automatycznie uzupełniona.
Użytkownik wybiera z listy rozwijanej w którym module podpowiadanie ilości ma zostać włączone: Przyjęcie i wydanie, Przyjęcie, Wydanie lub Wyłączone.
Automatycznie uzupełnioną ilość użytkownik może od razu zatwierdzić wybierając OK lub w razie potrzeby wpisać inną wartość.
Umożliwienie dodania towaru z kartoteki do dokumentu nieawizowanego przyjęcia (kody obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn umożliwiono dodanie towaru z kartoteki do dokumentu nieawizowanego przyjęcia na kodach obcych.
Po utworzeniu nowego dokumentu nieawizowanego przyjęcia można dodać pozycje towarowe klikając przycisk „+”.
Na ekranie zostanie wyświetlone okno z możliwymi do wyboru opcjami: Skaner lub Kartoteka. Po wybraniu opcji Skaner zostanie uruchomione okno, w którym należy zeskanować towary.
Aby dodać towary z listy należy wybrać opcję Kartoteka.
Na ekranie zostanie wyświetlona lista towarów. Aby wyszukać towar należy wpisać nazwę/kod lub początkowe znaki nazwy/kodu towaru w wyszukiwarkę.
Po wybraniu towaru z listy na ekranie wyświetli się okno, w którym należy podać ilość jaka zostaje przyjęta do magazynu.
Po zatwierdzeniu, pozycje towarów widoczne są w zakładce Pozycje.
Umożliwienie przesunięcia towaru z poziomu modułu stanów towarów po zeskanowaniu lokalizacji (kody obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość przesunięcia towaru z poziomu modułu stanów towarów po zeskanowaniu lokalizacji na kodach obcych.
Po wejściu w moduł Stany i zeskanowaniu lokalizacji towarowej na liście wyświetlą się stany towarów znajdujące się w zeskanowanej lokalizacji.
W celu przesunięcia towaru należy przytrzymać dłużej dotyk na wybranym towarze. Spowoduje to wyświetlenie okna przesunięcia towarów.
W wyświetlonym oknie należy wpisać ilość towaru do przesunięcia i wybrać rodzaj operacji - przesunięcie międzymagazynowe lub przesunięcie w obrębie jednego magazynu.
Dalsza ścieżka operacji jest taka sama jak proces nieawizowanego przesunięcia utworzonego z poziomu opcji Przesuń. |
Zmiany w wersji 2023.1f (23.10.2.6)
Umożliwienie ustawiania znaczników dla dokumentów nieawizowanych z poziomu aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość ustawiania znaczników dla dokumentów nieawizowanych. Podczas tworzenia dokumentu użytkownik ma możliwość wyboru znacznika z listy rozwijanej.
Wybrany znacznik będzie widoczny na liście dokumentów magazynowych w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel oraz na wstrzymanych dokumentach w aplikacji mobilnej.
Umożliwienie przyjęcia towaru bezpośrednio na lokalizację towarową (kody własne) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość przyjęcia towaru bezpośrednio na lokalizację towarową. W celu przyjęcia towaru należy kliknąć na pozycję dodaną do dokumentu i wybrać opcję Skanuj lok. towarową.
Wybranie tego przycisku uruchamia skaner, za pomocą którego użytkownik ma możliwość zeskanowania lokalizacji towarowej. Aby przyjąć towar na lokalizację standardową należy skorzystać ze skanera otwieranego za pomocą przycisku Skanuj.
Uwzględnienie lokalizacji towarowej w module wydania do produkcji dla dokumentów awizowanych (kody własne) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W module wydania do produkcji dla dokumentów awizowanych została uwzględniona lokalizacja towarowa. W celu wydania towaru do produkcji z lokalizacji towarowej należy wybrać z listy awizowany dokument o charakterze Rozchód wewnętrzny lub Wydanie do produkcji, a następnie kliknąć przycisk Skanuj.
Po uruchomieniu okna skanowania magazynier ma możliwość zeskanowania lokalizacji towarowej i w wyświetlonym oknie wpisania ilości towaru jaka ma zostać wydana.
Uwzględnienie lokalizacji towarowej w module przyjęcia z produkcji (kody własne) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W module przyjęcia z produkcji została uwzględniona lokalizacja towarowa. W celu przyjęcia towaru na lokalizację towarową należy wybrać z listy awizowany dokument o charakterze Przychód wewnętrzny lub Przyjęcie z produkcji. Po otwarciu dokumentu należy kliknąć na pozycję z listy i wybrać opcję Skanuj lok. towarową.
Wybranie tego przycisku uruchamia skaner za pomocą którego użytkownik ma możliwość zeskanowania lokalizacji towarowej.
Uwzględnienie lokalizacji towarowej w oknie wdrożeniowym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W oknie wdrożeniowym zostały uwzględnione lokalizacje towarowe. W przypadku, gdy dostawa nie ma przypisanej lokalizacji istnieje możliwość wyboru lokalizacji towarowej z listy rozwijanej lub zaimportowania jej z pliku XLS. Po wybraniu przycisku Konwertuj do zaznaczonych dostaw zostaną przypisane wybrane lokalizacje.
Dokładniejsza weryfikacja dostępów użytkownika do słowników i wymiarów podczas konwersji bazy (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
Podczas konwersji bazy w pierwszej kolejności sprawdzane są dostępy do słowników i wymiarów. Jeśli użytkownik nie ma wymaganych uprawnień pojawi się odpowiedni komunikat oraz konwersja bazy zostanie przerwana.
W celu poprawnego przeprowadzenia konwersji należy upewnić się, że nadane są wszystkie konieczne uprawnienia.
Umożliwienie eksportu lokalizacji do PDF w jednej kolumnie (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość eksportu lokalizacji do PDF w jednej kolumnie. W oknie lokalizacji (Mobilny Magazyn>Lokalizacje) po wybraniu opcji Eksport PDF wyświetlą się ustawienia wydruku, gdzie została dodana opcja Wydruk w jednej kolumnie.
Po włączeniu tego ustawieniu w wyeksportowanym pliku PDF lokalizacje będą rozmieszczone jedna pod drugą.
Dodanie konfiguracji dla etykiet i drukarek określającej czy podmieniać polskie znaki przy wydruku etykiet towarów i lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
Dla etykiet i drukarek została dodana konfiguracja określająca czy podmieniać polskie znaki przy wydruku etykiet towarów i lokalizacji.
Zaznaczone pole wyboru dla danej drukarki/typu etykiety oznacza, że polskie znaki nie będą drukowane. Brak zaznaczenia sprawi, że polskie znaki będą drukować się w niezmienionej formie.
Należy pamiętać, że ustawienia danej drukarki są ważniejsze niż ustawienia etykiety.
Inne zmiany •Poprawa wyświetlania kodu dokumentu dla pozycji na wydaniach (kody obce). •Poprawa zabezpieczenia przesunięcia bez wybranego towaru na liście (kody obce). |
Zmiany w wersji 2023.1e (23.10.2.5)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.b (23.10.4.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.b.
Rozszerzenie importu lokalizacji o typ lokalizacji i kod towaru dla lokalizacji towarowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
Import lokalizacji z pliku XLS został rozszerzony o typ lokalizacji oraz kod towaru dla lokalizacji towarowej. Użytkownik, poprzez wpisanie danych w odpowiednie kolumny, ma możliwość wybrania typu importowanej lokalizacji oraz w przypadku lokalizacji towarowej określenia towaru, który ma być do niej przypisany.
W przypadku, gdy dodatkowe pola są puste lokalizacja importuje się jako standardowa. Dla lokalizacji towarowej nie jest wymagane określenie towaru.
Umożliwienie eksportu lokalizacji do pliku XLS (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
Została dodana możliwość eksportu wybranych lokalizacji do pliku XLS. Po zaznaczeniu lokalizacji oraz kliknięciu przycisku Eksport XLS otworzy się okno do zapisu pliku z lokalizacjami w wybranym miejscu na dysku.
Aby użytkownik miał możliwość eksportu lokalizacji do pliku XLS należy nadać uprawnienie Eksport lokalizacji do Excela (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników).
Umożliwienie w oknie wdrożeniowym eksportu do pliku XLS dostaw, które nie posiadają przypisanej lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
W oknie wdrożeniowym została dodana możliwość eksportu do pliku XLS dostaw, które nie posiadają przypisanej lokalizacji. Po kliknięciu przycisku Eksport otworzy się okno do zapisu wszystkich dostaw bez przypisanej lokalizacji do pliku w formacie XLS w wybranym miejscu na dysku.
Aby użytkownik miał możliwość eksportu dostaw do pliku XLS należy nadać uprawnienie Eksport dostaw do Excela (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników).
Umożliwienie importu dostaw do lokalizacji z pliku XLS w oknie wdrożeniowym (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
W trybie pracy na kodach własnych oraz kodach obcych z użyciem lokalizacji w oknie wdrożeniowym została dodana możliwość importu dostaw do lokalizacji z pliku XLS. Po kliknięciu przycisku Import użytkownik może wybrać plik z lokalizacjami do zaimportowania.
Następnie wyświetli się okno, w którym należy zatwierdzić konwersję na dostawach wybierając przycisk Tak lub anulować wykonywaną operację klikając Nie.
W przypadku, gdy w pliku znajdują się lokalizacje o takim samym kodzie (ale o innych elementach składowych kodu) wyświetli się okno z wyborem lokalizacji. Po zaznaczeniu pola wyboru obok danej lokalizacji należy kliknąć przycisk Użyj.
Jeżeli konwersja dostaw zakończyła się pomyślnie pojawi się odpowiedni komunikat.
Należy pamiętać, że zaimportowane mogą zostać jedynie lokalizacje standardowe oraz należące do magazynu, z którego zostały pobrane dostawy.
Aby użytkownik miał możliwość importu dostaw do lokalizacji należy nadać uprawnienie Import dostaw z Excela (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników).
Dodanie ustawienia "Wyświetlaj na dialogach" (kody własne i obce) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Wyświetlaj na dialogach.
Użytkownik, poprzez wybór jednej z opcji dostępnych na liście rozwijanej, może zdecydować czy w oknie dialogowym podczas skanowania towarów/lokalizacji towarowych w aplikacji mobilnej powinna wyświetlać się Nazwa towaru czy Kod towaru.
Dodanie ustawienia "Sposób prezentowania ilości podczas skanowania" (kody własne) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Sposób prezentowania ilości podczas skanowania.
Użytkownik, poprzez wybór jednej z opcji dostępnych na liście rozwijanej, może zdecydować czy w oknie dialogowym podczas skanowania etykiet/lokalizacji towarowych w aplikacji mobilnej powinna wyświetlać się: •Ilość całkowita – cała dostępna ilość towaru z zeskanowanej etykiety/lokalizacji; •Ilość wskazana na rezerwacjach – ilość towaru, która została zarezerwowana podczas tworzenia dokumentu.
Należy pamiętać, że ustawienie dotyczy tylko dokumentów awizowanych. Na dokumentach nieawizowanych zawsze wyświetlać się będzie cała dostępna ilość z zeskanowanej etykiety/lokalizacji. |
Zmiany w wersji 2023.1d (23.10.2.4)
Przepisywanie dostaw, które nie zostały przyjęte podczas częściowej realizacji przyjęcia (kody własne i obce) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn przepisywane są dostawy, które nie zostały przyjęte podczas częściowej realizacji przyjęcia. Użytkownik w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel dzieli dostawę na dokumencie przyjęcia w buforze.
Magazynier realizuje częściowo awizowane przyjęcie – skanuje niepełne ilości towarów i zatwierdza dokument.
Dokument magazynowy przyjęcia zostaje wystawiony. Dodatkowo zostaje utworzony nowy dokument magazynowy przyjęcia w buforze z niezeskanowanymi ilościami towarów. Na dokumencie w buforze widoczne są przepisane kody dostaw z wystawionej wcześniej PZ.
Sortowanie wydruku etykiet towarów z aplikacji mobilnej (kody własne) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.4)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) znajduje się ustawienie Sortowanie listy towarów z możliwymi do wyboru opcjami: brak, alfanumerycznie oraz numerycznie.
W aplikacji mobilnej podczas generowania etykiet towarów na liście wyświetlają się etykiety posortowane na podstawie ustawienia Sortowanie listy towarów. W przypadku wybrania opcji Brak, etykiety będą sortowane według kolejności dodania towarów do dokumentu.
Wybranie opcji alfanumerycznie spowoduje posortowanie etykiet według kolejności alfabetycznej.
Po wybraniu opcji numerycznie, etykiety zostaną posortowane według kolejności numerycznej.
Obsługa w oknie wdrożeniowym trybu pracy na kodach obcych (kody obce) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.4)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w trybie pracy na kodach obcych z użyciem lokalizacji została uwzględniona obsługa w oknie wdrożeniowym.
Po przejściu do Okna wdrożeniowego użytkownik wyświetla listę towarów wybierając magazyn z rozwijalnej listy i klikając przycisk Pokaż.
Na liście mogą znajdować się towary z dostaw, które nie mają przypisanych lokalizacji. Aby przepisać lokalizację do towarów należy w wierszu z danym towarem w kolumnie Lokalizacja wybrać lokalizację z rozwijalnej listy, po czym skorzystać z przycisku Konwertuj.
Po zakończeniu konwersji dostaw użytkownik otrzyma odpowiedni komunikat, a lokalizacje zostaną przepisane do towarów.
Umożliwienie importu/eksportu uprawnień użytkowników Handlu oraz mobilnych (kody własne i obce) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.4)
W ustawieniach uprawnień użytkowników (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników) oraz w ustawieniach uprawnień użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych) została dodana możliwość importu/eksportu ustawień.
Użytkownik ma możliwość wyeksportowania uprawnień do pliku XML. W tym celu należy skorzystać z przycisku Export a następnie podać nazwę oraz miejsce zapisu pliku.
Aby zaimportować uprawnienia z pliku XML, należy przejść do trybu edycji ustawień, a następnie skorzystać z przycisku Import, po czym wskazać plik, który ma zostać zaimportowany. Należy pamiętać o zapisaniu zmian.
Dodanie ustawień umożliwiających wyłączenie pracy z modułami kompletacji i jakościówki w trybie pracy na kodach obcych, po aktualizacji rozwiązania moduły będą domyślnie dezaktywowane i w celu dalszej pracy z ich użyciem należy je ponownie włączyć w konfiguracji globalnej rozwiązania (kody obce) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.4)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) zostały dodane ustawienia umożliwiające wyłączenie pracy z modułami kompletacji i jakościówki w trybie pracy na kodach obcych.
Wyłączenie ustawienia Praca na kompletacjach (tylko tryb kody obce) – funkcjonalność będzie wycofana z oprogramowania, powoduje odebranie użytkownikowi dostępu do kompletacji w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel oraz w aplikacji mobilnej.
Podczas próby przejścia do kartoteki Kompletacji, na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat. Użytkownik nie będzie miał możliwości skorzystania z okna kompletacji.
Wyłączenie ustawienie Praca na jakościówkach (tylko tryb kody obce) – funkcjonalność będzie wycofana z oprogramowania, powoduje odebranie użytkownikowi dostępu do jakościówki w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel oraz w aplikacji mobilnej. Podczas próby przejścia do kartoteki Jakościówki, na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat. Użytkownik nie będzie miał możliwości skorzystania z okna jakościówki.
Moduły kompletacji i jakościówki nie będą widoczne w menu głównym aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn.
|
Zmiany w wersji 2023.1c (23.10.2.3)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.a (23.10.3.0) (dla Handlu 2023 od 23.10.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.a.
|
Zmiany w wersji 2023.1b (23.10.2.2)
Poprawa procedur SQL do pobierania dostaw z lokalizacji (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.1a (23.10.2.1)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.
Dostosowanie do Symfonia 2023.1 (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2023.1. Należy pamiętać, że rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn w wersji 23.10.2.1 jest dostosowane wyłącznie do Symfonii w wersji 2023.1 i nie jest kompatybilne z niższymi wersjami programu.
Inne zmiany •Podniesienie DevExpress do 20.2.10.0. •Podniesienie do .NET Framework 4.8. |
Zmiany w wersji 2023.h (23.0.1.8)
Wersja nie jest dostosowana do współpracy z Symfonią w wersji 2023.1
•Dodatkowe statusy na pakowaniu (kody własne i obce). •Komunikat z pytaniem czy kontynuować podczas wyboru kontrahenta, który nie jest aktywny (kody własne i obce). •Dodanie ustawienia Czy pobierać nieaktywnych kontrahentów (kody własne i obce). •Komunikat z pytaniem czy kontynuować podczas wyboru towaru, który nie jest aktywny (kody własne i obce). •Dodanie ustawienia Czy pobierać nieaktywne towary (kody własne i obce). •Poprawa otwierania dokumentu w buforze o charakterze Przyjęcie z produkcji (kody własne i obce). •Dodano weryfikację kodu lokalizacji podczas dodawania lub edytowania lokalizacji, która podświetla wiersz na czerwono, gdy istnieje już dany kod (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.g (23.0.1.7)
Rozbudowa mechanizmu złączeń dokumentów w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została rozbudowany mechanizm złączeń dokumentów. W aplikacji mobilnej magazynier może realizować operacje z kilku dokumentów: •przyjęć magazynowych – jeśli na dokumencie jest ten sam kontrahent, adres kontrahenta wybrany na dokumencie oraz ten sam magazyn; •przesunięć plus/minus – jeśli na dokumentach jest ten sam magazyn docelowy/źródłowy; •wydań magazynowych – jeśli na dokumencie jest ten sam kontrahent, adres kontrahenta wybrany na dokumencie oraz ten sam magazyn; •wydań z faktur – jeśli na dokumencie jest ten sam kontrahent i magazyn oraz ten sam adres kontrahenta wybrany na dokumencie, dodatkowo wszystkie powiązane dokumenty wydań magazynowych również muszą być utworzone na jednego kontrahenta, z tym samym adresem kontrahenta i na ten sam magazyn;
Nie można łączyć dokumentów: •przyjęć z produkcji (w trybie pracy na kodach własnych); •przyjęć z zamówień (w trybie pracy na kodach własnych); •wydania z produkcji (w trybie pracy na kodach własnych); •wydania z zamówień: •zwrotów; •dokumentów własnych.
Dodanie możliwości przeprowadzenia inwentaryzacji w trybie częściowym dla poszczególnych towarów (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
W aplikacji mobilnej została dodana możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji w trybie częściowym. Magazynier rozpoczyna nową inwentaryzację.
Po zatwierdzeniu pytania o rozpoczęcie inwentaryzacji na ekranie wyświetli się okno z wyborem trybu inwentaryzacji – pełnej lub częściowej.
Po wybraniu opcji Częściowa inwentaryzowane są tylko towary zeskanowane podczas inwentaryzacji. Po zatwierdzeniu operacji wystawiane są dokumenty rozchodowe i przychodowe tylko dla towarów zeskanowanych podczas inwentaryzacji.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na oknie inwentaryzacji prezentowane są tylko stany ‘przed’ i ‘po’ zeskanowanych towarów.
Dodanie ustawienia określającego tryb wyszukiwania towaru podczas skanowania kodów paskowych (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Tryb skanowania kodów EAN z możliwymi do wyboru opcjami: •Czytaj EAN z kodu paskowego; •Czytaj EAN z kodu paskowego i nazwy towaru; •Czytaj EAN z kodu paskowego i kodu towaru; •Czytaj EAN z kodu paskowego, kodu i nazwy towaru.
Ustawienie wpływa na sposób skanowania kodów EAN w aplikacji mobilnej. Magazynier skanuje kody EAN towarów w trybie pracy na kodach obcych podczas realizacji operacji.
Dodatkowo kody EAN są wykorzystywane w trybie pracy na kodach obcych i własnych podczas filtrowania listy dokumentów na podstawie zeskanowanego towaru oraz podczas filtrowania listy pozycji dodanych do dokumentów.
W trybie pracy na kodach własnych magazynier może dodać towar do operacji nieawizowanego przyjęcia skanując kod EAN towaru.
Dodanie ustawienia określającego tryb wyszukiwania towarów na kartotekach w aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Tryb ręcznego wyszukiwania towarów z możliwymi do wyboru opcjami: •Szukaj na podstawie kodu paskowego; •Szukaj na podstawie kodu paskowego i nazwy towaru; •Szukaj na podstawie kodu paskowego i kodu towaru; •Szukaj na podstawie kodu paskowego, kod i nazwy towaru.
Ustawienie wpływa na sposób wyszukiwania towarów na kartotece w aplikacji mobilnej. Po przejściu do listy dokumentów, a następnie kliknięciu w przycisk widoczny w lewym górnym rogu na ekranie wyświetli się okno szczegółów filtra.
Użytkownik ma możliwość zmiany parametrów filtrowania. Po kliknięciu pola Kliknij aby dodać obok ikonki z listą towarów, na ekranie wyświetlą się opcje wyszukiwania towaru. Aby wyszukać ręcznie towar z listy należy wybrać opcje Kartoteka.
Po kliknięciu w pole wyszukiwarki zostanie uruchomiona klawiatura urządzenia. W zależności od wybranej opcji przy ustawieniu Tryb ręcznego wyszukiwania towarów użytkownik może wyszukać towar wpisując w wyszukiwarkę kod paskowy, nazwę i/lub kod towaru.
Dodanie prezentacji opisów dla ustawień globalnych oraz użytkownika mobilnego (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
W ustawieniach ogólnych modułu (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) oraz w ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilny) została dodana prezentacja opisów ustawień. Po najechaniu na wybrane ustawienie wyświetli się okno z opisem.
Dodanie aktualizacji kolejnych raportów AmBasic oraz procedur SQL Symfonii podczas instalacji rozwiązania za pomocą instalatora (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.19; dla Handlu 2023 od 23.0.1.7)
Podczas instalacji rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn za pomocą instalatora aktualizowane są raporty AmBasic oraz procedury SQL Symfonii. |
Zmiany w wersji 2023.f (23.0.1.6)
Dostosowanie do „TempFix_HMF_2023_20230209” i „TempFix_H50_2023_20230209” (dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2023_20230209 i TempFix_H50_2023_20230209 z dnia 09-02-2023 dla Symfonii ERP Handel 2023 i Symfonii Handel 2023.
Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2023 z dnia 09.02.2023 >> Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia Handel 2023 z dnia 09.02.2023 >>
Obsługa dokumentów wydań nieawizowanych w module Pakuj (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.18; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość obsługi dokumentów wydań nieawizowanych w module Pakuj. Po zatwierdzeniu nieawizowanego dokumentu wydania w aplikacji mobilnej wyświetli się okno dotyczące Pakowania z możliwymi opcjami do wyboru: •Stwórz nowy – do wydania zostanie utworzone Pakowanie; użytkownik zostanie przeniesiony do ekranu tworzenia nowego Pakowania; •Dodaj do istniejącego – wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie okienka z dostępnymi dokumentami Pakowania. Należy wybrać dokument, do którego mają być dołączone towary z danego dokumentu wydania. •Nie – zamyka okno dotyczące Pakowania; dokument WZ zostanie wysłany bez tworzenia Pakowania.
Dodanie opcji "Podmiana rezerwacji podczas skanowania" w ustawieniach globalnych (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.18; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Podmiana rezerwacji podczas skanowania z możliwym do wyboru opcjami: •Automatycznie zmieniaj dostawę podczas skanowania, •Pytaj czy zmienić dostawę, jeżeli zeskanowana dostawa różni się od dostawy w rezerwacji, •Blokuj zmianę dostawy, jeżeli zeskanowana dostawa rożni się od dostawy w rezerwacji.
Jeśli przy ustawieniu zostanie wybrana opcja Automatycznie zmieniaj dostawę podczas skanowania, wówczas po zeskanowaniu etykiety towaru w aplikacji mobilnej dostawa zostanie od razu automatycznie zmieniona mimo, że na dokumencie wydania w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zostały założone rezerwacje na inne dostawy.
Po wybraniu opcji Pytaj czy zmienić dostawę, jeżeli zeskanowana dostawa rożni się od dostawy w rezerwacji, w aplikacji mobilnej po zeskanowaniu towaru z innej dostawy niż została wskazana w rezerwacji w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, wyświetli się pytanie Czy chcesz zmienić rezerwacje na pozycji? Po kliknięciu OK rezerwacja zostanie automatycznie zmieniona. Przycisk Anuluj zamyka okno z pytaniem, towar nie zostaje zeskanowany.
Jeśli zostanie wybrana opcja Blokuj zmianę dostawy, jeżeli zeskanowana dostawa rożni się od dostawy w rezerwacji podczas próby skanowania etykiety z przypisaną inną dostawą niż dostawa w rezerwacji, na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Umożliwienie częściowego wydania towaru przez podział dokumentu magazynowego wydania (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.18; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn użytkownik ma możliwość częściowego wydania towaru poprzez podział awizowanego dokumentu wydania.
Aby użytkownik miał możliwość częściowego wydania towaru ustawienie Częściowa realizacja wydania powinno zostać włączone (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny magazyn>Zakładka – Ustawienia ogólne).
Należy pamiętać, że w trybie pracy na kodach własnych ustawienie Częściowa realizacją wydania nie może działać równolegle z ustawieniem Wydanie bez etykiety własnej (QR).
Dodatkowo magazynier musi mieć nadane uprawnienie Częściowa realizacja wydania (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
W aplikacji mobilnej magazynier realizuje wydanie skanując część ilości towarów z dokumentu awizowanego wydania.
Przy próbie zatwierdzenia operacji pojawi się komunikat informujący o braku zeskanowania wszystkich ilości towarów dodanych do dokumentu.
Zatwierdzenie komunikatu przyciskiem OK spowoduje wystawienie dokumentu magazynowego wydania z towarami, które zostały zeskanowane podczas realizacji operacji. Dodatkowo zostaje utworzony dokument wydania w buforze z niezeskanowanymi towarami.
Umożliwienie wyszukiwania towaru na kartotece w aplikacji mobilnej po kodzie EAN (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.18; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wyszukiwania towaru na kartotece w aplikacji po kodzie EAN.
Po przejściu do listy dokumentów, a następnie kliknięciu w przycisk widoczny w lewym górnym rogu na ekranie wyświetli się okno szczegółów filtra, w którym użytkownik ma możliwość zmiany parametrów filtrowania.
Po kliknięciu pola Kliknij aby dodać, na ekranie wyświetlą się opcje wyszukiwania towaru.
Aby wybrać towar z listy należy wybrać opcje Kartoteka.
Po kliknięciu w pole wyszukiwarki zostanie uruchomiona klawiatura urządzenia umożliwiająca wpisanie kodu EAN towaru, który użytkownik chce wyszukać z listy. Po wprowadzeniu kodu należy kliknąć przycisk lupy na klawiaturze.
Na ekranie wyświetlą się wszystkie towary odpowiadające wynikom wyszukiwania.
Dodanie prezentacji kodu składowej lokalizacji na rozwijanej liście podczas dodawania/edycji lokalizacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.18; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia w kartotece lokalizacji, została dodana prezentacja kodu składowej lokalizacji podczas dodawania/edycji lokalizacji.
Po rozwinięciu listy wyboru składowej lokalizacji oprócz nazwy prezentowany jest kod.
Inne zmiany •Dodanie do kartoteki magazynowej kolumny mm Data zakończenia przygotowania do wysyłki, w której będzie zapisywana faktyczna data i godzina zakończenia przygotowania dokumentu do wysyłki (kody własne i obce). •Dodanie do kartoteki magazynowej kolumny mm Data wysyłki dokumentu, w której będzie zapisywana faktyczna data wysłania dokumentu z magazynu (kody własne i obce). •Poprawa procedury SQL wykorzystywanej w mechanizmie scalania towarów w Symfonia Handel (kody własne i obce). •Wizualna poprawa okna do wprowadzania danych logowania (szczególnie dla dużych wyświetlaczy) (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2023.e (23.0.1.5)
Dostosowanie do „TempFix_HMF_2023_20221222” i „TempFix_H50_2023_20221222” (kody własne i obce) (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2023_20221222” i „TempFix_H50_2023_20221222” z dnia 22-12-2022 dla Symfonii ERP Handel 2023 i Symfonii Handel 2023.
Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2023 z dnia 22.12.2022 >> Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia Handel 2023 z dnia 22.12.2022 >>
Dostosowanie do WebAPI 2023.b (23.0.3.0) (kody własne i obce) (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.b.
Nieawizowane oraz awizowane przesunięcia towaru pomiędzy magazynami z lokalizacji towarowej (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.17; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn użytkownik ma możliwość obsługi nieawizowanych oraz awizowanych przesunięć towaru z lokalizacji towarowej pomiędzy magazynami.
Magazynier z poziomu aplikacji ma możliwość międzymagazynowego przesunięcia towaru z lokalizacji towarowej na: •lokalizację towarową; •lokalizację standardową.
Magazynier realizuje awizowane przesunięcie MM- pomiędzy magazynami z lokalizacji towarowej skanując kod lokalizacji towarowej, a następnie podaje ilość towaru, jaka ma zostać dodana do dokumentu. Po zatwierdzeniu dokument MM- zostaje wystawiony – do dokumentu zostaje utworzony dokument skojarzony MM+.
W przypadku realizacji nieawizowanego przesunięcia pomiędzy magazynami z lokalizacji towarowej, magazynier skanuje kod lokalizacji towarowej (jako lokalizacje źródłową) i podaje ilość towaru jaka ma zostać dodana do dokumentu. Następnie skanuje lokalizację docelową. Użytkownik ma również możliwość wybrania magazynu docelowego z listy.
Podczas realizacji dokumentu przesunięcia MM+ z lokalizacji towarowej na lokalizację standardową magazynier musi wygenerować i wydrukować etykiety dla towarów pochodzących z lokalizacji towarowej, następnie je zeskanować. W kolejnym kroku należy zeskanować lokalizację docelową i zatwierdzić dokument.
Użytkownik ma również możliwość przyjęcia przesuniętego towaru bezpośrednio na lokalizację towarową poprzez wybór opcji Skanuj lok. towarową. Po zeskanowaniu kodu lokalizacji towarowej należy podać ilość jaka ma zostać przesunięta na tą lokalizacje.
Jeśli w ustawieniach ogólnych modułu Mobilny Magazyn zaznaczona jest opcja Automatycznie wystawiaj utworzony dokument MM+ w buforze po wystawieniu dokumentu MM- dokument magazynowy przesunięcia MM+ wystawiany jest automatycznie do dokumentu magazynowego MM- wysłanego z aplikacji mobilnej.
Magazynier skanuje towar z lokalizacji towarowej jako źródłową i podaje ilość towaru jaka ma zostać dodana do dokumentu. W przypadku zeskanowania lokalizacji standardowej jako docelowej, użytkownik musi wygenerować i wydrukować etykiety dla towarów pochodzących z lokalizacji towarowej, a następnie zeskanować nowe etykiety i podaną wcześniej lokalizację standardową.
Dodanie prezentacji kraju odbiorcy na wydruku pakowania (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.17; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn na wydruku pakowania w polu z adresem odbiorcy został dodany Kraj.
Androidowy przycisk wstecz na oknie logowania i menu głównym powoduje zamknięcie aplikacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.17; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w oknie logowania i menu głównym została dodana możliwość zamknięcia aplikacji po kliknięciu androidowego przycisku wstecz.
Po ręcznym wyszukaniu towaru na inwentaryzacji, prezentowane są jednostki miary oraz dostępna jest możliwość wyboru, z której jednostki chcemy skorzystać (kody obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.17; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn, został dodany mechanizm wyboru jednostki miary w trakcie ręcznego wyszukiwania towarów na inwentaryzacji w trybie pracy na kodach obcych bez uwzględniania lokalizacji.
Jeśli w czasie inwentaryzacji użytkownik zeskanuje kod paskowy, którego nie ma w bazie, wyświetli się okno z pytaniem Czy chcesz wyszukać towar ręcznie?
Po zatwierdzeniu wyświetli się okno za pomocą, którego użytkownik ma możliwość ręcznego wyszukania towaru poprzez podanie części jego kodu lub nazwy, a następnie wybraniu go z listy zasugerowanych towarów.
Po wybraniu towaru wyświetli się lista jednostek miary wraz z przypisanymi do nich kodami paskowymi. Jednostki miar i kody paskowe pobierane są z formatki towaru w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Po wybraniu jednostki miary, towar zostanie dodany do zeskanowanych pozycji na inwentaryzacji.
Zmiana sposobu weryfikacji wersji Handlu podczas uruchamiania WebAPI. Wcześniej weryfikowane były tylko dwa pierwsze człony wersji (major i minor), teraz weryfikowana jest pełna wersja (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Zmieniony został sposób weryfikacji wersji systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel podczas uruchamiania WebAPI. W przypadku, gdy wersja Handlu jest inna niż ta, do której dostosowane jest rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn w logach WebAPI pojawi się odpowiedni komunikat. |
Zmiany w wersji 2023.d (23.0.1.4)
Nowy mechanizm i uprawnienia do obsługi urządzeń po Bluetooth (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.16; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy mechanizm i uprawnienia do obsługi urządzeń po Bluetooth. W ustawieniach aplikacji użytkownik ma możliwość wyboru skanera Bluetooth.
Skaner Bluetooth należy sparować z urządzeniem, na którym została zainstalowana aplikacja Symfonia Mobilny Magazyn. Użytkownik powinien także zezwolić na dostęp do dokładnej lokalizacji oraz nadać dostęp do uprawnień Bluetooth. W przeciwnym wypadku skanowanie nie będzie możliwe, a na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Należy pamiętać, że skaner z którego będzie korzystał magazynier musi mieć możliwość wprowadzania zeskanowanego kodu w całości.
Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dostaw podczas skanowania etykiet w inwentaryzacji (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.16; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Weryfikuj wymagane pola własne dostaw podczas skanowania etykiet towarów w trakcie inwentaryzacji (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia - Mobilny Magazyn – zakładka Ustawienia ogólne).
Jeśli ustawienie zostało włączone i pola własne dostaw zostały zdefiniowane w ustawieniach ogólnych rozwiązania to w aplikacji mobilnej podczas skanowania towarów na inwentaryzacji weryfikowane są wymagane pola własne dostaw.
Po zeskanowaniu towaru wyświetli się okno przedstawiające pola własne dostaw. Magazynier może edytować pola własne dostaw (Edytuj) lub dodać towar bez wprowadzania zmian (Kontynuuj).
Gdy wymagane pola własne nie zostały uzupełnione nad tabelą zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Magazynier musi uzupełnić wymagane pola własne (oznaczone kolor pomarańczowym) klikając przycisk Edytuj. Po kliknięciu Anuluj okno zostanie zamknięte, a zeskanowany towar nie zostanie dodany do inwentaryzacji cząstkowej.
Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dostaw podczas inwentaryzacji (kody obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.16; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych z uwzględnieniem lokalizacji została dodana weryfikacja wymaganych pól własnych dostaw podczas inwentaryzacji.
Magazynier realizuje inwentaryzacje – skanuje kod lokalizacji oraz znajdujące się na niej towary. Jeśli w ustawieniach ogólnych rozwiązania zostały skonfigurowane wymagane pola własne dostaw, wówczas magazynier po zeskanowaniu kodu towaru ma możliwość ustawienia pól własnych dostaw dodanej pozycji.
Jeśli magazynier nie ustawi wymaganych pól własnych (oznaczonych kolorem pomarańczowym) przy próbie potwierdzenia inwentaryzacji cząstkowej wyświetli się odpowiedni komunikat – inwentaryzacja nie będzie mogła zostać potwierdzona.
Obsługa wydania z faktur i zamówień (kody obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.16; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych została dodana realizacja wydań z faktur i zamówień obcych. W kartotece wydań magazynier rozwija listę i wybiera typ dokumentu: faktura lub zamówienie obce.
Po wybraniu dokumentu magazynier przechodzi do realizacji wydania. Proces wydania z poziomu faktury/zamówienia obcego przebiega tak samo jak wydanie z poziomu dokumentu magazynowego.
Inne zmiany •Dostosowanie do Androida 13. |
Zmiany w wersji 2023.c (23.0.1.3)
Dodanie nieawizowanych przesunięć towaru w obrębie jednego magazynu z lokalizacji towarowej (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.15; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana obsługa nieawizowanych przesunięć towaru z lokalizacji towarowej w obrębie jednego magazynu.
Magazynier z poziomu aplikacji ma możliwość przesunięcia towaru z lokalizacji towarowej na: •lokalizację towarową; •lokalizację standardową.
Magazynier tworzy nieawizowane przesunięcie w obrębie jednego magazynu, a następnie skanuje kod lokalizacji towarowej (jako lokalizacje źródłową). W oknie do wpisywania ilości podaje ilość towaru jaka ma zostać przesunięta. Następnie skanuje lokalizację docelową towaru.
Jeśli lokalizacją docelową jest lokalizacja o typie towarowa po zatwierdzeniu operacji towar jest przypisywany do nowej lokalizacji towarowej oraz zmieniana jest nazwa dostawy (w zależności od ustawień).
Podczas przesunięcia towaru z lokalizacji towarowej na standardową generowane są etykiety towarów. Po zeskanowaniu lokalizacji standardowej jako docelowej na ekranie wyświetli się komunikat informujący o obowiązku wygenerowania etykiet dla towarów przesuwanych z lokalizacji towarowej.
Po zatwierdzeniu komunikatu na ekranie zostanie wyświetlone okno generowania etykiet – magazynier ma możliwość zmiany typu etykiety (w zależności od zaznaczonego na towarze wymiaru mm Podział ilości).
Wygenerowane i wydrukowane etykiety towaru należy zeskanować, a następnie ponownie zeskanować docelową etykietę lokalizacji.
Po zatwierdzeniu przesunięcia przypisywana jest odpowiednia lokalizacja na dostawach oraz zmieniana jest jej nazwa (w zależności od ustawień).
Dodatkowy komunikat na oknie wdrożeniowym w przypadku próby wydruku etykiet jeśli wszystkie etykiety mają stan zerowy (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.15; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
Na oknie wdrożeniowym podczas próby wydruku etykiet o stanie zerowym wyświetli się komunikat informujący o braku etykiet ze stanem dodatnim powiązanych z wybraną dostawą.
Dodatkowe zabezpieczenie przed edycją lokalizacji znajdujących się w aktywnej operacji (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.15; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana blokada edycji lokalizacji znajdujących się w aktywnej operacji. W kartotece Lokalizacje podczas próby edycji lokalizacji znajdującej się w aktywnej operacji, wyświetli się odpowiedni komunikat – edycja lokalizacji nie będzie możliwa do czasu zakończenia operacji.
Inne zmiany •Poprawa wstrzymywania i potwierdzania inwentaryzacji cząstkowej w trybie pracy bez lokalizacji (kody obce). |
Zmiany w wersji 2023.b (23.0.1.2)
Nowy tryb przyjęcia towaru do magazynu na podstawie wybranego towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn został dodany nowy tryb przyjęcia towaru do magazynu. Magazynier filtruje listę dokumentów przyjęcia na podstawie wybranego towaru.
Po kliknięciu na wybrany dokument z listy (należy przytrzymać dłużej dotyk na dokumencie) wyświetli się okno opcji – magazynier wybiera opcję Częściowa realizacja przyjęcia.
Zostanie otwarty dokument z listą pozycji przefiltrowaną na podstawie danego towaru.
Po zeskanowaniu etykiet towarów i ich lokalizacji docelowych magazynier zatwierdza operację przyjęcia. Jeśli na dokumencie znajdują się inne towary (widoczne po wyłączeniu filtra pozycji) to przyjęcie zostanie zrealizowane częściowo – na magazyn zostaną przyjęte tylko zeskanowane ilości towarów, niezeskanowane towary zostaną dodane do nowego dokumentu przyjęcia w buforze.
Należy pamiętać, że ustawienie Częściowa realizacja przyjęcia powinno zostać włączone. W przeciwnym razie częściowa realizacja przyjęcia nie będzie możliwa.
Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dokumentów podczas wydruku etykiet towarów (kody własne) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Weryfikuj wymagane pola własne dokumentów przed wydrukiem etykiet (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia - Mobilny Magazyn – zakładka Ustawienia ogólne).
Po włączeniu ustawienia podczas próby wydruku etykiet z poziomu aplikacji mobilnej sprawdzane są wymagane pola własne dokumentów. Jeśli wymagane pola własne (pomarańczowy znacznik) nie zostały ustawione, wydruk etykiet nie będzie możliwy – na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat.
Inne zmiany •Blokada skanowania kodów EAN podczas inwentaryzacji na kodach własnych (kody własne). |
Zmiany w wersji 2023.a (23.0.1.1)
Dostosowanie do Symfonia 2023 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2023.
Dostosowanie do WebAPI 2023 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2023.
|