Moduł Zapotrzebowanie > Zbiorcza zmiana parametrów logistycznych

Drukuj

Zbiorcza zmiana parametrów logistycznych

Zbiorcza zmiana parametrów logistycznych dla wybranych towarów

Mechanizm umożliwiający zbiorcze nadawanie parametrów logistycznych. Opcja dostępna z listy towarów.

 

img_pzf_zap_001

 

W polu dostawca wybieramy dostawcę dla zaznaczonych towarów. W oknie edytowane towary mamy listę pozycji towarowych zaznaczonych do zmiany parametrów. Jeśli dla indeksu towarowego był zdefiniowany dostawca to tło czcionki zostanie zmienione na zielone. Okno parametry umożliwia wprowadzenie parametrów dla wszystkich wybranych towarów. Za pomocą funkcji wyklucz możemy wykluczyć indeks z przypisywania danych logistycznych.

 

Minimalna ilość do zamówienia – ang. MOQ to minimalna ilość towaru/materiału jaka musi się znaleźć na zamówieniu do dostawcy aby zrealizował on zamówienie.

 

Czas realizacji zamówienia – umowny czas realizacji zamówienia u wskazanego dostawcy na podstawie którego może być wybierany dostawca podczas obliczania zapotrzebowania.

 

Cena umowna – stała cena zakupu ustalona z wskazanym dostawcą.

 

Krotność zamawiania – wielkość do jakiej może być dopełniane zamówienie do danego dostawcy. Opcja ta może być używana w przypadku gdy dostawca dostarcza towar tylko w opakowaniach zbiorczych np. na paletach i chcemy aby zapotrzebowanie w jednostce ewidencyjnej było zaokrąglane do ilości sztuk na palecie.