Rozrachunki > Lista rozrachunków - okno Rozrachunki

Drukuj

Lista rozrachunków – okno Rozrachunki

Tabela prezentuje listę dokumentów rozpoczynających transakcje, które są zgodne ze zdefiniowanymi wcześniej kryteriami wyboru – Kryteria wyboru rozrachunków – okno Wyszukiwanie rozrachunków. Mogą to być rozrachunki z jednym wskazanym kontrahentem (pracownikiem, urzędem) na podanym koncie, z jednym kontrahentem (pracownikiem, urzędem) na wszystkich jego kontach lub ze wszystkimi kontrahentami (pracownikami, urzędami) zbiorczo.

Nazwy kolumn są jednocześnie przyciskami do sortowania. Jeżeli zaznaczysz niektóre pozycje (znak V w lewej skrajnej kolumnie), w podsumowaniu na dole zostaną uwzględnione tylko wybrane należności i zobowiązania.

Jeżeli wybierzesz jedną z walut z rozwijanej listy walut w górnej, prawej części okna, na liście pokażą się tylko te dokumenty, w których wprowadzono zapisy w wyselekcjonowanej jednostce pieniężnej.

Po wybraniu wyświetlania kolumny Waluta kwoty dokumentu zostaną wyświetlone w tych jednostkach pieniężnych, w których zostały wprowadzone. Jeżeli kolumna nie jest zaznaczona, kwoty dokumentów będą wyświetlane w złotówkach.

Rozrachunki na liście są prezentowane w cieniowanych wierszach, które wspomagają odczyt wpisów dla poszczególnych transakcji.

 

Elementy oknaElementy okna

 

Przyciski poleceńPrzyciski poleceń

 

Ponadto, korzystając z kombinacji klawiszy Alt+D lub naciskając prawy przycisk myszy i wybierając z menu pozycję Dłużnik eksport rozrachunków można wyeksportować rozrachunki z wybranymi  dłużnikami do programu zewnętrznego PC Dłużnik (pod warunkiem, że użytkownik posiada w programie prawo dostępu do danych osobowych oraz współpracy z programem PC Dłużnik).

 

Z menu podręcznego można wybrać raport Aktualizuj status e-Przelewów. Raport służy do aktualizowania w programie Finanse i Księgowość statusu przelewów elektronicznych usuniętych z listy przelewów do wysłania w programie EDS. Raport wykonuje się w oknie Rozrachunków. Raport można wykonać dla dokumentów zapisanych do bufora i ksiąg.

 

Okno Rozrachunki zasadniczo  podzielone jest na dwie części:

 

1. lewą, w której przyciskiem (w lewym-górnym obszarze):

aaa-rozr4a lub przycisk Parametry – można przejść do okna Wyszukiwanie rozrachunków, aby sprecyzować kryteria wyboru rozrachunków (patrz: Kryteria wyboru rozrachunków – okno Wyszukiwanie rozrachunków),

aaa-rozr1a – można zmienić widok okna – wyłączyć jego lewą część;

aby powrócić do widoku dwuczęściowego okna, należy użyć przycisku aaa-rozr2a (w lewym-dolnym obszarze);

podobnie działa skrót klawiszy Alt+W, który powoduje wyłączenie/włączenie lewego panelu okna.

2.prawą, ogólnofunkcyjną z przyciskami poleceń opisanymi powyżej.

 

Kolumny, które mają być wyświetlane na ekranie można określić (kliknięciem myszą) w odpowiednim wierszu listy kolumn, wywoływanej skrótem klawiszy Alt+O.

 

 

Zobacz także:

Prowadzenie rozrachunków

Wprowadzanie transakcji nierozliczonych

Wykresy graficzne RaportyGraficzne