Jak to zrobić? > Odtwarzanie danych firmy z kopii bezpieczeństwa

Drukuj

Odtwarzanie danych firmy z kopii bezpieczeństwa

1.Wybierz polecenie Odtworzenie danych... z menu Firma lub wskaż przycisk Odtwórz na pasku narzędziowym w oknie programu "bez firmy".

2.W polu edycyjnym Plik archiwum podaj nazwę dysku lub katalog na twardym dysku. Jeśli napiszesz na przykład a:, dane będą archiwizowane na nośniku danych. Zamiast wpisywać położenie archiwum z klawiatury, możesz użyć przycisku Przeglądaj i w dialogu Plik archiwum wybrać pożądany katalog czy stację dysków. Program podpowiada plik o nazwie identycznej ze skrótem nazwy firmy i rozszerzeniem .zip umieszczonym na nośniku danych.

3.W polu Hasło archiwum wpisz ciąg znaków, stanowiących hasło zabezpieczające dane, jeżeli było ono zastosowane podczas archiwizacji. Hasło ma na celu zabezpieczenie danych z archiwum przed dostępem osób nieuprawnionych.

Odtworzenie zabezpieczonych hasłem, zarchiwizowanych danych bez jego znajomości jest niemożliwe. Jeżeli zapomnisz treść hasła, dane będą zabezpieczone również przed Tobą.

4.Zaznacz pole Katalog firmy pamiętany w archiwum jeżeli chcesz ,aby dane zostały odtworzone w tym samym katalogu, w którym znajdowały się w momencie tworzenia kopii bezpieczeństwa. Ścieżka dostępu jest zapisana w pliku archiwum.

5.Pole Katalog jest dostępne tylko po wyczyszczeniu pola wyboru Katalog firmy pamiętanych w archiwum. Wpisz w nim ścieżkę dostępu do katalogu, w którym chcesz odtworzyć dane firmy. Możesz również uzupełnić to pole za pomocą przycisku Przeglądaj.

6.Wybierz przycisk Wykonaj, który uruchomi procedurę odtwarzania danych z kopii bezpieczeństwa.

 

Odtworzenie danych z kopii bezpieczeństwa powoduje odtworzenie wszystkich danych firmy. Oznacza to utratę wszystkich informacji wprowadzonych do programu po sporządzeniu aktualnie odtwarzanej kopii bezpieczeństwa.

Odtwarzanie danych firmy z kopii bezpieczeństwa można przeprowadzać tylko wtedy, gdy żaden z użytkowników nie pracuje na danych tej firmy.

     

Operacja odtworzenia danych nie powinna być przerywana. Po przerwaniu procesu w trakcie odtwarzania wszystkie dane mogą być niepoprawne i nie wolno na odtwarzanej firmie pracować. Dlatego w przypadku niepowodzenia należy powtórzyć operację odtwarzania danych. Gdyby operacja nie powiodła się, zostanie to zasygnalizowane. Musisz wówczas usunąć przyczynę niepowodzenia i powtórzyć operację.