Dokumentacja techniczna > Aktywacja na kluczu sprzętowym

Drukuj

Aktywacja na kluczu sprzętowym

Klucz sprzętowy otrzymany przy zakupie programu nie zawiera żadnych aktywacji. Praca z programem jest możliwa przez 60 dni. W tym czasie należy zarejestrować program i uzyskać kod aktywacji, który następnie należy wprowadzić do klucza. Od momentu wprowadzenia aktywacji możliwa jest praca z programem bez ograniczeń czasowych.

 

Przy zmianie rocznikowej programu, niezbędna jest nowa aktywacja! Przykładowo z Mała Księgowość 2017 (MKP270) do Księgowości 2018 (MKP280) Natomiast w przypadku zmiany literowej, ponowna aktywacja nie jest wymagana.

 

Aby otrzymać kod aktywacji, konieczne jest wysłanie do Symfonia sp. z o.o. karty rejestracyjnej, zawierającej wszystkie dane niezbędne do wydania kodu aktywacji, aby wygenerować i wysłać taką kartą, należy:

 

Jeśli dopiero zaczynamy pracować z kluczem sprzętowym, bądź na komputerze nie ma zainstalowanego oprogramowania do klucza sprzętowego należy pobrać i zainstalować program:

Serwer kluczy sprzętowych

Dokumentacja do klucza sprzętowego

 

 

1.Aby wygenerować kartę rejestracyjną, należy w menu start systemu Windows wpisać Programowanie oraz uruchomić aplikację Programowanie kluczy sprzętowych.
Domyślna ścieżka do programowania kluczy sprzętowych (C:\Program Files (x86)\Symfonia\HK)

 

dt_aktyw_101

 

2.Po uruchomieniu aplikacji widzimy programy które są aktywowane na kluczu, jeśli chcemy aktywować nowy program wybieramy przycisk Aktywuj.

 

 Jeśli po kliknięciu przycisku „Aktywuj” otrzymamy błąd – „(24) Błąd odczytu danych klucza” oznacza to że klucz sprzętowy nie jest wpięty do komputera przy którym się znajdujemy, jeśli jest – przepinamy w inny port USB

 

 

dt_aktyw_102

 

3.Po kliknięciu przycisku Aktywuj pojawia się okno jak poniżej. W pierwsze pole podajemy numery seryjne od naszego programu, następnie wybieramy przycisk Generuj i na koniec Zarejestruj program.

dt_aktyw_103

 

4.Na kolejnych stronach karty rejestracyjnej uzupełniamy informacje o firmie która zakupiła program zgodnie z danymi na fakturze zakupu.

hmtoggle_plus1Przykładowe okna

 

5.Po wypełnieniu karty rejestracyjnej, mamy do wyboru dwie możliwości:

a.Jeśli na komputerze zainstalowany jest program do obsługi poczty mailowej – Wybieramy opcję Wyślij e-mail.

dt_aktyw_112

 

b.Następnie pojawi się okno pytające o dostęp do poczty mailowej w którym wybieramy opcję Zezwalaj.

dt_aktyw_113

 

Po kliknięciu zezwalaj, sprawdzamy naszą pocztę czy udało się wysłać maila z załącznikiem karta.xml na adres [email protected] jeśli nie, postępujemy jak w przypadku podpunktu b.

 

c.Jeśli na komputerze nie mamy zainstalowanego programu do obsługi poczty mailowej, klikamy w ikonę „trzech kropek” 

dt_aktyw_114

 

Następnie w oknie które się pojawi, wybieramy dogodną dla nas lokalizację do zapisania pliku.  

 

Jeśli aktywujemy kilka programów na raz, w przypadku zapisywania plików w tym samym miejscu – otrzymamy komunikat informujący o tym że plik już istnieje. Wystarczy że wybierzemy opcję „Podmień” Nazwa „karta.xml” nie może być modyfikowana, gdyż automat rejestracyjny po zmianie nazwy pliku może odrzucić kartę.

 

 

dt_aktyw_115

 

Po wskazaniu miejsca, potwierdzamy przyciskiem Zapisz następnie logujemy się do naszej poczty. Piszemy nowego maila na adres [email protected] oraz dodajemy załącznik karta.xml z wybranego przez nas miejsca. Domyślnie zalecamy pulpit aby Państwo mieli jak najłatwiejszy dostęp. Temat i treść wiadomości może pozostać pusty, najważniejszy jest załącznik.

W przypadku ponownej aktywacji tej samej wersji programu, kartę należy wysłać wraz z opisem sytuacji (dlaczego potrzebna jest ponowna aktywacja) na [email protected] 

 

6.Po 30-60 minutach od wysłania karty rejestracyjnej (w przypadku wysłania na [email protected] proces aktywacji trwa zazwyczaj do 2/3 dni) otrzymają Państwo kod aktywacji, należy go wprowadzić do Programowania kluczy sprzętowych aby aktywować program:

 

a.Uruchamiamy programowanie kluczy sprzętowych (Domyślna ścieżka do programowania kluczy sprzętowych C:\Program Files (x86)\Symfonia\HK

dt_aktyw_116

 

b.Po uruchomieniu aplikacji, wybieramy przycisk Aktywuj.

 

dt_aktyw_117

 

c.Następnie podajemy raz jeszcze nasz numer seryjny, klikamy generuj oraz w 4 pole – wprowadzamy otrzymany drogą mailową kod aktywacji, potwierdzamy przyciskiem Aktywuj.

 

dt_aktyw_118

 

d.Otrzymujemy komunikat Dane zostały zapisane – nasz program został prawidłowo aktywowany.