Instrukcja administratora > Załączniki > Instrukcja obsługi czytników RCP > Menu główne czytnika

Drukuj

Menu główne czytnika

Wejście do menu głównego czytnika umożliwia przycisk b_cz_ok. Przycisk ten należy chwilę przytrzymać w momencie, gdy czytnik jest w standardowym stanie oczekiwania na rejestrację zdarzeń.

Jeśli w czytniku nie ma zarejestrowanych pracowników lub wszyscy posiadają standardowe uprawnienia Użytkownika, to wejście do menu odbywa się bez dodatkowej weryfikacji.

Jeśli któremuś pracownikowi (jednemu lub kilku) zmienimy uprawnienia na Administratora, wtedy przed wejściem do menu czytnik zażąda weryfikacji takiego pracownika, analogicznie jak przy rejestracji zdarzenia We/Wy. Zmianę uprawnień możemy wykonać w module integrującym R2czytnik (patrz Współpraca z czytnikami RCP - Zawartość czytników: PRACOWNICY - Edytuj dane) lub bezpośrednio w menu czytnika (patrz Użytkownicy czytnika)

W razie ewentualnych początkowych problemów z weryfikacją administratora (przy wejściu do menu) należy w module integrującym R2czytnik przywrócić wszystkim pracownikom standardowe uprawnienia Użytkownika.

301010

Menu główne czytnika zawiera następujące funkcje:

Zarz.użyt. - ewidencja użytkowników (czyli pracowników wprowadzonych do czytnika), służąca do ewentualnego zarządzania danymi identyfikacyjnymi (patrz Użytkownicy czytnika)

Połącz. - parametry podłączenia czytnika do sieci i kod dostępu (patrz Połączenie czytnika)

System - konfiguracja ustawień wewnętrznych czytnika (patrz Opcje systemowe czytnika)

Data/Czas - ustawienia daty i czasu oraz opcje przestawiania czasu zimowego (istnieje możliwość synchronizacji daty i czasu poprzez moduł integrujący - we właściwościach czytnika na zakładce PRACA AUTOMATYCZNA w sekcji Synchronizacja pracowników opcja Ustaw czas)

Pen drive - archiwizacja i odtwarzanie danych zapisanych w czytniku (patrz Pamięć czytnika)

Auto test - funkcje testujące poprawność działania wszystkich elementów czytnika (ekran, dżwięk, klawiatura, sensor, zegar)

Logi - przegląd zarejestrowanych zdarzeń we/wy poszczególnych pracowników (patrz Pamięć czytnika)

Sys.info - informacje o ilości wprowadzonych pracowników, zarejestrowanych zdarzeń we/wy, zajętości pamięci oraz informacje wewnętrzne o czytniku, w tym numer seryjny i wersja oprogramowania

Jeśli dany typ czytnika nie jest wyposażony w ekran i klawiaturę to zarządzać nim możemy, korzystając z programu narzędziowego, dostarczonego razem z czytnikiem przez producenta (np. Attendance Management, Enrollment&Management Software lub AccessControl Management Software).