Ustawienia > Lista użytkowników > Użytkownik sprzedaży detalicznej

Drukuj

Ustawienia użytkownika sprzedaży detalicznej Funkcjonalność dodatkowo płatna

W programie z wprowadzoną licencją zawierającą opcje detal, w ustawieniach użytkownika znajduje się dodatkowa zakładka Detal, na której wprowadza się parametry związane z pracą użytkownika w detalu.

Są to następujące ustawienia:

Domyślny tryb pracy 'detal' - włączenie parametru dla użytkownika skutkuje automatycznym otwieraniem. Jego włączenie skutkuje automatycznym otwieraniem się okna dokumentu detalu zaraz po zalogowaniu się użytkownika do programu – użytkownik może od razu przejść do wprowadzania towarów na dokument.

Domyślne typy dokumentów - ustawienie dla typu dokumenty i serii dla paragonów i faktur wystawianych w sprzedaży detalicznej.

Domyślne rejestry dla płatności - ustawienie domyślnych rejestrów pieniężnych dla płatności gotówkową, kartą oraz bonem. Ustawienie domyślnych rejestrów pieniężnych jest związane z obsługą w programie multipłatności, czyli rozliczenia dokumentu płatnością gotówkową, kartą oraz bonem jednocześnie.

suma ilości - gdy włączone, na oknie sprzedaży detalicznej wyświetlana będzie suma wartości kolumny Ilość.

kwota przed rabatem - gdy włączone, na oknie sprzedaży detalicznej wyświetlane będzie podliczenie suma przed rabatem oraz wartość rabatu.

 

Użytkownik korzystający z okna sprzedaży detalicznej, niezależnie od tego czy ma włączoną opcję pracy w trybie detal, czy nie musi mieć przypisany przynajmniej jeden rejestr płatności i ustawiony typ dokumentu dla Paragonu.

 

Zobacz także:

Ustawienia użytkownika Handlu

Kopiowanie ustawień użytkownika