Współpraca z Symfonia ERP Finanse i Księgowość > Import faktur sprzedaży i zakupu

Drukuj

Import faktur sprzedaży i zakupuz Repozytorium Dokumentów do FK

Każda otrzymana faktura elektroniczna może być zarejestrowana w Repozytorium Dokumentów, bez względu na jej format. Jeżeli pobierana faktura sprzedaży nie ma dekretacji wykonanej w Symfonia ERP Handel, wówczas pojawia się informacja o braku możliwości jej pobrania z Repozytorium.

 

W Symfonia ERP Finanse i Księgowość można pobierać faktury sprzedaży i zakupu z Repozytorium Dokumentów. Dostępne są dwie opcje takiego importu:

1.Import grupowy – dostępny z menu Firma po wybraniu polecenia Pobierz z Repozytorium. Umożliwia zaimportowanie wielu faktur sprzedaży lub zakupu bezpośrednio z Repozytorium Dokumentów. W czasie importu do bufora Symfonia ERP Finanse i Księgowość zapisywane są dokumenty wypełnione danymi na podstawie danych z importowanych faktur. Mogą to być dane pobrane z faktury, jak również dane wprowadzone w module Symfonia ERP Handel.

img_fkf_01

 
Po pojawieniu się okna Wybór elementów: Dokumenty zakupu lub faktury sprzedaży Repozytorium Dokumentów należy zaznaczyć faktury, które mają zostać zaimportowane i kliknąć przycisk Użyj. Faktury pojawią się w buforze Symfonia ERP Finanse i Księgowość.

2.Import pojedynczej faktury – dostępny bezpośrednio w oknie wprowadzania dokumentu do bufora. Po wybraniu operacji Pobierz (ramka Faktura) program umożliwia wybranie dokumentu, który ma zostać zaimportowany do bufora modułu Finanse i Księgowość. Po wybraniu faktury, w oknie wprowadzania dokumentu w module Finanse i Księgowość dane (jeśli są znane) wypełniane są automatycznie.

img_fkf_02

 

Ze względu na różnorodność dostępnych formatów e-faktur na rynku, nie wszystkie dane mogą być rozpoznane przez Symfonia ERP Finanse i Księgowość, dlatego część informacji należy uzupełnić w dokumentach w buforze Finanse i Księgowość po zakończeniu importu.