Aplikacja mobilna > Integracja płatności przez terminal płatniczy PAX

Drukuj

Integracja płatności przez terminal płatniczy PAX

Handlowiec ma możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych również za pomocą terminala PAX A920.

 

imgmh481

 

 

Aby handlowiec mógł przyjmować płatności za pomocą terminala PAX wymagane jest zainstalowanie aplikacji Symfonia Mobilny Handel na urządzeniu. Instalacja aplikacji >>

 

Następnie należy w ustawieniach modułu wskazać terminal płatniczy PAX. Terminal płatniczy można ustawić również w ustawieniach użytkowników mobilnych.  

 

W rozwiązaniu Symfonia Mobilny Handel w pierwszej kolejności są pobierane ustawienia użytkownika, jeśli użytkownik nie posiada skonfigurowanych ustawień – wtedy są one pobierane z ustawień modułu.

 

Wówczas podczas pracy na urządzeniu PAX w trakcie fiskalizacji paragonu lub wystawiania faktury/dokumentu płatności handlowiec będzie miał możliwość wyboru formy płatności Terminal.

 

imgmh482

 

Po wybraniu płatności terminalem na ekranie zostanie wyświetlone pytanie o wydruk kopii potwierdzenia dla klienta. Po kliknięciu Tak potwierdzenie przyjęcia płatności oraz jego kopia zostanie wydrukowana na urządzeniu PAX po zakończeniu transakcji. Przycisk Nie powoduje wydruk potwierdzenia tylko dla handlowca.  

 

imgmh483

 

Na ekranie zostanie wyświetlona aplikacja płatnicza. Należy pamiętać, że użytkownik musi mieć dostęp do internetu. W przeciwnym wypadku aplikacja do przyjmowania płatności nie zostanie uruchomiona, a na ekranie urządzenie PAX zostanie wyświetlony komunikat: „Błąd połączenia z serwerem”.

 

Po włączeniu aplikacji, na ekranie wyświetli się kwota płatności. Handlowiec przyjmuje za pomocą terminala płatność od klienta – kartą zbliżeniową, z chipem lub z paskiem magnetycznym, płatność BLIKiem. Klient może zostać poproszony o wprowadzenie PIN-u w celu zatwierdzenia płatności.

 

imgmh484

 

Po zatwierdzeniu płatności, z terminala zostanie wydrukowane potwierdzenie, na którym widoczne jest miejsce na podpis posiadacza karty płatniczej.

 

imgmh485

 

Klient podpisuje się na potwierdzeniu, a handlowiec zatwierdza w aplikacji zgodność podpisu z tym na karcie płatniczej.

 

imgmh663

 

W przypadku pomyślnej transakcji na terminalu zostanie wyświetlony komunikat Transakcja zaakceptowana.

 

Po zakończeniu transakcji dokument płatności (o typie zdefiniowanym w ustawieniach użytkowników mobilnych lub modułu) zostanie wysłany i wystawiony w systemie Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel, a potwierdzenie płatności oraz kopia dla klienta (w zależności od wcześniejszego wyboru) zostaną wydrukowane za pomocą terminala PAX.

 

 

imgmh664

Następnie dokument sprzedaży zostanie wysłany do systemu Symfonia ERP Handel/Symfonia Handel i rozliczony wystawioną wcześniej płatnością.

 

W przypadku braku potwierdzenia podpisu, płatność zostanie odrzucona. Z terminala zostanie wydrukowane unieważnienie transakcji oraz kopia unieważnienia dla klienta.

 

imgmh665
 
imgmh666

 

Aplikacja płatnicza zostanie zamknięta, a w aplikacji Symfonia Mobilny Handel zostanie wyświetlony komunikat Transakcja odrzucona.