Zmiany w wersji 2023.2f (23.20.2.6)
Dodanie w aplikacji mobilnej podczas logowania informacji (raz w miesiącu) o korzystaniu ze starej wersji trasówki (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel dodany został komunikat informujący iż użytkownik korzysta ze starego mechanizmu trasówki, który nie jest już wspierany.
Komunikat pojawią się podczas logowania do aplikacji raz w miesiącu oraz po wyczyszczeniu danych aplikacji. Po zapoznaniu się z informacją i zaznaczeniu opcji Przeczytałem/łam uaktywniony zostanie przycisk OK, który pozwala na zamknięcie komunikatu.
![]()
Zmiana mechanizmu trasówki możliwa jest za pomocą ustawienia globalnego Rodzaj trasówki (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Ustawienia-Mobilny Handel>zakładka Trasówki).
![]()
Rozbudowa globalnej konfiguracji wydruków (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W Konfiguratorze wydruków rozwiązania Symfonia Mobilny Handel zostały dodane ustawienia pozwalające na zmianę rozmiaru i rodzaju czcionek oraz wysokości wierszy na wydrukach dokumentów w formacie PDF (Ustawienia>Rozwiązania mobilne>Konfigurator wydruków - Mobilny Handel).
W zakładce Konfiguracja ogólna w sekcji Ustawienia wielkości użytkownik ma możliwość zmiany rozmiaru czcionek poszczególnych paramentów wydruku oraz wysokości wiersza pozycji i nagłówka pozycji. W sekcji Ustawienia rodzaju czcionki użytkownik może z listy rozwijanej wybrać czcionki dla poszczególnych parametrów wydruku.
![]()
![]()
W zakładce Kategorie użytkownik ma dodatkowo możliwość ustawienia rozmiaru i rodzaju czcionki oraz wysokości wiersza dla nagłówka kategorii widocznego na wydrukach grupowanych zamówień (Bez cen, Bez cen i ilości oraz Z cenami). Jeśli dane pole pozostanie puste dla wybranej kategorii wówczas wartość ustawienia będzie pobierana z nagłówka pozycji w konfiguracji ogólnej.
![]()
![]()
Dodanie domyślnej konfiguracji parametrów wydruków dla użytkowników mobilnych (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.6)
W ustawieniach użytkowników mobilnych dodana została konfiguracja wydruków (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Użytkownicy mobilni).
Użytkownik ma możliwość ustawienia domyślnej konfiguracji parametrów wydruków zamówień oraz wydruków z kodami EAN dla każdego handlowca indywidualnie. Wybranie przycisku X przy danym parametrze czyści pole.
![]()
![]()
W przypadku, gdy dany parametr nie jest skonfigurowany w ustawieniach użytkownika mobilnego wówczas pobierany jest on z konfiguracji ogólnej wydruków (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Konfigurator wydruków - Mobilny Handel).
![]()
|
Zmiany w wersji 2023.2e (23.20.2.5)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.b (23.22.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.b.
![]()
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20231019 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do TempFix_HMF_2023.2a_20231019 z dnia 19.10.2023 dla Symfonia ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20231019 (wparcie.symfonia.pl) >>
Dodanie nowego modułu trasówek (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel został dodany nowy moduł trasówek.
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel dostęp do nowej oraz klasycznej kartoteki trasówek umożliwiają uprawnienia użytkowników handlowych. Zaznaczenie uprawnienia Uruchomienie okna trasówek (klasyczne) umożliwia dostęp do klasycznego okna trasówek, uprawnienie Uruchomienie okna z Trasówkami umożliwia dostęp do nowego okna trasówek.
![]()
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel została dodana zakładka Trasówki (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia-Mobilny Handel). Użytkownik ma możliwość ustawienia rodzaju trasówki jaka ma być używana w aplikacji mobilnej. W przypadku wybrania opcji Używaj starego mechanizmu trasówki w aplikacji wykorzystywany będzie klasyczny mechanizm. Natomiast wybranie opcji Używaj nowego mechanizmu pozwala na korzystanie z nowego modułu trasówek. Wybierając nowy mechanizm użytkownik ma również możliwość ustawienia godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy handlowca.
![]()
Nowe okno trasówki dostępne jest po przejściu do menu Symfonia ERP Handel, a następnie rozwinięciu dodatku Mobilny Handel. Po wybraniu kartoteki Trasówki wyświetlone zostaną wszystkie dodane trasówki handlowca.
![]()
Aby dodać nową trasówkę należy wybrać handlowca z listy, a następnie kliknąć przycisk Dodaj kalendarz. Przycisk Kopiuj pozwala na skopiowanie aktualnie wystawionej trasówki. Planer zostanie uruchomiony w trybie edycji, a w tabeli Trasówki ukaże się nowa pozycja. Aby dodać nowe zadanie należy użyć przycisku Dodaj zadanie.
![]()
Wyświetlone zostanie okno, w którym użytkownik ma możliwość ustawienia szczegółów zadania. Z listy rozwijanej należy wybrać rodzaj zadania oraz kontrahenta, na którego zostanie utworzone zadanie.
![]()
Zaznaczenie opcji Zadania całodniowe, blokuje możliwość ręcznego ustawienia rozpoczęcia i zakończenia zadania. Czas trwania zadania zostanie ustawiony według godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy.
Zaznaczenie opcji Zadania cykliczne umożliwia ustawienie cyklicznych zadań z kontrahentem. Użytkownik ma do wyboru cykliczne zadania: Dzienne, Tygodniowe, Miesięczne i Roczne. Dodatkowo możliwe jest wybranie opcji zakończenia zadania cyklicznego: Niedokończony, Zakończ po lub Zakończ z datą. Do tworzonego zadania użytkownik ma możliwość dodania opisu w polu Opis zadania.
![]()
Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych szczegółów zadania należy je zapisać klikając przycisk Zapisz. Przycisk Anuluj zamyka okno, nowe zadanie nie zostaje zapisane.
Użytkownik ma możliwość dodania nowego zadania do trasówki również z poziomu kartoteki Handlowcy.
![]()
Po ustaleniu całej trasówki należy ją zapisać. W tym celu należy skorzystać z przycisku Zapisz. Przycisk Wyczyść usuwa wszystkie dodane zadania do trasówki. Aby usunąć wprowadzone zmiany należy kliknąć przycisk Anuluj.
![]()
Zapisaną trasówkę użytkownik może edytować za pomocą przycisku Edytuj lub wystawić klikając przycisk Wystaw.
![]()
Po wystawieniu trasówki aż do momentu jej zatwierdzenia, oznaczona będzie jako oczekująca na zaakceptowanie. Aby utworzona trasówka obowiązywała należy kliknąć przycisk Zatwierdź, trasówka zostanie oznaczona jako aktualna. Aby odrzucić trasówkę należy skorzystać z przycisku Odrzuć.
![]()
Użytkownik ma możliwość zmiany widoku planera za pomocą dostępnych opcji: Dzień, Tydzień roboczy, Widok tygodniowy, Miesiąc.
Natomiast kalendarz widoczny na dole okna pozwala użytkownikowi na zaznaczenie zakresu z jakiego ma być widoczna trasówka. Jeżeli dzień jest pogrubiony oznacza to że na ten dzień zostało utworzone zadanie.
![]()
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel po wybraniu w menu głównym przycisku Trasówka, na ekranie wyświetli się bieżący dzień aktualnie obowiązującej trasówki. Z tego poziomu po wybraniu zaplanowanego zadania handlowiec może wykonywać akcje handlowe oraz merchandising’owe. Na górnym pasku ekranu wyświetla się aktualna data. Dzień podzielony jest według godzin wraz z zaznaczeniem zaplanowanego czasu na daną wizytę.
Po kliknięciu na ikonkę kalendarza użytkownik ma możliwość przejścia do tygodniowego widoku trasówki. Aby powrócić do dziennego widoku trasówki należy kliknąć na wybrany dzień tygodnia.
![]()
Za pomocą strzałek prawo/lewo znajdujących się na dole ekranu użytkownik może przeglądać poprzednie oraz kolejne dni lub tygodnie trasówki.
![]()
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel po wybraniu w menu głównym przycisku Planer handlowiec może wyświetlać, edytować oraz wysyłać nowy rozkład trasówek.
![]()
W celu dodania nowego zadania należy przejść w tryb edycji i kliknąć w puste pole. Na ekranie wyświetlą się dostępne akcje. Po kliknięciu przycisku Dodaj na ekranie wyświetli się okno z nowym zadaniem. Z rozwijalnej listy użytkownik ma możliwość wyboru rodzaju zadania.
![]()
Zaznaczenie opcji Zadanie całodniowe powoduje zablokowanie możliwość edycji godziny rozpoczęcia i zakończenia zadania. Czas trwania zadania zostanie ustawiony od momentu rozpoczęcia do zakończenia czasu pracy.
Po kliknięciu Kliknij aby dodać wyświetlona zostanie lista z kontrahentami. Wybranie kontrahenta z listy powoduje dodanie go do tworzonego zadania. W polu Opis użytkownik ma możliwość dodania własnego opisu do nowego zadania.
Po zaznaczeniu opcji Zadania cykliczne wyświetlone zostaną dodatkowe ustawienia dotyczące nowego zadania. Z rozwijalnej listy użytkownik ma możliwość wyboru cyklicznych zadań: dziennych, tygodniowych, miesięcznych oraz rocznych a następnie określić szczegółowe parametry powtarzalności zadania.
Dodatkowo z rozwijalnej listy handlowiec może ustawić opcje zakończenia zadania cyklicznego: Niedokończony, Zakończ po lub Zakończ z datą. Aby zapisać nowo utworzone zadanie należy kliknąć przycisk OK. Przycisk ANULUJ nie zapisuje nowego zadania.
![]()
Po kliknięciu na utworzone już wcześniej zadanie użytkownik ma możliwość jego edycji lub usunięcia. Aby wysłać planer znajdujący się w trybie edycji należy skorzystać z przycisku Wyślij.
![]()
Wysłany do akceptacji kalendarz nadal może być edytowany poprzez wybieranie przycisku Edytuj.
![]()
Przycisk Opcje powoduje wyświetlenie na ekranie dostępnych akcji: •Wyczyść kalendarz – powoduje usunięcie wszystkich zaplanowanych zadań; •Przywróć aktualny kalendarz – przycisk dostępny jest tylko, gdy kalendarz jest w trybie edycji przez handlowca lub oczekuje na akceptacje. Opcja ta pozwala na usunięcie wprowadzonych zmian i przywrócenie aktualnie obowiązującej trasówki; •Anuluj – zamyka okno akcji.
![]()
Wysłana przez użytkownika mobilnego trasówka widoczna będzie w systemie Symfonia Handel/Symfonia ERP Handel jako oczekująca na akceptacje. Użytkownik handlowy może wówczas ją zaakceptować lub odrzucić.
![]()
Jeżeli w aplikacji mobilnej handlowiec pozostawi planer w trybie edycji, użytkownik może utworzyć a następnie zatwierdzić nową trasówkę z poziomu systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel. Po synchronizacji i otworzeniu planera w aplikacji mobilnej wyświetlony zostanie komunikat „Aktualny kalendarz został zmieniony. Czy chcesz stworzyć nowy kalendarz?” Kliknięcie przycisku OK spowoduje zastąpienie edytowanego kalendarza nowym. Przycisk ANULUJ zamyka komunikat, zmiany nie zostają wprowadzone.
![]()
Wyłączenie odświeżania listy dokumentów i kontrahentów po powrocie z szczegółów (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.5)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel wyłączone zostało odświeżanie listy dokumentów i kontrahentów po powrocie ze szczegółów.
Po wyjściu ze szczegółów danego rekordu użytkownik pozostaje na tym samym poziomie listy. |
Zmiany w wersji 2023.2d (23.20.2.4)
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230925 oraz TempFix_H50_2023.2a_20230925 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2023.2a_20230925 oraz TempFix_H50_2023.2a_20230925 z dnia 25.09.2023 dla Symfonia Handel 2023.2.a i Symfonia ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230925 (wparcie.symfonia.pl) >> Więcej informacji - TempFix_H50_2023.2a_20230925 (wparcie.symfonia.pl) >>
Prezentacja szacowanej wagi netto i brutto na podsumowaniu zamówienia i faktury (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość prezentowania na podsumowaniu zamówienia oraz faktury szacowanej wagi netto i brutto.
Aby podsumowanie było widoczne należy zaznaczyć pole wyboru przy ustawieniu Podsumowanie szacowanych wag w ustawieniach aplikacji.
![]()
Po zaznaczeniu tego ustawienia i zapisaniu zmian na podsumowaniu zamówienia oraz faktury w zakładce Pozycje widoczna będzie tabela, której kolumny przedstawiają kolejno jednostkę miary oraz podsumowaną szacowaną wagę netto i brutto w poszczególnych jednostkach.
![]()
W tabeli uwzględnione są towary, które w systemie Symfonia Handel/Symfonia ERP Handel na zakładce Dane logistyczne mają uzupełnioną wagę brutto i netto oraz jednostkę miary dla jednostki ewidencyjnej.
![]()
Dodanie widoku zastosowanego rabatu na podsumowaniu zamówienia (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.4)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel na podsumowaniu zamówienia dodany został widok zastosowanego rabatu.
Tabela widoczna w zakładce Pozycje została rozszerzona o dwie kolumny. Kolumna Rabat zawiera procent rabatu przypisany do danej pozycji zamówienia. W kolumnie Wartość rabatu prezentowana jest przeliczona wartość rabatu dla danej pozycji.
![]() |
Zmiany w wersji 2023.2c (23.20.2.3)
Dostosowanie do WebAPI 2023.2.a (23.21.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.a.
![]()
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230918 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixu TempFix_HMF_2023.2a_20230918 z dnia 19.09.2023 dla Symfonia ERP Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230918 (wparcie.symfonia.pl) >>
Dodanie uprawnienia do edycji cen w obrębie kategorii towaru (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
W ustawieniach użytkowników mobilnych zostało dodane uprawnienie do edycji cen w obrębie kategorii towaru (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilni).
W zakładce Uprawnienia do kategorii towarów użytkownik handlowy nadaje lub odbiera uprawnienie do edycji cen na danej kategorii towaru wybranemu użytkownikowi mobilnemu poprzez zaznaczenie lub odznaczenie pola wyboru Edycja cen.
![]()
Jeżeli na danej kategorii zostało wyłączone uprawnienie do edycji cen, użytkownik nie będzie miał możliwości edycji cen na towarach przypisanych do danej kategorii w aplikacji mobilnej.
![]()
Użytkownik handlowy ma również możliwość odebrania uprawnień do edycji cen wszystkich towarów podczas tworzenia w aplikacji zamówień, faktur lub paragonów odznaczając opcje Edycja cen dla danego dokumentu z poziomu modułu uprawnień użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych).
![]()
Dodanie parametru wydruku do prezentacji wartości dokumentu przed i po rabacie (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
W Konfiguratorze wydruków Mobilnego Handlu (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Konfigurator wydruków Mobilny Handel) w zakładce Konfiguracja ogólna dla wydruków zamówień zostało dodane ustawienie Wartość dokumentu przed i po rabacie.
![]()
Handlowiec ma również możliwość edycji ustawienia z poziomu wystawiania dokumentu zamówienia w aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel, wybierając zębatkę widoczną po zaznaczeniu opcji czy wysłać mail do wybranego adresata oraz przy pobieraniu wydruku z poziomu szczegółów wystawionego zamówienia.
![]()
Otworzone zostanie okno Konfiguracja wydruku raportu, w którym użytkownik ma możliwość zaznaczenia lub odznaczenia danego parametru. Ustawienie Wartość dokumentu przed i po rabacie, definiuje czy na wydrukach zamówień w formacie PDF widoczna będzie tabela zawierająca wartość sumy netto i brutto zamówienia przed i po rabacie. Aby zapisać zmiany należy skorzystać z przycisku Dalej. Przycisk Wstecz nie zapisuje wprowadzonych zmian.
![]()
![]()
Zmiana sposobu prezentowania cen wraz z ich typami na liście towarów dostępnej z menu głównego - ceny wyświetlane w kilku kolumnach (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.3)
W ustawieniach aplikacji Symfonia Mobilny Handel, została dodana możliwość podania ilości kolumn, w których na pozycjach listy towarów w module Towary prezentowane są ceny sprzedaży wraz z ich typami. Początkowa ilość kolumn wyliczana jest na podstawie rozdzielczości ekranu urządzenia, użytkownik ma możliwość jej zmiany podając wybraną wartość w polu Ilość kolumn z typami cen.
![]()
![]()
Sposób prezentacji cen wraz z ich typami został zmieniony również w szczegółach towarów. Po kliknięciu na towar znajdujący się na liście wyświetlone zostaną dostępne akcje, z których należy wybrać opcje Szczegóły.
![]()
|
Zmiany w wersji 2023.2b (23.20.2.2)
Dostosowanie do poprawki TempFix_HMF_2023.2a_20230914 oraz TempFix_H50_2023.2a_20230907 (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixów TempFix_HMF_2023.2a_20230914 z dnia 14.09.2023 dla Symfonia ERP Handel 2023.2.a oraz TempFix_H50_2023.2a_20230907 z dnia 12.09.2023 dla Symfonii Handel 2023.2.a.
Więcej informacji - TempFix_HMF_2023.2a_20230914 (wparcie.symfonia.pl) >> Więcej informacji - TempFix_H50_2023.2a_20230907 (wparcie.symfonia.pl) >>
Umożliwienie synchronizacji z nieprzypisanych kontrahentów tylko tych zamówień, które dodał użytkownik wykonujący synchronizację (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W ustawieniach aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Synchronizuj tylko zamówienia utworzone przez bieżącego użytkownika mobilnego dla kontrahentów nieprzypisanych.
![]()
Po zaznaczeniu ustawienia synchronizowane są tylko te zamówienia wystawione na nieprzypisanych kontrahentów, które zostały utworzone przez bieżącego użytkownika mobilnego.
![]()
Dodanie ustawienia globalnego określającego czy na listach towarowych mają być prezentowane zdjęcia (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W ustawieniach globalnych modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Pokaż zdjęcia na listach towarowych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
![]()
Jeżeli ustawienie zostało włączone, wówczas na listach z towarami w aplikacji mobilnej będą prezentowane zdjęcia towarów.
![]()
Jeżeli ustawienie zostało wyłączone, zdjęcia na listach z towarami nie będą prezentowane.
![]()
Dodanie parametrów do wybranych wydruków dokumentów (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
W Konfiguratorze wydruków Mobilnego Handlu (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Konfigurator wydruków-Mobilny Handel) w zakładce Konfiguracja ogólna zostały dodane ustawienia parametrów dla wydruków zamówień oraz wydruków z kodami EAN.
![]()
Handlowiec ma również możliwość zmiany tych ustawień z poziomu wystawiania dokumentu zamówienia lub faktury w aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel, wybierając zębatkę widoczną po zaznaczeniu opcji czy wysłać mail do wybranego adresata.
![]()
Po kliknięciu na zębatkę użytkownik zostanie przeniesiony do okna Konfiguracja wydruku raportu, gdzie ma możliwość zaznaczenia lub odznaczenia danego parametru, który ma być widoczny na dokumencie. Aby zapisać zmiany należy skorzystać z przycisku Dalej. Przycisk Wstecz nie zapisuje wprowadzonych zmian.
Dla wydruków zamówień handlowiec ma możliwość edycji ustawienia Podsumowanie rabatów, które definiuje czy na wydrukach z zamówieniami w formacie PDF widoczna będzie tabela zawierająca procentowa sumę udzielonego rabatu oraz wartość rabatu w netto.
![]()
![]()
Dla typu wydruków Z kodami EAN zamówień i faktur handlowiec ma możliwość edycji ustawień Kod kreskowy, Kod i Nazwa, które definiują czy na wydrukach PDF o tym typie ma być widoczny kod kreskowy, kod towaru oraz nazwa towaru.
![]()
![]()
Wybór parametrów konfiguracji wydruków możliwy jest również podczas pobierania wydruków zamówień i faktur z poziomu szczegółów dokumentu. Po wskazaniu typu wydruku i wybraniu przycisku Pobierz użytkownik zostanie przeniesiony do okna Konfiguracja wydruku raportu, w którym widoczne są odpowiednie dla danego wydruku parametry.
![]()
Dodanie nowego typu wydruku raportów (z kodami EAN) dokumentów zamówień oraz faktur (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
Do listy wydruków zamówień obcych oraz faktur została dodana opcja wydruku Z kodami EAN.
![]()
![]()
![]()
![]()
Wydruk Z kodami EAN zawiera pozycje: kod kreskowy, kod towaru, nazwę towaru, ilość, jednostkę miary, cenę brutto/netto (w zależności od wybranej opcji podczas tworzenia dokumentu), wartość netto, stawkę VAT, kwotę VAT, wartość brutto oraz podsumowanie całego dokumentu.
![]()
Dodanie notatki do wydruków bez cen (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.2)
Na wydrukach zamówień obcych bez cen w PDF, zostało dodane wyświetlanie notatki.
Podczas tworzenia zamówienia, po dodaniu towarów do dokumentu i kliknięciu przycisku Dalej na ekranie wyświetli się obszar pola, w którym użytkownik ma możliwość wprowadzenia komentarza do zamówienia.
![]()
Wpisany przez użytkownika tekst wyświetla się na dole wydruku zamówienia bez cen w formacie PDF. |
Zmiany w wersji 2023.2a (23.20.2.1)
Dostosowanie do Symfonii 2023.2.a (23.21.1.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 2023.2.a.
Dostosowanie do WebAPI 2023.2. (23.20.2.0) (dla Handlu 2023.2.a od 23.20.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.2.
![]()
Inne zmiany •Podniesiono komponenty DevExpress do wersji 22.2.5.0. •Poprawiono weryfikację uprawnień do pamięci urządzenia. •Poprawiono przechodzenie do podsumowania dokumentu, gdy na pozycjach znajduje się akcja marketingowa o typie podstawowym. |
Zmiany w wersji 2023.1i (23.10.2.9)
Program współpracuje z Symfonia ERP/Symfonia w wersji 2023.1.
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.d (23.10.6.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9) Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.d. ![]()
Dodanie możliwości kopiowania uprawnień oraz ustawień między użytkownikami (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W uprawnieniach użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych), uprawnieniach użytkowników handlowych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników) oraz ustawieniach użytkowników (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Użytkownicy mobilni) została dodana możliwość kopiowania uprawnień oraz ustawień między użytkownikami.
![]()
W celu skopiowania ustawień/uprawnień należy w pierwszej kolejności zaznaczyć odpowiedniego użytkownika, a następnie kliknąć przycisk Kopiuj do lub Kopiuj z. Pojawi się okno, w którym po lewej stronie widoczni są pozostali użytkownicy, a po prawej dostępne moduły.
![]()
![]()
W oknie Kopiuj do konieczne jest zaznaczenie pola wyboru przy przynajmniej jednym użytkowniku docelowym oraz modułach, które mają zostać uwzględnione przy kopiowaniu.
![]()
W oknie Kopiuj z konieczne jest zaznaczenie użytkownika źródłowego oraz pola wyboru przy modułach, które mają zostać uwzględnione przy kopiowaniu.
![]()
Można skorzystać także z opcji Zaznacz wszystko lub Odznacz wszystko widocznych powyżej. Po wybraniu odpowiednich pozycji należy kliknąć przycisk Kopiuj. Pojawi się komunikat Czy na pewno chcesz skopiować dane?. Wybranie przycisku Tak potwierdza wykonywaną operację, kliknięcie Nie anuluje kopiowanie.
![]()
Jeśli ustawienia/uprawnienia zostaną poprawnie skopiowane, wyświetli się komunikat Kopiowanie zostało zakończone.
Zmiana nazwy uprawnienia mobilnego z "Edycja zamówienia" na "Zmiana rejestru i formy płatności" (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel zmieniona została nazwa uprawnienia Edycja zamówienia na Zmiana rejestru i formy płatności (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych).
![]()
Dodanie ustawienia "Rodzaj weryfikacji podczas dodawania kontrahenta" oraz uprawnienia "Dodawanie kontrahentów o powtórzonym kodzie lub NIP lub PESEL pomimo ustawionej blokady" (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Rodzaj weryfikacji podczas dodawania kontrahenta (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny Handel).
![]()
Użytkownik może wybrać z listy rozwijanej jedną z dostępnych opcji: •Nie weryfikuj – nie jest weryfikowane czy kontrahent o podanym kodzie, numerze NIP lub PESEL istnieje już w bazie danych. Użytkownik ma możliwość dodania odbiorcy nawet jeśli dane są powtórzone; •Pytaj przy tworzeniu kontrahenta o tym samym kodzie, NIP’ie lub Peselu – jeśli kontrahent o podanym kodzie, NIP lub PESEL istnieje już w bazie danych, po wybraniu przycisku Zapisz wyświetli się komunikat z pytaniem Czy na pewno dodać kontrahenta?. Wybranie Tak sprawi, że odbiorca zostanie zapisany. Kliknięcie Nie anuluje dodawanie kontrahenta, użytkownik będzie miał możliwość zmiany wprowadzonych danych;
![]()
•Blokuj tworzenie kontrahentów o tym samym kodzie, NIP’ie lub Peselu – jeśli kontrahent o podanym kodzie, NIP lub PESEL istnieje już w bazie danych, po wybraniu przycisku Zapisz wyświetli się komunikat informujący o tym, że odbiorca nie może zostać zapisany z powodu powtórzonych danych.
![]()
W uprawnieniach użytkowników mobilnych zostało dodane uprawnienie Dodawanie kontrahentów o powtórzonym kodzie lub NIP lub PESEL pomimo ustawionej blokady (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Uprawnienia użytkowników mobilnych).
![]()
Użytkownik, który ma przyznane to uprawnienie ma możliwość dodania odbiorcy z powtórzonym kodem, numerem NIP lub PESEL pomimo wybranej opcji Blokuj tworzenie kontrahentów o tym samym kodzie, NIP’ie lub Peselu przy ustawieniu Rodzaj weryfikacji podczas dodawania kontrahenta. W przypadku powtórzonych danych odbiorcy, po kliknięciu Zapisz pojawi się komunikat z pytaniem Czy na pewno dodać kontrahenta?.
Niezależnie od ustawień istnieje możliwość sprawdzenia unikalności dodawanego kontrahenta za pomocą przycisku Weryfikuj.
Dodanie globalnej konfiguracji wydruków (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana globalna konfiguracja wydruków. Aby przejść do konfiguratora należy kliknąć Ustawienia, rozwinąć zakładkę Rozwiązania dodatkowe i wybrać Konfigurator wydruków – Mobilny Handel.
![]()
Okno ustawień wydruków podzielone jest na dwie zakładki. W zakładce Konfiguracja ogólna znajdują się trzy ustawienia: •Kolor tła nagłówka – definiuje kolor tła w nazwie dokumentu; •Kolor nagłówka pozycji – definiuje kolor nagłówka pozycji; •Kolor nagłówka pozycji VAT – definiuje kolor nagłówka podsumowania wartości.
Przy każdym z ustawień należy wybrać preferowany kolor.
![]()
Powyższe ustawienia uwzględniane są na wszystkich wydrukach zamówień oraz dokumentów sprzedaży wysyłanych na adres mailowy lub pobieranych z aplikacji mobilnej.
![]()
W zakładce Kategorie znajdują się elementy słownika mh Kategoria towaru. Dla każdej kategorii dostępne są dwa ustawienia: •Kolor nagłówka pozycji – definiuje kolor nagłówka pozycji dla wybranej kategorii; •Kolor nagłówka pozycji VAT – definiuje kolor nagłówka podsumowania wartości dla wybranej kategorii.
Przy każdym z ustawień należy wybrać preferowany kolor. Za pomocą „x” użytkownik ma możliwość usunięcia kolorowania nagłówka pozycji i/lub podsumowania VAT wybranej kategorii.
![]()
Powyższe ustawienia uwzględniane są na wszystkich grupowanych wydrukach zamówień wysyłanych na adres mailowy lub pobieranych z aplikacji mobilnej.
![]()
Rozbudowa sposobu wyszukiwania towarów i kontrahentów (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.9)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel rozbudowany został sposób wyszukiwania towarów i kontrahentów. W celu wyszukania pozycji nie ma konieczności wpisywania pełnej nazwy, wystarczą jedynie jej początkowe znaki. |
Zmiany w wersji 2023.1h (23.10.2.8)
Dodanie ustawienia „Wymagaj podania PESEL lub NIP dla osób fizycznych” podczas dodawania kontrahenta z poziomu aplikacji mobilnej (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Wymagaj podania PESEL lub NIP dla osób fizycznych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia - Mobilny Handel).
![]()
Handlowiec przy włączonym ustawieniu podaje na formatce dane kontrahenta o rodzaju Osoba fizyczna z poziomu aplikacji mobilnej. Jeśli pola NIP lub PESEL nie zostały uzupełnione wówczas podczas próby zapisu kontrahenta zostanie wyświetlony komunikat Należy wypełnić pole NIP lub PESEL kontrahenta.
![]()
Jeżeli ustawienie zostało wyłączone kontrahent o rodzaju Osoba fizyczna będzie mógł zostać dodany z poziomu aplikacji mobilnej bez uzupełnionego pola numeru NIP lub PESEL.
Dodanie do ”mh Kategoria towaru” kategorii ”Usługi” oraz przypisanie jej do wszystkich usług które nie mają ustawionej kategorii (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w słownikach użytkownika został dodany do słownika mh Kategoria towaru nowy element Usługi.
![]()
Użytkownik ma możliwość ustawienia wymiaru mh Kategoria jako Usługa na kartotece towaru w zakładce Pola własne. Jeżeli towar o typie usługa nie miał przypisanego wcześniej wymiaru mh Kategoria, po wykonaniu aktualizacji modułów rozwiązania Symfonia Mobilny Handel kategoria Usługi zostanie przypisana automatycznie.
![]()
Po przejściu do listy towarów w aplikacji mobilnej i wybraniu tej kategorii na liście wyświetlone zostaną wszystkie towary, na których ustawiona została kategoria Usługi.
![]()
Dodanie do słownika ”mh Kategoria towaru” atrybutu ”mh Kolejność” (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel do słownika mh Kategoria towaru został dodany nowy atrybut mh Kolejność umożliwiający określenie kolejności poszczególnych kategorii towarów.
![]()
W aplikacji mobilnej, kategorie widoczne po rozwinięciu listy zostaną posortowane według nadanej im kolejności.
![]()
Użytkownik ma możliwość przypisania kategorii do wybranych towarów podając ją w wymiarze mh Kategoria na formatce towaru w zakładce Pola własne.
![]()
Dodanie do filtru na kartotece towarów opcji ‘’Używaj wymiaru mh Kolejność przy sortowaniu” oraz ‘’Używaj kolejności z mh Kategoria towaru przy sortowaniu” (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel do filtru na kartotece towarów zostały dodane opcje Używaj wymiaru mh Kolejność przy sortowaniu oraz Używaj kolejności z mh Kategoria towaru przy sortowaniu umożliwiające sortowanie towarów na liście według kolejności ustawionej przez użytkownika na towarach i kategoriach towarów.
![]()
Jeżeli zostanie zaznaczona tylko opcja Używaj wymiaru mh Kolejność przy sortowaniu, towary zostaną posortowane według kolejności ustawionej na wymiarze mh Kolejność w kartotece towaru.
![]()
![]()
Zaznaczenie tylko opcji Używaj kolejności z mh Kategoria towaru przy sortowaniu spowoduje że, towary, które w kartotece towaru maja uzupełniony wymiar mh Kategoria zostaną posortowane według atrybutu Kolejność zdefiniowanego w słowniku mh Kategoria towaru.
![]()
![]()
![]()
Jeśli obie opcje zostały zaznaczone, wówczas towary sortowane będą według kolejności ustawionej na kategorii towaru przypisanej do wymiaru mh Kategoria a następnie w obrębie jednej kategorii według wymiaru mh Kolejność.
![]()
Sortowanie listy towarów na dokumencie na podstawie wymiaru ”mh Kolejność” z towaru oraz atrybutu ”mh Kolejność” z ”mh Kategoria towaru”, gdy włączone jest ustawienie globalne ”Sortuj pozycje na dokumencie” (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.8)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Sortuj pozycje na dokumencie umożliwiające sortowanie pozycji towarów na dokumencie według kolejności ustawionej przez użytkownika na towarach i kategoriach towarów (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia - Mobilny Handel).
![]()
Po włączeniu ustawienia towary, które mają uzupełniony wymiar mh Kategoria, posortowane zostaną na pozycjach dokumentów według atrybutu Kolejność zdefiniowanego w słowniku mh Kategoria towaru.
![]()
W obrębie jednej kategorii towary będą sortowane po wymiarze mh Kolejność.
![]()
![]()
Jeżeli ustawienie zostanie wyłączone, towary na dokumencie będą prezentowane w takiej kolejności w jakiej zostały dodane do dokumentu. |
Zmiany w wersji 2023.1g (23.10.2.7)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.c (23.10.5.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.c.
![]()
Rozbudowa zakładania rezerwacji ilościowych, możliwość zarezerwowania towaru na konkretny magazyn z hierarchii (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel zostało rozbudowane zakładanie rezerwacji ilościowych.
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zakładanie rezerwacji ilościowej dla zamówień, faktur i paragonów zostało rozdzielone na ustawienia Rezerwacja ilościowa automatyczna oraz Rezerwacja ilościowa ręczna (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
![]()
oraz dodana została możliwość zarezerwowania towaru na konkretny magazyn z hierarchii.
Handlowiec w aplikacji mobilnej ma możliwość wyboru magazynu z poziomu listy towarów dodawanych do dokumentu zamówienia, faktury lub paragonu. Po kliknięciu na dany towar na ekranie wyświetlone zostaną dostępne akcje, aby dokonać rezerwacji na wybranym magazynie należy skorzystać z opcji Wybierz magazyn.
![]()
W przypadku ustawienia Zakładaj rezerwacje wg hierarchii na ekranie wyświetli się lista magazynów uporządkowanych według hierarchii, wówczas możliwa jest rezerwacja ilościowa towaru na dowolny magazyn aktywny w hierarchii. Jeśli ustawione jest Zakładaj rezerwacje na domyślnym magazynie na ekranie wyświetlony zostanie tylko domyślny magazyn.
Przy ustawieniu zakładania rezerwacji ilościowej automatycznej, po wpisaniu ilości na pozycji, towar zostanie zarezerwowany automatycznie na domyślny magazyn lub według hierarchii magazynów w zależności od ustawienia.
![]()
W przypadku, gdy rezerwacja ilościowa zakładana jest ręcznie, ilość towarów przeznaczonych do rezerwacji na wybranych magazynach należy wpisać ręcznie. Przy tym ustawieniu możliwa jest również rezerwacja towaru na niepełne ilości towarów dodanych do dokumentów. Jeśli wszystkie ilości towarów nie zostały zarezerwowane, przy próbie przejścia do ekranu dodawania komentarza pojawi się odpowiedni komunikat.
![]()
Wybór opcji Tak, spowoduje automatyczne uzupełnienie ilości towaru na magazynie. Jeśli użytkownik nie chce aby pozostała ilość towaru została uzupełniona automatycznie, należy wybrać przycisk Nie.
Weryfikacja unikalności kontrahenta, gdy aplikacja ma dostęp do sieci (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel została dodana weryfikacja unikalności kontrahenta. Użytkownik ma możliwość weryfikacji czy kontrahent o takich danych istnieje już w systemie.
Aby zweryfikować kontrahenta należy wprowadzić jego dane, a następnie skorzystać z przycisku Weryfikuj. Podczas weryfikacji sprawdzana jest unikalność takich danych jak: kod kontrahenta, NIP lub PESEL.
![]()
Obok poprawnie zweryfikowanych danych zostanie wyświetlony zielony znacznik. Jeżeli kontrahent o takim samym kodzie, numerze NIP lub PESEL istnieje już w systemie przy danym polu wyświetlony zostanie wykrzyknik wraz z odpowiednim komunikatem.
![]()
Dodanie możliwości ustawienia ilości miejsc po przecinku przy wprowadzaniu ilości na pozycji (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Liczba cyfr po przecinku w ilości (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel). Użytkownik określa ile miejsc po przecinku (od 0 do 4) będzie wyświetlanych w aplikacji mobilnej przy wprowadzaniu ilości na pozycji.
![]()
Ustawienie liczby cyfr po przecinku przy wprowadzaniu ilości na pozycji możliwe jest również dla poszczególnych towarów. W kartotece towarów w zakładce Pola własne został dodany wymiar mh Zaokrąglanie ilości.
![]()
W aplikacji mobilnej po przejściu do listy towarów, użytkownik ma możliwość wpisania ilości towaru z ustawioną liczbą miejsc po przecinku.
![]()
Dodanie uprawnień do zmian znacznika na dokumencie (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W ustawieniach uprawnień użytkowników mobilnych zostało dodane uprawnienie do zmiany znacznika na fakturach, paragonach oraz zamówieniach (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych).
![]()
Nadanie uprawnienia umożliwia użytkownikowi zmianę znacznika podczas tworzenia dokumentów z poziomu aplikacji mobilnej.
![]()
Podczas dodawania lub edycji kontrahenta została dodana możliwość edycji zgody na kontakt marketingowy (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość edycji zgody na kontakt marketingowy podczas dodawania lub edycji kontrahenta.
![]()
Dodanie ustawienia umożliwiającego wpisanie własnej maski formatującej ilości na wydrukach (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia -Mobilny Handel) zostało dodane ustawienie Sposób zaokrąglania ilości na wydrukach, które umożliwia wpisanie własnej maski formatującej ilość na wydrukach.
![]()
W przypadku podania maski formatującej o zapisie 0:n4 liczba 4 oznacza, że ilość na wydruku będzie zaokrąglana do czterech miejsc po przecinku. Jeśli formatowana wartość ma mniej cyfr po przecinku niż podana w masce liczba, wówczas brakujące miejsca zostaną wypełnione zerami.
W przypadku zapisu 0:#.#### specyfikator formatu # po kropce służy jako symbol zastępczy cyfry. Jeśli formatowana wartość ma cyfrę w miejscu, w którym w ciągu formatu pojawia się symbol #, ta cyfra jest kopiowana do ciągu wynikowego. W przeciwnym razie nic nie jest przechowywane na tej pozycji w ciągu wynikowym.
Przykłady formatowania liczby 1234,56 z zależności od wpisanej maski: •0:n4 - 1234,5600 •0:n2 - 1234,56 •0:#.#### - 1234,56 •0:#.# - 1234,6
Na wydrukach zamówień, faktur lub paragonów w polu Ilość, liczba miejsc po przecinku będzie widoczna tak jak ustawiona została w masce.
![]()
Ustawienie parametru księgowego podczas dodawania nowego kontrahenta (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
Po dodaniu nowego kontrahenta z poziomu aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w kartotece Kontrahenci uzupełniony zostanie Parametr księgowy.
Jeżeli kraj kontrahenta ustawiony zostanie na PL, wówczas parametr księgowy na formatce kontrahenta w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, zostanie ustawiony na Krajowy.
![]()
![]()
Jeżeli kraj kontrahenta będzie inny niż PL, wówczas parametr księgowy na formatce kontrahenta w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, zostanie ustawiony na Zagraniczny.
![]()
![]()
Dodanie uprawnień do zmian terminu płatności (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
W ustawieniach uprawnień użytkowników mobilnych (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych) zostało dodane uprawnienie Edycja terminu płatności na fakturach, paragonach oraz zamówieniach.
![]()
Nadanie uprawnienia daje użytkownikowi możliwość edycji daty terminu płatności podczas tworzenia dokumentów z poziomu aplikacji mobilnej. Po kliknięciu w pole z datą na ekranie wyświetli się okno z kalendarzem, na którym należy wybrać nowy termin płatności.
![]()
Dodanie logo z konfiguratora WebAPI do wydruków w miejscu pieczątki (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.7)
Na wydrukach dokumentów została dodana prezentacja logo ustawionego w konfiguratorze WebAPI.
Aby dodać logo należy otworzyć konfigurator WebAPI, a następnie przejść do zakładki Wydruki. W miejscu Plik z logo firmy należy skorzystać z ikony folderu po czym wskazać wybrany plik z logo. W celu zapisania zmian należy kliknąć przycisk Zapisz znajdujący się w lewym górnym rogu. Przed zapisaniem zmian usługa WebAPI powinna zostać zatrzymana.
![]()
Na wydrukach zamówień oraz faktur w formacie PDF w miejscu pieczątki widoczne będzie dodane logo firmy.
![]()
|
Zmiany w wersji 2023.1f (23.10.2.6)
Dodanie pytania czy na pewno usunąć przy próbie usunięcia pozycji z zamówienia, faktury, paragonu i akcji merchandisingowej (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel zostało dodane pytanie, czy na pewno usunąć pozycję z dokumentu. Podczas próby usunięcia pozycji (przyciskiem X) z dokumentu zamówienia, faktury, paragonu lub akcji merchandisingowej użytkownik otrzyma komunikat Czy na pewno chcesz usunąć?.
![]()
Wybór opcji Tak, powoduje usunięcie pozycji z listy. Jeśli użytkownik nie chce usunąć pozycji, należy wybrać przycisk Nie.
Dodanie pobierania informacji o kontrahencie z GUS (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel zostało dodane pobieranie informacji o kontrahencie z bazy GUS. Użytkownik ma możliwość pobrania danych dla nowego nabywcy i odbiorcy, a także podczas edycji wcześniej utworzonego kontrahenta w celu zaktualizowania informacji.
Aby pobrać dane z bazy GUS należy wpisać numer NIP lub REGON na formatce kontrahenta i wybrać przycisk Pobierz z GUS.
![]()
Należy pamiętać, że dane pobrane z GUS nadpisują wcześniej wprowadzone informacje.
![]()
Aby zapisać zmiany należy użyć przycisku Zapisz, przycisk Wstecz cofa do wcześniejszego widoku bez zapisania wprowadzonych zmian.
Przebudowa wyglądu szczegółów zamówienia, faktury, paragonu (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.6)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel zmieniony został wygląd szczegółów zamówień, faktur i paragonów. Okno szczegółów dokumentu zostało podzielone na dwie zakładki Nagłówek oraz Pozycje.
W zakładce Nagłówek wyświetlane są szczegóły dokumentów handlowych podzielone na sekcje między innymi: dane dotyczące Nabywcy oraz Odbiorcy, dane dostawy, płatności, a także informacje, do których adresatów został wysłany mail z dokumentem w formacie PDF, opis i notatka dokumentu.
W szczegółach zamówienia i faktury dostępna jest opcja Pobierz, za pomocą której użytkownik ma możliwość pobrania wydruku dokumentu w formacie PDF.
Dodatkowo w szczegółach zamówienia znajdują się pola Status 1 i Status 2 zawierające dane pobrane z pól własnych dokumentu mh Status 1 oraz mh Status 2.
Jeśli do dokumentu sprzedaży została wystawiona płatność, wówczas w szczegółach paragonów/faktur na dole ekranu widoczna jest tabela zawierająca numer dokumentu płatności wraz z datą i wpłaconą kwotą.
![]()
![]()
W zakładce Pozycje użytkownik ma możliwość podglądu listy towarów na dokumencie. Pozycje zawierające ilości gratisowe lub naliczony rabat oznaczone są odpowiednimi ikonkami.
![]()
Na dole ekranu w obydwu zakładkach wyświetlone jest podsumowanie całego dokumentu – suma liczby pozycji, wartość netto, brutto oraz wartość VAT. Jeśli na towarach zostały przyznane rabaty, wówczas w podsumowaniu są prezentowane dane przed i po udzieleniu rabatu.
Inne zmiany •Przepisanie mechanizmu wysyłki danych w tle na nowsze mechanizmy androidowe. •Optymalizacja synchronizacji towarów do aplikacji mobilnej. |
Zmiany w wersji 2023.1e (23.10.2.5)
Ustawianie rabatu dla wszystkich towarów w kategorii (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.5)
W ustawieniach aplikacji Symfonia Mobilny Handel dodana została możliwość ustawiania rabatu dla wszystkich towarów w kategorii podczas tworzenia zamówień obcych oraz dokumentów sprzedaży.
W sekcji Ustawienia aplikacji przy ustawieniu Rabat dla kategorii handlowiec ma możliwość wyboru z listy rozwijanej jednej z trzech opcji: •Wyłączone; •Pytaj podczas ustawiania rabatu na pozycji; •Automatycznie ustawiaj po ustawieniu rabatu na pozycji.
![]()
Aby zapisać wybrane ustawienia należy skorzystać z przycisku Zapisz.
W przypadku, gdy wskazana została opcja Wyłączone rabat podany w polu przy wybranym towarze ustawiany jest tylko na jednej pozycji.
![]()
Jeśli ustawiona została opcja Pytaj podczas ustawiania rabatu na pozycji po kliknięciu w pole Rabat na pozycji otworzone zostanie okno do podania jego wartości.
![]() Wybranie przycisku Anuluj spowoduje zamkniecie okna bez zapisania podanego rabatu. Po wybraniu przycisku OK wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem Czy ustawić rabat na wszystkich pozycjach tej kategorii?. W celu zatwierdzenia należy wybrać TAK, kliknięcie opcji NIE spowoduje zapisanie rabatu tylko na jednej pozycji.
![]()
W przypadku, gdy w ustawieniach wybrana została opcja Automatycznie ustawiaj po ustawieniu rabatu na pozycji klikniecie w pole Rabat na pozycji towaru otwiera okno do podania jego wartości. Wybranie przycisku Anuluj zamyka okno bez zapisania wprowadzonego rabatu. Przycisk OK powoduje automatyczne ustawienie podanego upustu na wszystkich pozycjach towaru dodanych do dokumentu z tej samej kategorii.
![]() |
Zmiany w wersji 2023.1d (23.10.2.4)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.b (23.10.4.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.b.
![]()
Rozbudowa filtrowania towarów i kontrahentów. Dodano opcję kierunku sortowania oraz po jakiej wartości ma sortować (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel zostało rozbudowane filtrowanie towarów i kontrahentów. Teraz handlowiec ma możliwość określenia kierunku i sposobu sortowania listy kontrahentów/towarów.
Po otwarciu okna filtra użytkownik wybiera z listy rozwijanej kierunek sortowania (Malejąco lub Rosnąco) oraz wartość po jakiej ma zostać przesortowania lista: Id, Kod oraz Nazwa.
![]()
Aby zapisać parametry filtra należy kliknąć z przycisku Zapisz. Przycisk Wyczyść powoduje usunięcie wszystkich ustawionych parametrów filtrowania.
Umożliwienie wyboru typu dostawy, daty dostawy i adresu dostawy na nowej fakturze (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość wyboru typu i daty dostawy oraz adresu dostawy na nowej fakturze.
Po kliknięciu w ikonę domku handlowiec ma możliwość zdefiniowania nowych adresów dostaw oraz edycji i usunięcia dodanych wcześniej adresów.
![]()
Umożliwienie dodania oraz edycji adresów kontrahenta (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel podczas tworzenia nowego zamówienia/faktury handlowiec ma możliwość dodania oraz edycji adresów kontrahenta.
Na ekranie płatności i dostawy obok adresu dostawy widoczna jest ikonka domku. Po jej kliknięciu na ekranie wyświetli się okno opcji – użytkownik ma możliwość dodania nowych adresów dostaw dla kontrahenta oraz edycji i usunięcia wcześniej zdefiniowanych adresów.
![]()
![]()
Użytkownik po kliknięciu opcji Dodaj wprowadza nowe dane adresowe kontrahenta. Po zapisaniu zmian nowy adres dostawy będzie widoczny na liście adresów danego kontrahenta.
![]()
Należy pamiętać, że handlowiec nie może usunąć oraz edytować domyślnego adresu kontrahenta. Jeżeli na wybrany adres dostawy zostało już wystawione zamówienie lub faktura, także nie ma możliwości usunięcia takiego adresu dostawy.
Dodanie mechanizmu pobierania zamówień i faktur w formie PDF do aplikacji mobilnej (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość pobierania zamówień i faktur w formie PDF.
Użytkownik otwiera okno szczegółów zamówienia/faktury i z listy rozwijanej wybiera typ wydruku. Po kliknięciu Pobierz wybrany wydruk dokumentu zostanie pobrany w formacie .pdf na urządzenie mobilne i automatycznie otwarty.
Na ekranie szczegółów zamówienia handlowiec wybiera typ wydruku z listy rozwijanej: Bez cen (Grupowany), Bez cen i ilości (Grupowany), Z cenami(Grupowany), Bez cen oraz Z cenami.
![]()
W przypadku faktur do wybrania dostępny jest tylko jeden typ wydruku – Z cenami.
![]()
Należy pamiętać, że handlowiec może pobierać dokumenty zamówień i faktur tylko w trybie online.
Dodanie ustawienia określającego z jakim typem ceny dodawać pozycje do dokumentów (domyślnie cennikowy) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.4)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia - Mobilny Handel) zostało dodane ustawienie Typ ceny w pozycji dokumentu z dostępnymi do wyboru opcjami Indywidualna oraz Cennikowa.
![]()
Wybór opcji Indywidualna powoduje oznaczenie ceny jako indywidualnej na dokumentach zamówień, faktur lub paragonów w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel wystawionych z poziomu aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel.
![]()
Po wybraniu opcji Cennikowa – typ ceny jest pobierany z systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel. |
Zmiany w wersji 2023.1c (23.10.2.3)
Dodanie wydruków grupowanych zamówień z cenami i bez cen (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
Do listy typów wydruków dla zamówień obcych zostały dodane trzy opcje wydruków z pozycjami pogrupowanymi według kategorii towaru: Bez cen (Grupowany), Bez cen i ilości (Grupowany), Z cenami (Grupowany).
![]()
![]()
![]()
•Wydruk grupowany bez cen zawiera pozycje pogrupowane według kategorii towaru: nazwę towaru, ilość oraz jednostkę miary; podsumowanie stawek VAT; podsumowanie całego zamówienia; dodatkowy opis wydruku zamówienia.
![]()
•Wydruk grupowany bez cen i ilości zawiera pozycje pogrupowane według kategorii towaru: nazwę towaru oraz jednostkę miary; podsumowanie stawek VAT; podsumowanie całego zamówienia; dodatkowy opis wydruku zamówienia.
![]()
•Wydruk grupowany z cenami zawiera pozycje pogrupowane według kategorii towaru: nazwę towaru, ilość, jednostkę miary, cenę netto/brutto (w zależności od wybranej opcji podczas tworzenia dokumentu), wartość netto, stawkę VAT, kwotę VAT oraz wartość brutto; podsumowanie stawek VAT; podsumowanie całego zamówienia; dodatkowy opis wydruku zamówienia; komentarz do zamówienia.
![]()
Dodanie do podstawowego wydruku bez cen podsumowania stawek VAT (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
Do podstawowego wydruku PDF bez cen została dodana tabela, której kolumny przedstawiają podsumowaną wartość netto, stawkę VAT, kwotę VAT oraz wartość brutto.
![]()
Ustawienie, które definiuje czy tworzyć powiązanie "inne" na skopiowanych dokumentach (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia - Mobilny Handel) zostało dodane ustawienie Twórz powiązanie przy kopiowaniu dokumentów.
![]()
Zaznaczenie pola wyboru przy tym ustawieniu powoduje, że za każdym razem po skopiowaniu zamówienia/paragonu w aplikacji mobilnej, pomiędzy oryginalnym a skopiowanym dokumentem utworzone zostanie powiązanie „inne”.
![]()
Dokumenty wysyłane mailem w nazwie mają wyłącznie kod dokumentu (bez polskich liter) z ograniczeniem do 30 znaków (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
Dokumenty sprzedaży oraz zamówienia wysyłane mailem mają w nazwie wyłącznie kod dokumentu (bez polskich znaków) oraz są ograniczone do 30 znaków.
![]()
Umożliwienie importu/eksportu uprawnień użytkowników Handlu oraz mobilnych (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
W modułach uprawnień użytkowników Handlu (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników) oraz użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Uprawnienia użytkowników mobilnych) została dodana możliwość eksportu oraz importu uprawnień.
Użytkownik ma możliwość eksportu uprawnień wybranego użytkownika. Po kliknięciu przycisku Eksport otworzy się okno z możliwością zapisu uprawnień do pliku w formacie XML w wybranym miejscu na dysku.
![]()
Po pomyślnym wyeksportowaniu uprawnień zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.
![]()
Istnieje także możliwość importu wyeksportowanych wcześniej uprawnień. Po wejściu w tryb edycji uaktywnia się przycisk Import.
![]()
Po kliknięciu tego przycisku użytkownik ma możliwość wyboru pliku z uprawnieniami do zaimportowania. Następnie pojawi się okno do potwierdzenia importowanych danych. Kliknięcie Tak spowoduje potwierdzenie operacji, wybranie Nie anuluje wykonywaną operację.
![]()
W celu zatwierdzenia nadanych uprawnień należy kliknąć OK, a następnie Zapisz.
![]()
Przerobienie mechanizmów wyliczania cen na pozycjach dokumentów (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
Sposób wyliczania cen w rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel został dostosowany do zasad obliczeń naliczania podatku VAT zawartych w parametrach pracy firmy (Ustawienia > Parametry pracy > Zasady obliczeń > Domyślny sposób naliczania podatku VAT).
![]()
W zależności od wybranego ustawienia podatek VAT domyślnie naliczany jest jako iloczyn stawki VAT oraz całkowitej wartości sprzedaży w danej stawce lub suma kwot cząstkowych podatku VAT pochodzących z poszczególnych pozycji towarowych.
Dodanie możliwości zmiany kontrahenta i rodzaju cen gdy dokument posiada pozycje (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.3)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość zmiany kontrahenta i rodzaju cen netto/brutto, gdy dokument posiada dodane pozycje towarów. W celu potwierdzenia operacji wyświetli się komunikat z ostrzeżeniem, że taka operacja może wpłynąć na ceny i wartości dokumentu. W celu zatwierdzenia należy wybrać TAK, kliknięcie opcji NIE powoduje anulowanie operacji. |
Zmiany w wersji 2023.1b (23.10.2.2)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1.a (23.10.3.0) (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.a.
![]()
Umożliwienie wystawienia paragonu w aplikacji mobilnej z odroczoną formą płatności (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Używaj odroczonych form płatności na paragonie (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia - Mobilny Handel). Użytkownik określa czy odroczona forma płatności ma być dostępna po wystawieniu paragonu w aplikacji mobilnej.
![]()
Włączenie ustawienia powoduje, że handlowiec ma możliwość wybrania formy płatności Odroczona po wystawieniu paragonu w aplikacji mobilnej. Jeśli ustawienie nie zostanie włączone handlowiec nie będzie mógł przesunąć terminu zapłaty za paragon (opcja Odroczona nie będzie dostępna).
![]()
Uwzględnienie na wydruku paragonu formy płatności "PRZELEW" (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
Na wydrukach paragonów wystawionych w aplikacji Symfonia Mobilny Handel została uwzględniona forma płatności PRZELEW.
Handlowiec po wystawieniu paragonu wybiera formę płatności Odroczona. Paragon zostanie wydrukowany na drukarce Bluetooth skonfigurowanej w ustawieniach aplikacji. Na wydrukowanym paragonie będzie znajdowała się informacja ZAPŁACONO INNA PRZELEW PLN.
![]()
Dodanie zmiany kolorów przycisków podczas tworzenia dokumentu i w szczegółach w zależności od typów cen (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel została dodana zmiana kolorów przycisków podczas tworzenia dokumentu zamówienia, faktury sprzedaży oraz w szczegółach tych dokumentów w zależności od typów cen.
Typ ceny sprzedaży jest ustawiany w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce kontrahenta w zakładce Warunki sprzedaży.
![]()
Podczas tworzenia zamówienia/faktury dla kontrahenta, który ma przypisany typ ceny sprzedaży Netto, pola z cenami oraz wartości towarów zostaną oznaczone kolorem zielonym. Dodatkowo przyciski Wstecz i Dalej także będą miały zielony kolor.
![]()
Po kliknięciu w szczegóły wystawionego zamówienia lub faktury sprzedaży, przycisk Wstecz będzie miał kolor zielony.
![]()
Podczas tworzenia zamówienia/faktury dla kontrahenta, który ma przypisany typ ceny sprzedaży Brutto, pola z cenami oraz wartości towarów zostaną oznaczone kolorem niebieskim. Dodatkowo przyciski Wstecz i Dalej także będą miały niebieski kolor. ![]() Po kliknięciu w szczegóły wystawionego zamówienia lub faktury sprzedaży, przycisk Wstecz będzie miał kolor niebieski.
![]()
Umożliwienie przerwania wysyłki dokumentów, kontrahentów oraz akcji merchandisingowych (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość przerwania wysyłki zamówień, faktur, płatności, kontrahentów oraz akcji merchandisingowych.
Handlowiec pracuje w trybie offline – wysłane dokumenty, akcje merchandisingowe oraz nowo utworzeni kontrahenci otrzymają status „w kolejce”.
![]()
Po kliknięciu na dokument zamówienia, faktury lub akcji merchandising’owej o statusie „w kolejce” na ekranie wyświetlone zostaną opcje Anuluj wysyłanie i Anuluj.
![]()
Po wybraniu przycisku Anuluj wysyłanie, na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Kliknięcie OK spowoduje anulowanie wysyłki dokumentu i zmiany jego statusu na „w buforze”. Wybranie ANULUJ spowoduje powrót do listy dokumentów.
![]()
Po kliknięciu na płatność o statusie „w kolejce” na ekranie wyświetlone zostaną opcje Drukuj płatność, Anuluj wysyłanie i Anuluj.
![]()
Po wybraniu przycisku Anuluj wysyłanie, na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Kliknięcie OK spowoduje anulowanie wysyłki płatności i zmiany jej statusu na „w buforze”. Wybranie ANULUJ spowoduje powrót do listy płatności.
![]()
Kliknięcie na kontrahenta o statusie „w buforze” wywoła okno możliwych do wykonania akcji. Wśród nich znajdują się Anuluj wysyłanie, Limity kupieckie, Zamówienia, Paragony, Merchandising, Płatności, Szczegóły oraz Anuluj.
![]()
Po wybraniu przycisku Anuluj wysyłanie, na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Kliknięcie OK spowoduje anulowanie wysyłki kontrahenta i zmiany jego statusu na „w buforze”. Wybranie ANULUJ spowoduje powrót do listy kontrahentów.
![]()
Użytkownik ma możliwość grupowego anulowania wysyłki. Jeżeli dla kontrahenta zostało wystawionych kilka dokumentów (zamówienie, płatność, akcja merchandising’owa) kliknięcie na jednym dokumencie opcji Anuluj wysyłanie spowoduje, że wszystkie dokumenty tego kontrahenta o statusie „w kolejce” zmienią status na „w buforze”. Grupowe anulowanie wysyłki dokumentów możliwe jest również z poziomu kartoteki Odbiorcy poprzez anulowanie wysyłki kontrahenta o statusie „w kolejce”.
![]()
Jeżeli do odbiorcy o statusie „w kolejce” został przypisany nabywca o statusie „w kolejce” anulowanie wysyłki odbiorcy spowoduje anulowanie wysyłki kontrahenta będącego nabywcą.
![]()
Nie we wszystkich przypadkach użytkownik ma możliwość anulowania wysyłki. Jeżeli dla odbiorcy o statusie "w kolejce" został zafiskalizowany paragon - anulowanie wysyłki zamówienia, płatności, akcji merchandising'owej oraz samego kontrahenta nie będzie możliwe. Na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat.
![]()
W przypadku, gdy kontrahent nabywcą dla innego odbiorcy i ma status „w kolejce” - anulowanie wysyłki zamówienia, płatności, akcji merchandising'owej oraz samego kontrahenta nie będzie możliwe. Na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat.
![]()
W przypadku, gdy nabywca jest przypisany do wielu innych odbiorców i ma status „w kolejce” - anulowanie wysyłki zamówienia, płatności, akcji merchandising'owej oraz samego kontrahenta nie będzie możliwe. Na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat.
![]()
Jeżeli kontrahent będący nabywcą ma przypisanego odbiorcę, który też jest nabywcą dla innego kontrahenta i ma status „w kolejce” anulowanie, zamówienia, płatności, akcji merchandising'owej oraz samego kontrahenta nie będzie możliwe. Na ekranie wyświetli się odpowiedni komunikat.
![]()
Zmiana sposobu sortowania towarów po wymiarze "mh Kolejność". Najpierw są wyświetlane towary z ustawioną kolejnością, później towary bez uzupełnionego wymiaru (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.2)
W aplikacji mobilnej Symfonia Mobilny Handel zmieniony został sposób sortowania towarów po wymiarze mh Kolejność.
Użytkownik ma możliwość dodania wymiaru mh Kolejność na formatce towaru w zakładce Pola własne. ![]() W aplikacji mobilnej na początku list wyświetlane są towary, które mają ustawiony wymiar mh Kolejność według wskazanej kolejności. |
Zmiany w wersji 2023.1a (23.10.2.1)
Dostosowanie do WebAPI 2023.1 (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.1.
![]()
Dostosowanie do Symfonii 2023.1 (dla Handlu 2023.1 od 23.10.2.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel w wersji 2023.1. Należy pamiętać, że rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel w wersji 23.10.2.1 jest dostosowane wyłącznie do Symfonii w wersji 2023.1 i nie jest kompatybilne z niższymi wersjami programu.
![]()
Inne zmiany •Podniesienie DevExpress do 20.2.10.0. •Podniesienie do .NET Framework 4.8. |
Zmiany w wersji 2023.g (23.0.1.7)
Wersja nie jest dostosowana do współpracy z Symfonią w wersji 2023.1
•Rozbudowa ustawień mobilnej aplikacji, możliwe ręczne ustawienie szerokości papieru w drukarce. •Możliwość ponownej synchronizacji od miejsca wystąpienia problemu z synchronizacją poszczególnego parametru. •Poprawa kopiowania zamówień oraz paragonów z rabatami na pozycjach oraz nagłówku dokumentu. •Zapisywanie rabatu dla poszczególnych pozycji i nagłówka dokumentu oraz wyświetlanie w szczegółach dokumentu. •Dodanie tooltipów w ustawieniach dodatku. •Rozdzielenie wymiaru "mh_Status_1" i "mh_Status_2" na dwa różne słowniki. •Zapisywanie na polach własnych dokumentów sprzedaży i zamówień, rabatu oraz wartości netto i brutto dokumentu przed rabatem. •Zapisywanie na polach własnych pozycji dokumentów sprzedaży i zamówień, rabatu oraz ceny pozycji przed rabatem. •Poprawa zakładania rezerwacji ilościowych na domyślnym magazynie, gdy wyłączona jest weryfikacja stanów. •Dodanie wyświetlania notatki dokumentu w wydrukach z cenami - poprawa weryfikacji statusu kontrahentów przy wystawianiu faktury z poziomu handlu. |
Zmiany w wersji 2023.f (23.0.1.6)
Dostosowanie do "TempFix_HMF_2023_20230209" i "TempFix_H50_2023_20230209" (dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2023_20230209” i „TempFix_H50_2023_20230209” z dnia 09-02-2022 dla Symfonii ERP Handel 2023 i Symfonii Handel 2023.
Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2023 z dnia 09.02.2023 >> Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia Handel 2023 z dnia 09.02.2023 >>
Dodanie procentowego buforu do wartości limitu w każdym z zakresów (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość ustawienia procentowego buforu do wartości limitu kupieckiego w każdym z zakresów. W ustawieniach limitów kupieckich, użytkownik ma możliwość ustawienia o jaki procent może zostać przekroczony limit w każdym dodanym zakresie poprzez wpisanie odpowiedniej liczby w polu Procentowy bufor (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Limity kupieckie).
![]()
Procentowy bufor można także ustawić w kartotece limitów kupieckich (Mobilny Handel>Limity kupieckie) dla konkretnego kontrahenta w każdym z zakresów limitu indywidualnego oraz grupowego.
![]()
Dodatkowe opcje wyliczania limitu na podstawie wymiaru mh_Status1 z zamówienia (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostały dodane trzy nowe opcje do ustawienia Limity kupieckie obliczane na podstawie (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel). Limity kupieckie mogą być obliczane teraz także na podstawie: •Zamówień obcych z statusem mh Status 1 (wystawionych i bez powiązanych faktur); •Zamówień obcych z statusem mh Status 1 i faktur sprzedaży (wystawione, niezapłacone); • Zamówień obcych z statusem mh Status 1 i faktur sprzedaży (wystawione, niezapłacone, które są przeterminowane).
![]()
Po ustawieniu obliczania limitów kupieckich na podstawie zamówień obcych ze statusem mh Status 1 przy obliczaniu limitów będą uwzględniane tylko zamówienia obce, które mają ustawione pole własne mh Status 1.
![]()
Należy pamiętać, że wartość ustawiona przy polu własnym mh Status 1 musi posiadać atrybut Licz do limitów.
![]()
Dodatkowo w ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Zezwalaj na wystawianie dokumentów bez zdefiniowanego zakresu limitu kupieckiego (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel). Zaznaczenie pola wyboru powoduje, że dokument może zostać wystawiony nawet wtedy, gdy nie trafia w żaden zakres limitu kupieckiego kontrahenta. Ustawienie nie jest aktywne w przypadku zaznaczenia Limity kupieckie nie są wykorzystywane (Limity kupieckie obliczane na podstawie).
![]()
Umożliwienie dodania zakresu limitu rozpoczynającego się od dnia większego od 0 (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach limitów kupieckich istnieje teraz możliwość dodania zakresu limitu rozpoczynającego się od dnia większego niż 0 (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Limity kupieckie).
![]()
Umożliwienie skonfigurowania limitów grupowych niezależnie od indywidualnych (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Magazyn została dodana możliwość skonfigurowania grupowych limitów kupieckich niezależnie od indywidualnych. W kartotece limitów kupieckich użytkownik ma teraz dowolność w ustawianiu limitów grupowych. Należy pamiętać, że limity grupowe można edytować tylko na głównym kontrahencie z grupy. Kontrahenci do niego przypisani mają automatycznie ustawiony taki sam limit grupowy bez możliwości edycji.
![]()
Umożliwienie skonfigurowania indywidualnych zakresów limitów dla kontrahenta/grupy kontrahentów niezależnie od globalnych zakresów (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W zakładce limitów kupieckich zostały dodane ustawienia Używaj globalnych zakresów dla indywidualnych limitów oraz Używaj globalnych zakresów dla grupowych limitów.
Zaznaczenie pola wyboru obok ustawienia powoduje, że dodane zostaną takie same zakresy limitów indywidualnych/grupowych dla wybranego kontrahenta jak w ustawieniach limitów kupieckich (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Limity kupieckie). W sytuacji, gdy na danym kontrahencie/grupie zakresy były już dodane pojawi się komunikat „Czy na pewno chcesz usunąć zakresy i zastąpić je zakresami globalnymi?”. Kliknięcie Tak spowoduje zastąpienie ustawionych zakresów zakresami globalnymi. Wybranie Nie anuluje wykonywaną operację.
![]()
W sytuacji, gdy użytkownik będzie chciał odznaczyć ustawienie Używaj globalnych zakresów dla indywidualnych/grupowych limitów pojawi się komunikat „Czy chcesz usunąć istniejące zakresy?” Kliknięcie Tak spowoduje usunięcie istniejących zakresów. Wybranie Nie anuluje wykonywaną operację.
![]()
Dodanie do ustawień globalnych ustawienia "Wysyłaj PDF z zamówieniem do przełożonego" (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Wysyłaj PDF z zamówieniem do przełożonego (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
Po zaznaczeniu pola wyboru obok ustawienia Wysyłaj PDF z zamówieniem do przełożonego aktywne staną się ustawienia dotyczące rodzaju wydruku zamówienia oraz adresu email przełożonego. Użytkownik określa na jaki adres email oraz w jakiej formie maja być wysyłane zamówienia – z cenami lub bez.
Po wystawieniu zamówienia z poziomu aplikacji mobilnej przez handlowca na adres email przełożonego zostanie wysłany plik PDF z zamówieniem.
![]()
W ustawieniach użytkowników mobilnych również zostały dodane ustawienia Wysyłaj PDF z zamówieniem do przełożonego, Wydruk zamówienia własnego oraz miejsce na wpisanie adresu email przełożonego (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilni).
Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia użytkowników mobilnych. Jeśli w ustawieniach użytkowników mobilnych ustawienia nie zostały zdefiniowane, wówczas pobrane zostaną ustawienia modułu.
![]()
Dodanie mechanizmu do wysyłania zamówień do akceptacji z powodami cen poniżej minimalnych (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Wysyłaj PDF z zamówieniem do akceptacji gdy zostanie przekroczona cena minimalna na pozycji (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
Użytkownik określa, czy po złożeniu zamówienia z pozycjami, które mają ceny poniżej minimalnych ma zostać wysłany plik PDF na adres mailowy przypisany do danego powodu.
Włączenie ustawienia spowoduje uaktywnienie się możliwość wybrania statusów: •Status gdy zamówienie zostanie odrzucone, •Status gdy zamówienie zostanie zaakceptowane, •Status gdy zamówienie oczekuje na akceptacje, •Status gdy zamówienie jest częściowo zaakceptowane.
![]()
Użytkownik wybiera dany status z listy rozwijanej (na liście wyświetlają się statusy zdefiniowane w słowniku mh Statusy).
![]()
W momencie złożenia zamówienia z poziomu aplikacji mobilnej z pozycjami zawierającymi wybrane powody ze słownika mh Powody cen poniżej minimalnych na podane w słowniku adresy email zostaną wysłane zamówienia w formacie PDF do akceptacji.
![]()
![]()
Wysłany na maila dokument zawiera powód ceny minimalnej przy pozycji oraz przyciski Akceptuje i Odrzucam.
W przypadku wybrania na dokumencie opcji Akceptuje wyświetli się komunikat Zamówienie zostało zaakceptowane. Po wybraniu Odrzucam wyświetli się informacja Zamówienie zostało odrzucone. W przypadku próby ponownej akceptacji lub odrzucenia tego samego dokumentu wyświetli się informacja Status został już zmieniony i nie może zostać zmieniony ponownie.
![]()
Użytkownik może sprawdzić status zamówienia w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel otwierając okno Własne pola wybranego dokumentu zamówienia obcego. Statusy przypisywane są w polu mh Status 1 według ustawień modułu Mobilny Handel: •Status gdy zamówienie oczekuje na akceptacje - żaden powód nie został jeszcze zaakceptowany ani odrzucony, •Status gdy zamówienie jest częściowo zaakceptowane - jeden z powodów został zaakceptowany, •Status gdy zamówienie zostanie zaakceptowane - wszystkie powody zostały zaakceptowane, •Status gdy zamówienie zostanie odrzucone - przynajmniej jeden z powodów został odrzucony.
![]()
Dodanie słownika z powodami cen poniżej minimalnych (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
Do słowników użytkownika dodany został słownik mh Powody cen poniżej minimalnych. Każdy z elementów słownika posiada atrybut Email do akceptacji. Użytkownik w polu Wartość ma możliwość wpisania adresu, na który zostanie wysłana wiadomość z zamówieniem do akceptacji.
![]()
Podczas dodawania towaru do zamówienia, paragonu lub faktury z ceną poniżej ustalonej ceny minimalnej użytkownik musi wybrać powód, może wpisać go ręcznie (Indywidualny powód) lub wybrać spośród elementów dodanych do słownika.
![]()
Przebudowa mechanizmu synchronizacji. Utrata połączenia pomiędzy WebAPI a Handlem nie blokuje już możliwości synchronizacji w aplikacji mobilnej (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel przebudowany został mechanizm synchronizacji. Utrata połączenia pomiędzy WebAPI, a Handlem nie blokuje już możliwości synchronizacji w aplikacji mobilnej. Dzięki temu nie jest wstrzymywana dalsza praca offline.
![]()
Rozbudowa mechanizmu weryfikacji stanów towaru przy wystawianiu dokumentu (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel rozbudowany został mechanizm weryfikacji stanów podczas wystawiania zamówień, faktur i paragonów. Użytkownik ma możliwość wybrania sposobu weryfikacji stanów dla konkretnych towarów, kategorii oraz globalnie dla wszystkich towarów.
W ustawieniach modułu zostały dodane trzy globalne ustawienia Weryfikacja stanu na zamówieniach, Weryfikacja stanu na fakturach oraz Weryfikacja stanu na paragonach (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel). Przy każdym z tych ustawień użytkownik ma do wyboru trzy opcje: Brak weryfikacji, Stany magazynowe oraz Stany handlowe.
![]()
W słowniku użytkownika mh Kategoria towaru dodane zostały trzy atrybuty Rodzaj weryfikacji stanów na zamówieniach, Rodzaj weryfikacji stanów na fakturach oraz Rodzaj weryfikacji stanów na paragonach dla każdej kategorii towarowej. Użytkownik do każdego atrybutu ma możliwość wpisania jednej z trzech wartości definiujących sposób weryfikacji stanów: •0 - nie weryfikuj •1 - stan magazynowy •2 - stan handlowy
![]()
Ustawienie weryfikacji stanu jest również możliwe dla poszczególnych towarów. W kartotece towaru w zakładce Pola własne dodane zostały trzy wymiary: mh Rodzaj weryfikacji stanów na zamówieniach, mh Rodzaj weryfikacji stanów na fakturach oraz mh Rodzaj weryfikacji stanów na paragonach. Do każdego wymiaru użytkownik ma możliwość wybrania jednej z trzech opcji weryfikacji stanu: Nie weryfikuj, Stan handlowy oraz Stan magazynowy.
![]()
W przypadku weryfikacji stanów handlowych lub magazynowych w pierwszej kolejności brane są pod uwagę ustawienia wymiarów na formatce towaru. Jeśli na towarze wybrana jest opcja Nie weryfikuj lub nie została wskazana żadna opcja, a towar ma przypisaną kategorię pod uwagę brane są ustawienia atrybutów tej kategorii w słowniku mh Kategoria towaru. W przypadku, gdy towar nie ma przypisanej kategorii lub na niej również nie została wybrana opcja weryfikacji stanu handlowego/magazynowego pod uwagę brane są ustawienia globalne modułu.
W zależności od wybranej opcji weryfikacji stanów handlowych lub magazynowych podczas próby dodania do zamówienia, paragonu lub faktury ilości towaru ponad stan pojawi się odpowiedni komunikat z informacją o dostępnej ilości towaru, której nie można przekroczyć. Brak weryfikacji oznacza możliwość wystawienia dokumentu na towar w ilości większej niż znajduje się obecnie w magazynach.
![]()
Dodanie konfigurowalnego tekstu (do 2000 znaków) z dodatkowym opisem zamówienia dla wydruków PDF (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.14; dla Handlu 2023 od 23.0.1.6)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Dodatkowy opis wydruku zamówienia PDF (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
![]()
Wpisany przez użytkownika tekst wyświetla się na dole każdego wydruku zamówienia wysłanego w formacie PDF na wybrany adres mailowy. Opis może zawierać maksymalnie 2000 znaków. |
Zmiany w wersji 2023.e (23.0.1.5)
Dostosowanie do „TempFix_HMF_2023_20221222” i „TempFix_H50_2023_20221222 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2023_20221222” i „TempFix_H50_2023_20221222” z dnia 22-12-2022 dla Symfonii ERP Handel 2023 i Symfonii Handel 2023.
Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2023 z dnia 22.12.2022 >> Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia Handel 2023 z dnia 22.12.2022 >>
Dostosowanie do WebAPI 2023.b (23.0.3.0) (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.b.
Dodanie do ustawień globalnych ustawienia „Zawsze wysyłaj PDF z zamówieniem do głównego handlowca" (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.13; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Zawsze wysyłaj PDF z zamówieniem do głównego handlowca (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
Użytkownik określa, czy za każdym razem po złożeniu zamówienia ma zostać wysłany plik PDF na adres mailowy głównego handlowca przypisanego do danego kontrahenta. Zaznaczenie pola wyboru obok ustawienia Zawsze wysyłaj PDF z zamówieniem do głównego handlowca powoduje, że uaktywnia się możliwość wyboru rodzaju wydruku zamówienia – Z cenami lub Bez cen.
![]()
W przypadku zaznaczenia typu wydruku Z cenami wysłany zostanie dokument w formacie PDF zawierający listę towarów wraz z cenami.
![]()
W przypadku wyboru wydruku Bez cen wysłany zostanie dokument w formacie PDF, w którym lista towarów nie zawiera cen.
![]()
Ustawienie Zawsze wysyłaj PDF z zamówieniem do głównego handlowca działa niezależnie od opcji Czy wysłać kopię do handlowca, którą użytkownik mobilny może zaznaczyć podczas tworzenia zamówienia w aplikacji.
![]()
Dodanie wymiaru „mh Zgoda na kontakt marketingowy” na wymiarach kontrahenta (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.13; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Opcja ustawienia zgody na kontakt marketingowy dostępna jest w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce kontrahenta w zakładce Pola własne.
![]()
Gdy pole mh Zgoda na kontakt marketingowy zostanie zaznaczone, w aplikacji mobilnej podczas tworzenia zamówienia lub dokumentu sprzedaży można zaznaczyć opcję Czy wysłać do odbiorcy oraz wybrać typ wydruku – Z cenami lub Bez cen. Po wystawieniu dokument zostanie wysłany w formacie PDF na podany adres mailowy kontrahenta.
![]()
W przypadku, gdy dany odbiorca nie udzielił zgody na kontakt marketingowy, nie ma możliwości zaznaczenia opcji Czy wysłać do odbiorcy – wyświetli się komunikat „Odbiorca nie posiada zgody na kontakt marketingowy”.
![]()
Rozbudowa zakładania rezerwacji ze wskazaniem dostaw na dokumentach - umożliwienie założenia rezerwacji na niepełne ilości z pozycji (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.13; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość zakładania rezerwacji na niepełne ilości pozycji przy włączonym ustawieniu Ze wskazaniem dostaw ręcznie (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia-Mobilny Handel).
![]()
Handlowiec w aplikacji mobilnej dodaje towary do dokumentu, a następnie zakłada na nie rezerwacje z konkretnych dostaw – rezerwacje nie muszą być założone na wszystkie ilości towarów dodanych do dokumentu.
![]()
![]()
Jeśli wszystkie ilości towarów nie zostały zarezerwowane, przy próbie przejścia do ekranu dodawania komentarza pojawi się komunikat „Nie wszystkie pozycje posiadają wskazane pełne ilości z dostaw do rezerwacji. Czy automatycznie uzupełnić ilości?”.
![]()
Po wybraniu opcji: •Nie – założone wcześniej rezerwacje pozostaną bez zmian; •Tak – rezerwacje na brakujące ilości towarów zostaną założone automatycznie – według hierarchii lub na domyślnym magazynie (w zależności od ustawień ogólnych modułu).
![]()
Jeśli wcześniej nie zostały zarezerwowane wszystkie dodane towary, przy próbie wysłania dokumentu ponownie pojawi się pytanie o założenie rezerwacji na brakujące ilości. Po kliknięciu: •Nie – wysyłanie zostanie przerwane, użytkownik ma możliwość dokonania zmian. •Tak – dokument zostanie wysłany, rezerwacja zostanie założona na niepełne ilości pozycji.
![]()
Dodanie uprawnień dla użytkownika mobilnego do cenników (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.13; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W ustawieniach użytkowników mobilnych została dodana możliwość edycji uprawnień do cenników (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Użytkownicy mobilni). Użytkownik nadaje lub odbiera dostęp do cenników wybranemu użytkownikowi mobilnemu zaznaczając/odznaczając pole wyboru Dostęp.
![]()
Cenniki, do których handlowiec ma nadany dostęp są widoczne w aplikacji mobilnej.
![]()
Zmiana sposobu weryfikacji wersji Handlu podczas uruchamiania WebAPI. Wcześniej weryfikowane były tylko dwa pierwsze człony wersji (major i minor), teraz weryfikowana jest pełna wersja (dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
Zmieniony został sposób weryfikacji wersji systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel podczas uruchamiania WebAPI. W przypadku, gdy wersja Handlu jest inna niż ta, do której dostosowane jest rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel, w logach WebAPI pojawi się odpowiedni komunikat.
![]()
Podczas instalacji rozwiązania dodana została w procedurach dokumentów sprzedaży blokada na wystawianie faktur z niezweryfikowanym kontrahentem (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.13; dla Handlu 2023 od 23.0.1.5)
W rozwiązaniu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel została dodana blokada możliwości wystawienia faktury z niezweryfikowanym kontrahentem.
Faktura może zostać wystawiona tylko na kontrahenta, który posiada status Zweryfikowany. Przy próbie wystawienia tego dokumentu na odbiorcę oznaczonego jako Nowy do weryfikacji lub Odrzucony pojawia się komunikat „Kontrahent nie jest zweryfikowany. Wykonanie operacji nie jest możliwe”.
![]()
![]()
|
Zmiany w wersji 2023.d (23.0.1.4)
Dostosowanie do fixów Symfonii 2023 (23.0.1.5) (dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do fixów „TempFix_HMF_2023_20221216” i „TempFix_H50_2023_20221216” z dnia 16-12-2022 dla Symfonia ERP Handel 2023 i Symfonia Handel 2023.
Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia ERP Handel 2023 z dnia 16.12.2022 >> Centrum wsparcia - Poprawka do wersji Symfonia Handel 2023 z dnia 16.12.2022 >>
Dostosowanie do WebApi 2023.a (23.0.2.0) (dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebApi 2023.a.
![]()
![]()
Dodanie możliwości dodawania kontrahentów z poziomu aplikacji mobilnej (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W uprawnieniach użytkowników mobilnych rozwiązania Symfonia Mobilny Handel zostało dodane uprawnienie do dodawania kontrahenta z poziomu aplikacji mobilnej (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych). Użytkownik handlowy nadaje uprawnienia wybranym użytkownikom mobilnym poprzez zaznaczenie lub odznaczenie pola wyboru obok danego uprawnienia. Uprawnienie Dodawanie kontrahenta pozwala na dodawanie kontrahentów w aplikacji mobilnej z modułów Odbiorcy, Zamówienia, Paragony.
![]()
Dodanie nowego kontrahenta z poziomu kartoteki Odbiorcy jest możliwe po kliknięciu ikony z plusem znajdującej się w prawym dolnym rogu.
Dodanie nowego kontrahenta w kartotece Zamówień lub Paragonów jest dostępne w trakcie tworzenia dokumentu po kliknięciu w pole Odbiorca na ekranie danych kontrahenta. Nowo dodany kontrahent automatycznie uzupełnia pole nabywcy. Handlowiec ma możliwość wybrania istniejącego nabywcy lub dodania nowego klikając w pole Nabywca.
![]()
Po kliknięciu w pole Dodaj nowego na ekranie wyświetli się okno z danym do uzupełnienia. Wymagane pola do uzupełnienia to: kod i nazwa kontrahenta oraz numer NIP lub PESEL.
![]()
Po wprowadzeniu oraz zapisaniu danych nowo dodany kontrahent wyświetla się na liście odbiorców ze statusem Nowy do weryfikacji.
![]() W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel z poziomu kartoteki Kontrahenci po wybraniu kontrahenta użytkownik ma możliwość zmiany jego statusu. W systemie prezentowane są typy statusów: •Nowy do weryfikacji - handlowiec ma możliwość tworzenia zamówień, paragonów, akcji merchandisingowych oraz edytowania nabywcy związanego z danym kontrahentem; •Zweryfikowany – umożliwia tworzenie dokumentów zamówień, paragonów, faktur oraz akcji merchandisingowych powiązanych z danym kontrahentem; •Odrzucony - handlowiec może wystawić paragon oraz utworzyć akcję merchandisingową powiązane z danym kontrahentem z poziomu aplikacji mobilnej.
![]()
Akcja dodania nowego kontrahenta oraz dodania nowego odbiorcy jest widoczna w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel z poziomu Mobilny Handel>Wizyty. Dodany kontrahent jest automatycznie przypisany do handlowca. Nowo dodany nabywca nie ma automatycznie przypisanego wymiaru mh Mobilny Handel co powoduje, że nie jest widoczny w aplikacji mobilnej. Obie akcje są oznaczone ikonkami, które oznaczają nowo dodanego odbiorcę lub nabywcę.
![]()
Androidowy przycisk wstecz na oknie logowania i menu głównym powoduje zamknięcie aplikacji (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.12; dla Handlu 2023 od 23.0.1.4)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel w oknie logowania i menu głównym została dodana możliwość zamknięcia aplikacji po kliknięciu androidowego przycisku wstecz. |
Zmiany w wersji 2023.c (23.0.1.3)
Dodanie grupowego usuwania rabatów na pozycji poprzez wpisanie 0 (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3).
W aplikacji Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość grupowego usuwania rabatów na każdej z pozycji poprzez wpisanie w pole wartości 0.
Handlowiec ma możliwość przyznania kontrahentowi rabatu, wybierając trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie korzystając z przycisku Ustaw rabat. Po wpisaniu rabatu
![]()
Dodanie do ustawień globalnych ustawienia "Pokaż nieaktywnych odbiorców" (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny handel zostało dodane ustawienie Pokaż nieaktywnych odbiorców (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia - Mobilny Handel). Użytkownik określa, czy nieaktywni odbiorcy mają wyświetlać się w aplikacji. Zaznaczenie pola wyboru powoduje, że odbiorcy o statusie nieaktywny będą widoczni na listach kontrahentów w mobilnej aplikacji, natomiast odznaczenie pola wyboru powoduje, że odbiorcy o statusie nieaktywnym nie będą wyświetlani.
![]()
Opcja ustawienia statusu odbiorców dostępna jest w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce kontrahenta w zakładce Dane dodatkowe.
![]()
Informacja o statusie odbiorcy wyświetlana jest w aplikacji mobilnej po kliknięciu w Szczegóły wybranego kontrahenta w module Odbiorcy.
![]()
Dodanie do ustawień globalnych ustawienia "Pokaż nieaktywne towary" (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel zostało dodane ustawienie Pokaż nieaktywne towary (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Ustawienia - Mobilny Handel).
Użytkownik określa, czy nieaktywne towary mają wyświetlać się w aplikacji. Zaznaczenie pola wyboru powoduje, że towary o statusie nieaktywnym będą widocznie na listach towarów w mobilnej aplikacji, natomiast odznaczenie pola wyboru powoduje, że towary o statusie nieaktywny nie będą prezentowane.
![]()
Opcja ustawienia statusu towarów dostępna jest w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce towaru w zakładce Dane dodatkowe.
![]()
Informacja o statusie towaru wyświetlana jest w aplikacji mobilnej po wejściu w Szczegóły towaru.
![]()
Dodanie uprawnienia dla użytkowników mobilnych do wyświetlania kodu dostawy, dostawcy, daty dostawy (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.11; dla Handlu 2023 od 23.0.1.3)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość definiowania uprawnień dla użytkowników mobilnych do wyświetlenia kodu dostawy, dostawcy oraz daty dostawy. (Ustawienia>Rozwiązania dodatkowe>Uprawnienia użytkowników mobilnych).
![]()
Po przejściu do ustawień Uprawnienia użytkowników mobilnych wyświetli się lista uprawnień, które będą widoczne w aplikacji mobilnej. Użytkownik określa, które uprawnienie będzie dostępne w aplikacji poprzez zaznaczenie lub odznaczenie pola wyboru, podczas tworzenia zamówienia, faktury lub paragonu. Zaznaczone pozycje w grupie uprawnień Dostawy wyświetlane są w aplikacji mobilnej po kliknięciu w wybraną dostawę towaru podczas tworzenia zamówienia, faktury lub paragonu.
![]()
Należy pamiętać, że dostawy widoczne są w aplikacji jeśli w ustawieniach ogólnych dodatku dla dokumentu wybrane jest zakładanie rezerwacji Ze wskazaniem dostaw.
Inne zmiany •Dostosowanie do Androida 13. •Poprawa pobierania wartości wymiarów kontrahentów i towarów. •Poprawa wydruku z aplikacji mobilnej dokumentów bez kontrahenta. |
Zmiany w wersji 2023.b (23.0.1.2)
Dodana została możliwość definiowania dla użytkowników mobilnych wielu schematów z typami dokumentów. Wymagana jest weryfikacja schematów dla użytkowników, którzy posiadali indywidualnie skonfigurowane typy i serie dokumentów zamówień/paragonów/faktur. (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10; dla Handlu 2023 od 23.0.1.2)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość definiowania wielu schematów typów dokumentów dla użytkowników mobilnych. Ustawienia typu i serii dokumentów dla zamówień, faktur i paragonów zostały przeniesione z ustawień globalnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny Handel) oraz ustawień użytkowników mobilnych (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe> Użytkownicy mobilni) do nowej kartoteki Schematy typów dokumentów (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Schematy typów dokumentów).
Po przejściu do ustawień Schematy typów dokumentów w zakładce Schematy Dokumentów użytkownik ma możliwość zdefiniowania nowych schematów typów dokumentów oraz usunięcia istniejących. Aby dodać nowy schemat należy uzupełnić jego nazwę, charakter dokumentu (Zamówienie, Faktura lub Paragon) wybrać typ i serie dokumentu oraz określić typ obsługi dokumentu.
![]()
W zakładce Mobilny handel użytkownik ma możliwość wyboru, które schematy zdefiniowane.
![]()
![]()
Dodatkowa weryfikacja ustawień typu i serii dokumentu oraz rejestru płatności podczas dodawania płatności z aplikacji mobilnej (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10; dla Handlu 2023 od 23.0.1.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana weryfikacja czy ustawienia typu i serii płatności oraz rejestr płatności zostały ustawione (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ustawienia – Mobilny handel – Ustawienia ogólne).
Jeżeli typ i seria dokumentu płatności (KP) nie zostaną ustawione, wówczas przy wystawianiu płatności gotówkowej wyświetli się komunikat „Brak ustawienia typu i/lub serii dokumentu płatności”. Taki sam komunikat wyświetli się podczas płatności terminalem jeśli nie zostanie ustawiony typ i seria dokumentu płatności (Karta).
![]()
Jeżeli rejestr płatności nie zostanie ustawiony przy płatności za pomocą terminala wyświetli się komunikat Brak ustawionego rejestru płatności.
![]()
Rozbudowa mechanizmu wyświetlania cen sprzedaży w aplikacji mobilnej o możliwość zdefiniowania listy cen a nie tylko jednej ceny sprzedaży (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10; dla Handlu 2023 od 23.0.1.2)
W ustawieniach modułu Symfonia Mobilny Handel wyświetlanie cen sprzedaży w aplikacji mobilnej zostało rozbudowane o możliwość zdefiniowania listy cen (Ustawienia > Rozwiązania dodatkowe > Ceny sprzedaży w mobilnej aplikacji). ![]() Po przejściu do ustawień Ceny sprzedaży w mobilnej aplikacji wyświetli się lista typów cen, które będą widoczne w aplikacji mobilnej. Użytkownik określa, które typy cen mają wyświetlać się w aplikacji poprzez zaznaczenie lub odznaczenie pola wyboru w kolumnie Dostęp (na liście wyświetlają się wszystkie aktywne typy cen określone w ustawieniach typów cen Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel – Ustawienia > Typy cen). Jeżeli typ ceny wyświetlony jest na czerwono oznacza, że został odznaczony w kartotece Typy cen.
![]()
Wartości cen sprzedaży pobierane są z formatki towaru.
![]()
Informacja o cenie sprzedaży jest wyświetlana w aplikacji mobilnej na liście w kartotece towarów oraz w szczegółach wybranego towaru. Typy cen, które w ustawieniach Ceny sprzedaży w mobilnej aplikacji wyświetlone są na czerwono w rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel prezentowane są bez wartości.
![]()
![]()
Dodanie możliwości wyboru rodzaju wydruku podczas wysyłki do dystrybutora, odbiorcy, Customer Service oraz handlowca. Maile do dystrybutorów wysyłane są z dokumentami w formacie PDF, a nie w treści wiadomości jak było w poprzednich wersjach rozwiązania (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10; dla Handlu 2023 od 23.0.1.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość wskazania rodzaju wydruku dokumentu jaki ma zostać wysłany mailem do wybranych adresatów (dystrybutora, odbiorcy, Customer Service oraz handlowca).
Podczas tworzenia dokumentu zamówienia po zaznaczeniu ustawienia czy wysłać mail do wybranego adresata pojawia się opcja Typ wydruku, w której użytkownik może wybrać czy wysłany dokument ma być Bez cen czy Z cenami. W przypadku tworzenia faktur i paragonów dostępny jest tylko typ wydruku Z cenami.
![]()
Rodzaje wydruków jakie zostały wybrane dla poszczególnych adresatów podczas tworzenia ostatniego dokumentu są zapamiętywane lokalnie na urządzeniu użytkownika mobilnego oraz automatycznie ustawiane podczas tworzenia kolejnego dokumentu. Jeśli dokument został wysłany wybrane rodzaje wydruków zostają zapisane również na serwerze i uwzględnione podczas kolejnej synchronizacji typów wydruków dokumentów.
![]()
Po wybraniu wysyłki maila z opcją Bez cen do wybranego adresata zostanie wysłany mail z dokumentem w formacie PDF, w którym lista towarów nie zawiera cen.
![]()
W przypadku zaznaczenia typu wydruku Z cenami wysłany zostanie dokument w formacie PDF zawierający listę towarów wraz z cenami.
![]()
Dostosowanie aplikacji mobilnej do komunikacji typu „Posnet” z drukarkami fiskalnymi (dla Handlu 2022.2.a od 22.20.2.10; dla Handlu 2023 od 23.0.1.2)
W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel została dodana możliwość powiązania aplikacji mobilnej z drukarkami fiskalnymi typu „Posnet”.
Aby połączyć drukarkę należy skorzystać z Ustawień aplikacji mobilnej. W sekcji Konfiguracji drukarki fiskalnej należy wybrać drukarkę, a następnie ustawić Rodzaj komunikacji z drukarką jako Posnet.
![]() Inne zmiany •Poprawa dodawania wizyt na planerze w aplikacji mobilnej. •Poprawa wyświetlania powiadomień na wersji Androida niższej niż 8.0. |
Zmiany w wersji 2023.a (23.0.1.1)
Dostosowanie do Symfonii 2023 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do Symfonii w wersji 2023.
![]()
Dostosowanie do WebAPI 2023 (dla Handlu 2023 od 23.0.1.1)
Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel zostało dostosowane do WebAPI 2023.
![]() |