Nieobecności > Rejestracja zwolnień lekarskich | | Drukuj |
Zdarzenie można wprowadzić również uproszczonym mechanizmem Rejestracja nieobecności >>
Realizacja zdarzenia uruchamia ciąg akcji, widocznych na zakładce Akcje.
Więcej: Zakładka Atrybuty >>
Więcej: Zakładka Akcje >>
Aby zrealizować zdarzenie Choroba
W oknie Rejestracja nieobecności Choroba z rozwijanego menu Zdarzenie wybierz rodzaj rejestrowanej nieobecności.
W polu Wystąpienie trwające od dnia ... podpowiadana jest data wstawienia zdarzenia. Czas trwania nieobecności można ustawić na dwa sposoby: •W polach Wystąpienie trwające od dnia ... do dnia ... należy podać dzień rozpoczęcia i zakończenia nieobecności. •W polach Wystąpienie trwające od dnia ... przez ... dni. należy podać dzień rozpoczęcia i liczbę dni nieobecności. Przycisk Pokaż datę końcową / długość zdarzenia ( lub ) przełącza sposób wprowadzania czasu trwania nieobecności. |
Przycisk Zatwierdź uruchomi realizację zdarzenia.
W kolejnych oknach:
1.Edycja elementu kadrowego "Zaświadczenie lekarskie" – (akcja wykonywana dla zdarzeń Choroba, Pobyt w szpitalu, Opieka nad dzieckiem, Opieka nad chorym członkiem rodziny) wprowadź dane dotyczące serii, numeru i daty przekazania zaświadczenia lekarskiego.
2.Wprowadzanie elementu kadrowego "Podstawy do chorobowego" – na podstawie danych znajdujących się w programie prezentowane jest wyliczenie podstawy do chorobowego, należy sprawdzić jego poprawność i w razie potrzeby nanieść poprawki.
3.Wprowadzanie elementu kadrowego "Rozliczenie zasiłku" – na podstawie danych znajdujących się w programie prezentowane jest wyliczenie rozliczenia zasiłku, należy sprawdzić jego poprawność i w razie potrzeby nanieść poprawki.
4.Zestawienie rozliczenia zasiłków – na zakładkach Ustawienia – Rozliczanie oraz Ustawienia – Podstawy możesz wybrać, które atrybuty elementów Rozliczenie zasiłku i Podstawy do chorobowego zostaną wyszczególnione na zestawieniu.Edycja elementu kadrowego na podstawie danych znajdujących się w programie prezentowane jest wyliczenie rozliczenia zasiłku, należy sprawdzić jego poprawność i w razie potrzeby nanieść poprawki.
Dowiedz się więcej: