Aplikacja mobilna – tryb pracy kody własne > Przesunięcia towaru w obrębie danego magazynu i przesunięcia międzymagazynowe > Filtrowanie dokumentów przesunięcia | | Drukuj |
Filtrowanie dokumentów przesunięcia
Domyślnie lista dokumentów jest filtrowana po typie sortowania określonym w ustawieniach ogólnych dodatku do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel (Ustawienia> Rozwiązania dodatkowe> Ustawienia – Mobilny magazyn).
Dodatkowo w ustawieniach dodatku do Symfonii ERP Handel/Symfonia Handel (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Użytkownicy mobilni), użytkownik ma możliwość ustawienia domyślnego magazynu dla użytkownika mobilnego. Wówczas w aplikacji mobilnej przy filtrze domyślnie ustawiony jest magazyn przypisany do użytkownika mobilnego.
Po kliknięciu na przycisk Pokaż szczegóły filtra na ekranie wyświetli się informacja o szczegółach założonego filtra – magazyn z jakiego są wyświetlane dokumenty oraz kierunek i parametr sortowania dokumentów. Aby ukryć podgląd należy kliknąć Ukryj szczegóły filtra.
Po kliknięciu w przycisk widoczny w lewym górnym rogu na ekranie wyświetli się okno, w którym użytkownik ma możliwość zmiany parametrów filtrowania.
W pierwszym polu należy wybrać magazyn, z którego mają zostać wyświetlone dokumenty. Na liście rozwijanej są widoczne aktywne magazyny określone w hierarchii użytkownika (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Hierarchia magazynów).
Jeśli w ustawieniach użytkowników mobilnych opcja Pokazuj dokumenty tylko z domyślnego magazynu użytkownika jest zaznaczona, wówczas na liście w oknie filtra będzie dostępny tylko domyślny magazyn użytkownika mobilnego.
W przypadku, gdy użytkownik nie ma przypisanej hierarchii lub ustawienie Używaj hierarchii globalnej jest włączone, wówczas na liście będą widoczne aktywne magazyny określone w domyślnej hierarchii magazynowej podanej w ustawieniach globalnych dodatku do Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel.
W drugim polu należy określić kierunek sortowania dokumentów (malejąco lub rosnąco). W polu Sortuj po należy wybrać parametr po jakim mają być sortowane dokumenty. W tym celu należy rozwinąć listę, a następnie wybrać dany parametr.
W polu poniżej użytkownik ma możliwość wskazania znacznika, po którym będą filtrowane dokumenty (na liście rozwijanej znajdują się znaczniki oznaczone jako aktywne w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel (Ustawienia> Znaczniki> Dokumenty/Zamówienia)
Opcjonalnie w polu poniżej użytkownik ma możliwość wybrania magazynu, z którego dokumenty będą wyświetlane na liście. Po kliknięciu na ikonę magazynu lub w pole Wyszukaj po magazynie docelowym na ekranie wyświetli się lista magazynów zdefiniowanych w ustawieniach Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, z której należy wybrać dany magazyn.
Jeżeli użytkownik ustawi sortowanie listy dokumentów po parametrze Magazyn docelowy/źródłowy oraz w polu poniżej wybierze magazyn, z którego będą wyświetlać się dokumenty przesunięcia, wówczas w zależności od typu dokumentu będzie wyświetlany;
– w przypadku dokumentów magazynowych minus – w polu Sortuj po magazyn źródłowy, a w polu poniżej magazyn docelowy;
– w przypadku dokumentów magazynowych plus – w polu Sortuj po magazyn docelowy, a w polu poniżej magazyn źródłowy.
Poniżej magazynier może wybrać po jakim towarze mają być filtrowane dokumenty. Po kliknięciu w ikonę listy towarów lub pole Wyszukaj po towarze na ekranie wyświetli się okno z możliwymi do wybrania opcjami: Skaner lub Kartoteka.
Po wybraniu opcji Skaner na ekranie wyświetli się okno skanowania, w którym należy zeskanować kod EAN i/lub kod/nazwę towaru (w zależności od ustawienia Tryb skanowania kodów EAN).
Wybranie opcji Kartoteka spowoduje wyświetlenie listy towarów. Po kliknięciu w pole wyszukiwarki zostanie uruchomiona klawiatura urządzenia umożliwiająca wpisanie kodu EAN i/lub nazwy/kodu towaru (w zależności od ustawienia Tryb ręcznego wyszukiwania towarów). Aby wyszukać dany towar należy kliknąć przycisk lupy na klawiaturze. Po wybraniu kod towaru zostanie wyświetlony obok danego filtra.
Użytkownik ma możliwość przefiltrowania listy dokumentów po ich opisie. W tym celu należy uzupełnić pole Opis dokumentu.
Pod opisem znajdują się pola własne dokumentów, które zostały zdefiniowane oraz oznaczone jako aktywne w ustawieniach ogólnych dodatku Symfonia Mobilny Magazyn (Ustawienia> Rozwiązania mobilne> Ustawienia – Mobilny Magazyn>zakładka Wymiary i pola własne). Po uzupełnieniu wartości pola własnego dokumentu zostaną przefiltrowane na podstawie określonych parametrów.
W celu usunięcia wprowadzonego opisu lub pola własnego należy skorzystać z przycisku X.
Poniżej znajduje się pole wyboru Pokaż moje dokumenty. Zaznaczenie niniejszego ustawienia spowoduje, że po przefiltrowaniu na liście będą prezentowane dokumenty rozpoczęte lub ostatnio zmodyfikowane przez użytkownika mobilnego.
W celu wyświetlenia przefiltrowanych na podstawie wybranych ustawień listy dokumentów należy kliknąć przycisk Potwierdź. Przycisk Resetuj powoduje zresetowanie filtra do ustawień globalnych. Użytkownik ma możliwość zapisania filtra jako domyślny dla wybranego typu dokumentów używając przycisku Zapisz jako domyślny. Przycisk Wstecz umożliwia powrót do listy dokumentów przesunięć bez wprowadzania zmian w parametrach filtra.
Filtrowanie listy dokumentów – nowy mechanizm skanowania
W oknie filtra użytkownik ma możliwość przefiltrowania dokumentów na podstawie towaru dodanego do dokumentu. Symfonia Mobilny Magazyn pozwala na wskazywanie towaru poprzez skanowanie kodu paskowego towaru, etykiety towaru, lokalizacji towarowej, etykiety paletowej oraz identyfikatora luk kodu dostawy.
Skanowanie odbywa się bez konieczności uruchamiania okna skanowania. Aby było to możliwe, należy włączyć ustawienie Nowy mechanizm skanowania znajdujące się w ustawieniach aplikacji mobilnej. Ustawienie działa tylko na wbudowanych skanerach lub skanerach Bluetooth.
Po zeskanowaniu pole Wyszukaj po towarze uzupełnione zostanie powiązanym do zeskanowanego kodu towarem. W przypadku, gdy do danego kodu powiązanych jest kilka towarów wyświetlona zostanie lista wyboru.
Jeśli podczas pracy na urządzeniu z wbudowanym skanerem kursor znajduje się w polu tekstowym aby zdjąć z niego fokus należy rozwinąć zielony pasek na górze ekranu klikając w niego a następnie skorzystać z przycisku Odśwież. W przeciwnym wypadku skanowany kod wpisany zostanie w aktywne pole tekstowe.