Aplikacja mobilna – tryb pracy kody własne > Przesunięcia towaru w obrębie danego magazynu i przesunięcia międzymagazynowe > Nieawizowane przesunięcia w obrębie jednego magazynu > opcja Przesuń (nieawizowane)

Drukuj

moduł Przesuń

Magazynier ma możliwość obsługi również nieawizowanych przesunięć z poziomu aplikacji mobilnej. Nieawizowane przesunięcie towaru można wykonać poprzez skanowanie etykiety towaru, bądź wybierając w menu głównym opcję Przesuń.

 

Po otwarciu modułu przesunięć magazynowych na ekranie wyświetli się z lista dokumentów do przesunięcia. W celu wykonania nieawizowanego przesunięcia wybranego towaru należy skorzystać z przycisku „+”.

 

imgmm_23_08_561

 

Na ekranie zostanie wyświetlone okno opcji, w którym użytkownik ma możliwość wyboru zmiany lokalizacji w obrębie jednego magazynu lub pomiędzy magazynami.

 

imgmm_23_08_562

 

Magazynier może zrealizować nieawizowane przesunięcie MM- w obrębie jednego magazynu z poziomu modułu na trzy sposoby: poprzez skanowanie kodów QR – opcja Skanuj, poprzez zeskanowanie kodu, nazwy lub kodu EAN towarów – nowy mechanizm skanowania oraz wyszukiwarkę towarów.

 

Skanowanie kodów QR

Aby zrealizować przesunięcie za pomocą skanowania należy kliknąć przycisk Skanuj.

 

imgmm_23_08_563

 

Gdy skaner zostanie uruchomiony należy zeskanować etykietę towaru, a następnie przejść do skanowania etykiety lokalizacji docelowej (należy na dole okna zmienić ustawienie na Skanowanie docelowe). W przypadku przesunięcia kilku towarów do tej samej lokalizacji należy kolejno zeskanować etykiety wybranych towarów, po czym zeskanować etykietę lokalizacji, do której mają zostać zaczytane. Po zeskanowaniu kodu QR lokalizacji wyświetli się pytanie wymagające potwierdzenia przesunięcia zeskanowanych towarów do wybranej lokalizacji. Aby przesunąć kolejne towary należy powtórzyć opisane kroki.

 

imgmm_23_08_564

 

imgmm_23_08_565

 

W sytuacji, gdy data dokumentu MM- jest wcześniejsza niż data dostawy przypisanej do etykiety nie będzie możliwości zeskanowania towaru. Pojawi się stosowny komunikat.

 

imgmm_23_08_566

 

Podczas skanowania etykiet zbiorczych/półzbiorczych towarów etykiety nie są dzielone w przypadku przesunięcia całej ilości z dostawy. Dodatkowo magazynier musi wydać całą ilość towaru z etykiety, jeśli włączone są ustawienia „Cała ilość z etykiety zbiorczej”, „Cała ilość z etykiety półzbiorczej” lub wymiar „mm Podział ilościnie został zaznaczony na formatce towaru.

 

Jeśli wymiar „mm Podział ilości” jest zaznaczony po zeskanowaniu etykiety zbiorczej/półzbiorczej na ekranie wyświetli się okno, w którym należy podać ilość towaru do przesunięcia (ilość towaru nie może być mniejsza lub równa 0). Jeśli dla przesunięć włączone jest ustawienie Automatycznie ustawiaj ilość z odpowiedzi podczas skanowania ilość zostanie uzupełniona automatycznie.

 

W oknie dialogowym może wyświetlać się nazwa lub kod zeskanowanego towaru (w zależności od wybranej opcji przy ustawieniu Wyświetlaj na dialogach dostępnego w ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn).

 

imgmm_23_08_567

 

Jeśli w oknie zostanie podana ilość mniejsza niż jest dostępna na etykiecie na ekranie zostanie wyświetlone pytanie o podział etykiety.

 

imgmm_23_08_568

 

Po zatwierdzeniu operacji etykieta zostanie podzielona – magazynier generuje, drukuje i nakleja na towary nowe etykiety.

 

imgmm_23_08_569

 

W przypadku zeskanowania etykiety zbiorczej/półzbiorczej dodanej częściowo do operacji wydania – na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.

 

imgmm_23_08_570

 

W celu realizacji przesunięcia bez dzielenia etykiety – należy na wyświetlonym komunikacie kliknąć OK – cała ilość z etykiety zostanie przesunięta (również ta zeskanowana na wydaniu). Przycisk Anuluj przerywa operację.

 

Dodatkowo w zależności od ustawienia Uwzględniaj nieaktywne towary po zeskanowaniu etykiety nieaktywnego towaru na ekranie wyświetli się komunikat „Brak towarów o podanym kodzie” (jeśli ustawienie jest wyłączone) lub „Wybrany towar jest nieaktywny czy chcesz kontynuować?” (jeśli ustawienie jest włączone). Po kliknięciu Tak nieaktywny towar zostanie dodany do dokumentu. Kliknięcie Nie powoduje zamknięcie komunikatu bez dodawania towaru.

 

imgmm_23_08_311

 

Podczas próby zeskanowania kodu lokalizacji docelowej pochodzącej z innego magazynu na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o braku możliwości przesunięcia towarów na inny magazyn.

 

imgmm_23_08_571

 

Magazynier ma możliwość zeskanowania etykiety paletowej podczas realizacji przesunięcia. Po zeskanowaniu etykiety paletowej wszystkie towary z palety zostaną dodane do dokumentu, nie ma możliwości przesunięcia części ilości towarów. Użytkownik nie musi skanować lokalizacji źródłowej, z której jest wydawany towar – do etykiety paletowej jest przypisana lokalizacja.

 

Po zeskanowaniu towarów i  wskazaniu lokalizacji docelowej użytkownik zamyka okno skanowania. Na ekranie wyświetlą się informacje o towarach do przesunięcia, takie jak: kod towaru, nazwa towaru (jeśli włączone jest ustawienie Wyświetlaj nazwę towaru), ilość, jednostka miary, lokalizacja źródłowa towaru oraz lokalizacja docelowa. Poniżej listy towarów do przesunięcia znajdują się przyciski pozwalające na podjęcie różnego rodzaju akcji.

 

Magazynier ma możliwość przefiltrowania pozycji dokumentu na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru. W tym celu należy kliknąć przycisk nad listą pozycji po prawej stronie ekranu. Otworzy się okno skanowania, w którym należy zeskanować kod EAN i/lub kod/nazwę towaru (w zależności od ustawienia Tryb skanowania kodów EAN). Po zeskanowaniu kod/nazwa zostanie wyświetlona w polu nad listą pozycji. Lista towarów dodanych do dokumentu zostaje przefiltrowana na podstawie zeskanowanego towaru.

 

imgmm_23_08_572

 

Obok filtra widoczne jest pole wyboru umożliwiające włączanie/wyłączanie filtrowania. Po zeskanowaniu kodu/nazwy filtrowanie zostaje automatycznie włączone – pole wyboru zostaje zaznaczone.

 

Po odznaczeniu pola wyboru filtrowanie listy pozycji zostaje wyłączone, ale zeskanowany kod nie zostaje usunięty. Aby ponownie podejrzeć przefiltrowaną listę pozycji należy zaznaczyć pole wyboru obok filtra – nie jest wymagane skanowanie kodu EAN/kodu/nazwy towaru.

 

imgmm_23_08_573

 

Aby zmienić lokalizację dla danego towaru należy zresetować zeskanowaną pozycję (przycisk X), po czym ponownie zeskanować dany towar i etykietę lokalizacji.

 

Aby zatwierdzić operację należy kliknąć przycisk Potwierdź widoczny na dole ekranu.

 

Wyszukiwarka towarów

W celu  skorzystania z wyszukiwarki należy kliknąć na ikonkę lupy znajdującą się z lewej strony, która uaktywni wyszukiwarkę towarów. Następnie należy podać kod lub nazwę towaru (bądź ich początkowe znaki), po czym wybrać z listy odpowiedni towar. Na liście pod wyszukiwarką znajdują się towary które posiadają stan magazynowy.

 

Po wskazaniu towaru, poniżej ukaże się lista lokalizacji, na których wybrany towar się znajduje wraz z informacją o ilości towaru w danej lokalizacji.

 

Zaznaczając widoczne z lewej strony pola wyboru użytkownik decyduje, z której lokalizacji wybrany towar ma zostać przesunięty. Po zaznaczeniu lokalizacji należy przejść dalej.

 

imgmm_23_08_574

 

Na ekranie wyświetlą się informacje o towarach do przesunięcia, takie jak: kod towaru, nazwa towaru (jeśli ustawienie Wyświetlaj nazwę towaru zostało włączone), ilość, jednostka miary oraz lokalizacja towaru (początkowo jest to tylko aktualna lokalizacja towaru; po zeskanowaniu lokalizacji docelowej również zostanie ona wyświetlona).

 

Magazynier ma możliwość przefiltrowania pozycji dokumentu na podstawie zeskanowanego kodu EAN towaru. W tym celu należy kliknąć przycisk nad listą pozycji po prawej stronie ekranu. Otworzy się okno skanowania, w którym należy zeskanować kod EAN i/lub kod/nazwę towaru (w zależności od ustawienia Tryb skanowania kodów EAN). Po zeskanowaniu kod/nazwa zostanie wyświetlona w polu nad listą pozycji. Lista towarów dodanych do dokumentu zostaje przefiltrowana na podstawie zeskanowanego towaru.

 

imgmm_23_08_575

 

Jeśli etykiety zostały zeskanowane w innej aktywnej operacji na ekranie pojawi się odpowiedni komunikat.

 

imgmm_23_08_576

 

Aby wykonać przesunięcie należy wskazać lokalizację docelową, na którą towary mają zostać przeniesione. W tym celu należy kliknąć przycisk Skanuj (należy na oknie skanowania wybrać ustawienie Skanowanie docelowe), a następnie zeskanować kod docelowej lokalizacji. Wyświetli się pytanie dotyczące dodania towarów do zeskanowanej lokalizacji. Przycisk Wróć pozwala opuścić skaner.

 

imgmm_23_08_577

 

imgmm_23_08_578

 

Po wskazaniu lokalizacji docelowej, jej kod zostanie wyświetlony w kolumnie Lokalizacja.

 

imgmm_23_08_579

 

Podczas przesunięcia towaru w obrębie jednego magazynu lokalizacją docelową może być także lokalizacja towarowa. Należy pamiętać, że na lokalizację towarową można dodać tylko jeden rodzaj towaru.  Przy próbie dodania innych towarów na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat.

 

imgmm_23_08_580

 

Magazynier ma możliwość zeskanowania etykiet innych towarów, korzystając z przycisku Skanuj.

 

W celu usunięcia pozycji z przesunięcia należy skorzystać z przycisku X. Wyświetli się pytanie o potwierdzenie wykonywanej przez użytkownika akcji. Przycisk OK usuwa wybraną pozycję z listy towarów do przesunięcia, zaś przycisk Anuluj umożliwia powrót do listy towarów bez usuwania tej pozycji.

 

Aby potwierdzić wykonywaną operację przesunięcia towarów należy kliknąć przycisk Potwierdź. Wyświetli się pytanie „Czy na pewno wysłać dokument?”, przycisk OK akceptuje wykonywaną operację.

 

imgmm_23_08_581

 

Nowy mechanizm skanowania

Aby skorzystać z nowego mechanizmu skanowania należy w ustawieniach aplikacji mobilnej włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania. Ustawienie działa tylko na wbudowanych skanerach lub skanerach Bluetooth.

 

Na górze ekranu widoczny jest zielony pasek informujący użytkownika, że włączony został wbudowany skaner. Po kliknięciu w zielony pasek zostanie rozwinięty przycisk Odśwież, który służy do odświeżania skanera (ponowne przejście w tryb skanowania).

 

img_mm_773

 

W celu wyszukania towarów do przesunięcia magazynier skanuje kod/nazwę lub kod EAN towaru (bądź ich początkowe znaki) bez uruchamiania okna skanowania. Na liście pod wyszukiwarką wyświetlą się towary, które posiadają stan magazynowy.

 

img_mm_774

 

img_mm_775

 

Po wskazaniu towaru, poniżej ukaże się lista lokalizacji, na których wybrany towar się znajduje wraz z informacją o ilości towaru w danej lokalizacji.

 

Zaznaczając widoczne z lewej strony pola wyboru użytkownik decyduje, z której lokalizacji wybrany towar ma zostać przesunięty. Po zaznaczeniu lokalizacji należy przejść dalej.

 

img_mm_776

 

 

Na ekranie wyświetlą się informacje o towarach do przesunięcia, takie jak: kod towaru, nazwa towaru (jeśli ustawienie Wyświetlaj nazwę towaru zostało włączone), ilość, jednostka miary oraz lokalizacja towaru (początkowo jest to tylko aktualna lokalizacja towaru) po zeskanowaniu lokalizacji docelowej również zostanie ona wyświetlona).

 

img_mm_777

 

 

Dalsza ścieżka nieawizowanego przesunięcia w obrębie jednego magazynu jest taka sama jak podczas przesunięcia poprzez wyszukiwarkę towarów.

 

W przypadku przesunięcia w obrębie jednego magazynu, w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel nie są wystawiane dokumenty MM. Jeśli magazynier wykona przesunięcie wszystkich towarów z danej dostawy, następuje wtedy zmiana lokalizacji dostawy. Może również nastąpić zmiana kodu dostawy, jeśli wybrano taką opcję w ustawieniach. Natomiast jeśli przesunięta zostanie tylko część towarów z dostawy, to w wyniku takiej operacji dostawa ta zostanie podzielona.

 

W systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel na formatce dokumentu w polu własnym mm Data wystawienia dokumentu zapisywana jest dokładna data i godzina wystawienia dokumentu.

 

Wykonanie przez użytkownika określonej akcji powoduje, iż jest ona automatycznie buforowana (na przesunięciu jest to zeskanowanie dla towaru jego docelowej lokalizacji). Oznacza to, że użytkownik, bez konieczności zakończenia aktualnie wykonywanej operacji, może rozpocząć kolejną, innego rodzaju operację. W każdej chwili możliwe jest jednak wznowienie rozpoczętej wcześniej operacji – w tym celu należy przejść do zakładki Operacje.

 

Poza automatycznym buforowaniem operacji, użytkownik może także wstrzymać wykonywany  proces ręcznie, wykorzystując w tym celu przycisk Wstrzymaj. Ręcznie wstrzymane operacje również można wznowić z poziomu zakładki Operacje.

 

Z poziomu zakładki Przesuń, towar do przesunięcia można wybrać od razu korzystając z przycisku Skanuj, który uruchomi opcję skanowania. Po zeskanowaniu etykiety towaru, użytkownik od razu może przejść do skanowania lokalizacji, na którą ma zostać przesunięty towar.

 

Przycisk Wróć pozwala opuścić skaner.