Repozytorium Dokumentów > e-Deklaracje

Drukuj

e-Deklaracje

Moduł e-Deklaracje umożliwia wysyłanie z modułów finansowo‑księgowego i kadrowo‑płacowego deklaracji podatkowych w formie elektronicznej bezpośrednio do platformy e‑Deklaracje Ministerstwa Finansów. Proces składania deklaracji elektronicznych przebiega w pełni automatycznie. Potwierdzenie złożenia deklaracji jest przesyłane natychmiast po wysłaniu deklaracji, a dostęp on‑line do urzędów elektronicznych jest ograniczony jedynie godzinami działania bramki.

 

Moduł pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do standardowego przygotowania formularzy podatkowych oraz comiesięcznych deklaracji. W szczególności ułatwia pracę płatnikom VAT. Przynosi wymierne oszczędności finansowe poprzez wyeliminowanie konieczności drukowania deklaracji dla urzędów, zakupu kopert i znaczków oraz dokonywania opłat za przesłanie deklaracji drogą tradycyjną.

 

Wysłane deklaracje, przechowywane są wraz z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO) w Repozytorium Dokumentów, co umożliwia proste i szybkie wyszukanie odpowiedniego dokumentu. Rozbudowane możliwości filtrowania dokumentów znacznie usprawniają zarządzanie zarówno pojedynczymi deklaracjami, jaki i ich grupami.

 

Wysoki poziom bezpieczeństwa dokumentów przesyłanych za pośrednictwem aplikacji oraz zachowanie poufności przesłanych informacji zapewnia system szyfrowania danych.

 

Korzystanie z modułu e-Deklaracje to najdogodniejszy sposób wysyłania deklaracji podatkowych, wygenerowanych w postaci plików XML z modułów finansowo‑księgowych i kadrowo‑płacowych. Wymaga zastosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

 

Program w pełni integruje się z programem Symfonia ERP Finanse i Księgowość.