Aplikacja mobilna > Aktywacja klucza licencyjnego

Drukuj

Aktywacja klucza licencyjnego

Pierwsza aktywacja rozwiązania

W zależności od sposobu instalacji rozwiązania Symfonia Mobilny Handel/Magazyn klucz licencyjny jest wprowadzany w oknie konfiguratora WebAPI lub w oknie instalatora.

 

Przy manualnej instalacji

Przed zainstalowaniem rozwiązania Symfonia Mobilny Handel/Magazyn należy zainstalować WebAPI oraz dodatek do WebAPI. Następnie należy przejść do folderu, w którym znajduje się WebAPI i uruchomić plik Sage.PL.WebAPI.Configurator.exe jako administrator systemu Windows.

 

img_mm_001

 

Po uruchomieniu odpowiedniego pliku, na ekranie wyświetli się okno konfiguratora. W zakładce Mobilny Handel/Mobilny Magazyn należy wpisać klucz licencyjny.

 

img_mm_003

 

Przy automatycznej instalacji

Rozwiązanie Symfonia Mobilny Handel/Mobilny Magazyn można zainstalować korzystając z instalatora. Wówczas WebAPI zostanie zainstalowane automatycznie – należy podczas instalacji rozwiązania podać klucz licencyjny w odpowiednim kroku.

 

W oknie ‘Przygotowanie WebAPI (krok 3 z 5)’ należy wpisać klucz licencyjny w polu Klucz licencyjny Symfonia Mobilny Handel/Magazyn.

 

img_mm_005

 

Aktualny klucz licencyjny, dla Twojej aplikacji Symfonia Mobilny Magazyn (na urządzeniu mobilnym z systemem Android), znajdziesz na koncie eBOK.

1. Po zalogowaniu do eBOK przejdź do Moje produkty > Usługi i rozwiń Szczegóły subskrypcji Symfonia Mobilny Handel.

img_mh_001

 

2. W szczegółach subskrypcji przy pozycji Klucz licencyjny... kliknij Pokaż.

img_mh_002

 

3. Kliknij img_mh_004 aby skopiować klucz licencyjny do schowka Windows.

img_mh_003

 

 

Podczas kolejnej aktywacji rozwiązania (np. gdy klucz licencyjny wygaśnie) należy otworzyć okno konfiguratora WebAPI i zatrzymać usługę. Następnie należy przejść do zakładki Mobilny Handel/Mobilny Magazyn i w polu Klucz licencyjny wprowadzić nowy klucz licencyjny.

 

 

img_mm_007

 

img_mm_009

 

Zmiana liczby stanowisk

W przypadku zmiany liczby stanowisk edycja klucza licencyjnego przebiega tak samo jak podczas kolejnej aktywacji rozwiązania. Należy pamiętać, że klucz licencyjny powinien zostać wykupiony na odpowiednią liczbę połączeń.