Domyślnie kartoteka towarów prezentuje listę zarejestrowanych wprowadzonych towarów. Wprowadzone od wersji 2019.1 okno kartoteki towarów umożliwia wyświetlenie listy z podziałem na wybrane magazyny.
1.Do listy towarów w kartotece dodaj kolumnę Magazyn. Domyślnie w tej kolumnie prezentowana jest wartość Wszystkie. Oznacza to, że prezentowane są zsumowane dane dla wszystkich magazynów.
Powyżej tabeli z danymi kartoteki znajduje się rozwijana lista Układ kolumn. Użytkownik może definiować własne układy kolumn i dodawać je do listy w celu łatwego przełączania się pomiędzy nimi.
Edycja układu kolumn Widoczne kolumny oraz ich kolejność ustawiana jest w oknie Wybór kolumn otwieranym poleceniem menu kontekstowego Pokaż wybór kolumn dla nagłówka tabeli z danymi kartoteki.
W oknie Wybór kolumn można oznaczyć, które kolumny będą widoczne oraz metodą "przeciągnij i upuść" ustawić ich kolejność.
Na liście kolumn dostępne są również kolumny z polami zdefiniowanymi przez użytkownika (kartoteki dokumentów handlowych i magazynowych) oraz wymiarami analitycznymi (kartoteki kontrahentów i towarów).
Metodą "przeciągnij i upuść" kolejność kolumn można zmienić również bezpośrednio na tabeli w kartotece.
Zapisywanie definicji układu kolumn 1.Aby dodać aktualny układ kolumn do listy definicji kliknij przycisk . 2.W otwartym oknie Zapisywanie widoku nazwij dodawaną definicję. 3.Zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz.
Usuwanie definicji układu kolumn Aby usunąć aktualnie wybraną definicję kliknij przycisk .
|
2.Aby rozbić wyświetlane dane na poszczególne magazyny dodaj filtr z zawierający warunek dla kolumny Magazyn, np:
Taki filtr wyświetli towary w magazynach: MAG, MAG1 oraz MAG2. Filtr można dostosować do własnych potrzeb, np. wykluczyć towary o stanie zerowym itp.
3.Zastosuj filtr.