Zmiany w wersjach > Zmiany w wersjach 2022 | | Drukuj |
Zmiany w wersji 2022.2s (22.20.2.18)
•Obsługa dokumentów wydań nieawizowanych w module Pakuj (kody własne i obce). •Dodanie do kartoteki magazynowej kolumny mm Data zakończenia przygotowania do wysyłki, w której będzie zapisywana faktyczna data i godzina zakończenia przygotowania dokumentu do wysyłki (kody własne i obce). •Dodanie do kartoteki magazynowej kolumny mm Data wysyłki dokumentu, w której będzie zapisywana faktyczna data wysłania dokumentu z magazynu (kody własne i obce). •Dodanie opcji Podmiana rezerwacji podczas skanowania w ustawieniach globalnych (kody własne). •Poprawa procedury SQL wykorzystywanej w mechanizmie scalania towarów w Symfonia Handel (kody własne i obce). •Umożliwienie częściowego wydania towaru przez podział dokumentu magazynowego wydania (kody własne i obce). •Umożliwienie wyszukiwania towaru na kartotece w aplikacji mobilnej po kodzie EAN (kody własne i obce). •Dodanie prezentacji kodu składowej lokalizacji na rozwijanej liście podczas dodawania/edycji lokalizacji (kody własne i obce). •Wizualna poprawa okna do wprowadzania danych logowania (szczególnie dla dużych wyświetlaczy) (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.2r (22.20.2.17)
•Nieawizowane oraz awizowane przesunięcie towaru pomiędzy magazynami z lokalizacji towarowej (kody własne). •Dodanie prezentacji kraju odbiorcy na wydruku pakowania (kody własne i obce). •Androidowy przycisk wstecz na oknie logowania i menu głównym powoduje zamknięcie aplikacji (kody własne i obce). •Po ręcznym wyszukaniu towaru na inwentaryzacji, prezentowane są jednostki miary oraz dostępna jest możliwość wyboru, z której jednostki chcemy skorzystać (kody obce). |
Zmiany w wersji 2022.2p (22.20.2.16)
•Dostosowanie do Androida 13. •Nowy mechanizm i uprawnienia do obsługi urządzeń po Bluetooth. •Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dostaw podczas skanowania etykiet w inwentaryzacji (kody własne). •Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dostaw podczas inwentaryzacji (kody obce). •Obsługa wydania z faktur i zamówień (kody obce). |
Zmiany w wersji 2022.2o (22.20.2.15)
•Dodanie nieawizowanych przesunięć towaru w obrębie jednego magazynu z lokalizacji towarowej (kody własne). •Poprawa wstrzymywania i potwierdzania inwentaryzacji cząstkowej w trybie pracy bez lokalizacji (kody obce). •Dodatkowy komunikat na oknie wdrożeniowym w przypadku próby wydruku etykiet jeśli wszystkie etykiety mają stan zerowy (kody własne). •Dodatkowe zabezpieczenie przed edycją lokalizacji znajdujących się w aktywnej operacji (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.2n (22.20.2.14)
•Nowy tryb przyjęcia towaru do magazynu na podstawie wybranego towaru (kody własne i obce). •Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dokumentów podczas wydruku etykiet towarów (kody własne). •Blokada skanowania kodów EAN podczas inwentaryzacji na kodach własnych (kody własne). |
Zmiany w wersji 2022.2m (22.20.2.13)
•Dostosowanie do nowej wersji aplikacji mobilnej w wersji 2023. |
Zmiany w wersji 2022.2l (22.20.2.12)
Obsługa weryfikacji wymaganych pól własnych dostaw podczas inwentaryzacji (kody własne) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.28; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana weryfikacja wymaganych pól własnych dostaw podczas inwentaryzacji.
Magazynier realizuje inwentaryzacje – skanuje kod lokalizacji i towary. Dokument przychodowy inwentaryzacji jest tworzony po zeskanowaniu towaru, którego według systemu nie ma na stanie.
Jeśli w ustawieniach ogólnych rozwiązania zostały skonfigurowane pola własne dostaw, wówczas po zatwierdzeniu komunikatu wyświetli się ekran z polami własnymi dostaw. Magazynier musi ustawić wymagane pola własne (oznaczone kolorem pomarańczowym) przed wystawieniem dokumentu IN+.
Po ustawieniu pól własnych dostaw i zapisaniu zmian dokument przychodowy inwentaryzacji zostaje wystawiony w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Umożliwienie sprawdzenia z poziomu głównego skanera stanów na innych lokalizacjach dla towaru z lokalizacji towarowej (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.28; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12)
W aplikacji mobilnej została dodana możliwość sprawdzenia stanów magazynowych na innych lokalizacjach dla towaru, który znajduje się w lokalizacji towarowej.
Magazynier z poziomu skanera głównego skanuje kod lokalizacji towarowej. Na ekranie wyświetlają się szczegóły zeskanowanej lokalizacji oraz lista możliwych do wykonania operacji: inwentaryzuj z lokalizacji i stany towaru.
Po wybraniu operacji Stany towaru na ekranie zostaną wyświetlone stany magazynowe towaru przypisanego do zeskanowanej lokalizacji towarowej.
Obsługa wyłączania filtrowania listy pozycji dokumentów na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.28; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wyłączania filtrowania listy pozycji dokumentów na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru.
Magazynier po otwarciu dokumentu ma możliwość przefiltrowania listy pozycji na podstawie zeskanowanego kodu EAN. Obok filtra widoczne jest pole wyboru umożliwiające włączanie/wyłączanie filtrowania. Po zeskanowaniu kodu EAN filtrowanie zostaje automatycznie włączone – pole wyboru zostaje zaznaczone.
Po odznaczeniu pola wyboru filtrowanie listy pozycji zostaje wyłączone (zeskanowany kod nie zostaje usunięty). Aby ponownie podejrzeć przefiltrowaną listę pozycji należy zaznaczyć pole wyboru obok filtra – nie jest wymagane skanowanie kodu EAN towaru.
Automatyczne ładowanie towarów na listę przesunięć oraz dodanie doładowywania podczas przewijania list (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.28; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane automatyczne ładowanie towarów na listę przesunięć oraz ładowanie listy podczas jej przewijania.
Magazynier podczas tworzenia nieawizowanego przesunięcia otwiera ekran Przesunięcie towarów. Pod wyszukiwarką wyświetlana jest lista towarów, na której znajdują się towar posiadające stan magazynowy. Przeglądanie listy towarów odbywa się poprzez przesuwanie góra/dół – podczas przewijania listy ładowane są kolejne towary.
Umożliwienie filtrowania listy dokumentów po towarze (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.28; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość filtrowania listy dokumentów po towarze.
Magazynier otwiera okno filtrowania i klika w ikonę listy towarów lub w pole Kliknij aby dodać. Na ekranie zostanie wyświetlone okno z możliwymi do wyboru opcjami: kartoteka lub skaner. Magazynier wybiera towar z listy lub skanuje kod paskowy towaru.
Po zatwierdzeniu zmian na ekranie zostanie wyświetlona lista dokumentów przefiltrowana na podstawie wybranego towaru.
Po kliknięciu na przycisk Pokaż szczegóły filtra na ekranie wyświetli się informacja o szczegółach założonego filtra.
|
Zmiany w wersji 2022.2k (22.20.2.11)
Weryfikacja wymaganych pól własnych dostaw podczas wydruku etykiet towarów (kody własne) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.27; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Weryfikuj wymagane pola własne dostaw przed wydrukiem etykiet. Włączenie ustawienia powoduje blokadę wydruku etykiet towarów z poziomu aplikacji mobilnej w przypadku, gdy wymagane pola własne dostaw nie zostaną uzupełnione.
W aplikacji mobilnej podczas próby wydruku etykiet towarów pojawia się komunikat informujący o braku ustawienia wymaganych pól własnych dostaw.
Wydruk etykiet jest możliwy po uzupełnieniu pól własnych dostaw oznaczonych jako wymagane (pomarańczowy znacznik).
Filtrowanie listy pozycji dokumentów na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.27; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11)
W aplikacji Mobilny Magazyn została dodana możliwość filtrowania pozycji dokumentu na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru.
Magazynier otwiera dokument – wyświetli się lista towarów dodanych do dokumentu. Nad listą pozycji po prawej stronie ekranu znajduje się przycisk, który uruchamia okno skanowania.
Zeskanowany kod EAN wyświetla się w polu nad listą pozycji. Lista towarów dodanych do dokumentu zostaje przefiltrowana na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru.
Magazynier może ponownie przefiltrować listę pozycji. W tym celu usuwa zeskanowany kod przyciskiem X, a następnie skanuje inny kod EAN towaru.
Dodanie do szczegółów towaru domyślnej lokalizacji oraz lokalizacji towarowych dla towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.27; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w oknie szczegółów towaru została dodana informacja o domyślnej lokalizacji towaru oraz lokalizacjach towarowych, do których został przypisany towar.
|
Zmiany w wersji 2022.2j (22.20.2.10)
Uwzględnienie mechanizmu przypisywania kodów paskowych dla różnych jednostek (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.26; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn został uwzględniony mechanizm przypisywania kodów paskowych dla różnych jednostek. W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce towaru zostały ustawione różne jednostki miary.
Do wybranych jednostek zostały przypisane odpowiednie kody paskowe.
Magazynier realizując w aplikacji mobilnej różne operacje skanuje kody paskowe towarów. Po zeskanowaniu kodu EAN przypisanego do jednostki dodatkowej zeskanowane ilości towaru zostaną automatycznie przeliczone na jednostkę ewidencyjną.
|
Zmiany w wersji 2022.2i (22.20.2.9)
Umożliwienie skanowania kodów i identyfikatorów dostaw w modułach wydań i przesunięć (kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.25; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.9)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość skanowania kodów i identyfikatorów dostaw podczas realizacji wydań i przesunięć.
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Wymagaj skanowania dostawy po zeskanowaniu kodu paskowego towaru.
Po jego włączeniu w aplikacji mobilnej podczas realizacji wydań i przesunięć MM- należy po zeskanowaniu kodu towaru zeskanować również kod/identyfikator dostawy.
W trybie pracy na KO z użyciem lokalizacji po zeskanowaniu towaru i kodu/identyfikatora dostawy nie jest wymagane skanowanie lokalizacji źródłowej towaru na wydaniach i przesunięciach MM-. |
Zmiany w wersji 2022.2h (22.20.2.8)
Wydruk etykiet towaru z kodem EAN (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.24; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.8)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wydruku etykiet towarów z kodem EAN.
W oknie ustawień konfiguracji drukarek (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Konfiguracja drukarek) zostały dodane przykładowe wzory etykiet towarów z kodem EAN.
Magazynier w aplikacji mobilnej uruchamia wydruk etykiety towaru z kodem EAN z poziomu okna szczegółów towarów wybierając Opcje>Drukuj.
Etykieta zostanie wydrukowana na drukarce wskazanej w ustawieniach konfiguracji drukarek.
Należy pamiętać, że na formatce towaru musi zostać uzupełniony wymiar mm Etykieta EAN. W przeciwnym razie etykieta nie zostanie wydrukowana.
Inne zmiany •Prace nad uspójnianiem komunikatów i dźwięków skanera (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.2g (22.20.2.7)
Dostosowanie do WebAPI 2022.2.a (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2022.2.a.
Umożliwienie nieawizowanego wydania towaru (kody własne) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.23; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.7)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana możliwość tworzenia wydań z poziomu aplikacji mobilnej. Magazynier w kartotece Wydaj dodaje nowy dokument magazynowy wydania używając przycisku „+”.
Następnie wybiera z listy rozwijanej kontrahenta (opcjonalnie), typ dokumentu, serię dokumentu, dodaje opis i notatkę (opcjonalne) oraz zmienia datę na dokumencie (należy pamiętać, że użytkownik musi posiadać odpowiednie uprawnienie).
Magazynier dodaje towary do dokumentu skanując ich etykiety. Pozycje towarów widoczne są w zakładce Pozycje. Zeskanowanie towaru powoduje utworzenie dokumentu wydania i pozostawienie go w buforze w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Po potwierdzeniu dokument wydania zostaje wystawiony w Handlu.
Umożliwienie edycji notatki na dokumentach tworzonych z poziomu aplikacji mobilnej (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.23; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.7)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość edycji notatki na dokumentach nieawizowanych. Magazynier tworzy dokument z poziomu aplikacji mobilnej i edytuje notatkę dokumentu.
Podgląd notatki jest możliwy z poziomu systemu Symfonii ERP Handel/Symfonii Handel po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na formatce dokumentu i wybraniu opcji Notatka.
|
Zmiany w wersji 2022.2f (22.20.2.6)
Rozbudowa modułu zwrotów (kody własne) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.22; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.6)
W aplikacji mobilnej w trybie pracy na kodach własnych został rozbudowany moduł zwrotów. Teraz magazynier ma możliwość realizacji także buforowanych dokumentów korekt utworzonych do dokumentów korygujących wydania.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zostaje utworzony dokument korekty w buforze do dokumentu korygującego wydania.
Magazynier podczas realizacji zwrotu skanuje poszczególne etykiety zwrotne towarów oraz ich lokalizacje docelowe.
Po zatwierdzeniu dokument WZK zostaje wystawiony, aktualizowane są stany zwróconych towarów oraz obciążenie lokalizacji, do której towary zostały przyjęte.
Dodanie modułów zwrotów (kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.22; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.6)
W aplikacji mobilnej w trybie pracy na kodach obcych została dodana kartoteka zwrotów.
Po otwarciu kartoteki wyświetli się lista dokumentów korygujących wydania. Po przejściu do wybranego dokumentu wyświetlane są towary do zwrotu.
Magazynier realizuje awizowany dokument WZK skanując kody EAN towarów oraz ich lokalizacje docelowe (przy włączonym ustawieniu Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych).
Po zatwierdzeniu dokument zwrotu jest wystawiany w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel oraz aktualizowane są stany handlowe i magazynowe zwróconego towaru. Jeżeli magazynier pracował w trybie pracy na kodach obcych z użyciem lokalizacji – aktualizowane jest także obciążenie lokalizacji. |
Zmiany w wersji 2022.2e (22.20.2.5)
Dodanie ustawienia „Zawsze podawaj ilość ręcznie po skanowaniu” w ustawieniach globalnych i ustawieniach użytkownika (kody obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.21; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.5)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny Magazyn) oraz w ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Użytkownicy mobilni) zostało dodane ustawienie Zawsze podawaj ilość ręcznie po zeskanowaniu z możliwym do wyboru opcjami Tak/Nie.
Jeśli przy ustawieniu zostanie wybrana opcja Tak, wówczas w aplikacji mobilnej na oknie skanowania zostanie automatycznie zaznaczone pole wyboru Wprowadzanie ilości.
Po wybraniu opcji Nie, pole wyboru Wprowadzanie ilości nie będzie zaznaczone. Jeśli magazynier chce wprowadzić ręcznie ilość towaru, musi zaznaczyć pole wyboru do wprowadzania ilości przed zeskanowaniem kodu EAN towaru.
Zapisywanie na polach własnych dokumentów magazynowych daty i godziny wystawienia dokumentu (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.21; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane zapisywanie daty i godziny na polach własnych dokumentów magazynowych.
Magazynier wystawia dokument magazynowy z poziomu aplikacji mobilnej. W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce dokumentu w polu własnym mm Data wystawienia dokumentu zapisywana jest dokładna data i godzina wystawienia dokumentu.
Dodanie ustawienia umożliwiającego wyświetlanie adresów dostaw na listach dokumentów (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.21; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.5)
W ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Użytkownicy mobilni - zakładka Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Pokazuj adres dostawy na liście dokumentów.
Po włączeniu ustawienia w aplikacji mobilnej na listach dokumentów będzie wyświetlany adres dostawy.
Uwzględnienie w module kompletacji i jakościówki, czy system pracuje bez uwzględniania lokalizacji (kody obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.21; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.5)
W aplikacji mobilnej w modułach kompletacji i jakościówki została uwzględniona praca bez lokalizacji.
Jeśli ustawienie Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych jest włączone, moduły kompletacji i jakościówki nie będą widoczne w aplikacji mobilnej.
Zmiana tłumaczenia na wydruku pakowania z „Pakowanie” na „Lista pakowa” w języku polskim oraz na „Packing List” w języku angielskim (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.21; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.5)
Na wydruku pakowania zostały zmienione tłumaczenia z Pakowanie na Lista pakowa w języku polskim oraz na Packing List w języku angielskim.
|
Zmiany w wersji 2022.2d (22.20.2.4)
W związku z usunięciem metody, która automatycznie zmieniała typ rezerwacji na dokumencie magazynowym wymagane jest usunięcie z raportu AmBasic Procedury dokumentu magazynowego z metody OnAfterBuforUpdate wywołania metody o nazwie IndicationOfDeliveries (kody własne i obce). (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.20; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.4)
Dostosowanie do Symfonii 2022.2.a (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.4) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2022.2.a.
Zakładanie rezerwacji na dostawy według kolejności określonej w konfiguracji rozwiązania na dokumentach wydań i przesunięć podczas otwierania dokumentu (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.20; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.4)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie: ‘Załóż/zmień rezerwacje na podstawie’ dotyczące zakładania rezerwacji na dostawy na dokumentach magazynowych wydań i przesunięć podczas otwierania dokumentu, z możliwymi opcjami do wyboru: •Nie zmieniaj – rezerwacje nie są zakładane/zmieniane podczas otwierania dokumentu; •Metoda rozliczania z towaru – rezerwacje są zakładane na podstawie domyślnej metody rozliczania pobranej z formatki towaru (FIFO,LIFO); •Lokalizacja – rezerwacje są zakładane wg kolejności lokalizacji wskazanej w kartotece lokalizacji. W trybie pracy na kodach obcych rezerwacje będą zmieniane/zakładane na podstawie kolejności lokalizacji, tylko jeśli włączone zostało ustawienie ‘Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych’.
Po ustawieniu zakładania/zmieniania rezerwacji na podstawie lokalizacji lub metody rozliczania pobranej z towaru, aktywne stanie się ustawienie ‘Uwzględniaj rezerwacje ze wskazaniem dostaw podczas zmiany’. Po zaznaczeniu niniejszego ustawienia zmieniane są wszystkie rezerwacje podczas otwierania dokumentów wydań i przesunięć według ustawień z konfiguracji rozwiązania. Jeżeli ustawienie ‘Uwzględniaj rezerwacje ze wskazaniem dostaw’ nie zostało zaznaczone, zmieniane są tylko rezerwacje ilościowe.
W aplikacji mobilnej podczas otwierania dokumentów awizowanych wydań i przesunięć zakładane/zmieniane są rezerwacje na dostawy na podstawie ustawień ogólnych rozwiązania. Rezerwację są zakładane tylko podczas rozpoczęcia realizacji operacji awizowanego przesunięcia/wydania. Po wstrzymaniu i kontynuowaniu operacji, rezerwacje nie są ponownie edytowane.
Dodanie kartoteki towarów do menu głównego (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.20; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.4) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana kartoteka towarów, w której magazynier ma możliwość podglądu szczegółów i stanów magazynowych towarów.
Należy pamiętać, ze kartoteka towarów będzie widoczna w menu głównym, jeśli użytkownik mobilny posiada uprawnienie Kartoteka towarów (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Dodanie widoku ze szczegółami towaru (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.2 od 22.10.2.20; dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn został dodany widok ze szczegółami towaru: ID, kod i nazwa towaru, jednostka miary, kod kreskowy, rodzaj oraz notatka. Przycisk Stany otwiera podgląd stanów magazynowych towaru.
Magazynier może przejść do szczegółów towaru z poziomu kartoteki towarów – po kliknięciu na dany towar i wybraniu opcji Szczegóły.
Podgląd szczegółów towaru jest dostępny również z poziomu skanera głównego po zeskanowaniu towaru i wybraniu opcji Szczegóły towaru.
|
Zmiany w wersji 2022.2c (22.20.2.3)
•Poprawa drukowania ilości na etykietach towarów (kody własne). •Poprawa prezentowania ilości na oknie podziału i drukowania etykiet (kody własne). |
Zmiany w wersji 2022.2b (22.20.2.2)
•Poprawa mechanizmów dodawania towarów do jednostek logistycznych w module Pakuj (kody własne i obce). •Poprawa blokowania dokumentów w module Pakuj (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.2 (22.20.2.1)
Dostosowanie do Symfonii 2022.2 oraz WebAPI 2022.2 (dla Handlu 2022.2 od 22.20.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 2022.2 oraz do WebAPI w wersji 2022.2.
|
Zmiany w wersji 2022.1r (22.10.2.17)
Dodanie prezentacji pól własnych zamówień obcych/własnych i dokumentów sprzedaży/zakupu oraz umożliwienie ich edycji (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.17)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn w zakładce Wymiary i pola własne zostały dodane pola własne dokumentów sprzedaży, zakupu oraz zamówień obcych i zamówień własnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia - Mobilny Magazyn).
Po przejściu do trybu edycji użytkownik może zmieniać ustawienia pól własnych dokumentów. Użytkownik wybiera pole własne z listy (na liście widoczne są aktywne pola zdefiniowane w ustawieniach pól własnych dokumentów), wpisuje nazwę pola widoczną w aplikacji, określa jego aktywność oraz oznacza pole jako wymagane.
Magazynier podczas realizacji przyjęcia/wydania ustawia wartości aktywnych pól własnych dokumentów przechodząc do zakładki Pola własne i klikając w dany dokument lub korzystając z opcji Pola własne dokumentów (po wybraniu tej opcji edytowane są wszystkie pola własne w operacji: dokumentów magazynowych, dokumentów handlowych oraz zamówień).
Na przyjęciu możliwe jest ustawienie pól własnych dokumentu przyjęcia oraz powiązanych z przyjęciem dokumentów zakupu i zamówień własnych. Na wydaniu jest możliwość ustawienia pól własnych dokumentu wydania oraz powiązanych z wydaniem dokumentów sprzedaży i zamówień obcych.
Po zapisaniu zmian wartości pól własnych dokumentów wysyłane są do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Należy pamiętać, że tylko użytkownik mobilny, który posiada uprawnienia do edycji poszczególnych pól własnych może edytować pola własne dokumentów (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Umożliwienie oznaczenia pól własnych dokumentów/dostaw jako wymaganych (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.17)
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn w zakładce Wymiary i pola własne została dodana możliwość oznaczania pól własnych dostaw/dokumentów jako wymaganych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia - Mobilny Magazyn)
W aplikacji mobilnej obok wymaganych pól własnych dostaw/dokumentów widoczny jest pomarańczowy znacznik.
Jeżeli podczas realizacji przyjęcia wymagane pola własne dostawy/dokumentów (przyjęcia, zakupu i/lub zamówień własnych) nie zostaną uzupełnione, wysyłka dokumentu nie będzie możliwa – na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Przed wysyłką dokumentu wydania należy uzupełnić wymagane pola własne dokumentu wydania oraz powiązanych z nim dokumentów sprzedaży/zamówień obcych.
Umożliwienie obsługi dokumentów w buforze o charakterze „Przyjęcie z produkcji” i „Wydanie do produkcji” (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.17)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn umożliwiono obsługę dokumentów o charakterze Przyjęcie z produkcji oraz Wydanie do produkcji.
Dokumenty o charakterze Przyjęcie do produkcji są wyświetlane w aplikacji mobilnej w kartotece Przyjmij na liście dokumentów magazynowych.
Dokumenty o charakterze Wydanie do produkcji znajdują się w module Wydaj na liście dokumentów magazynowych.
Realizacja przyjęcia/wydania na podstawie dokumentów o charakterze Przyjęcie z produkcji/Wydanie do produkcji przebiega standardowo – magazynier skanuje kody towarów oraz ich lokalizacje źródłowe/docelowe (w zależności od danego trybu pracy i ustawień).
Instalacja przykładowych wzorów etykiet lokalizacji (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.17)
W oknie ustawień konfiguracji drukarek (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Konfiguracja drukarek) zostały dodane przykładowe wzory etykiet lokalizacji. Każdy z 21 wzorów etykiet lokalizacji różni się od siebie kodem ZPL oraz wymiarami.
Dodanie parametru etykiet o kodzie @LocationCodeWithoutPalettePosition (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.17)
W dodatku do Handlu w ustawieniach parametrów etykiet (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Parametry etykiet) został dodany nowy parametr "@LocationCodeWithoutPalettePosition".
Jeżeli w kodzie ZPL etykiety lokalizacji zostanie uwzględniony niniejszy parametr – na etykiecie zostanie wydrukowany kod lokalizacji bez pozycji paletowej. |
Zmiany w wersji 2022.1p (22.10.2.16)
Dostosowanie do WebAPI 2022.1.c (22.13.1.0) (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.16)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2022.1.c.
Umożliwienie automatycznego spakowania towaru podczas tworzenia/dołączania do istniejącego Pakowania (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.21; dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.16)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość automatycznego pakowania towaru. Użytkownik w ustawieniach ogólnych dodatku wskazuje domyślną paczkę oraz domyślną firmę przewozową.
W aplikacji mobilnej po zakończeniu operacji awizowanego wydania widoczne jest okno opcji dotyczące pakowania. Po wybraniu opcji Stwórz nowy lub Dodaj do istniejącego oraz zatwierdzeniu wysyłki dokumentu, na ekranie wyświetli się pytanie o automatyczne pakowanie.
Po zatwierdzeniu operacji przyciskiem OK towar zostanie automatycznie spakowany – na podsumowaniu zostanie wyświetlony numer dokumentu Pakowania. Wymiary i waga jednostki logistycznej zostaną uzupełnione na podstawie ustawień domyślnej paczki.
Należy pamiętać, że pytanie o automatycznie pakowanie pojawi się tylko, jeśli użytkownik mobilny posiada uprawnienie Automatyczne pakowanie towaru (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Użytkownik handlowy, który posiada uprawnienie Automatyczne pakowanie towaru (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników – zakładka Mobilny Magazyn) również ma możliwość automatycznego pakowania towaru.
Na formatce wystawionego dokumentu magazynowego wydania należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję mobilny magazyn – Utwórz/dołącz Pakowanie.
Na ekranie wyświetli się pytanie o Pakowanie – po wybraniu opcji utworzenia nowego Pakowania lub dołączenia do istniejącego Pakowania, wyświetli się pytanie o automatycznie Pakowanie.
Po zatwierdzeniu operacji towar zostanie automatycznie spakowany – na komunikacie będzie widoczny numer dokumentu Pakowania.
Automatycznie utworzone Pakowania z poziomu aplikacji mobilnej, jak i Handlu, widoczne są na liście w kartotece pakowania (Mobilny Magazyn>Pakowanie).
Dodanie możliwości filtrowania listy dokumentów po opisie dokumentu (kody własne i obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.21; dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.16)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość filtrowania listy dokumentów po opisie dokumentu. Filtrowanie dokumentów po opisie jest możliwe z poziomu listy dokumentów przesunięcia, przyjęcia, wydania, kompletacji (w trybie pracy na kodach obcych) oraz zwrotu (w trybie pracy na kodach własnych).
Magazynier otwiera okno filtrowania i w polu Opis dokumentu wprowadza opis dokumentu. Po kliknięciu przycisku Potwierdź wyświetlona zostanie lista dokumentów przefiltrowana na podstawie opisu.
Po kliknięciu na przycisk Pokaż szczegóły filtra na ekranie wyświetli się informacja o szczegółach założonego filtra.
Dodanie znacznika na liście pozycji dokumentów, które nie mają ustawionych elementów kodu dostawy, a są wymagane (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.21; dla Handlu 2022.1.a od 22.10.2.16)
W aplikacji mobilnej w trybie pracy na kodach własnych oraz w trybie pracy na kodach obcych z użyciem lokalizacji na liście pozycji dokumentów przyjęcia został dodany znacznik informujący o braku ustawienia wymaganych elementów kodu dostawy.
W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn przy ustawieniu Zmieniaj nazwy dostawy została wybrana opcja Według schematu, a w schemacie kodu dostawy zostały użyte elementy o typie Słownik.
W aplikacji mobilnej po otwarciu listy pozycji dokumentu przyjęcia widoczny jest znacznik obok pozycji, przy której nie zostały ustawione wartości elementu kodu dostawy o typie Słownik.
Po ustawieniu wymaganych elementów kodu dostawy znacznik obok pozycji przestaje być widoczny.
Inne zmiany •Poprawa numeracji kolejności magazynów podczas automatycznego dodawania hierarchii podstawowej gdy w bazie znajdują się nieaktywne magazyny (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.1o (22.10.2.15)
Umożliwienie częściowego przyjęcia towaru przez podział dokumentu magazynowego przyjęcia (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.20; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.15)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Częściowa realizacja przyjęcia (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia Mobilny Magazyn – zakładka Ustawienia ogólne). Ustawienie daje możliwość częściowego przyjęcia towaru z poziomu aplikacji mobilnej.
Dodatkowo w kartotekach uprawnień użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych) oraz uprawnień użytkowników handlowych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników – zakładka Mobilny Magazyn) zostały dodane uprawnienia Częściowa realizacja przyjęcia.
Użytkownik mobilny, który posiada odpowiednie uprawnienie ma możliwość częściowego przyjęcia towaru z poziomu aplikacji mobilnej. Magazynier podczas realizacji awizowanego przyjęcia skanuje część towarów z dokumentu oraz ich lokalizację docelową (w zależności od trybu pracy i ustawień), a następnie zatwierdza operację.
Dokument magazynowy przyjęcia jest wystawiany oraz zostaje utworzony nowy dokument przyjęcia w buforze, na którym znajdują się niezeskanowane ilości towarów.
W trybie pracy na kodach własnych podczas przyjęcia towaru generowane są etykiety towarów. Aby wygenerować etykiety z poziomu aplikacji mobilnej należy skorzystać z opcji Drukuj dostępnej na ekranie listy towarów do przyjęcia.
Ukaże się ekran z listą towarów, przy których znajdują się pola wyboru informujące, dla których towarów mają zostać wydrukowane etykiety.
Aby wygenerować etykiety dla części ilości towaru należy kliknąć na pole w kolumnie Do wydruku i w wyświetlonym oknie wpisać ilość jaka ma zostać przypisana do etykiety.
Po zatwierdzeniu ilość w kolumnie Do wydruku zostanie zaktualizowana. Po kliknięciu przycisku Potwierdź etykiety towarów zostaną wydrukowane na drukarce skonfigurowanej w ustawieniach dodatku Symfonia Mobilny Magazyn.
Aby wygenerować etykiety z poziomu Handlu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na buforowany dokument przyjęcia i wybrać opcję mobilny magazyn – Wydruk etykiet QRCode(PZ).
W wyświetlonym oknie należy zaznaczyć daną pozycję dokumentu, ustalić typ etykiety i w polu Do wydruku wpisać ilość jaka ma zostać przypisana do etykiety. Należy pamiętać, że pole Do wydruku nie będzie aktywne, jeśli użytkownik handlowy nie posiada uprawnienia do realizacji częściowego przyjęcia. Po kliknięciu Zastosuj ilość w kolumnie Do wydruku zostanie zmieniona.
Po kliknięciu, widocznego w lewym górnym rogu okna, przycisku Dalej otworzy się okno Drukowanie etykiet. Ścieżka wydruku etykiet jest taka sama jak dotychczas.
Umożliwienie przypisania towaru do lokalizacji towarowej z poziomu dodatku do Handlu (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.20; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.15)
W dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece lokalizacji została dodana możliwość przypisywania towaru do lokalizacji towarowej.
Użytkownik zaznacza daną lokalizację towarową i przechodzi w tryb edycji. Następnie w kolumnie Towar wybiera z listy rozwijanej dany towar. Po zapisaniu zmian wybrany towar będzie wyświetlany w kolumnie Towar przy danej lokalizacji towarowej.
Należy pamiętać, że towar przypisany ręcznie do lokalizacji towarowej może zostać automatycznie zmieniony. Dzieje się tak w sytuacji, gdy do pustej lokalizacji towarowej zostanie dodany inny towar, niż ten przypisany.
Dodanie nowych parametrów etykiet: „@LocationProductCode” oraz „LocationProductName” (kody własne) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.20; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.15)
W dodatku do Handlu w ustawieniach parametrów etykiet (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Parametry etykiet) zostały dodane dwa nowe parametry: "@LocationProductCode" oraz "@LocationProductName".
Jeżeli w kodzie ZPL etykiety lokalizacji zostaną uwzględnione niniejsze parametry, to na etykiecie zostaną wydrukowane: kod oraz nazwa towaru znajdującego się na lokalizacji towarowej.
|
Zmiany w wersji 2022.1n (22.10.2.14)
•Poprawa zapisywania nowych dostaw podczas przesunięć z więcej niż jednej dostawy (kody własne i obce). •Poprawa widoczności opcji Wprowadzanie ilości na skanerze podczas przesunięć nieawizowanych bez lokalizacji (kody obce). |
Zmiany w wersji 2022.1m (22.10.2.13)
Możliwość edycji dostaw na przyjęciu (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.18; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.13)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych została dodana możliwość edycji dostaw na przyjęciu.
Podczas realizacji awizowanego przyjęcia magazynier po kliknięciu na pozycję uruchamia okno opcji i wybiera Edycja dostaw.
Wyświetli się ekran dostaw, na którym prezentowany jest kod dostawy oraz ilość towaru. Z tego poziomu użytkownik może podzielić dostawę oraz zmienić jej nazwę. Po kliknięciu na daną pozycję należy wybrać odpowiednią opcję z wyświetlonego na ekranie okna.
Po wybraniu opcji Zmień nazwę wyświetli się pole, w którym należy podać nazwę dostawy. Następnie należy potwierdzić nazwę korzystając z przycisku OK. Wprowadzona nazwa będzie widoczna w polu Kod na ekranie dostaw.
Po wybraniu opcji Podziel dostawę wyświetli się pole, w którym należy podać ilość jaka ma się znaleźć na drugiej, nowo utworzonej dostawie.
Następnie należy potwierdzić podział korzystając z przycisku OK. Nowa dostawa będzie miała taki sam kod jak pierwsza, jednak użytkownik może go zmienić za pomocą opcji Zmień nazwę.
Należy pamiętać, że użytkownik może modyfikować podział dostawy do momentu jego zatwierdzenia. Po kliknięciu przycisku Potwierdź na ekranie dostaw – użytkownik nie może już z powrotem złączyć dostawy, ani zmienić jej wcześniej ustalonego podziału.
Jeśli jednak podział nie został zatwierdzony, użytkownik może dokonać modyfikacji w ustalonym podziale. W tym celu należy kliknąć na nową (drugą) dostawę i skorzystać z opcji Usuń, w wyniku czego ilość powróci na pierwszą dostawę (sprzed podziału). Po tej czynności można ponownie dokonać nowego podziału.
Aby zatwierdzić zmiany należy wybrać przycisk Potwierdź. Przycisk Wstecz cofa do ekranu listy towarów do przyjęcia bez wprowadzania zmian na dostawie.
Inne zmiany •Poprawa przepisywania pól własnych na dokumentach przesunięcia magazynowego (kody własne i obce). •Poprawa zapisywania wydanych ilości z etykiet po wystawianiu dokumentu (kody własne). •Poprawa automatycznej instalacji parametrów etykiet o długości większej niż 30 znaków (kody własne). •Poprawa weryfikacji przesłanych etykiet do wydania (kody własne). •Poprawa skanowania towarów na dokumencie nieawizowanym przesunięcia (kody obce). •Poprawa wydania z lokalizacji towarowych (kody własne). •Poprawa numeracji na liście z operacjami buforowanymi (kody własne i obce). |
Zmiany w wersji 2022.1l (22.10.2.12)
Dostosowanie do WebAPI 2022.1.b (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.12)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2022.1.b.
Scalenie modułów Pakuj i PackingList (kody własne i obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.17; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.12)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostały scalone moduły Pakuj i PackingList. Teraz zarówno w trybie pracy na kodach obcych i jak i w trybie pracy na kodach własnych widoczny jest ujednolicony moduł pakowania. Moduł umożliwia utworzenie pakowania bezpośrednio po zakończeniu procesu wydania, jak i z poziomu opcji Pakuj.
Proces wydania zakończony jest pytaniem o utworzenie pakowania. Użytkownik otrzymując komunikat z pytaniem może wybrać jedną z trzech opcji: •Stwórz nowy – dokument otrzyma status „w trakcie pakowania”, następnie po zatwierdzeniu wydania, aplikacja zaprezentuje ekran tworzenia pakowania; •Dodaj do istniejącego – dodanie dokumentów do istniejącego pakowania. Należy pamiętać, że w obu przypadkach musi być ten sam odbiorca i adres dostawy; •Nie – dokument WZ zostanie wysłany bez tworzenia pakowania.
Do pakowania można, także przejść z menu głównego aplikacji wybierając przycisk Pakuj. Na ekranie wyświetli się lista dokumentów pakowania, które nie zostały jeszcze wysłane. Po zmianie typu dokumentu na Dokumenty magazynowe na ekranie wyświetli się lista dokumentów magazynowych wydania, które mają utworzone pakowanie o statusie innym niż „wysłano” oraz dokumenty wydania, do których pakowanie nie zostało utworzone.
Magazynier może edytować dokumenty pakowania zaznaczając dany dokument i klikając przycisk Wybierz.
Na ekranie zostanie wyświetlona lista jednostek logistycznych dodanych do pakowania. Na górze widoczna jest domyślna firma przewozowa (FedEx, DPD, Spedycja – brak firmy przewozowej). Magazynier może edytować przewoźnika, jeżeli posiada uprawnienie Zmiana firmy przewozowej.
W celu dodania jednostki logistycznej należy skorzystać z przycisku Dodaj.
Wyświetli się ekran dodawania jednostki logistycznej, na którym wymagane jest podanie podstawowych informacji. W zakładce OPCJONALNE użytkownik może podać dodatkowe informacje o jednostce logistycznej. Poniżej parametrów znajduje się sekcja towarów podzielona na dwie zakładki: Wszystkie oraz Dodane. W zakładce Wszystkie widoczne są wszystkie pozycje towarowe z dokumentu wydania, które nie zostały dodane do pakowania. W zakładce Dodane znajdują się pozycje towarowe, które zostały dodane do jednostki logistycznej. Magazynier dodaje towary do dokumentu skanując ich kody lub klikając na pozycje i w wyświetlonym oknie wpisując ilość jaka ma zostać dodana.
Po skompletowaniu towaru należy kliknąć Zapisz. Przycisk Drukuj pozwala na wydruk etykiet paletowych oraz wysyłkowych utworzonych dla pakowania.
Kiedy użytkownik dodał już wszystkie jednostki logistyczne do pakowania może zapisać zmiany lub zakończyć pakowanie.
W przypadku, gdy jako firma przewozowa została wskazana Spedycja to po zakończeniu pakowania dokument otrzymuje status „spakowano”. Użytkownik centrali zmienia status dokumentu na „zlecono do wysłania”, wówczas magazynier ma możliwość wysłania pakowania. Po potwierdzeniu wysyłki, dokument wydania otrzyma status „wysłano” i nie będzie już widoczny w kartotece Pakuj.
Jeśli jako firma kurierska została wskazana DPD/FedEx – po zakończeniu pakowania, na ekranie zostanie wyświetlone pytanie o wygenerowanie numeru oraz listu przewozowego. Po wybraniu opcji Tak użytkownik otrzymuje pytanie „Czy wydrukować etykietę?”. Wybranie opcji Tak uruchamia wydruk etykiety, którą następnie można nakleić na przesyłkę. Przesyłka otrzymuje status „Zlecono do wysłania”. Po ponownym otwarciu pakowania na ekranie zostanie wyświetlona lista paczek dodanych do przesyłki. W celu wysyłki pakowania – równoznacznego z wydaniem przesyłki kurierowi – należy wybrać przycisk Potwierdź (ważne: wszystkie etykiety paczek muszą zostać zeskanowane).
Po przejściu do listy dokumentów magazynowych w kartotece Pakuj, magazynier ma możliwość otwarcia dokumentu pakowania (jeżeli pakowanie zostało utworzone do wydania), utworzenia nowego pakowania lub dołączenia dokumentu do istniejącego pakowania. Dodatkowo z tego poziomu magazynier ma możliwość utworzenia pakowania do dokumentu wydania w buforze, dla którego został już rozpoczęty proces wydania w aplikacji (pakowanie równolegle do wydania).
W trybie pracy na kodach obcych magazynier może przejść do pakowania również bezpośrednio po zakończeniu procesu badania jakości towaru.
W module dodatkowym do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel dostępna jest kartoteka Pakowania, w której znajduje się jest podgląd stanu pracy nad danym wydaniem. Z tego poziomu można dokonać również szeregu operacji dodatkowych.
Dodanie pytania o zamknięcie aplikacji na oknie logowania po kliknięciu w „ZAMKNIJ” (kody własne i obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.17; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn na oknie logowania zostało dodane pytanie o zamknięcie aplikacji po kliknięciu przycisku „ZAMKNIJ”.
Zmiana ilości na pozycjach na dokumentach magazynowych przyjęcia i wydania (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.17; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych została dodana możliwość zmiany ilości na pozycjach awizowanych dokumentów magazynowych przyjęcia i wydania.
Magazynier podczas realizacji awizowanego przyjęcia/wydania kliknięciem na pozycję towarową uruchamia okno opcji i wybiera Zmień ilość.
W wyświetlonym oknie wpisuje ilość towaru, jaka ma zostać wydana/przyjęta. Wpisana ilość musi być większa od zera. Po zatwierdzeniu ilość na pozycji zostanie zmieniona zarówno w aplikacji, jak i na dokumencie magazynowym w systemie Handel.
Po wprowadzeniu zmian można przystąpić do procesu przyjęcia/wydania towaru do magazynu.
Należy pamiętać, że tylko magazynier, który posiada uprawnienie do zmiany ilości na pozycji dokumentów przyjęć/wydań może edytować ilości pozycji na dokumentach.
Prezentacja kodu dokumentu po kliknięciu w pozycję wydania awizowanego (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.17; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.12)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych zostało dodane wyświetlanie kodu dokumentu po kliknięciu w pozycję wydania awizowanego.
Magazynier w aplikacji mobilnej otwiera awizowany dokument wydania. Po kliknięciu w pozycję dokumentu wyświetla się okno możliwych do wykonania opcji. Po wybraniu Dokumenty na ekranie zostanie wyświetlony kod dokumentu.
|
Zmiany w wersji 2022.1k (22.10.2.11)
Dostosowanie do Symfonii 2022.1. a (dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.11)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 2022.1.a.
Dodanie inwentaryzacji z uwzględnieniem lokalizacji (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.16; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.11)
W trybie pracy na kodach obcych została dodana inwentaryzacja z uwzględnieniem lokalizacji.
W ustawieniach ogólnych dodatku zostało włączone ustawienie Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych.
Po rozpoczęciu inwentaryzacji, magazynier skanuje wybraną lokalizację, na której zostanie przeprowadzona inwentaryzacja cząstkowa.
Na ekranie wyświetlona zostanie lista towarów, które według systemu znajdują się w zeskanowanej lokalizacji.
Magazynier potwierdza stan towarów w danej lokalizacji poprzez zeskanowanie ich kodów paskowych. Po zeskanowaniu wszystkich towarów użytkownik może zaakceptować wykonaną inwentaryzację korzystając z przycisku Potwierdź.
Po zatwierdzeniu użytkownik otrzyma stosowny komunikat z podsumowaniem wykonanej akcji, a dana inwentaryzacja zostanie oznaczona na liście inwentaryzacji głównej kolorem zielonym.
Użytkownik posiadający uprawnienia do otwarcia/zamknięcia inwentaryzacji głównej – może ją zatwierdzić korzystając z przycisku Zatwierdź aktywną inwentaryzację. Po zatwierdzeniu inwentaryzacji głównej towary, które zostały zeskanowane porównywane są ze stanem magazynowym i na podstawie różnic wystawiane są dokumenty rozchodowe i przychodowe inwentaryzacji.
|
Zmiany w wersji 2022.1j (22.10.2.10)
Dostosowanie do WebAPI 2022.1.a (22.11.1.0) (dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.10)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2022.1.a.
Dodanie kafelka ze skanerem głównym (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.15; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.10)
W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych został dodany skaner główny.
Kliknięcie na przycisk Skanuj powoduje przeniesienie użytkownika do ekranu, w którym ma możliwość zeskanowania kodu towaru, lokalizacji lub dokumentu. W przypadku zeskanowania kodu towaru użytkownik uzyskuje informacje o kodzie i nazwie towaru.
Zeskanowanie kodu lokalizacji pozwala na uzyskanie informacji o kodzie lokalizacji, jej typie oraz magazynie w jakim się znajduje.
Magazynier może również zeskanować kod z otrzymanego dokumentu magazynowego, a następnie rozpocząć jego realizację.
Dodanie filtrowania dokumentów (kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.15; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.10)
W aplikacji mobilnej w trybie pracy na kodach obcych została dodana możliwość sortowania i filtrowania dokumentów w kartotekach Przyjmij, Przesuń, Wydaj, Kompletuj oraz Pakuj. Domyślnie lista dokumentów w aplikacji mobilnej jest filtrowana po typie sortowania określonym w ustawieniach ogólnych dodatku do Symfonia ERP Handel. (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny magazyn). Użytkownik określa kierunek sortowania oraz ustawia po jakim parametrze mają być sortowane dokumenty w aplikacji mobilnej.
Dodatkowo w ustawieniach dodatku do Symfonii ERP Handel (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> użytkownicy mobilni), użytkownik ma możliwość ustawienia domyślnego magazynu dla użytkownika mobilnego. Wówczas w aplikacji mobilnej przy filtrze domyślnie ustawiony jest magazyn przypisany do użytkownika mobilnego.
W aplikacji mobilnej użytkownik ma możliwość zmiany parametrów filtrowania. W oknie filtra na użytkownik określa w jakim kierunku mają wyświetlać się dokumenty (malejąco czy rosnąco) oraz po jakim parametrze mają być sortowane (po ID, kodzie dokumentu, dacie operacji oraz kodzie odbiorcy/dostawcy lub magazynie docelowym/źródłowym jeśli użytkownik znajduje się w kartotece Przesuń). Opcjonalnie w polu poniżej w zależności od kartoteki w jakiej użytkownik się znajduje ma możliwość wybrania odbiorcy/dostawcy, którego dokumenty będą wyświetlane na liście lub w przypadku kartoteki Przesuń magazynu docelowego/źródłowego.
Użytkownik ma możliwość zapisania filtra jako domyślny dla wybranego typu dokumentów używając przycisku Zapisz jako domyślny.
Kliknięcie na przycisk Resetuj spowoduje zresetowanie filtra do ustawień globalnych.
|
Zmiany w wersji 2022.1i (22.10.2.9)
Ustawianie pól własnych dokumentu przesunięcia MM+ na podstawie dokumentu MM- (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.14; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.9)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn pola własne dokumentu przesunięcia MM+ są ustawiane na podstawie dokumentu skojarzonego MM-. Magazynier podczas realizacji awizowanego przesunięcia magazynowego MM- edytuje pola własne dokumentu.
Po wysłaniu dokumentu MM- do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel utworzony zostaje dokument skojarzony MM+, na którym ustawiane są pola własne na podstawie dokumentu magazynowego przesunięcia MM-.
Magazynier ma możliwość edycji pól własnych dokumentu MM+ (jeżeli dokument nie został automatycznie wystawiony).
Należy pamiętać, że tylko pola własne dokumentu MM+ odpowiadające polom własnym dokumentu magazynowego MM- są ustawiane na podstawie dokumentu MM-.
Dodanie możliwości wyczyszczenia ustawień globalnych związanych z domyślną drukarką i domyślną paczką (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.14; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.9)
W ustawieniach ogólnych modułu Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) została dodana możliwość wyczyszczenia ustawień domyślnej drukarki oraz domyślnej paczki. W celu usunięcia wybranego ustawienia w polach Domyślna drukarka, Domyślna paczka należy skorzystać z przycisku x.
Inne zmiany •dodatkowa weryfikacja lokalizacji towarowej podczas operacji nieawizowanego przesunięcia (kody własne). |
Zmiany w wersji 2022.1h (22.10.2.8)
Dostosowanie rozwiązania do fixów „TempFix_HMF_2022.1_20220321_0940” i „TempFix_H50_20220321_940” (dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.8)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2022.1_20220321_0940 i TempFix_H50_2022.1_20220321_0940 z dnia 21-03-2022 dla Symfonia ERP Handel 2022.1 i Symfonia Handel 2022.1.
Dodanie ustawienia określającego czy dokumenty wystawiane z aplikacji mobilnej mają być wystawiane z aktualną datą (kody własne i obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.13; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.8)
W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Symfonia Mobilny Magazyn) zostało dodane ustawienie Wystawiaj dokumenty z obecną datą. Zaznaczenie tego ustawienia powoduje wystawianie z poziomu aplikacji mobilnej awizowanych dokumentów magazynowych z aktualną datą.
Ustawienie Wystawiaj dokumenty z obecną datą zostało zaznaczone w ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Magazyn. W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel został utworzony i pozostawiony w buforze dokument magazynowy przyjęcia z datą wystawienia 18-03-2022.
Magazynier realizuje awizowane przyjęcie i wystawia dokument magazynowy z poziomu aplikacji mobilnej.
Wystawiony dokument magazynowy przyjęcia jest prezentowany w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel z obecna datą wystawienia tj. 28-03-2022. |
Zmiany w wersji 2022.1g (22.10.2.7)
Dostosowanie do WebAPI 2022.1 (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.7) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do WebAPI 2022.1
Dodanie prezentacji pól własnych dokumentów wydań i przyjęć oraz umożliwienie ich edycji (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.12; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.7) W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn w zakładce Wymiary i pola własne zostały dodane listy zawierające pola własne dokumentów wydań oraz przyjęć (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Po przejściu do trybu edycji użytkownik określa na jakich polach własnych dokumentów magazynowych wydań i przyjęć będzie pracował. W tym celu wybiera pole z listy (na liście widoczne są aktywne pola własne zdefiniowane w ustawieniach: ustawienia > własne pola > dokumenty > dokumenty magazynowe), określa nazwę pola widoczną w aplikacji oraz aktywność pola w rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn. Należy pamiętać, że tylko aktywne pola własne są widoczne w aplikacji.
Dodatkowo w ustawieniach uprawnień użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych) zostały dodane uprawnienia do edycji poszczególnych pól własnych dokumentów wydań oraz przyjęć. Możliwość edycji pól własnych dokumentów w aplikacji mobilnej jest uzależniona od niniejszych ustawień.
W aplikacji mobilnej podczas realizacji przyjęcia/wydania magazynier ma możliwość edycji pól własnych dokumentów na dwa sposoby: wybierając opcję Pola własne dokumentów lub w zakładce Pola własne po kliknięciu na dany dokument.
Magazynier ma możliwość edycji pól własnych wszystkich dokumentów w operacji (łączenie dokumentów) klikając na opcje i wybierając Pola własne dokumentów.
Aby edytować pola własne tylko dla jednego dokumentu, należy w zakładce Pola własne kliknąć w obszar wybranego dokumentu.
Należy pamiętać, że w przypadku pracy na dokumentach nieawizowanych (nieistniejących jeszcze w Symfonii ERP Handel/Symfonii Handel) edycja pól własnych dokumentów jest możliwa dopiero po dodaniu pozycji lub wstrzymaniu operacji. W trybie pracy na kodach obcych edycja pól własnych nieawizowanych dokumentów przyjęć nie jest możliwa (nieawizowany dokument PZ jest tworzony w Handlu dopiero po wystawieniu w aplikacji mobilnej).
Po zapisaniu zmian wartości pól własnych dokumentu są wysyłane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Użytkownik ma możliwość wydruku etykiet towarowych/wysyłkowych z polami własnymi dokumentów przyjęć/wydań. Aby pola własne dokumentów przyjęć były drukowane na etykietach wygenerowanych podczas operacji przyjęcia należy w kodzie ZPL etykiety uwzględnić poniższe parametry: •@WInDimension1 – Pierwsze pole własne dokumentu przyjęcia; •@WInDimension2 – Drugie pole własne dokumentu przyjęcia; •@WInDimension3 – Trzecie pole własne dokumentu przyjęcia; •@WInDimension4 – Czwarte pole własne dokumentu przyjęcia; •@WInDimension5 – Piąte pole własne dokumentu przyjęcia; •@WInDimension1 – Nazwa pierwszego pola własnego dokumentu przyjęcia; •@WInNameDimension2 – Nazwa drugiego pola własnego dokumentu przyjęcia; •@WInNameDimension3 – Nazwa trzeciego pola własnego dokumentu przyjęcia; •@WInNameDimension4 – Nazwa czwartego pola własnego dokumentu przyjęcia; •@WInNameDimension5 – Nazwa piątego pola własnego dokumentu przyjęcia.
Aby pola własne dokumentów wydań były drukowane na etykietach wysyłkowych należy w kodzie ZPL etykiety wysyłkowej użyć poniższych parametrów: •@WOutDimension1 – Pierwsze pole własne dokumentu wydania; •@WOutDimension2 – Drugie pole własne dokumentu wydania •@WOutDimension3 – Trzecie pole własne dokumentu wydania; •@WOutDimension4 – Czwarte pole własne dokumentu wydania; •@WOutDimension5 – Piąte pole własne dokumentu wydania; •@WOutDimension1 – Nazwa pierwszego pola własnego dokumentu wydania; •@WOutNameDimension2 – Nazwa drugiego pola własnego dokumentu wydania; •@WOutNameDimension3 – Nazwa trzeciego pola własnego dokumentu wydania; •@WOutNameDimension4 – Nazwa czwartego pola własnego dokumentu wydania; •@WOutNameDimension5 – Nazwa piątego pola własnego dokumentu wydania;
|
Zmiany w wersji 2022.1f (22.10.2.6)
Umożliwienie oznaczania lokalizacji jako towarowej oraz obsługa procesów magazynowych dla tego typu lokalizacji (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.11; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.6) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w kartotece lokalizacji została dodana komuna Typ, w której znajduje się informacja dotycząca typu lokalizacji – standardowa, kompletacja lub towarowa.
W trybie pracy na kodach własnych można zmienić typ lokalizacji na towarową tylko, jeśli na wybranej lokalizacji nie znajduje się żaden towar.
W trybie pracy na kodach obcych na lokalizacji może znajdować się tylko jeden rodzaj towaru, aby zmienić lokalizacje na towarową.
Podczas realizacji operacji przyjęcia na lokalizację towarową można dodać tylko jeden rodzaj towaru. Przy próbie dodania innych towarów na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Należy pamiętać, że w trybie pracy na kodach własnych nie ma możliwości dodania towaru bezpośrednio na lokalizację towarową. Należy przyjąć towar na lokalizację o typie standardowa lub kompletacja, a następnie wykonać operacje przesunięcia w obrębie jednego magazynu na lokalizację towarową.
Aby wydać towary z lokalizacji towarowej wystarczy podczas realizacji wydania/przesunięcia MM- zeskanować kod lokalizacji towarowej. Do dokumentu zostanie automatycznie dodany towar znajdujący się w lokalizacji towarowej.
Umożliwienie masowej zmiany kolejności w kartotece lokalizacji (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.11; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.6) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w kartotece lokalizacji (Mobilny Magazyn > Lokalizacje) został dodany przycisk umożliwiający masową zmianę kolejności wybranych lokalizacji.
Użytkownik zaznacza wybrane lokalizacje, a następnie w polu widocznym w pasku narzędzi wpisuje kolejność. Po kliknięciu przycisku Zmień kolejność dla zaznaczonych lokalizacji zostanie przypisana wybrana kolejność.
Dodanie do ustawień Mobilnego Magazynu możliwości wyboru kierunku sortowania poszczególnych składowych lokalizacji podczas sortowania listy wydań po lokalizacji (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.11; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.6) W ustawieniach ogólnych rozwiązania Mobilnego Magazynu (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) została dodana możliwość wyboru kierunku sortowania poszczególnych składowych lokalizacji podczas sortowania listy wydań po lokalizacji.
Jeżeli w ustawieniach ogólnych dodatku przy ustawieniu Sortowanie listy towarów wydania wybierana zostanie opcja sortowania po lokalizacjach aktywne staną się ustawienia dotyczące kolejności, sposobu oraz kierunku sortowania poszczególnych składowych lokalizacji.
Użytkownik określa kierunek sortowania poszczególnych składowych lokalizacji wybierając z listy rozwijanej jedną z opcji: rosnąco lub malejąco.
Po zapisaniu wprowadzonych zmian, w aplikacji mobilnej lista towarów wydania zostanie posortowania zgodnie z ustawieniami.
Dodanie podsumowania ilości na oknie stanów magazynowych po zeskanowaniu towaru (kody własne i kody obce) (dla Handlu 2022a od 22.0.2.11; dla Handlu 2022.1 od 22.10.2.6) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn zostało uspójnione na wszystkich trybach pracy podsumowanie ilości na oknie stanów magazynowych po zeskanowaniu towaru.
Magazynier w module Stany skanuje kod towaru lub wyszukuje towar z listy. Na ekranie zostanie wyświetlona tabela z informacją o stanach handlowych oraz magazynowych towaru – na dole ekranu widoczne jest podsumowanie. |
Zmiany w wersji 2022.1e (2022.10.2.5)
Dodanie mechanizmu importu/exportu ustawień do pliku XML (kody własne i kody obce) W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość importu/exportu ustawień do pliku XML.
Użytkownik eksportuje ustawienia ogólne do pliku XML korzystając z przycisku Eksportuj. Na ekranie zostanie wyświetlone okno, w którym należy podać nazwę oraz miejsce zapisu pliku. Po kliknięciu Zapisz plik zostanie zapisany we wskazanym miejscu.
Aby zaimportować ustawienia z pliku XML należy przejść w tryb edycji i skorzystać z przycisku Import. Następnie należy wskazać plik, z którego maja zostać zaimportowane ustawienia.
Umożliwienie wyboru typu dokumentu, serii dokumentu oraz dodania opisu na przesunięciach nieawizowanych pomiędzy magazynami (kody własne i kody obce) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wyboru typu i serii dokumentu oraz dodania opisu podczas tworzenia nowego dokumentu nieawizowanego przesunięcia pomiędzy magazynami.
Po wybraniu/zeskanowaniu kodu towaru i jego lokalizacji źródłowej na ekranie w zakładce Nagłówek zostaną wyświetlone informacje o dokumencie: magazyn docelowy, typ i seria oraz opis dokumentu.
Magazynier wybiera magazyn z listy lub skanuje kod lokalizacji.
Typ i seria dokumentu jest wybierana z listy rozwijanej – na liście znajdują się elementy o charakterze Przesunięcie MM- zdefiniowane w ustawieniach typów dokumentów magazynowych w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel (Ustawienia>Typy dokumentów> Dokumenty magazynowe).
W pole Opis dokumentu można wpisać dowolny tekst odnoszący się do dokumentu.
Umożliwienie nieawizowanego przesunięcia towaru pomiędzy magazynami (kody obce) W aplikacji w trybie pracy na kodach obcych została dodana możliwość utworzenia nieawizowanego przesunięcia towaru pomiędzy magazynami.
Magazynier w aplikacji mobilnej dodaje nowy dokument przesunięcia i wybiera opcję pomiędzy magazynami (okno opcji zostanie wyświetlone tylko, jeśli ustawienie ‘Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych’ zostało włączone). Jeżeli ustawienie ‘Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych’ zostało wyłączone, magazynier zostanie przeniesiony automatycznie do operacji międzymagazynowego przesunięcia.
W kolejnym kroku należy dodać towary do dokumentu skanując kody paskowe towarów oraz ich lokalizacje źródłowe lub wyszukując towary z listy i wskazując, z której lokalizacji wybrany towar ma zostać przesunięty.
Następnie należy wskazać magazyn docelowy (wybierając magazyn z listy lub skanując lokalizację docelową) oraz wybrać typ, serię i opcjonalnie uzupełnić opis dokumentu.
Po zatwierdzeniu operacji w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel wystawiany jest dokument o charakterze Przesunięcie MM- oraz ustawiony do danego typu dokumentu, dokument skojarzony o charakterze Przesunięcie MM+.
Uwzględnienie pola z krajem pochodzenia na dostawie w momencie dzielenia dostawy (kody własne i kody obce) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn podczas dzielenia dostawy uwzględniane jest pole z krajem pochodzenia ustawione na dostawie.
Na dostawie został ustawiony kraj pochodzenia.
W wyniku operacji magazynowych realizowanych z poziomu aplikacji mobilnej wybrana dostawa została podzielona – kraj pochodzenia został uwzględniony na obu dostawach.
Dodanie do parametrów etykiet nowego parametru „@EndOfLine” (kody własne) W ustawieniach parametrów etykiet został dodany parametr @EndOfLine.
Po przejściu do parametrów etykiet wyświetlana jest lista z wbudowanymi parametrami (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Parametry etykiet). Parametr @EndOfLine użyty w kodzie ZPL etykiety towaru powoduje wstawienie znaku końca linii. |
Zmiany w wersji 2022.1d (2022.10.2.4)
Dostosowanie rozwiązania do fixów "TempFix_HMF_2022.1_20220224_0926" i "TempFix_H50_2022.1_20220224_0926" z dnia 25-02-2022r Dostosowanie rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn do fixów "TempFix_HMF_2022.1_20220224_0926" i "TempFix_H50_2022.1_20220224_0926" z dnia
|
Zmiany w wersji 2022.1c (2022.10.2.3)
Dodanie weryfikacji czy urządzenie posiada aparat podczas uruchamiania skanera, gdy ustawiona jest opcja skanowania aparatem (kody własne i kody obce) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn została dodana weryfikacja czy urządzenie posiada aparat. W ustawieniach skanera została wybrana opcja „aparat”.
Podczas próby uruchomienia skanera na urządzeniu bez kamery na ekranie zostanie wyświetlony komunikat „Urządzenie nie posiada kamery”.
Uwzględnienie zawijania długich nazw towarów na listach (kody własne i kody obce W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn widoczna na listach długa nazwa towaru jest zawijana.
|
Zmiany w wersji 2022.1b (2022.10.2.2)
Dostosowanie do Symfonii w wersji 22.10.3.0 Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowanie do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 22.10.3.0.
Uwzględnienie parametru „Kolejność” z lokalizacji podczas sortowania towarów wydania po lokalizacji (kody własne i kody obce) Na kartotece lokalizacji (Mobilny Magazyn>Lokalizacje) został dodany parametr „Kolejność”. Domyślnie wszystkie lokalizacje mają przypisaną kolejność „1”.
Użytkownik przechodzi w tryb edycji i ustala kolejność wyświetlania towarów na wydaniu w aplikacji mobilnej – pierwsze na liście są towary wydawane z lokalizacji, która ma przypisaną wartością „1” obok parametru „Kolejność”.
Należy pamiętać, że sortowanie listy towarów wydania na podstawie parametru „Kolejność” widocznym w oknie lokalizacji, jest możliwe tylko w przypadku ustawienia sortowania listy towarów po lokalizacji.
W pierwszej kolejności pod uwagę brane są ustawienia parametru „Kolejność” z kartoteki „Lokalizacje”, następnie uwzględniane są ustawienia kolejności i sposób sortowania poszczególnych składowych lokalizacji z ustawień ogólnych modułu.
Sortowanie w aplikacji mobilnej pozycji na wydaniach na podstawie ustawienia globalnego „Sortowanie listy towarów wydania” (kody obce) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych zostało uwzględnione ustawienie „Sortowanie listy towarów wydania”. Użytkownik w ustawieniach ogólnych dodatku (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn) określa sposób sortowania na liście towarów do wydania wybierając przy ustawieniu „Sortowanie listy towarów wydania” jedną z opcji: ‘Alfanumerycznie’, ‘Numerycznie’ lub ‘Lokalizacje’.
Po wybraniu opcji sortowania po lokalizacjach, użytkownik określa kolejności i sposób sortowania poszczególnych składowych lokalizacji.
Po zapisaniu wprowadzonych zmian, w aplikacji mobilnej lista towarów wydania zostanie posortowania zgodnie z ustawieniami.
Podczas pobierania dokumentów magazynowych z kompletacji dodatkowo weryfikowane jest pole własne dokumentu określające czy przypisany jest już użytkownik mobilny, który zatwierdził dokument w aplikacji mobilnej (kody własne) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych podczas pobierania dokumentów magazynowych z kompletacji została dodana weryfikacja pola własnego dokumentu określającego czy przypisany jest już użytkownik mobilny, który zatwierdził dokument w aplikacji mobilnej. Dokumenty, które mają ustawione pole własne „mm Wystawił dokument” nie będą wyświetlane w aplikacji mobilnej.
Blokada usuwania inwentaryzacji gdy istnieją powiązane do niej dokumenty (bez anulowanych) (kody własne i obce) W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece Inwentaryzacja została dodana blokada usuwania inwentaryzacji z powiązanymi dokumentami. Na liście znajduje się inwentaryzacja, do której istnieją powiązane dokumenty.
Przy próbie usunięcia takiej inwentaryzacji pojawi się komunikat „Nie można usunąć inwentaryzacji ponieważ istnieją powiązane dokumenty”.
Dodanie przycisku „Odśwież” na kartotece inwentaryzacji (kody własne i obce) W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na kartotece Inwentaryzacji został dodany przycisk „Odśwież” (Mobilny Magazyn>Inwentaryzacja).
Weryfikacja wprowadzonych kolejności sortowania składowych podczas zapisu ustawień globalnych (kody własne i kody obce) W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn została dodana weryfikacja wprowadzonych kolejności sortowania składowych lokalizacji podczas zapisywania wprowadzonych zmian (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia – Mobilny Magazyn). Jeżeli przy ustawieniach „Sortowanie regałów” „Sortowanie przęseł”, „Sortowanie półek” lub „Sortowanie pozycji paletowych” będzie się powtarzać kolejność sortowania, wówczas zmiany nie będą mogły zostać zapisane.
Blokada możliwości zmiany kolejności i sposobu sortowania poszczególnych składowych lokalizacji gdy wybrana jest inna opcja niż sortowanie na wydaniu po lokalizacjach (kody własne i kody obce) W ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn ustawienia „Sortowanie regałów” „Sortowanie przęseł”, „Sortowanie półek” oraz „Sortowanie pozycji paletowych” są aktywne tylko jeśli w ustawieniu „Sortowania listy towarów wydania” została wybrana opcja ‘Lokalizacje’.
Jeżeli użytkownik przy ustawieniu „Sortowania listy towarów wydania” wybierze jedną z opcji: „Brak”, „Alfanumerycznie” lub „Numerycznie” ustawienia zmiany kolejności i sposobu sortowania poszczególnych składowych lokalizacji będą nieaktywne. |
Zmiany w wersji 2022.1a (2022.10.2.1)
Dostosowanie do Symfonii 2022.1 (dla Handlu 2022.1a od 22.10.2.1) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 2022.1.
|
Zmiany w wersji 2022.f (2022.0.2.6)
Dodanie prezentacji pól własnych dostaw na pozycjach dokumentów oraz umożliwienie ich edycji (kody obce i własne) W ustawieniach ogólnych rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn została dodana zakładka Wymiary i pola własne służąca do ustawiania pól własnych dostaw (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
W zakładce prezentowana jest lista ustawionych pól własnych dostaw. Po przejściu do trybu edycji użytkownik może usuwać oraz dodawać nowe pola własne. Użytkownik wybiera pole własne z listy (na liście widoczne są aktywne pola własne zdefiniowane w ustawieniach: ustawienia>własne pola>pozycje dokumentów>dostawy), określa nazwę pola widoczną w aplikacji oraz jego aktywność.
Dodatkowo w ustawieniach ogólnych modułu Symfonia Mobilny Magazyn zostały dodane ustawienia Pokaż dostawy na wydaniu/rozchodzie, Pokaż dostawy na przyjęciu/przychodzie. Widoczność pól własnych dostawy na listach towarów w aplikacji mobilnej jest uzależniona od niniejszych ustawień. Należy pamiętać, że tylko aktywne pola własne dostaw są widoczne w aplikacji. Na listach pozycji dokumentów wydania/rozchodu znajdują się pola własne dostaw tylko do podglądu.
Na dokumentach przyjęcia/przychodu jest możliwość edycji pól własnych dostawy. Magazynier ustawia wartości aktywnych pól własnych, klikając na pozycję towarową i wybierając w wyświetlonym oknie opcję Pola własne dostaw.
Po zapisaniu zmian wartości pól własnych dostawy zmieniane są na dokumencie przyjęcia/przychodu oraz wysyłane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
Użytkownik ma możliwość wydruku etykiety towarowej z ustawionymi polami własnymi dostawy. Aby pola własne były drukowane na etykiecie towarowej należy w kodzie ZPL etykiety uwzględnić poniższe parametry etykiet: •@DeliveryDimension1 – Pierwsze pole własne dostawy; •@DeliveryDimension2 – Drugie pole własne dostawy; •@DeliveryDimension3 – Trzecie pole własne dostawy; •@DeliveryDimension4 – Czwarte pole własne dostawy; •@DeliveryDimension5 – Piąte pole własne dostawy; •@DeliveryNameDimension1 – Nazwa pierwszego pola własnego dostawy; •@DeliveryNameDimension2 – Nazwa drugiego pola własnego dostawy; •@DeliveryNameDimension3 – Nazwa trzeciego pola własnego dostawy; •@DeliveryNameDimension4 – Nazwa czwartego pola własnego dostawy; •@DeliveryNameDimension5 – Nazwa piątego pola własnego dostawy.
Umożliwienie przesunięcia towaru pomiędzy lokalizacjami w obrębie jednego magazynu (kody obce) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach obcych (z użyciem lokalizacji) została dodana możliwość przesunięcia towaru pomiędzy lokalizacjami w obrębie jednego magazynu.
W ustawieniach ogólnych modułu zostało włączone ustawienie Uwzględniaj lokalizacje w trybie pracy na kodach obcych.
Magazynier w aplikacji mobilnej realizuje przesunięcie nieawizowane w obrębie jednego magazynu skanując etykiety towarów lub wyszukując towary z listy. W przypadku zeskanowania kodu EAN towaru należy zeskanować kolejno lokalizacje źródłową, a następnie lokalizację docelową towaru.
Jeśli towar został wyszukany należy zaznaczyć, z której lokalizacji towar będzie przesuwany. Następnie należy zeskanować lokalizację docelową towaru.
Po zatwierdzeniu operacji towar zostanie przesunięty do wskazanej lokalizacji. W przypadku przesunięcia w obrębie jednego magazynu, w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel nie są wystawiane dokumenty MM. Awizowane przesunięcia towaru pomiędzy lokalizacjami w obrębie jednego magazynu są realizowane tak samo jak dotychczas.
Uwzględnienie nazwy towaru w danych po zeskanowaniu skanerem głównym (kody własne) Magazynier pracujący w trybie na kodach własnych, w aplikacji mobilnej otwiera skaner główny i skanuje kod QR towaru. Na urządzeniu zostanie wyświetlony ekran z informacjami o zeskanowanym towarze oraz lista możliwych do wykonania operacji. Teraz w szczegółach zeskanowanego towaru widoczna jest także nazwa towaru.
Dodanie możliwości usunięcia domyślnego języka raportów w ustawieniach rozwiązania (kody własne) W ustawieniach ogólnych modułu Mobilny Magazyn została dodana możliwość usunięcia ustawienia domyślnego języka raportów (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny Magazyn). Użytkownik usuwa domyślny język raportów przechodząc w tryb edycji i klikając na „x” widoczny obok ustawienia.
Możliwość wyboru języka raportu podczas wydruku w module "Pakuj" w aplikacji mobilnej tylko wtedy gdy język raportów użytkownika i domyślny język raportów w ustawieniach rozwiązania nie jest ustawiony (kody własne) W ustawieniach ogólnych dodatku (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia - Mobilny Magazyn) oraz w ustawieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilni) nie został ustawiony domyślny język raportów.
Magazynier w aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn podczas wydruku etykiet paletowych i wysyłkowych ma możliwość wyboru języka raportu.
Jeżeli domyślny język raportów został wskazany w ustawieniach rozwiązania lub użytkowników mobilnych, etykiety zostaną wydrukowane w wybranym języku.
|
Zmiany w wersji 2022.e (2022.0.2.5)
Dodanie integracji z firmą przewozową FedEx (kody obce) W aplikacji Mobilny Magazyn została dodana integracja z firmą przewozową FedEx.
W pierwszej kolejności należy przejść do konfiguracji integracji z firmą przewozową FedEx w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel i uzupełnić indywidualne dane logowania otrzymane od opiekuna w FedEx (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Konfiguracja firm kurierskich – zakładka FedEx).
Następnie u ustawieniach ogólnych należy ustawić domyślną firmę przewozową FedEx (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Magazyn).
W aplikacji Mobilny Magazyn po przejściu do modułu Kompletuj użytkownik wybiera paczkę do spakowania – domyślnie zostanie ustawiona firma przewozowa FedEx. Jeśli magazynier posiada odpowiednie uprawnienie, może wybierać przewoźnika z listy rozwijanej.
W Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece Przesyłki (Integracja firm kurierskich>Przesyłki) wyświetla się lista wygenerowanych przesyłek wraz ze szczegółami.
Umożliwienie przeprowadzania pakowania towaru po potwierdzeniu dokumentu wydania, bez konieczności przeprowadzenia kompletacji i kontroli jakości – „jakościówki” (kody obce) W aplikacji Mobilny Magazyn zostało dodane umożliwienie przeprowadzania pakowania towaru po potwierdzeniu dokumentu wydania, bez konieczności przeprowadzania kompletacji i jakościówki.
Użytkownik po poprawnym utworzeniu wydania magazynowego otrzyma komunikat Czy utworzyć pakowanie?. Wybór Stwórz nowy oraz Dodaj do istniejącego powoduje przejście do pakowania. Przy wyborze opcji Dodaj do istniejącego należy pamiętać, że można łączyć tylko dokumenty tego samego kontrahenta i z takimi samymi wymiarami na dokumencie określającymi sposób integracji z firmą przewozową.
Weryfikacja na nowym dokumencie przyjęcia magazynowego czy jest możliwość ustawienia magazynu (kody własne) W aplikacji Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana weryfikacja na nowym dokumencie przyjęcia magazynowego czy jest możliwość ustawienia magazynu.
Jeśli użytkownik nie ma określonego magazynu dla przyjęcia w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, otrzyma w aplikacji Mobilny Magazyn komunikat Brak dostępu do magazynu.
Okno lokalizacji – zmiana nazwy z „Waga” na „Aktualne obciążenie KG” i z „Waga maksymalna” na „Maksymalne obciążenie KG” (kody własne i obce) W Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została zmieniona nazwa Waga na Aktualne obciążenie KG i z Waga maksymalna na Maksymalne obciążenie KG.
Po przejściu do ustawień modułu Mobilny Magazyn należy zaznaczyć ustawienie Obciążenie lokalizacji (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Magazyn.
Po zaznaczeniu pola wyboru Obciążenie lokalizacji, w kartotece Lokalizacje wyświetlane są kolumny Aktualne obciążenie KG oraz Maksymalne obciążenie KG.
Zmiana parametru @Unit etykiety ZPL towaru na wartość bez polskich znaków (kody własne) W Symfonia ERP Handel/ Symfonia Handel został zmieniony parametr wbudowany @Unit etykiety ZPL towaru na wartość bez polskich znaków.
Po przejściu do parametrów etykiet wyświetlana jest lista z wbudowanymi parametrami (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Parametry etykiet). Jeśli na etykiecie ZPL będzie użyty parametr @Unit, a jednostka miary będzie zawierała polski znak, wtedy na etykiecie jednostka miary będzie drukowana bez polskich znaków (przykładowo: gdy jednostka miary towaru to metr sześcienny na wydruku będzie widoczna jednostka metr sześcienny).
Dodanie ustawienia kodowania dla drukarek do wydruków ZPL gdy wprowadzone są po adresie IP (kody własne i obce) W Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zostało dodane ustawienie kodowania dla drukarek ZPL gdy wprowadzone są po adresie IP.
Po przejściu w Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel do ustawień konfiguracji drukarek, użytkownik ma możliwość ustawienia kodowania drukarki ZPL (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Konfiguracja drukarek).
Użytkownik ma możliwość ustawienia dwóch opcji kodowania: Windows-1250 oraz UTF-8. Możliwe jest ustawienie kodowania w dwóch miejscach.
Generowanie/dołączanie do istniejącej PackingListy dokumentu magazynowego wydania z poziomu formatki dokumentu magazynowego (kody własne) W Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel zostało dodane generowanie/dołączanie do istniejącej PackingListy dokumentu magazynowego wydania z poziomu formatki dokumentu magazynowego.
W ustawieniach użytkowników mobilnych należy nadać użytkownikowi uprawnienie Dodawanie/dołączanie dokumentu do PackingListy (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników).
Następnie należy przejść do kartoteki dokumentów magazynowych (Dokumenty>Magazyn) i otworzyć formatkę dokumentu magazynowego wydania.
Na formatce dokumentu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i z listy wybierać opcję mobilny magazyn – Utwórz/dołącz Packing List. Na ekranie wyświetli się komunikat Dołączyć do istniejącej PackingListy?. Wybór przycisku Dołącz powoduje dołączenie do istniejącej PackingListy. Wyświetli się okno z listą Packing List, do których istnieje możliwość dołączenia dokumentu. Wybór przycisku Wybierz powoduje dodanie do wybranej PackingListy.
Wybór przycisku Nowa powoduje utworzenie nowej PackingListy, przycisk Anuluj nie zapisuje zmian.
Istnieje możliwość dodania kilku dokumentów magazynowych do PackingListy na raz, należy jednak pamiętać, że dokumenty nie mogą mieć przypisanej PackingListy. Dokument magazynowy wydania można dołączyć do PackingListy, jeśli jest wystawiony na tego samego kontrahenta i ma ten sam adres dostawy.
Dodawanie pozycji nieawizowanego dokumentu wydania poprzez zeskanowanie kodu paskowego (kody własne i obce) W aplikacji Mobilny Magazyn jest dostępna możliwość dodania pozycji nieawizowanego dokumentu wydania poprzez zeskanowanie kodu paskowego.
Użytkownik ma możliwość dodania pozycji poprzez zeskanowanie kodu EAN towaru.
Skanowanie kodu paskowego powoduje wyszukiwanie towaru po kodzie, nazwie i kodzie paskowym (kody własne i obce) W aplikacji Mobilny Magazyn została dodana funkcjonalność, która powoduje wyszukiwanie towaru po kodzie, nazwie i kodzie paskowym po zeskanowaniu kodu EAN towaru.
Po zeskanowaniu kodu paskowego wyświetla się lista towarów zawierających w kodzie, kodzie paskowym czy nazwie całość lub część zeskanowanego kodu EAN.
Dodanie listy wyboru towaru w przypadku skanowania kodu, który uwzględniony jest na kilku towarach (kody własne i obce) W aplikacji Mobilny Magazyn została dodana możliwość wyboru towaru w przypadku skanowania kodu gdy uwzględniony jest na kilku towarach.
Podczas skanowania kodu towaru, który jest uwzględniony na kilku towarach wyświetlana jest lista towarów z tym samym kodem. Użytkownik ma możliwość wyboru towaru, który zostanie dodany do dokumentu magazynowego.
|
Zmiany w wersji 2022.d (2022.0.2.4)
Dostosowanie do Symfonii 2022a (kody własne i obce) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel 2022a.
Wyszukiwanie towarów po kodzie EAN (kody własne i obce) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodana możliwość wyszukiwania towarów po kodzie EAN. Magazynier w module Stany ma możliwość wyszukania towaru po kodzie EAN. Aby wyszukać towar należy wpisać w pole wyszukiwania kod EAN towaru lub jego część.
Usuwanie pustych znaków na początku i na końcu frazy w wyszukiwarce towarów (kody własne i obce) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane usuwanie pustych znaków na początku i końcu frazy w wyszukiwarce towarów.
W aplikacji mobilnej podczas wyszukiwania towarów (np. w module Stany) zostały pominięte puste znaki przed i po wpisanej frazie – puste znaki nie są uwzględniane podczas wyszukiwania.
Częściowe dostosowanie rozwiązania do niskiej rozdzielczości (kody własne i obce) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało częściowo dostosowane do pracy na urządzeniach z niską rozdzielczością ekranu (800x480).
Zmiana trybu pracy w ustawieniach globalnych z kodów obcych na kody własne powoduje aktualizację parametru pracy ”’Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM” na TAK (kody własne i obce) W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w ustawieniach ogólnych dodatku podczas zmiany trybu pracy z kodów obcych na kody własne na ekranie wyświetli się komunikat informujący o aktualizacji parametru pracy „’Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM”.
Jeśli użytkownik podczas zmiany trybu pracy z kodów obcych na kody własne zatwierdzi komunikat, wtedy przy parametrze pracy „‘Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM” zostanie zaznaczone pole wyboru TAK. (Ustawienia>Parametry pracy>Parametry dokumentów i zasady ich numeracji>’Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM).
Instalator nie aktualizuje parametru pracy ”’Tworzenie nowej dostawy ‘ przy dokumencie typu MM” jeśli wybrany został tryb pracy na kodach obcych (kody obce) W instalatorze rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn nie jest aktualizowany parametr pracy ”’Tworzenie nowej dostawy ‘przy dokumencie typu MM”, jeśli wybrany został tryb pracy na kodach obcych.
Kody własne – ustawienie „‘Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM” zostanie zmienione na TAK.
Kody obce – ustawienie „’Tworzenie nowej dostawy’ przy dokumencie typu MM” nie jest zmieniane.
|
Zmiany w wersji 2022.c (2022.0.2.3)
Zabezpieczenie przed wprowadzeniem pozycji z ilością 0 na dokumentach nieawizowanych (kody własne i obce) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane zabezpieczenie przed wprowadzaniem pozycji towarowej z ilością 0 na dokumentach nieawizowanych.
Magazynier podczas próby dodania towaru z ilością 0 do dokumentu nieawizowanego otrzyma komunikat Ilość towaru nie może być mniejsza lub równa 0.
Zabezpieczenie przed utworzeniem PackingList dla dokumentu wydania bez kontrahenta (kody własne) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych zostało dodane zabezpieczenie przed utworzeniem Packing List dla dokumentu wydania utworzonego bez danych kontrahenta.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel został utworzony dokument magazynowy wydania w buforze bez uzupełnionych danych kontrahenta.
W aplikacji mobilnej magazynier realizuje dokument magazynowy wydania. Proces wydania nie zostaje zakończony pytaniem o utworzenie Packing List – magazynier nie ma możliwości utworzenia nowej Packing Listy ani dodania dokumentu do istniejącej już Packing Listy. Także z poziomu opcji Pakuj nie ma możliwości spakowania wydania utworzonego bez danych kontrahenta.
Dodatkowe zabezpieczenie przesunięć nieawizowanych przed możliwością potwierdzenia operacji bez zeskanowania wszystkich pozycji (kody własne) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych zostało dodane dodatkowe zabezpieczenie przesunięć nieawizowanych.
Magazynier nie ma możliwości potwierdzenia przesunięcia nieawizowanego bez zeskanowania lokalizacji docelowej. Podczas próby zatwierdzenia takiego przesunięcia na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Dodanie komunikatu informującego użytkownika o zbyt dużej ilości na etykiecie podczas wydania towaru oraz przesunięcia MM-, kiedy nie można podzielić etykiety zbiorczej/półzbiorczej (kody własne) W aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn w trybie na kodach własnych został dodany komunikat informujący o wydaniu zbyt dużej ilości towaru niż wskazano na dokumencie wydania/przesunięcia MM- w przypadku braku możliwości podziału etykiety zbiorczej/półzbiorczej (gdy towar nie ma zaznaczonego wymiaru mm Podział ilości oraz ustawienia Cała ilość z etykiety zbiorczej, Cała ilość z etykiety półzbiorczej są wyłączone).
W ustawieniach modułu odznaczone jest uprawnienie „Zmiana ilości na pozycji” (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
Jeśli magazynier podczas realizacji wydania/przesunięcia MM- zeskanuje etykietę zbiorczą/półzbiorczą towaru, do której przypisana jest ilość większa niż wskazano na dokumencie – na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
Umożliwienie przesunięcia towaru w obrębie jednego magazynu z etykiet dodanych do operacji wydania (kody własne) W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Magazyn w trybie pracy na kodach własnych została dodana możliwość przesunięcia towaru w obrębie jednego magazynu z etykiet częściowo zeskanowanych podczas realizacji wydania (jeśli operacja nie została zakończona).
Podczas realizacji przesunięcia magazynier skanuje etykietę towaru dodaną częściowo do operacji wydania – na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o etykiecie dodanej do operacji buforowanej wydania. Po kliknięciu przycisku OK etykieta zostanie dodana do przesunięcia (w obrębie jednego magazynu). Przycisk Anuluj powoduje zamknięcie okna bez dodawania zeskanowanej etykiety do operacji.
Przykładowo: na wydaniu została zeskanowana etykieta o ilości 10 sztuk – wprowadzona ilość do wydania to 3 sztuki towaru. Operacja wydania nie została zakończona.
Ta sama etykieta towaru została zeskanowana podczas operacji przesunięcia w obrębie jednego magazynu – na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Po kliknięciu przycisku OK cała ilość z etykiety (10 szt.) zostanie dodana do przesunięcia – etykieta nie zostanie podzielona.
Dodanie w ustawieniach ogólnych opcji automatycznego ustawiania ilości dostępnej na etykiecie podczas skanowania przy przesunięciach (kody własne) W ustawieniach ogólnych modułu Symfonia Mobilny Magazyn zostało dodane ustawienie Automatycznie ustawiaj ilość dostępną na etykiecie podczas skanowania przy przesunięciach.
Magazynier pracujący w trybie pracy na kodach własnych podczas realizacji nieawizowanego przesunięcia skanuje etykietę towaru. Jeśli ustawienie Automatycznie ustawiaj ilość dostępną na etykiecie podczas skanowania przy przesunięciach jest włączone – wyświetli się okno, w którym automatycznie zostanie wpisana ilość dostępna na etykiecie.
Należy pamiętać, że okno do wpisywania ilości zostanie wyświetlone, gdy towar ma zaznaczony wymiar mm Podział ilości oraz ustawienia Cała ilość z etykiety zbiorczej, Cała ilość z etykiety półzbiorczej są wyłączone (w przypadku etykiet zbiorczych/półzbiorczych).
Ukrywanie kodu PackingList na wydruku (kody własne) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wydruku PackingListy bez kodu własnego. Użytkownik na podglądzie wydruku danej Packing Listy zaznacza Nie obok parametru Widoczność kodu własnego i zatwierdza swój wybór.
Na wydruku dokumentu kod Packing List nie będzie widoczny.
|
Zmiany w wersji 2022.b (2022.0.2.2)
Dodanie w instalatorze trybów instalacji – serwer/stacja robocza (kody własne i obce) W instalatorze rozwiązania Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość wyboru trybu instalacji – serwer lub stacja robocza/serwer terminali.
Po wybraniu opcji stacja robocza/serwer terminali następuje instalacja samego modułu Symfonia Mobilny Magazyn. Po wybraniu opcji serwer następuje instalacja oraz konfiguracja rozwiązania (od instalacji WebAPI po podstawową konfigurację modułu) – ścieżka instalacji jest taka sama jak dotychczas.
Dodanie nowych wbudowanych parametrów etykiet przyjmujących wartości wybranych oraz predefiniowanych elementów kodu dostawy powiązanej z etykietą (kody własne) W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn zostały dodane nowe wbudowane parametry etykiet (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe>Parametry etykiet).
Nowe parametry przyjmują wartości elementów kodu dostawy określonych w ustawieniach ogólnych modułu (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny Magazyn).
Podczas tworzenia kodu ZPL etykiety towaru użytkownik może użyć niniejszych parametrów. Wówczas na etykiecie uwzględniane będą parametry przyjmujące wartości wybranych oraz predefiniowanych elementów kodu dostawy powiązanych z etykietą.
Należy pamiętać, że jeśli w schemacie kodu dostawy występują elementy o typie Słownik należy w aplikacji mobilnej podczas przyjęcia uzupełnić wartości tych elementów przed wydrukowaniem etykiety. W przeciwnym wypadku na etykiecie nie będą widoczne wartości elementów o typie Słownik.
|
Zmiany w wersji 2022.a (2022.0.2.1)
Dostosowanie do Symfonia 2022.a (kody własne i obce) (dla Handlu 2022.1 od 22.0.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Magazyn zostało dostosowane do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel 2022.
|