Aplikacja mobilna > Instalacja aplikacji

Drukuj

Instalacja aplikacji

Przed rozpoczęciem pracy konieczna jest instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnym.

 

Ustawienia sklepu Play

Przed przystąpieniem do instalacji aplikacji należy przejść do Ustawień sklepu Google Play,  a następnie zaznaczyć powiadomienia o dostępnych aktualizacjach aplikacji oraz o automatycznych aktualizacjach.

 

imgmh50

 

imgmh51

 

Aplikacja w sklepie Play

Instalacja aplikacji odbywa się poprzez sklep Google Play. W menu głównym telefonu należy odnaleźć Sklep Play, a następnie w polu wyszukiwarki sklepu wpisać Symfonia Mobilny Magazyn, po czym wybrać aplikację z listy wszystkich aplikacji.

 

Można również odnaleźć aplikację wpisując jej adres w przeglądarkę internetową.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eastsoft.Symfonia.MobileWarehouse

 

Otworzy się okno z aplikacją oraz informacjami o niej. Aby zainstalować aplikację należy wybrać przycisk Zainstaluj. Jeżeli pojawi się komunikat dotyczący dokończenia konfiguracji konta należy użyć przycisku Dalej, a przy kolejnym komunikacie Pomiń.  

 

Przed rozpoczęciem instalacji wyświetli się okno informujące do czego aplikacja potrzebuje dostępu – należy kliknąć przycisk Akceptuję.  

 

Rozpocznie się pobieranie oraz instalacja aplikacji. Po ukończeniu instalacji pojawi się okno zawierające przycisk Otwórz – w celu otwarcia aplikacji. Zainstalowana aplikacja będzie się również znajdowała w menu głównym urządzenia wśród wszystkich aplikacji.  

 

Aktualizacja aplikacji

Jeśli aplikacja wymaga aktualizacji – należy przejść do sklepu Play, a następnie do wszystkich zainstalowanych aplikacji. W sekcji dostępnych aktualizacji należy wybrać odpowiednią dla Mobilnego Magazynu, po czym kliknąć przycisk Aktualizuj. Ukaże się okno informujące  o wymaganiach aplikacji do poprawnej aktualizacji. Po kliknięciu przycisku Akceptuję rozpocznie się pobieranie i instalowanie aktualizacji. Po zakończeniu aktualizacji, aplikację można otworzyć za pomocą przycisku Otwórz lub wyszukując ją w menu głównym telefonu.