Kartoteki > Archiwum Definicji

Drukuj

Archiwum Definicji

Archiwum definicji ma na celu ukrycie nieużywanych oraz starych obiektów definicyjnych na listach programu. Archiwum podzielone zostało na dwie grupy:

Nieużywane – zawiera Elementy, Urzędy Skarbowe, Wzorce oraz Definicje zdarzeń nie wykorzystywane w danej firmie. Dla poprawy przejrzystości list można przenieść nieużywane obiekty do tej kategorii.

Stare – zawiera Elementy, Urzędy Skarbowe, Wzorce oraz Definicje zdarzeń, których nie używa się już w programie, ale nie wskazane było by ich usunięcie.

Obiekty znajdujące się w archiwum mogą być edytowane. Dostęp do tej grupy mają wyłącznie użytkownicy z prawem do wdrażania programu.

 

Przenoszenie obiektów do archiwum

Aby przenieść Element, Urzędy Skarbowe, Wzorzec lub Definicję zdarzeń do archiwum należy wybrać go z listy w kartotece a następnie w menu kontekstowym zaznaczyć opcję Przenieś do archiwum jako... Nieużywane lub Stare. Możliwe jest też przenoszenie elementów metodą przeciągnij i upuść.

 

Przenoszenie obiektów z archiwum

Obiekty znajdujące się w archiwum mogą zostać przeniesione z powrotem do odpowiednich kartotek, za pomocą przycisku Przywróć znajdującego się w oknie Archiwum definicji, oraz opcji dostępnych w menu kontekstowym Przywróć z archiwum lub Przenieś do : Nieużywane ; Stare.