Księgowania i analizy > Ustawienia - Współpraca z programem finansowo-księgowym | | Drukuj |
Przed rozpoczęciem współpracy z modułem modułem Finanse i Księgowość (np. zadekretować wynagrodzenia pracowników) należy wejść w ustawienia programu (przycisk Ustawienia) i skonfigurować parametry wymiany danych w Komunikacja/Współpraca z FK.
Jeżeli nie prowadzimy wymiany danych z modułem finansowo-księgowym, ustawienia parametrów współpracy nie mają wpływu na działanie programu.
Ustawienia zależne od wyboru w sekcji Format wymiany danych:
Tryby współpracy Format zgodny z FK 2.0 oraz Format zgodny z 3.0/4.0 opierają się na wymianie danych z modułem finansowo-księgowym za pomocą plików tekstowych. Ustawiając współpracę tego typu należy podać Katalog domyślny, w którym zapisywane będą pliki. Katalog wpisujemy z klawiatury lub wybieramy z drzewa katalogów otwieranego przyciskiem (Wybór katalogu).
|
Synchronizacja z modułem finansowo-księgowym odbywa się za pomocą specjalnego modułu integracji, który wybierany jest z rozwijanego pola znajdującego się w prawej strony opcji Synchronizacja z FK. Szczegółowy opis ustawień dla synchronizacji znajduje się w dokumentacji obiektu integracji.
Współpraca w trybie Umożliwia wybór trybu integracji z pozostałymi modułami systemu Symfonia ERP. Dostępne tryby to: Wspólnej bazy – system będzie pracował w jednej zintegrowanej bazie danych, Osobnych baz z replikacją – moduły systemu będą miały oddzielne bazy synchronizowane za pomocą mechanizmu replikacji, Osobnych baz – moduły systemu będą pracowały na zasadzie oddzielnych baz.
Firma FK W tej sekcji należy wskazać serwer i nazwę bazy danych, w której znajdują się dane firmy modułu finansowo-księgowego, oraz podać nazwę konta użytkownika, który będzie wykonywał integrację. W przypadku logowania zintegrowanego wykorzystywane jest konto zalogowanego użytkownika windows.
|
Zapisywanie do Kartoteki danych księgowo-analitycznych
Włączenie zapisywania do kartoteki Dane księgowo-analityczne powoduje, że tworzone księgowania będą zapisywane tej kartotece. Wykorzystując tą kartotekę można również tworzyć księgowania na podstawie schematów księgowo-analitycznych. Kartoteka umożliwia podgląd utworzonych księgowań oraz ich eksport do programu Finanse i Księgowość.
Gdy włączone jest korzystanie z kartoteki Dane księgowo-analityczne księgowania tworzone są poleceniem Generowanie księgowań dostępnym z menu podręcznego dla okresów oraz list płac.
Opis pozycji w poleceniu księgowania
Określa czy opis pozycji w poleceniu księgowania pobierany będzie z nazwy elementu płacowego czy z opisu schematu księgowania.
Nazwa definicji dokumentu w FK
Pole służy do określenia symbolu typu dokumentu odpowiadającemu Poleceniu Księgowania w programie Finanse i Księgowość. Podaj w tym polu symbol dokumentu (istniejący w programie finansowo-księgowym), który będzie wykorzystywany do wprowadzania księgowań.
Słownik kont
Umożliwia ustawienie słownika kont (wymiarów) wykorzystywanego przy definiowaniu pozycji schematów księgowania.
Typ storna księgowania kwot ujemnych
Umożliwia ustawienie domyślnego sposobu księgowania kwot ujemnych, które mogą się pojawić w przypadku wyrównań / korekt.
Rodzaj storna można też określić dla poszczególnych księgowań w oknie Edycja schematu. Schematy mogą wykorzystywać wartość z ustawień współpracy lub wartość indywidualną.
Zobacz także: