Sprawy > Uprawnienia do teczek i spraw

Drukuj

Uprawnienia do teczek i spraw

Domyślnie, do każdej utworzonej teczki uprawnieni zostają – wszyscy pracownicy działu, na którym została utworzona teczka oraz wszyscy użytkownicy, którzy mają prawa do jednostki do działu.

 

Dodatkowo, będąc w dziale, w którym znajduje się teczka bądź mając uprawnienia do użytkownika mamy również uprawnienie do wszystkich spraw utworzonych przez tego użytkownika.

 

Mamy zatem dwa uprawnienia:

uprawnienie do teczki, dzięki któremu możemy tworzyć nowe sprawy w teczce bez możliwości oglądania utworzonych spraw przez innych użytkowników.

uprawnienie do spraw, które utworzyli inni użytkownicy, ale bez możliwości tworzenia własnych, nowych spraw.

 

Powyższe dwa uprawnienia możemy nadać poprzez przejście do Kategorii Spraw (w Ustawieniach aplikacji zakładka Ustawienia Ogólne).

 

img_sod_153

 

Po wybraniu kategorii spraw, wybieramy przycisk Edycji i przechodzimy do zakładki Teczki / Dostępność.

 

W tym miejscu możemy zobaczyć, na jakich działach utworzone są teczki (zaznaczone checkboxem) oraz kolejne dwie ikony informują nas o dodatkowych uprawnieniach – do teczek i spraw.

 

img_sod_154

 

Wybierając pierwszą ikonę, czyli opcję Zarządzaj domyślnymi uprawnieniami do teczki możemy zdecydować, który z użytkowników systemu może mieć uprawnienie do wszystkich utworzonych sprawach w ramach tej teczki.

 

img_sod_155

 

Po wybraniu użytkownika i zaznaczeniu strzałki możemy zdecydować jaki poziom uprawnień nadać.

 

Do wyboru mamy:

Odczyt – dostęp do kartoteki sprawy bez możliwości zarządzania zawartością zakładek, jednak z możliwością tworzenia spraw podrzędnych i dodawania komentarzy.

Zapis zadań i dokumentów – zarządzanie zawartością zakładek Terminarz oraz Dokumenty, działa gdy nadane jest prawo do odczytu, jeśli mamy odpowiednie uprawnienia do dokumentów.

Zarządzanie (karta Ogólne i Uprawnienia) – zarządzanie zawartością zakładki Ogólne oraz możliwość nadawania uprawnień do spraw, działa gdy nadane jest prawo do odczytu.

Oglądanie wszystkich dokumentów oraz terminarza – prawo do odczytu zawartości zakładek Dokumenty oraz Terminarz bez możliwości dodawania, działa gdy nadane jest prawo do odczytu.

Powiadomienia o nowych dokumentach, zadaniach i komentarzach – prawo do otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych dokumentów w zakładce Dokumenty, zadań w zakładce Terminarz oraz komentarzy w zakładce Komentarze kartoteki sprawy.

 

img_sod_156

 

Kolejną opcją uprawnień jest Teczka została udostępniona. Zarządzaj udostępnieniem, dzięki której możemy zdecydować, który z użytkowników powinien móc dodawać nowe sprawy do teczki.

 

img_sod_157

 

Podsumowując, uprawnienia do spraw przyznawane są na kilku poziomach:

bezpośrednio w kartotece sprawy - najważniejsze z punktu widzenia zarządzania kartoteką

w kategoriach spraw - uprawnienia domyślne dla spraw zakładanych w wybranej teczce - są nadpisywane przez uprawnienia nadawane bezpośrednio w kartotece

w kartotece pracownika - poprzez prawa do jednostek

w kartotece pracownika poprzez dodanie do grupy OBSŁUGA SPRAW - DOSTĘP

domyślne uprawnienia - uprawnienia nadawane po założeniu sprawy przez dowolnego użytkownika w teczce udostępnionej danemu działowi, np. po założeniu sprawy w teczce w dziale handlowym wszyscy z tego działu zostaną uprawnieni do odczytu sprawy, niezależnie od tego, przez kogo będzie ona założona.

 

Jakie sprawy mogę otworzyć?

Aby wyświetlić zawartość kartoteki sprawy, niezbędne jest to, aby użytkownik był w grupie OBSŁUGA SPRAW - DOSTĘP oraz nie może nam zostać odebrane prawo do odczytu w kartotece sprawy.

Jeśli tworzymy sprawę w teczce, automatycznie uprawniane są do niej osoby, które mają dostęp do tej teczki. Sprawy mogą też być udostępniane pojedynczo.

Dodatkowo, jeśli jesteśmy opiekunami klientów i inny użytkownik utworzy sprawę dla któregoś z nich, jesteśmy automatycznie uprawniani do odczytu tej sprawy.

 

Kiedy mogę dodawać sprawy?

Aby zakładać sprawy konieczne jest:

posiadanie dostępu do co najmniej jednej teczki.

użytkownik musi być w grupie OBSŁUGA SPRAW – DOSTĘP.

 

Kiedy mogę modyfikować dane w kartotece sprawy i w jakim zakresie?

Aby edytować zawartość poszczególnych zakładek kartoteki sprawy niezbędne jest bycie w grupie OBSŁUGA SPRAW – DOSTĘP. Wtedy:

możemy modyfikować sprawy utworzone przez nas.

możemy modyfikować sprawy, które możemy otworzyć, w zakresie regulowanym prawami przyznanymi w kartotece.

możemy modyfikować sprawy jednostek, do których mamy dostęp.

 

Kiedy mogę zamknąć sprawę?

Do zamykania spraw niezbędne jest posiadanie uprawnień w kartotece sprawy:

Odczyt,

Zarządzanie (zakładka Ogólne i Uprawnienia).

 

Kiedy mogę usunąć sprawę?

Do zamykania spraw niezbędne jest posiadanie uprawnień w kartotece sprawy:

Odczyt,

Zapis zadań i dokumentów,

Zarządzanie (zakładka Ogólne i Uprawnienia).