Wnioski > Dodawanie wniosków zbiorowo

Drukuj

Dodawanie wniosków zbiorowo

Zbiorowe wystawianie wniosków wymaga uruchomienia odpowiedniej opcji w konfiguracji wniosku. Funkcjonalność nie jest przeznaczona dla wniosków umożliwiających zmianę danych kadrowych. W celu wystawienia wniosku zbiorowo należy:

 

1.Przejść do okna wstawiania wniosku np. z poziomu menu – wnioski – dodaj wniosek i następnie wybrać odpowiedni wniosek.

2.Z listy Wybrani użytkownicy należy wybrać wszystkie osoby, dla których chcemy złożyć wniosek:

 

img_epr_152

 

Użytkownicy są pogrupowani po działach. Na liście mamy dostęp do użytkowników zgodnie z miejscem w strukturze. Po zaznaczeniu checkboxa obok nazwy działu zaznaczymy wszystkie osoby z listy, które należą do danego działu. Możemy zaznaczyć również pojedynczych pracowników z różnych działów itd. Pole ‘Szukaj’ umożliwia wyszukiwanie po: imieniu, nazwisku oraz nazwie działu.

 

img_epr_153

 

Po zaznaczeniu będą oni widoczni na liście ‘wybrani użytkownicy’:

 

img_epr_154

 

3.W kolejnym kroku należy uzupełnić pozostałe dane (tak jak w przypadku wniosku dla jednego użytkownika) i następnie kliknąć Utwórz.

 

img_epr_155

 

Na tym etapie system weryfikuje czy zaznaczeni pracownicy posiadają wystarczająca ilość bilansu urlopowego (jeżeli jest to wniosek urlopowy).

 

4.Po kliknięciu Uruchom system zweryfikuje również czy w wybranym dniu (oraz godzinie, dla wniosków godzinowych) nie występuje RCP lub inne wnioski związane z czasem pracy (jeżeli wystawiany wniosek jest związany z czasem pracy), a następnie utworzy wnioski, które mógł dodać:

 

img_epr_156

 

W kolumnie Status widzimy dokładne informacje na temat poszczególnych użytkowników.

 

5.Po kliknięciu na niebieską ikonę notesu możemy przejść do szczegółów wniosku:

 

img_epr_157